Perły Architektury - coraz trudniejszy rozwój

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser625

Guest
Moja gildia na arvahallu już ukończyła drzewko to wszyscy się dobieramy w piątki i dajemy sobie na perły. I perełki nam rosną jak na drożdżach. Mniej więcej każdemu wskakuje 1 poziom na 1,5 tygodnia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9456

Guest
A ja rozważam od nowa grę na Brisgardzie lub Arvahallu, dlaczego?

Powoli zaczynam mieć coraz większą irytacje stanem rzeczy na Cirgardzie. ;/
 

DeletedUser5506

Guest
System zastraszania sąsiadów się sprawdza o ile za często sąsiedztwo się nie zmienia ;)

Co do wrzucania swoich własnych punktów we własne perły to pomijając już brak jakiegokolwiek zysku - moim zdaniem głupio to wygląda. Ja tam na swoją perłę nie dałam ani 1 pkt - wolę dawać na cudze.

No i fakt - perły są dla cierpliwych. Jeśli ktoś oczekuje 10 leveli w tydzień - to powinien się zastanowić jeszcze raz ;)

Nikt nie oczekuje 10 lvli w tydziej, ale jeden poziom w miesiacto juz przesada :)

Moja gildia na arvahallu już ukończyła drzewko to wszyscy się dobieramy w piątki i dajemy sobie na perły. I perełki nam rosną jak na drożdżach. Mniej więcej każdemu wskakuje 1 poziom na 1,5 tygodnia.

Dobra, grupki juz byly powiedziane wczesniej... Szukamy sposobu jak FoE ma zadzialac zeby zmienic obecna sytuacje a nie na wlasna reke. Po za tym ja (i wiekszosc graczy) drzewka nie ma skonczonego wiec 24 punkty raczej nie bedzie nikt dawac na dzien komu kolwiek.
 

DeletedUser625

Guest
No u nas większość ma dziennie 36 punktów ze względu na bonus Castela i Hagii podziel to na 5 osób to koło 6-7 punktów na osobę dziennie. Od 5 osób sumarycznie będzie 36. I to działa :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jakis inny pomysl oprocz grupek? :)

Jesteś irytujący i nie miły ale powiem ci jak ja wybudowałam kilka lvl
Po pierwsze posiedziałam na czacie tam czasami ogłaszają sie ludzie że chcą perły jakieś wspierać.
Po drugie mam sporo znajomych których pierw motywowałam codziennie teraz z braku czasu tego nie robie ale oni nadal w większości dalej dają gwiazdki a dodatkowo budują jak nie pod koniec perłę to czasami ciągną perły od podstaw.
Po trzecie jestem naprawdę miła ;) jak ktoś jest dla mnie w pierwszym obejściu miły to pomagam, wymieniam surowce za bezcen, daje pożyczki surowcowe, wspieram gwiazdkami dane budynki, doradzam itd itp to wraca takie osoby bez mojego puschu! Budują perły.
Po czwarte odpowiednia gildia i jej zasady. Pozbywanie się rusztowań, promocje na końcówce perły, wymiana i te twoje GRUPY jak to działa w gildii sprawnie to perły się budują.
Po piąte Najnowsze najrzadsze perły budują się same;)
Po szóste inwestycja w perły dające punkty, w kasę żeby kupować punkty i w inne perły żeby dostawać punkty.

A punkty rozwoju to jest moc;)
 

DeletedUser

Guest
Natalko miła:)
zaraz Ci się oberwie od Mordki ;)
On oczekuje propozycji systemowego rozwiązania tego problemu.
Jak znam FoE to nieprędko takie rozwiązanie się pojawi.

Gwoli uzupełnienia:

Większość już wie, że perły to takie zasadnicze narzędzie zwalniające ogary wyścigowe w FoE ;)
Proszę się nie obrażać bo ja też w tym stadzie;)

Dlatego nie jestem pewien czy jakikolwiek pomysł na przyspieszenie budowy zostanie zaakceptowany "u góry" ;)
Obym się mylił...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
Jesteś irytujący i nie miły ale powiem ci jak ja wybudowałam kilka lvl
Po pierwsze posiedziałam na czacie tam czasami ogłaszają sie ludzie że chcą perły jakieś wspierać.
Po drugie mam sporo znajomych których pierw motywowałam codziennie teraz z braku czasu tego nie robie ale oni nadal w większości dalej dają gwiazdki a dodatkowo budują jak nie pod koniec perłę to czasami ciągną perły od podstaw.
Po trzecie jestem naprawdę miła ;) jak ktoś jest dla mnie w pierwszym obejściu miły to pomagam, wymieniam surowce za bezcen, daje pożyczki surowcowe, wspieram gwiazdkami dane budynki, doradzam itd itp to wraca takie osoby bez mojego puschu! Budują perły.
Po czwarte odpowiednia gildia i jej zasady. Pozbywanie się rusztowań, promocje na końcówce perły, wymiana i te twoje GRUPY jak to działa w gildii sprawnie to perły się budują.
Po piąte Najnowsze najrzadsze perły budują się same;)
Po szóste inwestycja w perły dające punkty, w kasę żeby kupować punkty i w inne perły żeby dostawać punkty.

A punkty rozwoju to jest moc;)

Ok, Punkt pierwszy w moim wykonaniu spelniony, drugi identycznie jak ty, trzeci o dziwo tez, czwarty tez (wow jak niezle mi idzie), piaty niestety nie spelniony bo jestem dopiero w przemyslowej, szosty punkt TEZ wykonany.

Czy naprawde gadam po chinsku? Chyba zaczne uzywac polskich znakow zeby do wszystkich dotarlo...
W tym temacie chodziło mi o to żeby podyskutować o sytuacji na wszystkich światach odnośnie PA i napisać propozycję jak twórcy gry mogą zaradzić (czyt. co zmienić/dodać do gry), aby Perły Architektury rozwijały się szybciej. Coś co zależy tylko i jedynie od nich, nasze umowy czy kupowanie punktów rozwoju się nie liczy...
Tak jak ja napisałem, nie wiem czy to dobry pomysł ale proponuję żeby nagrody dla najbardziej aktywnych w rozwoju perełki wpadały co określony czas, a nie co zakończony poziom. Wtedy nikt by nie czekał na końcówke lvla i nie szukał "tanich" planów. I jak ktoś wcześniej napisał, ze ew. sami moglibyśmy ustawić nagrodę.

Pozdrawiam

EDIT:

Natalko miła:)
zaraz Ci się oberwie od Mordki ;)
On oczekuje propozycji systemowego rozwiązania tego problemu.
Jak znam FoE to nieprędko takie rozwiązanie się pojawi.

Gwoli uzupełnienia:

Większość już wie, że perły to takie zasadnicze narzędzie zwalniające ogary wyścigowe w FoE ;)
Proszę się nie obrażać bo ja też w tym stadzie;)

Dlatego nie jestem pewien czy jakikolwiek pomysł na przyspieszenie budowy zostanie zaakceptowany "u góry" ;)
Obym się mylił...

HEHE ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Większość już wie, że perły to takie zasadnicze narzędzie zwalniające ogary wyścigowe w FoE ;)
Proszę się nie obrażać bo ja też w tym stadzie;)

Dlatego nie jestem pewien czy jakikolwiek pomysł na przyspieszenie budowy zostanie zaakceptowany "u góry" ;)
Obym się mylił...

Tak właśnie i w tej chwili najlepsza jest wymiana pr w gildii ze znajomym grupowo lub bardziej poprawnie religijnie, puki nie zakazano praktykować trzeba.
Mnie już nawet nie zbawi wymienianie planami lub inne rozwiązania bo ja większość pereł mam postawionych a już mam duble zestawów w schowku.

Chce inne pomysły niech poczyta regulamin;) Istna skarbnica pomysłów hihi

- - - Zaktualizowano - - -

Ok, Punkt pierwszy w moim wykonaniu spelniony, drugi identycznie jak ty, trzeci o dziwo tez, czwarty tez (wow jak niezle mi idzie), piaty niestety nie spelniony bo jestem dopiero w przemyslowej, szosty punkt TEZ wykonany.

Czy naprawde gadam po chinsku? Chyba zaczne uzywac polskich znakow zeby do wszystkich dotarlo...
W tym temacie chodziło mi o to żeby podyskutować o sytuacji na wszystkich światach odnośnie PA i napisać propozycję jak twórcy gry mogą zaradzić (czyt. co zmienić/dodać do gry), aby Perły Architektury rozwijały się szybciej. Coś co zależy tylko i jedynie od nich, nasze umowy czy kupowanie punktów rozwoju się nie liczy...
Tak jak ja napisałem, nie wiem czy to dobry pomysł ale proponuję żeby nagrody dla najbardziej aktywnych w rozwoju perełki wpadały co określony czas, a nie co zakończony poziom. Wtedy nikt by nie czekał na końcówke lvla i nie szukał "tanich" planów. I jak ktoś wcześniej napisał, ze ew. sami moglibyśmy ustawić nagrodę.

Pozdrawiam

Pomysły zgłasza się gdzie indziej, przedtem poczytałabym jednak te już nadesłane.

Tyle bo zacznę denerwować administracje obrażaniem innych;)
 

DeletedUser9841

Guest
Może ograniczyć nieco bonusy za 1,2...10 miejsce, i dodatkowo wprowadzić jakieś bonusy za x PR zainwestowanych w daną perłę? typu 1 plan dla konkretnej perły za 50 PR, za 100 PR jeden dla konkretnej i jeden dla losowej itd.

Losowe plany podniosły by nieco atrakcyjność inwestycji w bardzo popularne perły
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
- - - Zaktualizowano - - -



Pomysły zgłasza się gdzie indziej, przedtem poczytałabym jednak te już nadesłane.

Tyle bo zacznę denerwować administracje obrażaniem innych;)

1) Proszę o unikanie 'dyskusji o dyskusji', temat może pozostać tutaj jako miejsce do dyskusji nad pomysłami na szybszy rozwój PA, jak wymyślicie coś innowacyjnego to wtedy będzie można utworzyć temat w dziale Pomysły.
2) Proszę o zaprzestanie wycieczek osobistych i obrażania się nawzajem.
3) Pozwolę sobie zacytować autora:
Piszczcie swoje wlasne propozycje i komentarze odnosnie istniejacej sytuacji z perelkami
I tego tematu się trzymajmy, utrzymując jakiś poziom dyskusji.

Tyle w kwestii czy temat jest w odpowiednim dziale :)
 

chudya

Hrabia
Śmiem mocno podejrzewać, że literki z klawiszy można zetrzeć od pisania na ten temat a stawianie pereł zostanie tak jak jest. Pozdrawiam
 

DeletedUser5531

Guest
Może ograniczyć nieco bonusy za 1,2...10 miejsce, i dodatkowo wprowadzić jakieś bonusy za x PR zainwestowanych w daną perłę? typu 1 plan dla konkretnej perły za 50 PR, za 100 PR jeden dla konkretnej i jeden dla losowej itd.

Losowe plany podniosły by nieco atrakcyjność inwestycji w bardzo popularne perły

Własnie zaprzeczyłeś tezie na początku tematu - gdzie ludzie już praktycznie mają pobudowane potrzebne perły i tylko wyczekują na okazyjne paczkami z PRami. Po co mi kolejne plany, jak do kompletu brakuje mi tylko Alcatraz, które jest na tyle duże że na razie nie mam go w planach budować? Głupiego Zeusa nie mogę wybudować, a pierwsze perły podeszły mi tylko na wysoki poziom z powodu szybkiej ich budowy - pierwsza perła danego typu w sąsiedztwie i gildii daje przewagę w jej budowie. Lecz biorąc pod uwagę drop planów (chyba ostatnio mocno podkręcony) to wystarczy dzień w dzień gildie suportować i w miesiąc ma się komplet planów. A z Chateau Frontenac było jeszcze prościej - bo nie było planów Alcatraz w dropie.
 

DeletedUser625

Guest
Możesz też spróbować przekupić support, żeby Ci postawili 10 poziom :p
 

kirrax22

Szlachcic zagrodowy
Witam
Od dluzszego czasu spotykam sie z przykrym zjawiskiem jakim jest zastoj perelek, jest za malo graczy poczatkujacych a za duzo zaawansowanych z perelkami. Gdy juz sie trafia ktos poszukujacy perelki, zadaje glupie pytania "Ile do konca?", "Za ile najtanszy plan?", gdy taki delikwent dowiaduje, ze do konca jest 100 punktow, a "najtanszy" plan "kosztuje" 20 punktow ucieka szukajac dalej okazji... Kazdy zainteresowany czeka na tzw. koncowke lvla, a kazdy wlasciciel perelki czeka az ktos da pare punktow tym sposobem perly caly czas sa na tym samym poziome z ta sama iloscia punktow, o ile sami ich nie dodamy ale przy 8 perlach jest ciezko.

Ktos ma jakis pomysl co mozna by zmienic w perelkach zeby ludzie chetniej ladowali punkty? :)
Moja propozycja:
Nagrody (plany, punkty i medale) bylyby przyznawane powiedzmy co tydzien (CZAS PODANY PRZYKLADOWO) nie zaleznie czy poziom zostal zakonczony wedlug tej samej zasady co teraz i z tymi samymi nagrodami w zaleznosci na jakim lvl znajduje sie perla.
Nie bylo by wtedy takich zastojow jak teraz, przynajmniej mi sie tak wydaje ;p Piszczcie swoje wlasne propozycje i komentarze odnosnie istniejacej sytuacji z perelkami :)

a nie masz gildii ja jakos nie mam zastoju w perlach po prostu umawiasz sie z ludzmi z gildii na wymiane ptk np ja sie wymieniam z dwojka 10/10 ptk zostaje mi 4 wolne i dodatkowe z perel i studni (co jakis czas) i te pakuje do jednej perly co chce ja rozbudowywac i jakos leci jak perly sa juz przy ukonczeniu 40 ptk do konca rzucam info ze perla sie konczy i ludzie dokladaja innego sposobu nie ma no chyba ze chcesz samodzielnie budowac to mozna

- - - Zaktualizowano - - -

Własnie zaprzeczyłeś tezie na początku tematu - gdzie ludzie już praktycznie mają pobudowane potrzebne perły i tylko wyczekują na okazyjne paczkami z PRami. Po co mi kolejne plany, jak do kompletu brakuje mi tylko Alcatraz, które jest na tyle duże że na razie nie mam go w planach budować? Głupiego Zeusa nie mogę wybudować, a pierwsze perły podeszły mi tylko na wysoki poziom z powodu szybkiej ich budowy - pierwsza perła danego typu w sąsiedztwie i gildii daje przewagę w jej budowie. Lecz biorąc pod uwagę drop planów (chyba ostatnio mocno podkręcony) to wystarczy dzień w dzień gildie suportować i w miesiąc ma się komplet planów. A z Chateau Frontenac było jeszcze prościej - bo nie było planów Alcatraz w dropie.

a teraz jest rudniej od dwoch ani nie polecial mi zaden plan z postepowej a tylko takich motywuje/restauruje i tak jak u ciebie brakuje mi tylko planow z alcatraz mam jedne :D a u znajomych nie stawiam jeszcze tej perly bo taka tam donacja idzie ze nie masz szans planu zdobyc np koles w ciegu jednego dnia dostal 5 lvl alcatraz bo jeden kolo pakowal praktycznie 95% ptk w nia wiec sznsy dla siebie to ja tam nie widze :D
 

DeletedUser625

Guest
To tak jak u Szczupaka postawił Alcatraz kilka minut po update z nim i w ciągu raptem 3 godzin miał już poziom 7 :p
 

DeletedUser5506

Guest
Grupki po raz kolejny...

@up
Fajnie, nowa perla wiadomo ze bedzie szybko leciec, ale Alcatraz nie jest jedyna perla w grze :)
 

DeletedUser625

Guest
No jak to co jeszcze mówiłem support musisz przekupić :p

>>> Najlepiej garncem złota, którego pilnuje zielony skrzat po drugiej stronie tęczy. -Sior
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9456

Guest
Miesiąc czasu czekałem, by Hagia awansowała na kolejny poziom i co? Znowu zastój...
 

DeletedUser5506

Guest
Miesiąc czasu czekałem, by Hagia awansowała na kolejny poziom i co? Znowu zastój...

Znam ten bol, u mnie tez gdzie sie nabil lvl, chetnych do ladowania od poczatku nie ma... Kazda perla stoi w miejscu, nie wiem o co chodzi.. ;f
 

DeletedUser

Guest
Ja tam problemu z PA już nie mam - wywaliłem wszystkie ^^ A tak na poważnie to rozwiązania systemowego nie będzie żadnego i zapewne taki system pozostanie na wieki wieków :) Zamiast wymyślać jakieś durne pomysły to lepiej zróbcie strajk i obalcie ten zakaz pushu :D
 

DeletedUser9456

Guest
Szczerze? Nawet jak mam w gildii grupę ładującą PR w perełki, to i tak blado to wypada, przynajmniej u mnie na Cirgardzie... Poprosiłem o wsparcie do Hagi, i tak od paru dni 18 / 240 punktów ma. ;/

Chyba wyjdę z obecnej gildii, szukać nowej nie będę i sam będę ładować w moje perły. Inni to chcą bym im w perły ładować, ale gdy ja poproszę to olewka.
 

DeletedUser9827

Guest
Rozwiązanie systemowe jest bardzo proste, ale nie można oczekiwać, że FoE je wprowadzi.
1. Należy zaprzestać idiotycznego łączenia sąsiedztw i wrócić do stanu poprzedniego. Zastój zaczął się wraz ze zmianami w sąsiedztwach, ponieważ zostali tak dobrani gracze, że nie będą inwestować w swoje perły, ponieważ nie ma w tym żadnego zysku.
2. Wyłączyć dublowanie się planów. Na Bris posiadałem 7 planów do Wieży Babel i wyciągnąłem sąsiadowi Wieżę o pięć poziomów w górę (cztery razy byłem na pierwszym miejscu). Przez kilka tygodni nie inwestowałem nic w rozwój. W zamian zyskałem 9-10 planów. Mimo tego nadal mam tylko 8 potrzebnych do Wieży Babel. Więc jaki w ogóle jest sens dawać komuś w perły? Ale wiadomo, że FoE nigdy tego nie zmieni, ponieważ każdy zdublowany plan zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś wyda kasę na diamenty i plany sobie kupi.

Niemniej gdyby zmienić te dwie rzeczy perły zaczęłyby znów rosnąć.
 

DeletedUser625

Guest
Nie zgodzę się z Tobą zwłaszcza z pierwszym punktem. W starym łączeniu sąsiedztw mój Zeus na Dinegu stał pół roku na poziomie 3, i fundamenty katedry ze 2 miesiące. Jak weszło nowe sąsiedztwo zeusa mam już na wykończeniu 9, a katedrę na 5.
 
Status
Zamknięty.
Do góry