Perły Architektury - omówienie historyczne

Liechtenstein

Szlachcic zagrodowy
Witam wszystkich ! W tym temacie postaram się omówić każdą perłę pod punktem historycznym i praktycznym . Ale zaczniemy od końca czyli od ... Latającej Wyspy !
No więc bez zbędnego przedłużania zaczynajmy !
Perłą Latająca Wyspa jest fantazyjną perłą wymyśloną przez twórców FoE .
Wygląda ona tak :
1624373567145.jpeg
Źródło : Wiki FoE

Nie ma ona praktycznego zastosowania i jest zbudowana przez kosmiczne posterunki z okazji ich niepodległości.
Jest to unoszący się obiekt nad jakimś zbiornikiem wodnym . Otacza go fajny lasek czy co tam . Zlatuje z niego woda a na nim rosną rośliny , drzewa i krzewy . Ma wejście do środka , a w środku sugerując się wyglądem zewnętrznym jest jakiś wewnętrzny ogród . Nie wiemy z jakiego materiału jest zrobiony ale zapewne z aluminium , chociaż nie w tamtych czas mogą mieć jakieś hiper materiały , nie wiemy też jakim cudem się unosi . Może być miejscem spotkań tych posterunków , albo jakimś miejscem przyrodniczym lub kulturalnym . Na pewno ładnie wygląda .Podsumowując jest fajnym obiektem - wodospadem .
Zalety : ładny , wyróżniający się
Wady : nie umiem wskazać wad :)

Borisel

Wicehrabia
Ta perła architektonicznie pasowałby mi do Epoki Przyszłości :
- Unosi się bez widocznych silników - więc prawdopodobnie działa siła antygrawitacyjna - a te badania są właśnie w przyszłości , czołgi zresztą również unoszą się za pomocą antygrawitacji
- Kompozyty i elementy tego budynku mogą przypomnieć również niektóre z Epoki Jutra - ostrzejsze kształty , "futurystyczny" wygląd , ciemny kolor - jednakże ma więcej szczegółów z przyszłości
- Również w Epoce Przyszłości dominuje fauna - jest bardziej zielono , ekologicznie i dużo wody
- Z Epoki Kosmicznej bardziej bym się spodziewał kolejnego statku kosmicznego lub bardziej z fabułą gry - Ogromnej Plantacji Roślin Jadalnych

mastika

Baron
Zdecydowanie nie epoka jutra, EJ jest mocno dystopijna, wszędzie kręcą się siły porządkowe, w ozdobach mamy kamery monitoringu, a każdy z budynków produkcyjnych generuje niezadowolenie (poza miejską farmą za diaxy). Zgadzam się, do Przyszłości pasowałaby znacznie bardziej. Gdyby u podstawy dołożyć drewniane i kamienne chodniczki, jak na przykład w Arce, wypisz wymaluj Przyszłość.

Liechtenstein

Szlachcic zagrodowy
Witam Wszystkich ! Dzisiaj nadszedł czas na omówienie Kosmicznego Transportera czyli perły w epoce Pasa Asteroid !
Oczywiście jest to wymyślona parła podobnie jak Latająca Wyspa .
No więc tak wygląda :
1624471263663.jpeg
Źródło : Wiki FoE
No więc jest to prom kosmiczny , którym chciałbym się przelecieć . Ma dużo silników odrzutowych , więc może się rozwijać do niewyobrażalnych prędkości . Służy on zapewne do szybkiego przewozu towarów między Ziemią a kolonią . Ale tu pojawia się kolejne "ale" . Przecież podobne promy mogły by być w Marsie albo w innych przyszłościach . No więc nie jest to perła wyjątkowa i charakterystyczna tylko dla tej epoki . Są tam jakieś niebieskie światełka więc myślę , że to jest oznak jakieś wysokiej technologii . Ogólnie jest to wysoko zaawansowany statek kosmiczny o zniewalającym wyglądzie . Gdyby miał oceniać to myślę , że mocne 8/10 powinno się należeć . Minusy : Mała Charakteryzacja . Plusy : piękny . No więc według mnie jest lepszą perłą niż LW . A więc to dzisiaj na tyle .
Pozdrawiam

Borisel

Wicehrabia
Ciągle to jest jeszcze fantastyka , jednak parę zdań można napisać na temat tej perły :
- Ten statek pasuje bardziej mi do Marsa - ze względu na kolory i kształty budynków oraz jednostek wojskowych - przecież idealnie to pasuje .
- Zamiast transportowego do Marsa pasowałby statek kolonizacyjny - w końcu pierwsi kolonizatorzy muszą jakoś się pojawić
- Rozumiem zamysł twórców , że to jest okręt transportowy - w końcu jakoś muszą przetransportować wydobyte minerały z asteroid na Ziemię - w końcu Epoka Asteroid to głównie operacje wydobywcze (?)
- Z drugiej strony do Asteroidy pasowałby mi bardziej ogromne wiertło górnicze (coś podobnego jak z gry Hegemonia: Żelazne Legiony) lub inne narzędzie górnicze - takie same jak z jednostkami czy budynkami z Asteroidy