Perły Architektury

Feandil

Wójt
Którą Perłę Architektury uważasz za "must be"?
Arkę pomijam, z chyba oczywistych powodów. 80 poziom tej Perły stał się wręcz standardem.
Ale poza nią - jakie są dla Was najważniejsze? Które najbardziej mogą pomóc w rozwoju Waszego Imperium?

Miało być w formie ankiety, ale... po 15 pozycjach nie dało się więcej ująć xD
Także proszę o wypisanie od 3 do 7 najważniejszych dla Was Pereł. Może kieeedyś mi się zachce (albo komuś) i to podsumuje. Zamiast automatu z ankiety.

Poza użytecznością, zapraszam do wypowiedzi, która według Was jest po prostu... najpiękniejsza :)
 

aza III

Wójt
-Alcatraz ponieważ już na 30 poziomie daje samowystarczalne wojsko. Plus spokój z zadowoleniem.
-CDM jednocześnie daje PR jak i atak czy to co najcenniejsze

Te dwie to must have. Reszta zależy od widzi mi się gracza.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Którą Perłę Architektury uważasz za "must be"?
Arkę pomijam, z chyba oczywistych powodów. 80 poziom tej Perły stał się wręcz standardem.
To oczywiste, Alkatraz, Bez arki można się obyć, a alkatraz jest konieczne, obecnie ta gra wyewoluwała w kierunku walki.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Również sądzę że Alcatraz, tak naprawdę wszystkie perły z procentami do ataku można zastąpić budynkami eventwymi mniejszym kosztem. Oczywiście zależy jaki kto ma stopień zaawansowania w mieście.

Warta uwagi jest też ChF którego procent skaluje się najlepiej. Przydatne zawsze.
 

GEoMax

Baron
Stawiam na Alkatraz to perla dla wojowniczek i wojowników , a to podstawa w tej grze :)
Jako drugą poleciłbym ChF i tu się zgadzam z przedmówczynią Natalia16191 :)
 

TDK.

Szlachcic zagrodowy
Poprzednie oczywiste. A co sądzicie o AO? Dosyć droga, ale oprócz pr daje istotne wzmocnienie w walce.
 

GEoMax

Baron
Poprzednie oczywiste. A co sądzicie o AO? Dosyć droga, ale oprócz pr daje istotne wzmocnienie w walce.
AO jest z Krakenem dobrym duetem , dlatego powinna być wymiarowo z nim zbliżona , / proszę bez podtekstów / sorki, zrównana , wtedy byłby to super duet , ale to już wiedzą wszyscy , którzy walczą :)
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Kraken jest mało użyteczny ze względu na działanie tylko w paru walkach po zbiorze, na pewno nie zalicza się do pereł "must have".
Za to często zaliczają się tam Arka i Obserwatorium, bo są wymagane przez gildie, w których gra się aktywnie na GPC.

Moja lista:
Zeus
Castel
Katedra
Alcatraz
Arka

A w następnej kolejności:
Obserwatorium
Oranżeria
Terakota

Wiecej do szczęścia nie potrzeba ;P

PS na F jest taki pro gamer, który skasował Arkę, żeby wcisnąć więcej ataku :::)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Patrząc na rodzaj bonusu do ataku, najlepsza wydaje się TA. Mamy czysty bonus który obejmuje atak i obronę. Ale jest drogo.

Dlatego jak wspomniałam jak ktoś gra długo może równie dobrze zastąpić perły budynkami eventowymi. Które ostatnio dają irracjonalnie dużo procentów.
 

aza III

Wójt
W sumie nie dziwie się, że skasował arkę. W pewnej chwili staje się ona zbyteczna, rozszerzenia za medale masz wykupione, PR masz tyle że setkami tysiecy zalegają w inwentarzu. Nie musisz już się bawić w głupie 1.9 więc arka do wywalenia.
 
