Perły Architektury - jakie budować a jakie nie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15880
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser20269

Guest
Najważniejsze jest to , by nie nawiązywać do Rzymian.
Czyli nie stawiać Koloseum bo wystarczy 1 dobrze rozegrany event i masz całe zadowolebie za darmo.
Ogółem te co dają zadowolenie to nie stawiać. Chyba że na serio chcesz tracić powierzchnie którą zajmuje Koloseum za parę rafosnych buziek. :D
 

DeletedUser20751

Guest
Prawdą jest, że budowanie Koloseum to strata czasu, surowców i PR.
Ale Alcatraz, Hagia powinny się pojawić jak najszybciej.
Wyrocznia jest spoko na początek, bo daje młotki oprócz zadowolenia. Ale i tak w miarę szybko wylatuje.
 

DeletedUser20269

Guest
Takie Alcatraz daje zadowolenie i co, trzeba go zburzyć po przeczytaniu powyższych "Medytacji wiejskiego listonosza"?
Widzę że źle to sprecyzowałem.
Chodzi mi o te dające dający tylko zadowolenie bądź zadowolenie z jakimś innym czymś co jest to kitu.
 

DeletedUser19595

Guest
Gram od ponad roku. Początkowo nie zastanawiałem się "po co" i "dlaczego" tylko stawiałem lub chciałem stawiać perły jak leci. Po jakimś czasie rozwoju musiałem zburzyć co nie które z nich bo po prostu szkoda miejsca. Obecnie moja taktyka opiera się na perłach :
1. Dających PR - Hagia, Castle, Kraken, W.Innowacji
2. Dających towary - Latarnia, Babel , Kościół Drezdeński, Royal, Strażnik Żywiołów i Dynamic Tower
3. Militarnych - Castle, Zeus, Katedra Akwizgrańska, Cerkiew Wasyla
4. Populacyjnych - Babel, W.Innowacji (dzięki nim nie potrzebuję żadnego domku, wręcz mam spory zapas choć Babel zaczyna mi ciążyć)
5. Bonusowych - Chateau Frontenac, Arka
No i dwie perły do wypraw czyli Świątynia Reliktów i Obserwatorium
Między czasie zburzyłem Kapitol i Koloseum. Czekam na wolne pole aby postawić Przylądek Canaveral .
Dla "walczaków" obowiązkowa perła to oczywiście Altacraz ale mnie wystarcza to co dostaję w Wyprawach.
I na koniec parę słów o niedocenianej przez graczy z wyższych i najwyższych poziomów perle jaką jest Dynamic Tower (epoka jutra). Wybudowałem ją będąc w epoce postępowej, dzięki uprzejmości ludzi z klanu , którzy mnie przyjęli a potem sprzedali towary do jej budowy. Nie obyło się też bez pomocy diaxów. Ale dzięki tej perle, dobremu klanowi i dobrym sąsiadom, za wsparcie ich budynków otrzymujesz towary z bardzo wysokich epok. I tak za 1 (jeden) towar z epoki wirtualnej , przy założeniu handlu w stosunku 2:1 otrzymuje się 256 towarów z epoki postępowej. Oczywiście nie od razu i nie zawsze ale teoretycznie to możliwe. Na pierwszym poziomie DT zbierasz 10 towarów co może się przełożyć na 2560 towarów epoki postępowej, 1280 towarów epoki modernizmu, 640 towarów epoki postmodernizmu itd . To naprawdę potężny zastrzyk zasobów. Wieża zajmuje 30 kratek czyli tyle co przeciętny zakład produkcyjny , więc nawet w najwyższych epokach , ulepszona do 10 poziomu daje więcej towarów (40) na dobę niż zakład produkcyjny (max 30). POLECAM
 

piotresz

Hrabia
Gram od ponad roku. Początkowo nie zastanawiałem się "po co" i "dlaczego" tylko stawiałem lub chciałem stawiać perły jak leci. Po jakimś czasie rozwoju musiałem zburzyć co nie które z nich bo po prostu szkoda miejsca. Obecnie moja taktyka opiera się na perłach :
1. Dających PR - Hagia, Castle, Kraken, W.Innowacji
2. Dających towary - Latarnia, Babel , Kościół Drezdeński, Royal, Strażnik Żywiołów i Dynamic Tower
3. Militarnych - Castle, Zeus, Katedra Akwizgrańska, Cerkiew Wasyla
4. Populacyjnych - Babel, W.Innowacji (dzięki nim nie potrzebuję żadnego domku, wręcz mam spory zapas choć Babel zaczyna mi ciążyć)
5. Bonusowych - Chateau Frontenac, Arka
No i dwie perły do wypraw czyli Świątynia Reliktów i Obserwatorium
Między czasie zburzyłem Kapitol i Koloseum. Czekam na wolne pole aby postawić Przylądek Canaveral .

IMO Canaveral jest najbardziej wydajną Perłą do zbierania pr więc stawiaj jak najszybciej.
W przeliczeniu na kratkę terenu następne wg kolejności są Kraken, Castel, Oranżeria, Innowacja i Hagia.
Dynamic skasowałem w wirtualnej bo już nie była tak potrzebna jak opisujesz.
Za to bardzo sobie cenię Błękitną Galaktykę. Mam na razie na 10 lvl co daje 6 szans na podwojenie zbiorów. Oczywiście mówię o zbiorze pr z Zimowej Wieży lub Tarasów. Wystarczy ustawić zbiór z BG tuż przed ZW i tarasami a na sześć szans otrzymuję zwykle 2 i rzadziej aż 3 podwojenia a to już 10-16 pr więcej.
Z 37 dostępnych Pereł mam 17 i starczy :)
 

