Perły, a sprawa bonusu obrony oraz ataku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12852
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12852

Guest
Witam

Przyznam się, że raczej nie przeszukiwałem forum od deski do deski w poszukiwaniu istniejącego juz tematu. Więc jeżeli istniej już taki temat.... to sorki :)

Chciałbym w tym wątku poruszyć temat bonusu ataku jak i obrony, który dostajemy z pereł. Osobiście uważam, że perły powinny być zdeklasyfikowane i nie powinny klasyfikować się na perły jak to ma miejsce w obecnej chwili.
Moim zdaniem perły jak Zeus, Katedra Akwizgrańska i Castel del Monte powinny dawać bonus tylko do ataku. Natomiast Cerkiew Wasyla Bogosławionego oraz Zamek z Deal powinny dawać bonus do obrony. Dlaczego tak uważam ?
Sądzę, że taki podział bardziej zmusiłby graczy do rozplanowywania bonusów, które trzeba byłoby wykorzystać do celów militarnych. Coraz więcej pojawia się graczy, którzy rozwijają tylko perły z bonusem do ataku, ponieważ armie defensywną lepiej jest wykorzystać do GvG lub PvP.
 

DeletedUser12852

Guest
Właśnie dlatego dobrze byłoby to zmienić w tych perłach. Na nic Ci się zda bonus do ataku, skoro nie posiadasz obrony. Taki system sprawiłby, że musisz rozwijać oba bonusy. Jeżeli walka jest podzielona na tury, gdzie w jednej chwili atakujesz, w następnej musisz się bronić. Więc osobiście uważam, że taka "deklasyfikacja" pereł sprawiłaby, że obrona w FoE zaczęłaby faktycznie istnieć - mieć jakieś znaczenie. A system walk nabrałby większego znaczenia. Natomiast perły z bonusem do obrony byłyby bardziej doceniane. może nawet bardziej niż te, które dają bonus do ataku.
To tylko oczywiście moja opinia, z która każdy ma prawo się nie zgodzić. Ale uważam, że faktycznie czegoś brakuje w tych bonusach do obrony i ataku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Powiem krótko - "Już nie raz pojawiły się takie pomysły i już nie raz trafiały do szuflady".
(Lepiej niech zostanie przy perłach tak jak jest - nie ma co kombinować)
 

DeletedUser12062

Guest
Z tego co pamiętam to przed balansowaniem pereł, perły obrony dawały bonus tylko do obrony ( wtedy było to 5% ). Problem polega na tym, że atakując kogoś w PvP atakujący zawsze ma przewagę. Dlaczego? Ano dlatego, że walczy on a nie komputer. Prawda jest taka, że miasta w których ludzie nastawiali tylko wieżyczki ( pomijając Zamek i Cerkiew ) mają po 180% obrony są.... banalnie proste do "przejścia". Sprawę za to komplikuje właśnie ów bonus ataku w obronie. Bo zaatakowanie identycznego miasta już z Zamkiem i Cerkwią czyli bonusem 60/180 może być problemem.... Przyznam się również bez bicia, że byłem przeciwnikiem balansowania pereł. Z perspektywy czasu jednak uważam, że gra dzięki dodaniu ataku do obrony stała się ciekawsza ;).

Obrona bez bonusu ataku + "inteligencja" komputerowej obrony = totalna klapa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
powiem tak... nie zdzierżę odebrania Castelowi PR, a Zamkowi medali (jeszcze mi brakuje na rozszerzenia)
zeus i tak ma tylko atak, natomiast Katedra z Cerkwią, od biedy można te monety usunąć :p
 

DeletedUser6174

Guest
A jak już ktoś wymaksuje Zeusa, Castel, Katedre, Wasyla i Deal to w jaki sposób chcesz przełamać obronę miasta gdzie będzie 90% do ataku i xxx% obrony z wież i pereł?
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Sir Lizard, to co zaproponowałeś musiałoby uwstecznić grę o wiele aktualizacji :) balansowanie pereł wprowadziło właśnie "podwójne" bonusy militarne tych pereł, co prawda na rzecz mniejszego przyrostu % na poziom, ale jednak z lepszym efektem.

Tak jak al napisał :) ja sama kiedyś uważałam, że to może niekoniecznie fantastyczny pomysł, bo mniej % na poziom, jednak po czasie zauważyłam, że jest lepiej.
 

DeletedUser17631

Guest
Pomijacie jedną ważną kwestię. Co z tego, że atakujący ma duży % w ataku jak ma kiepską obronę? Jednostki w mieście mają super obronę ale znowu nie mają bonusu w ataku więc jakaś równowaga jest. Obrona miasta a obrona w czasie ataku to dwie różne sprawy.
 

tagera

Baronet
To jak to w końcu jest? chcę obrony miasta i np. na tym chcę się skupić, która perła? Czy może dalej podnosić zeusa. Ataki robię ale nie jest to dominujące.
 

DeletedUser16730

Guest
To jak to w końcu jest?

Zeus, Katedra i Castel pomagają Ci kiedy atakujesz. Cerkiew i Zamek z Deal pomagają Ci kiedy Ciebie atakują.
Obie perły dają bonus zarówno w ataku jak i w obronie Twoich wojsk. Są lepsze przez to od reszty gadżetów które dają tylko bonus ataku przy ataku i obrony przy obronie.
Reasumując, kiedy masz perłę i jesteś atakowana to perła zapewnia bonus ataku i obrony Twoich broniących miasta wojsk i analogicznie bonus ataku i obrony Twoich atakujących wojsk. Dlatego lepiej rozwijać perły (oczywiście w kolejności zgodnej z innymi priorytetami) niż się obstawiać gadżetami z bonusami ataku i obrony.
 

DeletedUser13279

Guest
daj spokój z perłami typu castel zeus cerkiew!
pierwszą stawiasz arkę, później perły dające pr
teraz przy przelewie pr z innych światów na jeden robisz to szybko
robisz wyprawy na niskich epokach, zdobywasz masę budynków dających pr
towary za pr kupujesz na perły
masz w nosie produkcję, walki i masę pierdoł!
robisz to na kilku światach i szybko stajesz się super graczem!
nie kupuj diaxów, uważaj na wymiany między światowe bo suppy różnie podchodzą do sprawy.
Ta gra już straciła duszę
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ta gra już straciła duszę
Czytałem wiele opinii na forum, że gracze "ekonomiczni" są gorzej traktowani, okazuje się, że gra stała się praktycznie "ekonomiczną" z tym że nie towarowo-ekonomiczną a PR-owo-ekonomiczną.

Co jest najgorsze (lub najlepsze), żaden sposób gry nie ma znaczenia, bo nic wygrać nie można, a gra do niczego nie prowadzi, tylko jest wypełniaczem czasu i źródłem satysfakcji, gdy uda się osiągnąć założony cel, ale źródłem flustracji gdy się coś nie uda.

A budynki obronne tylko zajmują miejsce, na którym mogłyby stać inne budynki, a przy systematycznej grze są całkowicie zbędne.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A budynki obronne tylko zajmują miejsce, na którym mogłyby stać inne budynki, a przy systematycznej grze są całkowicie zbędne.
Można sobie jeszcze tarczę machnąć i leżeć i pachnieć... Gdyby nie dodatkowe korzyści płynące z tych niektórych budynków, jak i to że niedługo każde perły będą na poziomie nie opłaca się dalej, ale jakoś leci, to bym pousuwała je już dawno.
 

tagera

Baronet
Każdemu graczowi zdarza się, że może nie wejść do gry w odpowiednim czasie i tylko dzięki budynkom obronnym jest w stanie się obronić. Życie przecież płata figle.
 

Artur Underwood

Szlachcic
Nawet jak Cie zaatakują i co? Zabiorą 5 pr? albo 20 towarów, to nie ma znaczenia, na drugi dzień się odrobisz, a jak Cie mocno irytują ataki to zawsze jest tarcza w tawernie.
 
Do góry