[Perły Architektury] Perły pod negocjacje

Co o tym myślicie?


  • W sumie głosujących
    22

Mądry Człek

Szlachcic zagrodowy
Witam. Ostatnio myśląc o FoE zauważyłem, że większość pereł architektury jest nastawiona pod atak (Zamek Himeji, Posąg Zeusa itp.). Proponuję więc dodanie Pereł Architektury, które pomagałyby graczom którzy wolą negocjacje od walk. Np. perła dająca szansę na to, że jeden z tubylców będzie od razu nastawiony na tak (nie będzie trzeba z nim negocjować). Uważam, że sporo graczy mogłoby zyskać w dość ciekawy sposób inwestując w tego typu perłę
 

Jake Long

Baron
Biorąc pod uwagę fakt, iż negocjacje są na bardzo niskim poziomie zainteresowania w stosunku do walk na polach, średnio widzę tę perłę w swojej wiosce.

Nawet rozważając kwestię, że rozwój wioski przestanie opierać się na maksymalizowaniu ataku w wiosce (patrz, propozycje zmian z obozami na polach chwały), uważam że wciąż lepiej jest postawić w miejscu takiej perły budynek dający solidniejszą ilość punktów rozwoju (już nawet nie wiem czy Hagia Sofia nie wróci do łask). Ponieważ negocjacje nie są darmowe - ba, koszta na wysokim oporze są ogromne, a dodatkowa tura negocjacji kosztuje diamenty... osobiście uważam że perła nie cieszyłaby się jakimś większym zainteresowaniem. Zadania powtarzalne też są ograniczone do 2000 skipnięć od około roku, toteż towarów z epoki wenus i jowisza jest adekwatnie mniej porównując do towarów z niższych epok, gdzie tego ograniczenia wcześniej nie było. Stąd też uważam, że perła się mija z celem, bo nego już nie są opłacalne powyżej jakiegoś konkretnego oporu.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Biorąc pod uwagę fakt, iż negocjacje są na bardzo niskim poziomie zainteresowania w stosunku do walk na polach, średnio widzę tę perłę w swojej wiosce.

Nawet rozważając kwestię, że rozwój wioski przestanie opierać się na maksymalizowaniu ataku w wiosce (patrz, propozycje zmian z obozami na polach chwały), uważam że wciąż lepiej jest postawić w miejscu takiej perły budynek dający solidniejszą ilość punktów rozwoju (już nawet nie wiem czy Hagia Sofia nie wróci do łask). Ponieważ negocjacje nie są darmowe - ba, koszta na wysokim oporze są ogromne, a dodatkowa tura negocjacji kosztuje diamenty... osobiście uważam że perła nie cieszyłaby się jakimś większym zainteresowaniem. Zadania powtarzalne też są ograniczone do 2000 skipnięć od około roku, toteż towarów z epoki wenus i jowisza jest adekwatnie mniej porównując do towarów z niższych epok, gdzie tego ograniczenia wcześniej nie było. Stąd też uważam, że perła się mija z celem, bo nego już nie są opłacalne powyżej jakiegoś konkretnego oporu.
Właśnie przedstawiłeś szereg argumentów za wprowadzenie temu xd
niestety proponowane zmiany na gpc sprawią ze będzie sie negocjować bardzo dużo (ostatnio mielismy sesji, gdze przeciwnicy zaczeli pułapkować, na mapie mało slotów na obozy i ludzie robili po 100-200 nego dziennie)

Negocjacje są porzucone w tej grze. Nie wiem czy taki bonus jak proponuje autor jest sensowny. Bo automatyczne zaliczenie jednego "gościa" utrudnia pozostałe negocjacje, gdyż zostaja taka sama liczba towarów na mniejszą liczbe ludzi.

Lepiej byłoby, by dawał szanse na zmniejszenie liczby wymagaych towarów do 3-4
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Podoba mi się sam pomysł. Negocjacje faktycznie są traktowane trochę po macoszemu. Głosuję na "tak", ale z zastrzeżeniem takim, jak @Grzechu Junior
Nie wiem czy taki bonus jak proponuje autor jest sensowny. Bo automatyczne zaliczenie jednego "gościa" utrudnia pozostałe negocjacje, gdyż zostaja taka sama liczba towarów na mniejszą liczbe ludzi.
 

Auraya

Hrabia
negocjacje zostały zaniedbane, więc przydałby się jakiś pomysł na ich uatrakcyjnienie... pomysł auto-negocjacji został już chyba pogrzebany a wystarczyłoby, żeby zaimplementowali algorytm z foe-helper
z tego, co się tu do tej pory pojawiło, też bym wybrała szansę na zmniejszenie ilości towaru do wyboru
 

Mądry Człek

Szlachcic zagrodowy
Oczywiście pomysł z tubylcem na Tak jest tylko przykładem, można dodać opcję ze zmniejszeniem liczby towarów potrzebnych do negocjowania. Albo także inną opcję
 

Marik

Książę
Witam. Ostatnio myśląc o FoE zauważyłem, że większość pereł architektury jest nastawiona pod atak (Zamek Himeji, Posąg Zeusa itp.). Proponuję więc dodanie Pereł Architektury, które pomagałyby graczom którzy wolą negocjacje od walk. Np. perła dająca szansę na to, że jeden z tubylców będzie od razu nastawiony na tak (nie będzie trzeba z nim negocjować). Uważam, że sporo graczy mogłoby zyskać w dość ciekawy sposób inwestując w tego typu perłę
Zdajesz sobie sprawę że na forum było już kilka takich pomysłów? I efekt tego taki że zostały całkowicie olane, a szkoda bo by się przydały. Osobiście uważam że dodanie 1 tury w negocjacjach lub co 20 lvl zmniejszenie o 1 towar do negocjaji było by lepsze. Tylko powiedz mi jak to miałoby wyglądać z poziomami pereł?
 

Gozur

Wójt
A ja mam pytanie:
Co perła oferowałaby na np. 50 poziomie? Automatyczne wygranie negocjacji?.
Prosiłbym o rozwinięcie pomysłu w oparciu o podnoszenie poziomów ew. perły.
Jak na obecnie przedstawiony pomysł mówię NIE.

PS. W ankiecie też powinna być opcja nie.
 

Mądry Człek

Szlachcic zagrodowy
@Gozur uważam że w przypadku opcji ze zmniejszeniem liczby surowców potrzebnych do negocjowania bardziej sprawdziłoby się liczenie owej liczby w procentach. Np. na 50 poziomie zmniejszałoby potrzebne surowce o 35 %, na 80 o 50 % itd.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie licz na to, za mało losowości w FoE. Wyglądałoby to ewentualnie tak: " po zebraniu surowców przez pierwsze X negocjacji jest Y% szansy, że ilość towarów zmniejszy się o Z%".
Dlaczego by nie? Kraken czy Oranżeria też działają na takiej (lub podobnej) zasadzie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dlaczego by nie? Kraken czy Oranżeria też działają na takiej (lub podobnej) zasadzie.
Albo jak BG czy Muzeum Atlantydy
1-10 lvl masz 10% szans na zmniejszenie liczby wymaganego towaru o 2 przez pierwsze 10 negocjacji
11-20 masz 20% szans na zmniejszenie o 2 przez pierwsze 15 negocjacji
etc.
 
Może dobry pomysł z perłą ale dlaczego pomysły co mają utrudnić grę są odrzucane. Zauważyłem dziwną rzecz że wszyscy chcą same ułatwienia w grze. Pomysły ułatwiające grę są lubiane.
 
Może dobry pomysł z perłą ale dlaczego pomysły co mają utrudnić grę są odrzucane. Zauważyłem dziwną rzecz że wszyscy chcą same ułatwienia w grze. Pomysły ułatwiające grę są lubiane.
Zastanów się. Da gra jednego jest łatwa dla drugiego trudna. Czy jakby podatki były by zwiększone np. o 20% a ty jesteś milionerem to byś się cieszył czy nie? Teoretycznie dla ciebie prawie nic nie zmienia ale zawsze jest
 
Do góry