Borisel

Hrabia
Napiszę w moim przypadku jakie perły są (według mnie) warte zainteresowania :
Dające PR :
- Przylądek Canaveral - opisać tego wyboru nie muszę , jedna z najlepszych pereł dających PR
- Arktyczna Oranżeria - ta sama ilość PR co PC , dodatkowy bonus również wart uwagi
- Wieża Innowacji - mniejsza ilość PR co 2 poprzednie ale coś tam daje + ludność
- Castel de Monte - również mniejsza ilość PR (ta sama ilość co WI) + atak
- Kraken - PR + częsta szansa na wyeliminowanie jednej jednostki - bardzo przydatne
Hagii u mnie brak ze względu na brak miejsca - jednak jest dla mnie za duża w stosunku do bonusów (zadowolenie nie jest zachęcające) więc nie mam w planach jej wybudowania .
Dające atak/obrona :
- Castel de Monte - j/w
- Katedra Akwizgrańska - jednak mogli dać większą ilość monet lub inny bonus
- Zeus - najmniejsza perła wiec wszędzie się wciśnie
W planach jest wybudowanie Terakotowej Armii - bonus do ataku oraz obrony styknie . Ataku nigdy za wiele . Pereł defensywnych typu Cerkiew czy Zamek Deal brak - szkoda miejsca na to .
Dające towary:
- Babel - ludność , towary + nieduża
- Latarnia - towary , % do zaopatrzenia i ta sama wielkość
- Strażnik Żywiołów - duża ilość towarów , a bonus do zwiększania szansy na plan jest świetny - dzięki temu po 2 tygodniach zdobyłem wszystkie plany do Zamku Himeji ;D
- Bazylika Św.Marka - bonus do monet , która codziennie jest u mnie używana (zawsze pozostaje po zbiorach 20-15 pozostałego bonusu na dzień) + towary
Kościół Mariacki , Muzeum Atlantydy czy Royal - mało miejsca , nieciekawe dla mnie inne bonusy , duże kolumbryny
Inne :
- Chateau Frontenac - zadania powtarzalne są dzięki tej perle ciekawe i warte robienia
- Arka - he he
- Błekitna Galaktyka - podwajanie zbiorów to świetna sprawa . Mankamentem jest zrobienie go na wysoki lvl by dało widoczne efekty
- Dynamic Tower - niedoceniana perła a szkoda . Mnóstwo towarów , które można wymieniać na interesujące lub uzupełnienie własnych zapasów . Ja bym nawet ją wzmocnił np +1 towar więcej co 10 lvl perły
- Alcatraz - jedyna perła która daje zadowolenie w moim mieście + jednostki wojskowe
- Św. Reliktów - mam czasami wrażenie że srebrne relikty są więcej warte niz zlote - w zlotych więcej trafiam pierdzielonych śmieci typu mala paczka medali czy budynków ... A ze srebrnych dostaję potrzebne jednostki wojskowe , 25 towarów i często 20 PR .
Innych pereł nie posiadam ponieważ są nie warte postawienia - szkoda na nie czasu , towaru i miejsca
 

DeletedUser

Guest
Warta postawienia(chociaż ja na razie nie mam) jest także perła o nazwie Zamek Himeji.

Bonusy:

Produkuje Zaopatrzenie co 24 godziny.

Przy pierwszych zwycięskich bitwach otrzymasz szansę na zdobycie losowej nagrody.

Możliwe nagrody:

  • 50 Towary (24%)
  • 125 Towary (8%)
  • 250 Towary (3%)
  • 500 Towary (1%)
  • 10 Punktów Rozwoju (25%)
  • 50 Punktów Rozwoju (12%)
  • 200 Punktów Rozwoju (5%)
  • 5x Łotr (16%)
  • 10x Łotr (4%)
  • 50 Diamentów (1%)
  • Zestaw wyboru łupów wojennych (1%)
    • Kryjówka łotrów
    • Zestaw zmniejszania kryjówki łotrów
    • 20x Łotr
Więcej info: https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Zamek_Himeji
 

Glorvit

Szlachcic zagrodowy
Odświeżę ten mocno przestarzały wątek.
Gram na K, zastanawia mnie na razie sens posiadania wczesnych pereł towarowych: Babel, Latarnia, Marek. Mam je na niskim poziomie, coś około 8. Jestem w postmodernizmie wiec dają wcześniejsze epoki. Trzymać póki co? Rozwijać? Wywalić?
 

dawid17612

Hrabia
Latarnia spoko, pozostałe nie rozwijaj albo skasuj, skup się na perełka z % ataku oraz AO,
najważniejsze perełki to chyba 12-13 szt, a potem według własnego uznania jak kto woli i w jakiej chce być gildi,
zawansowanej, średniej, czy grać na luzie,

jak będzisz chciał to pisz to ci powiem jakie rozwijać i zerkne na twoje perełki, podaj tylko świat :)
 
Marek daje sporego kopa do produkcji monet i towary, więc dlaczego lepiej nie rozwijać tej perły?
Chyba, że jest kwestia wczesnego rozwoju, że lepiej w późniejszym etapie BŚM rozwinąć niż teraz.
 

Glorvit

Szlachcic zagrodowy
Glorvit, K. Jasne, zerknij i podpowiedz. Grałem kilka lat temu, sporo się zmieniło więc pytam. Mi też Marek wydaje się sensowny, za to latarnia tak sobie. Nie mam żadnych budynków produkcyjnych, z wyjątkiem kowali. Z eventowych mało młotków leci więc bonus taki sobie. Ale faktycznie byc może będę musiał postawić jakąś krowę do młotkowania, z dostępem do jezdni a nie drogi. A co z WI? W postmodernizmie mam 22k ludków, wszyscy z eventowych budynków. Dam radę pozniej bez tej Perły?
 
Do góry