Perły Architektury - jakie budować a jakie nie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15880
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5256

Guest
Po wybudowaniu Arki na 80lvl podnosicie Inno na 70lvl i nie ma problemu z ludzmi. Alcatraz też na poziom kilkadziesiąt i oszczędzacie na budynkach wojskowych. Habitat wcześniej czy później wykasujecie jak przeliczcie wszystko na zysk. Tak samo budynki z bonusami do zaopatrzenia więc budujcie tylko faros. Lepiej w relikty, wojskowe a z wypraw sporo młotków, towarów i medali zawsze wpadnie. Jak macie wolne PR to ładować w Arkę a nie spieszyć się z technologiami. Jak skoczycie drzewko to będziecie narzekać na nudę, więc spokojnie.
 

DeletedUser17631

Guest
Jak praktycznie każdy podobny temat jest tak szeroki, że trudno o prostą i konkretną odpowiedź. Każdy musi dostosować pewne rzeczy do swojej gry i związanej z nią strategii. Co do pereł to trzeba sobie zadać kilka prostych pytań. Czy jesteśmy handlowcami (perły dające towary), czy walczymy (perły militarne), a z tym związane są kolejne np. dające ludzi czy takie jak świątynia (jak ktoś nie walczy w WG to po co mu) itd. Moim zdaniem najwartościowsze perły to (ja walczę):
1) perły militarne (zeus, katedra, castle) i "Świątynię Reliktów". Obowiązkiem również jest Alkatraz. Oczywiście jak ktoś nie walczy to może sobie darować wszystkie
2) Perły obronne moim zdaniem są stratą miejsca i wydanych PR. Czasami lepiej postawić rytualne płomienie itp. ale jak ktoś nie walczy w WG to ich nie ma a jak chce się bronić to faktycznie nie ma wyboru. Z czasem i tak da się przejść taką obronę więc pytanie czy warto? Jak ktoś zbiera wszystko na bieżąco to po co marnować PR na perły? Atakujący nawet jak będzie tracił po 1 czy 2 jednostki i nic nie zyska to odpuści (chyba, że jest mało rozgarnięty i lubi bezsensownie tracić wojsko) a atakowany nic nie będzie tracił. Warunek to wystawić jakąś sensowną obronę.
3) perły dające towary i dodatkowe bonusy np. do produkcji młotków (monety nie, ale o tym później) czyli "latarnia" czy "RAH" itp. Tutaj muszę dodać, że "wieża Babel" na początku nie jest zła bo daje towary ale z czasem ja ją usunąłem bo nie warto. Wielu stawia "Bazylikę Marka" ale z czasem tak jak wieża babel daje mniej towarów a drugi bonus jakim są monety to dla mnie strata. Monet jest tak dużo do zdobycia z innych źródeł i z domków, że ja bez żadnych bonusów mam ich nadmiar i nie mam na co wydawać dlatego wolałem "Royal Albert Hall". Daje więcej towarów i premię do młotków, które są bardziej potrzebne moim zdaniem. "Drezdeński Kościół" też nie jest zły bo zadowolenie się przydaje ale jaj mam z innych źródeł więc zrezygnowałem.
4) Perły dające bonusy gildii są oczywistością...jeśli ktoś należy do gildii. Oczywiście chodzi o Obserwatorium, Arkę (dodatkowe bonusy dla nas. Perła obowiązkowa na 100% dla wszystkich) czy Atomium
5) Jeśli chodzi o perły to dla mnie muszą dawać podwójne bonusy czyli wszystko co daje ludność czy monety jest beznadziejne. Notre Dame to moim zdaniem najmniej przydatna perła. Na początku daje oczywiście zadowolenie i młotki ale z czasem każdy przeciętny budynek produkcyjny daje ich więcej podobnie jak zadowolenie więc ogólnie się nie opłaca. Pamiętajcie, że teren to nie wszystko. Perły wymagają ciągłego dawania PR a lepiej przeznaczyć na coś lepszego. Na samym początku można taką perłę postawić ale więcej niż na 6 poziom nie opłaca się rozwijać.
6) W zasadzie najważniejsze ale piszę praktycznie pod koniec żeby bardziej zaznaczyć. Oczywistością są perły dające PR. Wyjątek może tu stanowić Wieża Innowacji. Daje PR ale marnuje się drugi bonus jakim są ludzie. Pamiętajcie, że z czasem (dalsze epoki) dostajecie budynki, które nie raz mają więcej ludzi niż taka perła a kosztują relatywnie mniej (monety i młotki) niż rozwijanie perły za grube już PR. Przylądek ma jeden bonus ale dość istotny więc się opłaca. Jak ktoś policzy, że jednak mu się opłaca stawiać jakiś Kapitol czy Habitat jego sprawa ale moim zdaniem nie warto. Na początku też chciałem bo wydawało mi się, że taka perła daje masę ludu i ile budynków musiałbym postawić aby osiągnąć taką wartość ale teraz nie żałuję, że nie postawiłem bo musiałbym ją teraz zlikwidować a żałowałbym tych PR, które w nią poszły.
7) Perły dające różne dziwne dodatki (w późniejszych epokach) to już zależy od indywidualnego podejścia do gry. Chateau daje dodatkowe premie ale tylko w misjach. Jak ktoś ich nie wykonuje na bieżąco to perła zbędna. Nagrody też są kiepskie więc ogólnie uważam ją za niepotrzebną. Jak ktoś nie walczy to Arktyczna Oranżeria czy Kraken również są zbędne podobnie jak Voyager V1 czy Muzeum Atlantydy. Ogólnie w ostatnim punkcie piszę jakie perły dla mnie są zbędne:
a) Notre Dame
b) Wieża Babel (może poza samym początkiem gry)
c) Koloseum (daje zbyt mało patrząc na powierzchnię, którą zajmuje) czy Gaja (to samo co koloseum tyle, że trochę dłużej może się utrzymać)
d) Wszystkie co dają ludność, monety czy młotki (poza katedrą)
Według uznania i potrzeb:
a) Wieża Innowacji (korzyść to tylko 1 bonus - PR)
b) Bazylika Marka
c) Chateau (jak ktoś nie wykonuje na bieżąco misji)
d) Dynamic Tower
e) Bank nasion

