Parę pytań ogólnych co do gry do zaawansowanych graczy :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20259
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20259

Guest
Dzień dobry, witam :)
Jako iż trochę gram już w tą grę, lecz od jakiegoś miesiąca / dwóch zacząłem grać na poważnie, myśleć co warto a co niezbyt mam kilka pytań do graczy którzy mają duży dobytek wiedzy i informacji w tej grze. Dodam, że jestem w epoce Jesień Średniowiecza.

1. Obecnie skasowałem wszystkie budynki mieszkalne, posiadam bazylikę na 6 poziomie, czy to jedyny sposób na zdobywanie złota/monet w grze po usunięciu domków i jedyną opcją jest podniesienie Bazyliki Św. Marka na lvl 10 lub wyżej?

2. Jak daleko iść z epokami (wiadomo w badaniach można odblokować rozszerzenia terenu, bo niestety te kupione za diamenty czy medale bardzo wolno się zdobywa, na mapie kampanii też nie mogę już ruszyć dalej bo mam wojska i surowce z Kolonialnej) Chodzi o to, do jakiej epoki można śmiało dojść, by dosyć zielony gracz mógł sobie dobrze radzić? Od pewnych epok nawet do produkcji wymagane są surowce kilka epok niżej, stąd na Jesieni się zatrzymałem aby zasięgnąć porady. P.S w tej epoce jest mi ogólnie dobrze i radzę sobie, natomiast wiadomo że chcąc dołączyć do dużej Gildii np TOP5 czy nawet TOP10 nikt nie weźmie gracza w Jesieni, mimo że posiadam obserwatorium, arkę i robię 4 poziomy wypraw choć nie zawsze pełne 64/64.

3. Mam w mieście 9x Rytualny płomień, 1x Wieża Sygnałowa, 1x Klasztor i mój bonus do obrony podczas obrony miasta wynosi 96%, natomiast atak podczas obrony miasta 0% w związku z czym i tak dostaję potężne baty - jak zatem podnieść ATAK dla OBROŃCÓW miasta? Mam Posąg Zeusa, Katedrę Akwizgrańską , Castel Del Monte lecz są to perły które dają mi bonus kiedy to ja atakuję innych graczy (Atak i obrona podczas ataku).

4. Jaki typ jednostek najlepiej wystawić do obrony? Łotry generalnie są kiepskim wyjściem bo każdy "myślący" gracz wybije najpierw wszystkie inne jednostki by następnie każdego z łotrów wykończyć na jedno uderzenie. Jeśli chodzi o atak to całkiem sprawnie idzie mi w konfiguracji 8x artyleria gdzie wróg często nawet nie może do mnie podejść. A jaki typ jednostek najlepiej sprawdza się w obronie?

5. Czy warto zagrać także na innych światach (A jeśli warto to przede wszystkim na którym się dużo dzieje i można się szybko rozwinąć??) Dodatkowe światy miały by służyć tak na prawdę tylko wymianie PR które generują moje konta to znaczy gram na H, tworząc świat również na A zamieniałbym się z graczami - Inwestuję w A, chcę zwrot na H.

6. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca tj warto mieć konto na różnych światach, to czy świat który stworzyłem w FOE City Planer miał by sens bytu, generował sensowną liczbę PR oraz był jak to się mówi "Koksem" do bicia sąsiadów? Jest to epoka żelaza, na świecie była by Arka, WI - pierwszy poziom już daje 2 tys mieszkańców w zapasie, Alcatraz, Castel Del Monte, Katedra, Bazylika Św. Marka, Posąg Zeusa, Hagia, Latarnia z Faros oraz obserwatorium i świątynia reliktów bo na innym świecie zapewne także przyłączył bym się do jakiejś Gildii.

7. Czy warto zmienić Gildię (mamy własną, gdzie niestety tylko trzy osoby robią 3 poziomy wypraw, i mimo że najczęśniej mamy pierwsze miejsce to nasz poziom rośnie bardzo wolno co za tym idzie nie ma fajnych bonusów typu PR z ratusza) na jakąś która jest bardziej na topie (tu znowu przeszkodą jest moja epoka, musiałbym dojść przypuszczam do co najmniej Modernizmu ?) Czy lepiej wziąć się za graczy w naszej Gildii (co by nie było chęci mają) i dojść do wszystkiego od zera tj wprowadzić zasady wspólnego wrzucania PR w perły typu Arka/Obserwatoriumi jak by poprowadzić tych nowszych graczy za rękę tak by w przyszłości zaplusowało to na naszą Gildię ? Bo na chwilę obecną na pewno szybszy rozwój zaoferowała by mi jakaś Gildia która jest bardziej na topie.

