[Perły Architektury] Perły i epoki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22193
  • Data rozpoczęcia

Dodatkowy bonus w PA zależny od epoki gracza

  • Tak

    Głosy: 6 23,1%
  • Nie

    Głosy: 18 69,2%
  • Nie wiem

    Głosy: 2 7,7%

  • W sumie głosujących
    26

DeletedUser22193

Guest
Witam

Ostatnio czytałem dyskusje na temat pereł z epok wyższych niz epoka gracza oraz tego ze brak jest motywacji do przechodzenia do nowych epok, bo to nic nie daje.

Systemu sie juz nie zmieni i choćby to bylo nielogiczne gość z epoki żelaza stawia virgo czy TA.

Można jednak dodac dodatkowy bonus lub powiększyc troche obecny w perłach jeśli epoka gracza jest taka sama jak perły.
Im wyżej tym dodatek bedzie wyższy.
Zawsze to jakaś motywacja do rozwoju miasta a nie tylko klikania w perełki
 

DeletedUser22193

Guest
Prosiłbym jednak o jakieś argumenty przeciw a nie że nie bo nie.

Pomysł nie zmienia obecnego systemu.
Chcesz to masz w epoce żelaza TA, dodaje jednak kilka % bonusu dla gracza ktoremu chce sie dobic do wirtualnej
 

DeletedUser20713

Guest
To całkiem ciekawy pomysł i jestem całkiem za, można by też w sumie dodać debuff jeżeli perła jest z wyższych epok niż nasza, który balansowałby fakt, że nie są one przystosowane do niskich epok.
 

DeletedUser22193

Guest
Osłabienie nie, to za duża zmiana i uderzałaby w nowych graczy.

Chodzi mi o mały dodatek za dobicie do epoki perły.
Mozna by to nawet zrobić jako dodatkowe badanie w drzewku.

Taka mała nagroda za rozwój :-)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Budowa i rozbudowa pereł jest elementem rozwoju i strategii. Bezmyślne klikanie technologii ma być premiowane? Gracz, który postawi np. Castel w Żelazie ma mieć mniejszy bonus od kolegi w Jesieni (więc w domyśle: musi go rozbudować na wyższy poziom)? Jest duża grupa graczy, którzy zmieniają epokę po przygotowaniu możliwości wojskowych do wyzwań tej epoki na wyprawie. Jestem zdecydowanie na NIE.
 

DeletedUser22193

Guest
Perły są tak właśnie projektowane, żeby po pewnym czasie trzymanie ich w mieście przestało być opłacalne. Nie planujemy tego zmieniać. :)

To że dostane np. dodatkowe 10% ludzi i towaru w wieży babel za to że jestem 10 epok do przodu nie zmieni faktu, że i tak ją usune.
A wspomniany CdM bede trzymał nawet bez żadnych dodatków więc chyba nie wszyskie perły tracą na wartości.
Zresztą to zależy od stylu gry, prawda?
 

Markiz.

Książę
Osłabienie nie, to za duża zmiana i uderzałaby w nowych graczy.

Chodzi mi o mały dodatek za dobicie do epoki perły.
Mozna by to nawet zrobić jako dodatkowe badanie w drzewku.

Taka mała nagroda za rozwój :-)
Osłabienie nie, a podniesienie tak - kompletna bzdura.
Przecież to żadna różnica, jedynie w nazwie, a efekt końcowy będzie taki sam.
 

DeletedUser22331

Guest
Ta gra to i tak same bonusy które ze strategii zrobiły klikowicza punktów rankingowych
 
Do góry