Tyle jeśli chodzi o mnie. Może komuś pomogę co do wyboru. Kłócąc się o wyższość jednej perły nad drugą pamiętajcie, że każdy pisze pod siebie i swój styl gry. Najważniejsze to to, że perły wymagają rozwoju kosztem PR (z czasem coraz więcej) jak również towarów do ich postawienia o czym większość tu chyba zapomina. Z czasem przyrost bonusów w perle staje się na tyle mały, że opłaca się postawić budynek dający towary, ludzi, zadowolenie czy młotki i wychodzi taniej bo kosztuje młotki i monety, których ma się dużo więcej. Myślcie strategicznie na przyszłość. Coś co teraz wydaje się tańsze i dobre w przyszłości będzie zawadzało a szkoda wtedy kasować perłę, w którą włożyło się tyle towarów i PR nie wspominając o czasie.
 

DeletedUser16730

Guest
Perły obronne moim zdaniem są stratą miejsca i wydanych PR.
Perły dające bonusy gildii są oczywistością...jeśli ktoś należy do gildii.

Perły obronne też dają bonus dla gildii.

Ogólnie w ostatnim punkcie piszę jakie perły dla mnie są zbędne:
...
b) Wieża Babel (może poza samym początkiem gry)

Urban legend bezmyślnie powtarzany.

Wszystko na 70 poziomie:
Babel (16 kratek) - 150 towarów + 3017 ludności która zawsze się przyda.
Latarnia (16 kratek) - 158 towarów + bonus młotkowy od pewnego momentu całkowicie zbędny.
Strażnik (36 kratek) - 188 towarów + bonus do planów z motywek praktycznie nic nie dający.
Bazylika (36 kratek) - 170 towarów + bonus do monet tak jak z młotkami na wyższym poziomie zbędny.

Biorąc pod uwagę, że Babel najłatwiej rozwinąć jest to najlepsza perła towarowa. Ma tylko jeden mankament, jak ktoś leci na punkty to nie daje ich dużo.

Oczywistością są perły dające PR. Wyjątek może tu stanowić Wieża Innowacji. Daje PR ale marnuje się drugi bonus jakim są ludzie. Pamiętajcie, że z czasem (dalsze epoki) dostajecie budynki, które nie raz mają więcej ludzi niż taka perła a kosztują relatywnie mniej (monety i młotki) niż rozwijanie perły za grube już PR.

Domki zajmują bezcenne miejsce, perła zawsze jest taka sama. Jak już nie potrzeba monet to domki tylko zagracają miasto, dlatego WI przez to, że daje PR jest must have.

Pamiętajcie, że teren to nie wszystko.

Nie wiem jak długo grasz, ale teren jest bezcenny. Nie ma tu rzeczy która by od terenu była ważniejsza.

Jak ktoś nie walczy to Arktyczna Oranżeria czy Kraken również są zbędne
Perły wymagają ciągłego dawania PR a lepiej przeznaczyć na coś lepszego.
I na koniec, ewidentnie nie powinieneś doradzać. Tyle dałem radę przeczytać...
 

DeletedUser17631

Guest
Perły obronne też dają bonus dla gildii.



Urban legend bezmyślnie powtarzany.

Wszystko na 70 poziomie:
Babel (16 kratek) - 150 towarów + 3017 ludności która zawsze się przyda.
Latarnia (16 kratek) - 158 towarów + bonus młotkowy od pewnego momentu całkowicie zbędny.
Strażnik (36 kratek) - 188 towarów + bonus do planów z motywek praktycznie nic nie dający.
Bazylika (36 kratek) - 170 towarów + bonus do monet tak jak z młotkami na wyższym poziomie zbędny.

Biorąc pod uwagę, że Babel najłatwiej rozwinąć jest to najlepsza perła towarowa. Ma tylko jeden mankament, jak ktoś leci na punkty to nie daje ich dużo.

To jest twoje zdanie. Gdybyś jednak czytał to ja wyraziłem co ja o tym myślę. Oczywiście są tacy co uważają się za wszechwiedzących i tylko oni potrafią doradzać a reszta się nie zna. Na szczęście większość buduje sobie perły na jakie ma ochotę i ma gdzieś doradzanie innych. Robią tak bo mogą i to ich gra.

Domki zajmują bezcenne miejsce, perła zawsze jest taka sama. Jak już nie potrzeba monet to domki tylko zagracają miasto, dlatego WI przez to, że daje PR jest must have.

Gdybyś jednak czytał to byś doczytał. Jak wielu powtarzasz to samo. Perły nie stawia się za darmo i nie rozwija się za darmo. Kalkulacja to już prywatna sprawa każdego.

Nie wiem jak długo grasz, ale teren jest bezcenny. Nie ma tu rzeczy która by od terenu była ważniejsza.

Wszystko jest względne. Nie sprowadzałbym tego tylko do kwestii terenu. Można ładować w perły i rozwijać się powoli albo w swoim tempie stawiając budynki mieszkalne, towarowe itd. Perły dające PR też zależą od innych budynków, które również to dają. Każdy stawia jak może a nie dlatego bo ktoś coś wygrał w eventach, WG czy jeszcze gdzieś. Ma dużo PR i arkę i wszystkim doradza to samo. Inni nie mają arki czy innych budynków i grają w inny sposób.

I na koniec, ewidentnie nie powinieneś doradzać. Tyle dałem radę przeczytać...

Vice versa zwłaszcza jak się nie czyta z uwagą.
P.S. Jedno mogę przyznać. Zapędziłem się z Krakenem czy AO bo dają PR ale są jak wieża innowacji. Jak ktoś nie korzysta z drugiego bonusu to pytanie czy dla niego warto. Wiem już, że dla ciebie warto ale tu właśnie chodzi o decydowanie samemu a nie narzucanie innym swojej strategii gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
To jest twoje zdanie.

To nie jest niczyje zdanie tylko matematyka.

Perły nie stawia się za darmo i nie rozwija się za darmo. Kalkulacja to już prywatna sprawa każdego.

Perły to jest droga i długoterminowa inwestycja. Tutaj nie ma subiektywnych odczuć i kalkulacji. Długo inwestujesz po to żeby dużo zarobić. Każda perła PR (WI też) będzie owocować po inwestycji. Będzie dawać PR na następne inwestycje. Budując lepsze perły jak np PC w pewnym momencie osiągasz poziom na którym lepiej się zatrzymać i przejść np. właśnie na WI.

Wszystko jest względne.

Jeśli dajesz rady to musisz założyć, że udzielisz ich zgodnie z zasadami gry które założył producent i zgodnie z nimi grę rozwija. Inaczej równie dobrze mógłbyś napisać, że najlepsze jest koloseum bo jest ładne i w kształcie kółka. Ale nawet pomijając ten fakt teren zawsze jest najcenniejszy, nawet jak ktoś sobie z tego Simcity robi.

Vice versa zwłaszcza jak się nie czyta z uwagą.

Przeczytałem na tyle na ile to było konieczne żeby się odnieść i ustosunkować.
 

DeletedUser17631

Guest
To nie jest niczyje zdanie tylko matematyka.

Perły to jest droga i długoterminowa inwestycja. Tutaj nie ma subiektywnych odczuć i kalkulacji. Długo inwestujesz po to żeby dużo zarobić. Każda perła PR (WI też) będzie owocować po inwestycji. Będzie dawać PR na następne inwestycje. Budując lepsze perły jak np PC w pewnym momencie osiągasz poziom na którym lepiej się zatrzymać i przejść np. właśnie na WI.

Z matematycznego punktu widzenia nie do końca masz rację. Owszem jest to matematyka ale nikt nie jest w stanie dokładnie tego policzyć bo za dużo zmiennych. Może zamiast ładować PR w PC lepiej od razu pchać w WI albo w inną. To właśnie jest czyjeś zdanie bo znam ludzi grających tu dłużej i nie podzielają twojego zdania. Nie wszyscy są w gildii, która daje z ratusza dużo PR a na początku kilka więcej dziennie robi różnicę. Nie wszyscy mają te same budynki eventowe dające PR itd. Gracze nie mają towarów na daną perłę więc stawiają inną a później zmieniają albo likwidują ale ileś PR stracili. Matematycznie liczyłeś ile PR należy poświęcić na każdą perłę i czy wcześniej lepiej nie postawić innej a do tego budynki z towarami i handel bo to też ma znaczenie? Nie sądzę. Widać jednak nie przeczytałeś wystarczająco aby się odnieść. Ja nie pisałem że komuś doradzam. Przedstawiłem moje zdanie na ten temat i daje ludziom wybór. Każdy sam decyduje co i gdzie chce budować. Tobie tak gra się ułożyła ale to nie znaczy, że "twoje" jest najlepsze i narzucasz to innym nazywając doradzaniem a opinie innych zaraz negujesz.
Wynika z tego, że w zasadzie warto mieć tylko perły. Ładować w nie PR aby mieć wyższy poziom od innych i jeszcze więcej PR i towarów, których nie ma już na co wydać więc znowu ładować w perły i tak w kółko. Jeśli tobie podoba się taki styl gry to gratuluję. Dla wielu gra przestałaby mieć sens.
 

DeletedUser16730

Guest
Z matematycznego punktu widzenia nie do końca masz rację. Owszem jest to matematyka ale nikt nie jest w stanie dokładnie tego policzyć bo za dużo zmiennych. Może zamiast ładować PR w PC lepiej od razu pchać w WI albo w inną. To właśnie jest czyjeś zdanie bo znam ludzi grających tu dłużej i nie podzielają twojego zdania. Nie wszyscy są w gildii, która daje z ratusza dużo PR a na początku kilka więcej dziennie robi różnicę. Nie wszyscy mają te same budynki eventowe dające PR itd.

Jakie ma znaczenie ile kto w danym momencie ma innych budynków w dyskusji o perłach. Perła to stała która rozwijana przyniesie pożądane efekty w zależności od tego jakie ma bonusy i tutaj nie ma żadnych zmiennych.

Gracze nie mają towarów na daną perłę więc stawiają inną a później zmieniają albo likwidują ale ileś PR stracili.

No to gratuluje pomysłu. Walić w perłę do usunięcia zamiast za te PR kupić towar i postawić od razu perłę właściwą.

Matematycznie liczyłeś ile PR należy poświęcić na każdą perłę i czy wcześniej lepiej nie postawić innej a do tego budynki z towarami i handel bo to też ma znaczenie?

I znowu to samo, jakie to ma znaczenie w dyskusji o perłach? Udowadniasz tym tylko tyle, że tak jak pisałem najważniejszy jest teren. Wtedy można robić jedno i drugie.

Rozwiniętej perle nie dorówna żaden budynek w przeliczeniu na pole. Perły nie zajmują całego miasta i dlatego reszta zagospodarowania jest zmienną w zależności od tego czym gracz dysponuje i jaki ma duży teren (znowu teren).
Ale to nie jest dyskusja o zmiennych tylko o stałych jakimi są perły. A ty napisałeś o nich swoje zdanie które mija się z logiką matematyczną.


Wynika z tego, że w zasadzie warto mieć tylko perły. Ładować w nie PR aby mieć wyższy poziom od innych i jeszcze więcej PR i towarów, których nie ma już na co wydać więc znowu ładować w perły i tak w kółko. Jeśli tobie podoba się taki styl gry to gratuluję. Dla wielu gra przestałaby mieć sens.

Gdyby było tyle dobrych pereł które zajęłyby całe miasto to owszem opłacało by się je mieć wyłącznie. Ale tak nie jest i nie ma znaczenia w tej dyskusji czy i dla kogo gra w takim przypadku miałaby sens.
Tylko o przydatności i efektywności konkretnych pereł. Trybisz tekst czy mam to jakoś narysować?
 

DeletedUser17631

Guest
Jakie ma znaczenie ile kto w danym momencie ma innych budynków w dyskusji o perłach. Perła to stała która rozwijana przyniesie pożądane efekty w zależności od tego jakie ma bonusy i tutaj nie ma żadnych zmiennych.

Masz rację. Nie ma sensu dyskusja z kimś tak przemądrzałym jak ty. Sam sobie zaprzeczasz

Budując lepsze perły jak np PC w pewnym momencie osiągasz poziom na którym lepiej się zatrzymać i przejść np. właśnie na WI

No to gratuluje pomysłu. Walić w perłę do usunięcia zamiast za te PR kupić towar i postawić od razu perłę właściwą.

Nic dodać nic ująć. Co do kupowania towarów za PR nadal nic nie rozumiesz i chyba rysunki też nie pomogą. Mam nadzieję, że każdy sam sobie podejmie decyzję a nie będzie korzystał z narzuconych mu strategii, które ktoś uważa za najlepsze bo sam tak gra a nie zwraca uwagi na to, że inni zwyczajnie nie dadzą rady tak samo postępować albo zajmie im to dużo więcej czasu którego nie mają. Matematyka na siłę. 2+2=4 ale jak ktoś nie ma 2 tylko jeden to próbujesz mu wmówić, że z 2+1 ma uzyskać 4. Powodzenia. Szkoda pisać. Dla mnie to koniec bezsensownej wymiany zdań
 

Oscarillo

Szlachcic
Zapędziłem się z Krakenem czy AO bo dają PR ale są jak wieża innowacji. Jak ktoś nie korzysta z drugiego bonusu to pytanie czy dla niego warto
Zapędziłeś się i to nawet bardzo. Niezależnie od tego czy walczysz czy też nie AO trzeba mieć właśnie dla PR. I zdecydowanie nie jest takie jak WI, ponieważ AO daje prawie dwukrotnie więcej PR. Kraken też produkuje ich więcej niż WI.
 

DeletedUser11629

Guest
Pamiętajcie, że teren to nie wszystko. Perły wymagają ciągłego dawania PR a lepiej przeznaczyć na coś lepszego.

Pierwsze zdanie dyskwalifikuje całą Twoją epopeję wstecz i w przód. Nie ma ważniejszej rzeczy, niż teren, ponieważ, uwaga... jako jedyna rzecz w tej grze jest ograniczona. Masz nieograniczoną ilość PR do zdobycia (i nie musisz nic robić, wystarczy poczekać), masz nieograniczoną ilość towarów do zdobycia (no, tu trzeba już troszkę się napocić, ale jednak inwentarz jest bez dna). Dzięki Alca masz praktycznie nieograniczoną możliwość zdobycia jednostek wojskowych. Terenu nie wyczekasz...

A powiedz mi, co jest lepszego w tej grze do ładowania w to PR? Drzewko? Ale tam trzeba ich stosunkowo malutko. Skończysz technologie błyskiem i co? W co będziesz ładował PR?
 

DeletedUser19351

Guest
Jak już jesteśmy przy temacie jakie perly budować. To może podzielcie się opiniami do jakich lvl warto rozbudować perły.
Wyrocznia 0lvl
Latarnia 5lvl
Wieża 5lvl
Świątynia 5lvl
Bazylika 5lvl
Katedra 10+
Posag 10+
Hagia 10+
Castel 10+
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Glorvit

Szlachcic zagrodowy
Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy odnośnie pereł. Jestem we wczesnym średniowieczu, pierwsze 3 technologie z rozkwitu mam opracowane ale nie odblokowane. Mam arkę na 3 lvl.
1. Aktywnie walczę na wyprawach, stąd mam postawionego zausa, katedrę i castel. Planuję rozbudować te 3 perły na 10 lvl (castel z racji PR nawet dalej). Aby 4 poziom przejść walcząc, bez negocjacji, wystarczą 10 lvl tych 3 pereł? Może nie jestem Żółkiewskim czy Koniecpolskim ale daje rade i wiem jak tłuc kompa.
2. Do jakiego poziomu podnieść perły towarowe Babel (3lvl) i Latarnię (2 lvl)? Czy w późniejszych etapach gry te perły są istotne i warte zachodu czy może nie wytrzymują konkurencji w dostępie do PR?
3. Po rozbudowie pereł bojowych postawię WI oraz Alcatraz. Żeby pozbyć się domków i zwolnić nieco miejsca (być może będę musiał awansować do nowej epoki aby zdobyć rozszerzenia). Alcatraz jest niezbędne z racji zadowolenia i tworzenia jednostek (produkowanie idzie zbyt wolno i ciężko walczyć bez odnowionych wojsk). Po tym postawię (w miarę wolnego miejsca, jeśli zabraknie to znowu awans do jesieni) PC i Hagię. Czy mój plan jest dobry?
Gram od około miesiąca więc nie mam doświadczenia i nie mam pojęcia jakie skutki w przyszłości przyniosą obecne decyzje. Materiały na perły zapewnia mi za niską cenę (w kredytach;)) pewien wysokopoziomowy gracz, więc ich zdobycie to kwestia niedługiego czasu.
Będę wdzięczny za porady.
Pozdrawiam

P.S. Naprawdę dzięki wielkie wszystkim dyskutującym za ten watek. Wiele mi wyjaśnił i pozwolił nakreślić plan działania.
 
Jak najszybciej postaw Alcatraz i jeśli do tego masz kryjowke lotrow to bez problemu będziesz mogl przechodzic 3,5 poziomy wypraw
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
2. Do jakiego poziomu podnieść perły towarowe Babel (3lvl) i Latarnię (2 lvl)? Czy w późniejszych etapach gry te perły są istotne i warte zachodu czy może nie wytrzymują konkurencji w dostępie do PR?

Mimo ostatniej epoki posiadam te 2 perły ze względu choćby na wielkość.
Każda perła (prócz tych wymienionych jako totalnie niepotrzebne) jest warta czegokolwiek dopiero przy poziomie 7. Jeżeli trzyma się perły poniżej tego poziomu zazwyczaj po przeliczeniu wyjdzie nam ze zajmuje więcej miejsca niż daje zysków itd.
 

DeletedUser19028

Guest
Ja dla odmiany jestem w Przyszłości , mam tylko 1 perłę dająca medale , nie mam wojska , nie należę do żadnej gildii , nie mam żadnych fantów z wypraw i też sie dobrze bawię :) moje miasto wygląda jak ...miasto a nie jak kadr z Disneya :)
 

DeletedUser20648

Guest
Jestem w rozkwicie średniowiecza. Z tego co wyczytałem o wiele bardziej opłaca mi się wyburzyć Koloseum (co też wcześniej rozważałem) i wybudować Hagia Sophię. Trochę szkoda PR ale mam problem z jego gabarytami, gdyż Latarnia z Faros, Wieża Babel, Katedra Akwizgrańska, Posąg Zeusa czy budynki eventowe nie sprawiają takich problemów z planowaniem miasta bo mają podobne wymiary i łatwo je ułożyć, a ta kobyła póki co tylko daje zadowolenie i kilka medali, gdzie wszystko to da się o wiele łatwiej uzyskać z budynków eventowych.
 

hddk

Hrabia
Zburzenie Koloseum powinieneś był założyć zanim je w ogóle wybudowałeś :) Moim zdaniem im wcześniej zburzysz tym lepiej. Hagia też Ci da zadowolenie plus PRy.
 

DeletedUser20648

Guest
Akurat potrzebowałem zadowolenia, a miałem plany do Koloseum więc myślałem, że będzie to dobry pomysł ale jak zobaczyłem jak śmieszny jest przyrost to sobie wolałem ulepszać inne perły, które rzeczywiście coś mi dają. Teraz mam plany do Hagii i możliwość szybkiego zdobycia surowców. Jeszcze będę chciał postawić Marka. I teraz mam zagwozdkę. Czy bonus do monet działa tylko na domki czy też na budynki eventowe?
 

Borisel

Hrabia
Działa na świątynie wiedzy , świątynie grozy , budynki typu statek piracki , młyn czy inne eventowe . Nie potrafię wskazać czy z fontann też działa bo nie znam podstawowej wartości monet zebranych z tego budynku . Nie działa na perły dające monety
 

DeletedUser20269

Guest
Ja polecam militarne ,PR i bonusy specjalne w walkach oraz moja ulubiona Alcatraz.
No i jeszcze większość doradzi Arkę której ja nie nawidze.
 

Von Grun

Wicehrabia
O! Hipstery arki nienawidzo :D
Ta gra miałaby sens bez Arki, gdyby jej nie było. A, że Arka jest to gra bez niej nie ma sensu, jeżeli się chce coś osiągnąć. ;)
 
Do góry