[Perły Architektury] Perły - Surowce: Handel

Tak/Nie

  • Tak

    Głosy: 4 19,0%
  • Nie

    Głosy: 17 81,0%

  • W sumie głosujących
    21
  • Głosowanie zakończone .

SweetAna

Szlachcic zagrodowy
Witam,
Jako, że niektórzy gracze są znani z oszustw (np. Lechero) i im to uchodzi na sucho, bo w regulaminie nie ma żadnych kar za niewywiązywanie się z umów, proponuję zrobić system handlowy pr za surowce. Ostatnio zostałem oszukany przez wyżej wymienionego cygana, któremu administracja nic nie zrobi, więc wpadł mi do głowy pewien pomysł.

Krótko i zwięźle.
Umawiam się z kimś 600 pr za surowce do np. Zamek Hijmej. Wchodzę w specjalny panel, wysyłam ofertę do danego gracza, gracz przyjmuje. Tworzy się osobne okienko w grze z nowym menu handlowym. Można zrobić taki system, że dane surowce W PIERWSZEJ KOLEJNOŚĆI są wpłacane w całości do nowego menu (nie przekazywane graczowi), a PR później. Gracz który wpłaci całość ustalonego PR automatycznie otrzymuje surowce, których gracz wcześniejszy już nie może anulować, ponieważ zostały one pobrane do systemu handlowego.
Co z graczami, co będą sprzedawać po znajomości surowce za 1 PR?
- Albo to ich sprawa albo można zrobic jakieś minimum PR - nie wiem. Niech gracze się wypowiedzą.

Co z takimi, którzy nie wpłacą PR w całości albo będą zalegać lub sobie 'zapomną'?
- Niech oferta będzie trwała MAX tydzień. Po tygodniu, jeżeli ktoś nie wpłaci danej ilości PR, surowce zwracają się graczowi, a PR które tamten miał wpłacić normalnie przepada. Zapobiegnie to robieniu sobie paczek za darmo - jeżeli ktoś ma z tym problem. Myślę, że w tydzień kazdy zdąży wydobyć tyle PR na ile się umawia. Jeżeli nie, może się umawiać tradycyjnie jak do tej pory.

Nie wiem czy taki pomysł już był czy nie. W każdym razie dziwię się bardzo, że takiego czegoś nie ma, bo jak wspomniałem zostałem ostatnio oszukany przez wyżej wymienionego Roma, którego polecam omijać szerokim łukiem.
 

Marik

Książę
Support nie ingeruje w sprawy między graczami jak wymiana pr czy kupno towarów jak wyżej, a ty chcesz żeby Inno zrobiło osobny system... Oszuści są i będą, są czarne listy, przed tymi bardziej znanymi co chwile ostrzegają. Straciłeś trudno, masz nauczkę, żeby od tego gracza nie brać i możesz mu zrobić reklamę, lecz nie łudź się że ktoś cokolwiek zrobi z tym twoim pomysłem. Zapominasz, że cena za dany towar to kwestia indywidualna i nie można innym narzucać po ile muszą sprzedawać. Osobiście uważam że pomysł jest beznadziejny i chaotyczny, czy potrzebny? - wątpie
 

SweetAna

Szlachcic zagrodowy
'Chaotyczny, beznadziejny'... brak słów. Weź przeczytaj jeszcze raz co napisałem i tak do skutku.
Nie proszę support o ingerencję, tylko zwykły system handlowy - surowce za PR, aby zminimalizować działanie oszustów. Mam ci to narysować i wysłać faksem? Mogę pokolorować jeżeli chcesz.
Co do ceny za dany towar, to czy gdzieś narzuciłem cene? Podałem tylko przykład ceny umówionej

A to, że podałem przykład oszusta, to nie dlatego żeby mu zrobić reklamę, bo niby jaką :haha::haha::haha::haha:.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Widzę, że nie docierają do Ciebie informacje, że ktoś może mieć inne zdanie.
Nie proszę support o ingerencję, tylko zwykły system handlowy - surowce za PR, aby zminimalizować działanie oszustów. Mam ci to narysować i wysłać faksem? Mogę pokolorować jeżeli chcesz.
Pozwól, że ja ci coś narysuje artysto, support nic do tego nie ma bo zajmuje się tym foe team. Widzę że na forum jesteś niedawno, tu też poinformuje cię że doproszenie się o naprawdę ważne rzeczy i poprawki graniczy z cudem.
Ps. Mam prawo do własnego zdania, piszesz na forum, gdzie każdy może takowe wyrazić, dorośnij i zaakceptuj ten fakt. Nie musisz się z nim zgadzać, mi zaś obecny system całkowicie odpowiada
 

Blade1984

Książę
Umowy między graczami to sprawa między graczami, daleś się komuś zrobić w ... sam wiesz co to ponosisz ryzyko.
A jesli chcesz zabawić na forum dłużej to polecam kontrolować słownictwo. chciałeś to zagłosowałem, na NIE.
 

Markiz.

Książę
Towary w tej grze wymienia na targu.
Jedyną opłatą za nie, jest 1 PR za każdą transakcję dla zdejmującego ofertę poza gildią. Taki był, jest i będzie zamysł wydawcy gry.
Można sobie płakać i krzyczeć na oszustów, a i tak nic się nie zmieni.
Pomysł jest jedną z wielu bzdur jakie można przeczytać na forum i dość szybko wszyscy o nim zapomną.
 