Z góry dziękuję za poświęcony czas jeśli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć mi na moje pytania, zdaję sobie sprawę że jestem graczem dość zielonym natomiast stąd mój temat, by zaczerpnąć więcej wiedzy i móc zacząć ją wykorzystywać a wreszcie także przekazywać innym nowym graczom :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
W mojej opinii:

1. Bazylika daje bonus, ale musisz mieć budynki, które produkują monety, by wykorzystać ten bonus.
2. Najoptymalniejszą epoką jest współczesność, uważam, pozostawanie długo w jednej epoce (nie dotyczy współczesności) jest bezsensowne, w pewnym momencie zauważysz, że twoje miasto się się dusi.
3. Budynki obronne to strata miejsca, w obronie najlepszy jest budzik.(w wielu tematach na forum była o tym dyskusja i nikt nie wymyślił nic lepszego)
4. może 4 gwardzistów i 4 działa, tak naprawdę nie ma to znaczenia
5. Warto, ale to zajmuje czas, dużo czasu.
6. Zazwyczaj na dodatkowych światach produkuje się diamenty w studniach i PR.
7. warto, lepsza gildia to lepszy rozwój, dodatkowe 80 osób motywujących i do motywacji.

Nie należy traktować tego jak prawd objawionych, to tylko moja opinia.
 

DeletedUser2383

Guest
1. Monety generuje się ze ŚW + Marek. Mieszkańców z Wieży Innowacji ( IT ).
2. Z epokami najlepiej iść tak byś sobie radził z wyprawami gildyjnymi do 4 poziomu wojskiem a resztę robił poprzez negocjacje. Jak cały 3 poziom zrobisz wojskiem to możesz w następny wtorek po godz. 8 wejść do nowej epoki. (o 8 startuje GW więc przez tydzień walczysz z jednostkami z poprzedniej epoki).
3. TA (Terakotowa Armia) lub Cerkiew, ale lepiej pobuduj sobie płomienie, aż będziesz mieć ok. 200% obrony. Mało kto będzie chciał się bić przy takiej obronie.
4. 4x Ciężkie + 4 Dalekosiężne/ W przemysłowej 4x Ciężkie + 4x Piechota
5. Tak. Studnie Życzeń mają chyba 1,25% szans na wyrzucenie 50 diamentów. x7 dodatkowych światów x 10 studni i spokojnie możesz sobie z nich zbierać diamenty na rozszerzenia terenu. Warto wspomnieć także, że diamenty lecą z WG, więc warto robić na reszcie światów co-najmniej 2 poziomy na automacie. No i wymiany pr między światami. Z codziennych zbiorów mamy 24pr x 7 światów to 168pr dziennie. Trochę minie zanim sam na głównym świecie będziesz tyle pr generować.
6. Na dodatkowych światach stawiasz studnie + św + zeusa + katedrę wchodzisz do wczesnego średniowiecza i czekasz aż Ci miejsca w mieście zabraknie na stawianie nowych studni to wchodzisz do nowej epoki :)
7. Tak. Lepsza gildia to szansa na wrzutki 1.9, codzienne wsparcie, więcej pr z ratusza i handel surowcami.

Za prawdę powiadam Ci, może w powyższym być jakiś sens :p
 

DeletedUser20217

Guest
1.Perły to nie wszystko. Postaw budynki króre dają dużo ludzi i rzadko zbiory monet , żebyś nie musiał ich co chwila zbierać.
2.Od postępowej zaczynają się powiększać bydunki mieszkalne.
Jednak mimo to jak chcesz się na jakiś czas zatrzymać w rozwoju zrób to epoce postępowej.
Będziesz miał więcej czasu na przebudowę miasta i nie będzie musiał produkować starych towarów aby produkować nowe ( od modernizmu , poczytaj o tym na wiki w artykule "towary").
3.Musisz mieć cerkiew wasyla błogosławionego , zamek z deal albo budynki z eventów.
4.Czempion i 7 ciężkozbrojnych (byle nie czempionów z epok w których jest ciężkozbrojnym , 1 czempion w składzie - pamiętaj!)
5.Kiedyś było takie coś że na jednym świecie ( chyba Arvahall) za ukończenie samouczka było 100 diamentów. Potem podbij na tym drugim świecie tarmelmann ( w górach) i masz następne 100 diamentów.
6.Teraz ja zadam pytanie :
Co to jest City Planer ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry