Perły Architektury - omówienie historyczne

Leahord

Szlachcic
Witam wszystkich ! W tym temacie postaram się omówić każdą perłę pod punktem historycznym i praktycznym . Ale zaczniemy od końca czyli od ... Latającej Wyspy !
No więc bez zbędnego przedłużania zaczynajmy !
Perłą Latająca Wyspa jest fantazyjną perłą wymyśloną przez twórców FoE .
Wygląda ona tak :
1624373567145.jpeg
Źródło : Wiki FoE

Nie ma ona praktycznego zastosowania i jest zbudowana przez kosmiczne posterunki z okazji ich niepodległości.
Jest to unoszący się obiekt nad jakimś zbiornikiem wodnym . Otacza go fajny lasek czy co tam . Zlatuje z niego woda a na nim rosną rośliny , drzewa i krzewy . Ma wejście do środka , a w środku sugerując się wyglądem zewnętrznym jest jakiś wewnętrzny ogród . Nie wiemy z jakiego materiału jest zrobiony ale zapewne z aluminium , chociaż nie w tamtych czas mogą mieć jakieś hiper materiały , nie wiemy też jakim cudem się unosi . Może być miejscem spotkań tych posterunków , albo jakimś miejscem przyrodniczym lub kulturalnym . Na pewno ładnie wygląda .Podsumowując jest fajnym obiektem - wodospadem .
Zalety : ładny , wyróżniający się
Wady : nie umiem wskazać wad :)
 

Borisel

Hrabia
Ta perła architektonicznie pasowałby mi do Epoki Przyszłości :
- Unosi się bez widocznych silników - więc prawdopodobnie działa siła antygrawitacyjna - a te badania są właśnie w przyszłości , czołgi zresztą również unoszą się za pomocą antygrawitacji
- Kompozyty i elementy tego budynku mogą przypomnieć również niektóre z Epoki Jutra - ostrzejsze kształty , "futurystyczny" wygląd , ciemny kolor - jednakże ma więcej szczegółów z przyszłości
- Również w Epoce Przyszłości dominuje fauna - jest bardziej zielono , ekologicznie i dużo wody
- Z Epoki Kosmicznej bardziej bym się spodziewał kolejnego statku kosmicznego lub bardziej z fabułą gry - Ogromnej Plantacji Roślin Jadalnych
 

mastika

Wicehrabia
Zdecydowanie nie epoka jutra, EJ jest mocno dystopijna, wszędzie kręcą się siły porządkowe, w ozdobach mamy kamery monitoringu, a każdy z budynków produkcyjnych generuje niezadowolenie (poza miejską farmą za diaxy). Zgadzam się, do Przyszłości pasowałaby znacznie bardziej. Gdyby u podstawy dołożyć drewniane i kamienne chodniczki, jak na przykład w Arce, wypisz wymaluj Przyszłość.
 

Leahord

Szlachcic
Witam Wszystkich ! Dzisiaj nadszedł czas na omówienie Kosmicznego Transportera czyli perły w epoce Pasa Asteroid !
Oczywiście jest to wymyślona parła podobnie jak Latająca Wyspa .
No więc tak wygląda :
1624471263663.jpeg
Źródło : Wiki FoE
No więc jest to prom kosmiczny , którym chciałbym się przelecieć . Ma dużo silników odrzutowych , więc może się rozwijać do niewyobrażalnych prędkości . Służy on zapewne do szybkiego przewozu towarów między Ziemią a kolonią . Ale tu pojawia się kolejne "ale" . Przecież podobne promy mogły by być w Marsie albo w innych przyszłościach . No więc nie jest to perła wyjątkowa i charakterystyczna tylko dla tej epoki . Są tam jakieś niebieskie światełka więc myślę , że to jest oznak jakieś wysokiej technologii . Ogólnie jest to wysoko zaawansowany statek kosmiczny o zniewalającym wyglądzie . Gdyby miał oceniać to myślę , że mocne 8/10 powinno się należeć . Minusy : Mała Charakteryzacja . Plusy : piękny . No więc według mnie jest lepszą perłą niż LW . A więc to dzisiaj na tyle .
Pozdrawiam
 

Borisel

Hrabia
Ciągle to jest jeszcze fantastyka , jednak parę zdań można napisać na temat tej perły :
- Ten statek pasuje bardziej mi do Marsa - ze względu na kolory i kształty budynków oraz jednostek wojskowych - przecież idealnie to pasuje .
- Zamiast transportowego do Marsa pasowałby statek kolonizacyjny - w końcu pierwsi kolonizatorzy muszą jakoś się pojawić
- Rozumiem zamysł twórców , że to jest okręt transportowy - w końcu jakoś muszą przetransportować wydobyte minerały z asteroid na Ziemię - w końcu Epoka Asteroid to głównie operacje wydobywcze (?)
- Z drugiej strony do Asteroidy pasowałby mi bardziej ogromne wiertło górnicze (coś podobnego jak z gry Hegemonia: Żelazne Legiony) lub inne narzędzie górnicze - takie same jak z jednostkami czy budynkami z Asteroidy
 

dawid17612

Hrabia
Nie zaczyna się zdania od "no więc: ani "a więc" ani żadnych innych kombinacji "więc".
Sens niektórych zdań pominę milczeniem.

to jest forum, nie jakaś szkoła, w internecie każdy pisze jak chce i może być kim chce na tym polega anonimowośc w internecie,
koleś nie po po to wchodzi na Forum, czy inny komunikator, aby wysłuchiwać czyjegoś ego bo coś mu sie nie podoba, jak ktoś pisze.

nie podoba sie, to to olej, albo sie nie wypowiadaj, koleś jest jaki jest przebolej to.
Ludzie tu wchodzą aby pogadać a nie żeby zapisać się na lekcje hahahahahah

inni szanują twoje widzi mi sie, to i ty uszanuj tez innych


Szkoda ze te omówiania są troche takie małe, i zaczęte od końca, tak to można byłby przenieść to do działu Poradnik gry
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
No widzisz, po to jest forum, żeby się móc wypowiedzieć i z takiego prawa skorzystał użytkownik Gozur. Dobrze, że zwrócił uwagę na błędy stylistyczne, a jak widać zachował milczenie w ocenie tematu. Tutaj ja pozwolę wtrącić swoje trzy grosze...

"Perły Architektury - omówienie historyczne" - brzmi dumnie ale po przeczytaniu kilku pierwszych zdań zainteresowanie tematem wyparowało. Po co zakładać wątek, jak nie ma się nic ciekawego do powiedzenia na dany temat. Zdjęcie z wiki, nazwa perły i kilka skleconych bez polotu zdań. Założyciel tematu nie zachęci do czytania takimi wypocinami jak np.
1) " Jest to unoszący się obiekt nad jakimś zbiornikiem wodnym . Otacza go fajny lasek czy co tam"
2) " Na pewno ładnie wygląda .Podsumowując jest fajnym obiektem - wodospadem"
3) O zgrozo!! "Są tam jakieś niebieskie światełka więc myślę , że to jest oznak jakieś wysokiej technologii "

Nie mam nic przeciwko zabarwianiu świata FoE ciekawymi artykułami. Zawsze to może oczami wyobraźni przekształcić nasze pełne % do ataku miasta, w coś bardziej cywilizowanego, z duszą i sensem historycznym Kiedyś, ktoś prowadził serię o jednostkach wojskowych i przyjemnie się to czytało, ale powyższy temat w takiej formie jest fatalny.

Autorze, skoro chcesz omawiać perły historycznie to zacznij od tych co mają jakąś historię. Przenieś nas w dawne czasy, zaskocz ciekawostkami.
 
Rzeczywiście niewiele temat wnosi. Mamy Wiki gdzie ilość informacji jest spora i każdy może zerknąć.
Tutaj podobnie jak przedmówca oczekiwałem jakiś ciekawostek a nie informacji co widzi autor, bo widzę w przybliżeniu to samo.
Co do poprawiania błędów to należy je poprawiać bo może piszący zapamięta i te siedzenie w necie na coś się przyda. Niektóre sprawiają, że oczy po prostu bolą a "rynce" opadają.
Dla dawid17612 oczywiście każdy ma prawo się wypowiedzieć w tym osoba, która wypowiada się na temat popełnionych błędów. Może błędy go rażą i ma prawo to napisać.
 
to jest forum, nie jakaś szkoła, w internecie każdy pisze jak chce i może być kim chce na tym polega anonimowośc w internecie,
koleś nie po po to wchodzi na Forum, czy inny komunikator, aby wysłuchiwać czyjegoś ego bo coś mu sie nie podoba, jak ktoś pisze.

nie podoba sie, to to olej, albo sie nie wypowiadaj, koleś jest jaki jest przebolej to.
Ludzie tu wchodzą aby pogadać a nie żeby zapisać się na lekcje hahahahahah

inni szanują twoje widzi mi sie, to i ty uszanuj tez innych


Szkoda ze te omówiania są troche takie małe, i zaczęte od końca, tak to można byłby przenieść to do działu Poradnik gry
Tak, olejmy wszelkie zasady, bo to jest forum, a nie szkoła. Olejmy też zasady w życiu codziennym, poza forum. Stosujmy się do nich jedynie w szkole. Ciśnie mi się na usta tylko jedno podsumowanie-cytat: "Ale ty pieprzysz, Jaskier".
 

Gozur

Wójt
to jest forum, nie jakaś szkoła, w internecie każdy pisze jak chce i może być kim chce na tym polega anonimowośc w internecie,
koleś nie po po to wchodzi na Forum, czy inny komunikator, aby wysłuchiwać czyjegoś ego bo coś mu sie nie podoba, jak ktoś pisze.

nie podoba sie, to to olej, albo sie nie wypowiadaj, koleś jest jaki jest przebolej to.
Ludzie tu wchodzą aby pogadać a nie żeby zapisać się na lekcje hahahahahah

inni szanują twoje widzi mi sie, to i ty uszanuj tez innych


Szkoda ze te omówiania są troche takie małe, i zaczęte od końca, tak to można byłby przenieść to do działu Poradnik gry
winć bageni wim e gadoszdo czy:

Powyżej skorzystałem z twojej "rady". Możesz mi odpowiedzieć na postawione tam pytanie?
 
Do góry