Na pewno nie ma szans na coś takiego, bo jak już wyżej napisano, wymiana towaru za PR to umowa "dżentelmeńska" i nie podlega regulacjom Inno. Po drugie podobne pomysły już były, i dziwie się że ten nie został jeszcze połączony na przykład z tym

https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/handel-towar-pr.12595/

Czy tym:

https://forum.pl.forgeofempires.com...wa-funkcja-targu-wymiana-towarow-za-pr.16869/
Osobiście jestem przeciwko, bo mimo żeby to ułatwiło nieco sprawę, to jednak zrzucanie wszystkiego na automatykę i mechanizm gry, jest nieco przesadą. MMO z definicji polega na współpracy z innymi graczami, nawet jeśli te interakcje są negatywne, to nadal uważam że jest jednak dobre doświadczenie. Wystarczy już że ze strategii zrobiono z FoE clickera.
 
A moim zdaniem nic by nie bolało, gdyby istniał "stół handlowy" gdzie jedna osoba wypełnia pola towarami, a druga PR-ami. Transakcja dochodzi do skutku, gdy obie strony ją zaakceptują, każdy swoją ikonką.

Jeden nie kliknie, żaden nic nie dostaje.
 

tomallo88

Rycerz
abstrakcja i jak wyzej napisane bezsens... wg ciebie na tym wielkim stole z towarami na drugiej szali bylyby twoje pkty ktore trafia do inwentarza sporzedajacego ci towar? taka mechanika to chyba bardziej rpg jak tibia czy metin... tu jest forge i oprocz zlego pr na czacie nawet kazdego swiata nie mozesz nic.. osobiscie gardze takimi osobami co niby chca sprzeda towar a po dostaniu pktow wypinaja sie. nigdy nie oszukalem osoby co by chciala wymiany towarowej za pr.. lamie sie zaufanie i jest coraz wieksza asekuracja..
aby doradzic cos tobie i kazdemu kto przeczyta ten temat..
pytaj sie w gildii czy na czacie czy znajomych kogo polecaja za sprzedawce towarow... tak jak w zyciu. czy kupisz na allegro towar od kogos kto ma duzo za uszami czy jednak popatrzysz na dobra opinie?

myslenie nie boli a wystarczy troche czasu poswiecic by nie naciac sie
 
myslenie nie boli a wystarczy troche czasu poswiecic by nie naciac sie
Jeśli to do mnie, to odpuść sobie takie komentarze. Masz inne zdanie, to je przedstaw, a nie kwestionuj zdolności do myślenia innych.
A Ciebie zabolało, jak ktoś przedstawi pomysł, który Ci nie przypadnie do gustu? A pomyslałeś, że ktoś może inaczej myśleś/sądzić niż Ty? Chcesz Panadol?
 
Ostatnia edycja:

tomallo88

Rycerz
Jeśli to do mnie, to odpuść sobie takie komentarze. Masz inne zdanie, to je przedstaw, a nie kwestionuj zdolności do myślenia innych.
A Ciebie zabolało, jak ktoś przedstawi pomysł, który Ci nie przypadnie do gustu? A pomyslałeś, że ktoś może inaczej myśleś/sądzić niż Ty? Chcesz Panadol?
to tylko moja opinia z ktora mozna sie nie zgadzac. nie ocenilem a opininiuje. jesli nie odrozniasz opinii od oceny to przejdz ponownie przez system szkolnictwa bo skoro ja mam brac lek na bol glowy to ty powinienes pojsc do szkoly i uwazac na zajeciach
to zdanie nie tyczy sie pomyslu na zmiane a ogolnie faktu by myslec.. jak niewiesz z kim handlujesz to pytaj o opinie osob w spolecznosci.. korzystasz z allegro czy innego portalu z sprzedaza? opinia w dziesiejszych czasach kieruje cenami, popytam jak i podaza. opinia to wiecej niz liczba gwiazdek bo o nie produkt walczy tak jak warsztat samochodowy np... przykladow tysiace..
 

tomallo88

Rycerz
bo myslenie nie boli.. wymyslasz dodatkowa mechanike ktora moze sie podobaci pewnie by cos w tym bylo ale nie w mmorg jakim jest forge.. naciales sie i dostales kilka rad jak nie zrobic tego ponownie.. a ze myslenie nie boli to fakt udowodniony przez myslacych..
 
Weź się zdecyduj czy wyrażasz opinię, udzielasz rad czy psioczysz... następnym razem Ty pomyśl, zanim coś napiszesz. Przecież nie boli...
 

tomallo88

Rycerz
wyrazam opinie a ty wczuwasz sie w nie to co trzeba. nie probuje i nie chce obrazac a ty tylko widzisz atak z mojej strony ze jestes malointeligetny badz glupi... nie ma tam nic takiego.. nawet wielcy uczeni czasem niemysla i popelniaja gafy.. masz prblem z interpretacja niestety a wdawac sie w dalsza polemike na ten temat po prostu nie chce bo zaraz znow odbijesz pileczke a kazdy kto poczyta spostrzeze ze moge miec racje a atakujesz bo nie rozumiesz.. na tym zakoncze to polemike zmierzajaca w zlym kierunku.. baw sie gra ale nie zapominaj ze sa tu zywi ludzie ktorzy jak w zyciu nie zawsze graja fair
 
Do góry