W sumie nie dziwie się, że skasował arkę. W pewnej chwili staje się ona zbyteczna, rozszerzenia za medale masz wykupione, PR masz tyle że setkami tysiecy zalegają w inwentarzu. Nie musisz już się bawić w głupie 1.9 więc arka do wywalenia.
Tylko, że ataku w to miejsce zyska jak nawet 50-100% to na etapie progamingu to tyle co nic. Za to traci możliwość paczkowania prków oraz pasywnego zarobku z wrzutek na 180, gdzie na 1 wrzutce wartej 5 k prków ma 500 pr pasywnego zarobku. Żeby tyle zarobić z GPC musi kliknąć minimum 50 razy, a w praktyce to pewnie dużo więcej, przy czym przy posiadaniu większej ilości wątków 1.9 włącznie z gildyjnym możliwość wrzutki jest co chwilę.
 

aza III

Wójt
Tylko, że ataku w to miejsce zyska jak nawet 50-100% to na etapie progamingu to tyle co nic. Za to traci możliwość paczkowania prków oraz pasywnego zarobku z wrzutek na 180, gdzie na 1 wrzutce wartej 5 k prków ma 500 pr pasywnego zarobku. Żeby tyle zarobić z GPC musi kliknąć minimum 50 razy, a w praktyce to pewnie dużo więcej, przy czym przy posiadaniu większej ilości wątków 1.9 włącznie z gildyjnym możliwość wrzutki jest co chwilę.
A na co mu to paczkowanie? Na co mu ten zarobek? Żeby zamiast 200tys PR mieć 201tysięcy?
 

Feandil

Wójt
Widzę, że robi się tu powoli dyskusja nad Perłami - i nie tylko. Choć temat miał być w założeniu prostą ankietą (tylko nie dało się tyle pozycji ująć), to nie mam nic przeciwko.
A co do samej Arki - to nie tylko wrzutki na 1,90+ czy zarobek PR / medali / planów. To też masa towarów dla gildii, co jak widzę jest pomijane. No chyba, że ktoś siedzi z ekipą, gdzie jest mega zapas i nie ma zamiaru tej gildii opuszczać - to spoko ;]
 

Azulena

Baron
Arka - dla Gildii i dla GILDIAN (łatwiej wszystkim rozwijać Perły, kiedy jest kilka Arek na 80), co jest pomijane,

Latarnia z Faros - jedna z pierwszych dostępnych, bez niej ilości narzędzi przy zbiorach są... niezadowalające,

Zeus, Katedra, Castel - dość tanie, nie za duże, prawie od początku dostępne,

Alcatraz - jak powiedziano wyżej, duuuuuużo zadowolenia i wojsko, w moim drugim mieście, gdzie nie wychodzę z Żelaza, wywaliłam durne Koloseum i postawiłam, jestem bardzo zadowolona; w moim głównym mieście oczywiście mam dawno.

Następne, które dla mnie są ważne (NIENAWIDZĘ plądrowania!!!), w kolejności dostępności:
Cerkiew Wasyla Błogosławionego, Terakotowa Armia i oczywiście nowa - Wieża Galaty;

Kolejna, to Chateau Frontenac - posiadanie tej Perły, nadaje sens robieniu zadań powtarzalnych, bez niej, ilości "nagród" są tak śmieszne, że stąd cudzysłów na tym słowie. :p

Świątynia Reliktów... niestety, tylko w tych reliktach są sensowne nagrody...

Zamek Himeji - wart swojej ceny, prawie "sam siebie buduje", chociaż ostatnio mam wrażenie, że go troszkę zepsuli..
 

Arisei

Baron
arka zbedna, bo lepiej ataku wiecej? tylko czy w pewnym momencie to wiecej ataku cos jeszcze daje? czy to tylko dla statystyk? ostatnio pare osob pisalo, ze zwiekszaja atak ale efektow specjalnie nie widza :)
nawet najwiecej ataku wiele nie da jak nie bedzie surek na obozy na polach xD

alcatraz bardzo wazna perelka owszem
ao cdm - jechalam do 80 po arce xD
chf - wiadomka
sr, lw - pyrki i jest co u zyda wymieniac
a poza tym bg, zh, ta, zeus, ka, kt
Następne, które dla mnie są ważne (NIENAWIDZĘ plądrowania!!!), w kolejności dostępności:
Cerkiew Wasyla Błogosławionego, Terakotowa Armia i oczywiście nowa - Wieża Galaty;
ehe, tez nie lubię ale od tego mam motywujacych znajomych i w zasadzie brak budynkow mozliwych do spladrowania :) jedynie magnum opusy w zasadzie postawione do zadan by nie budowac mlotkowych z kolejnych epok bo za duzo miejsca zajmuja xD
ale sama pladruje ile wlezie :)
 
Do góry