perły co stawiac?

Status
Zamknięty.

Arisei

Baron
1. mam juz metlik, niedawno powstalo ChF i ogolnie mam kilka perel ktore uwazalam za sluszne, nie wiem w co celowac po pierwsze do budowy. W jakims temacie widzialam jakie byly polecane i by mnie interesowaly a nie mam to: terakotowa, AO, kraken, TT, ZH, BG, PC. co z tego polecacie stawiac jako pierwsze?
w pozniejszych planach mam DKM,marek, straznik, virgo.
2. jest sens stawiac takie perly defensywne jak zamek zdeal czy cerkiew? czy po prostu z defem celowac w rytualny plomien tylko.
 

Arisei

Baron
tia wlasnie z tego tematu wyciagnelam te ktore chce stawiac tylko nie wiem co najbardziej by mi sie teraz oplacalo.
mam arke, chf, wi, alca, faros, zeusa, śr, ka, cdm, i babel (to ostatnie moze srednio oplacalne ale mi sie podoba
i nie wiem w co kolejne celowac po pierwsze. raczej lubie odwiedzac sasiadow i brac od nich dary jakie oferuja wiec patrze glownie na militarne. sama caritasu nie otwieram wiec z drugiej strony i na obrone trzeba by postawic ale z trzeciej strony nie wszyscy sasiedzi sa hojni i trzeba samemu produkowac :D
 

Blade1984

Książę
co do pereł defensywnych, nie ma sensu stawiać i tu myślę że większość graczy się ze mną zgodzi, wystarczy robić zbiory na czas i nie zostaniesz splądrowana ;)
ja bym doradzał PC i pociągnąć je wysoko, chwilowo może się wydawać że będzie zastój, ale jak je porządnie rozwiniesz to wtedy rozwój pozostałych pereł będzie szybszy bo zwyczajnie będziesz mieć więcej pr-ów. reszta pereł zalezy od tego w jakim kierunku chcesz podążać, militarnym czy ekonomicznym, to już twój wybór, chociaż militarny jest jest o tyle prostszy że nie zajmuje tyle miejsca na budynki produkujące surkę, ale trzeba pamiętać że nastawiając się na wojsko musisz posiadać także sporo budynków specjalnych dających bonus dla armii atakującej, bo to co z samych pereł to może okazać sie za mało. ja osobiście cały czas gram na negocjacjach, wyprawy ide tylko walką(3 poz, 4 juz negocjacje), ale staram się teraz zbierać bydynki specjalne z bonusem do armii atakującej, jak się ich nazbiera w inwentarzu to się przestawię na atak;) takie moje skromne zdanie, niech się wypowiedzą inni, a wnioski wyciągniesz sama;) dodam tylko że jak już postawisz PC, jeśli postawisz to po nim rozwiń porządnie to co już masz.
 

Mark R

Wójt
@Beryl2 - na jakim świecie grasz? Przyjrzałbym się w jakiej jesteś epoce i na których poziomach masz peły, bo bez tych informacji ciężko coś podpowiedzieć.
Może masz wszystkie perły na 10 lvl ? W takiej sytuacji najpierw bym rozwinął te które już są z naciskiem na Castel.
 

Arisei

Baron
Na H i o rozwoju perel, ktore mam na niziutkim poziomie (gram od sierpnia i na poczatku nie przywiazywalam do perel wiekszego znaczenia)) wiem, ze musze tyle ze to nie kloci sie jakos specjalnie ze zbieraniem planow na kolejna :D i ewentualnym jej postawieniem. Zwlaszcza, ze tu perlami i eventowymi zalatwia sie wszystko a zwyklych nawet nie trzeba stawiac.
W sumie po tym co w gildii pisali i tu wyczytalam to zbieram plany na ZH teraz, jak postawie to usune wszystkie produkcyjne i bedzie miejsce ewentualnie na PC i jako ze do jesieni sie nie wybieram poki tych co mam nie rozwine to raczej nic wiecej nawet nie postawie szybko z uwagi na brak miejsca :D.
Czyli castel rozwijac po pierwsze no moze, bardziej myslalam o rownomiernym zwiekszaniu poziomu tych ktore mi wiecej dadza
 

Neverwin

Rycerz
Castel Katedra Zeus i Alcatraz na lvl 10, Relikty na min lvl 1 - 10 potem :
Arka na 80
Castel na 60
Alca na 60
Zeus i Katedra na 60
Pozniej w zaleznosci od zbiorów dziennie z miasta plus GPC kolejność moze byc rozna bo np AO dosc kosztowne w budowie jest tak samo Kraken i ZH na min 60lvl :
PC , AO, Kraken, WI, CHF, ZH.

perly towarowe sobie zostaw na pozniej ew Faros i Marka na 10 postaw jak masz problemy z mlotkami/zlotem.
CHF moim zdaniem jest efektywne od WSP wzwyz bo surka z niskich epok tania jak barszcz na rozwinietych swiatach czy mala ilosc mlotkow/zlota w niskich epokach nie rekompensuje inwestycji.
 

Mark R

Wójt
1603814982987.png

I tak patrząc na to, idź za radami jakie napisał/a Peka.87. Bardzo mądre rady. Masz już perły które mieć trzeba. Teraz musisz je mocno rozwinąć aby nie tylko były a dawały realne i duże korzyści.
Arka , castel, alcatraz to musisz pocisnąć. Oczywiście Arka jest w tym towarzystwie najistotniejsza.
A w trakcie zbieraj sobie plany PC.
ZH i AO na to przyjdzie czas.

-------
Na brak młotków możesz rozwinąć trochę Latarnie.
Na brak surowców rozwinąć Latarnie i Babel

No i masz plan na najbliższe pół roku ( a może i dłużej):)
 

Evort01

Baronet
juz duzy blad zrobiles- nie stawia sie perel ktorych nie bedziesz rozwijac na teraz bo zajmuja duzo miejsca a daja praktycznie nic. Btw polecam zh ogarnac jak najszybciej a babel i faros bym wtedy wywalil
 

Ferdinand

Baron
Dokładnie, nie ma co kisić zbyt dużej ilości niskopoziomowych pereł, ulepszaj to co masz zanim cokolwiek wybudujesz. Wyżej już inni napisali fajną kolejność do tego.
 

Arisei

Baron
Dzięki za rady ;)
jedynie mnie zaczyna nuda meczyc jak nic nowego nie buduje :D
Z tymi niskopoziomowymi nie do konca sie zgadzam bo np. ŚR zajmuje duzo ale od poczatku daje powazny bonus za to jej rozwijanie niewiele zmienia (te pol % na poziom) :p
to samo taka WI nawet na niskim poziomie dala mi tyle ludkow, ze moglam sie pozbyc wszystkich domkow (fakt ktos moze powiedziec, ze ludkow sie zalatwia budynkami eventowymi tylko jak sie krotko gra to postawienie takiej wi jest o niebo latwiejsze i szybsze niz czekanie na odpowiednie budynki eventowe).
ale fakt wiekszosc pozostalych trzeba rozwinac by bonus byl lepszy... to poki co nie szaleje ze stawianiem nowych :D

Takie jeszcze pytanie odnosnie Faros i bonusu do zaopatrzenia to czy ona zwieksza zaopatrzenie zdobywane np. z innych perel? znaczy hmmm z takiego ZH?
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry