Oszukiwanie Graczy w PCH i Eventach

Status
Zamknięty.

meydey

Baronet
Witam, temat wałkowałem już ale będe pisał do skutku:

-- w polach chwały obóz daje 24% szans na brak wzrostu oporu co każdy gracz wie, 4 obozy daja 96% szans na to ze nie urosnie..... jednakze chyba byla jakas DUZA zmiana, gdyż, poniewaz. bo: w teorii na 100 walk przy 96% szans powinno urosnac maxymalnie 4 oporu ..prosta matematyka..... dzisiejszy bilans na 1 prowincji : 120 walk wzrost 16 oporu na 4 obozach. Potrafi mi to ktos logicznie wyjasnic dlaczego tak duzo rosnie opor? dlaczego gracze sa oszukiwani? to zmiencie wartosci zeby nie robic z ludzi wariatow

a drugie:
-- skoro 4% szans na zwiekszenie oporu na 100 daje w przeliczeniu InnoGames 16 badz +/- iles tam.... to czemu w eventach przy szansie wynoszacej 10-12-15% trafienie nagrody jest minimalne?? i na 100 strzalow trafimy 2? moze 3?? chyba samo za siebie mowi ze powinno wpasc 10 na 100 a nie 2 na 100, jaki wy przelicznik stosujecie ze wasze 15% = 2% a 4% = 16%????

pisalem do supportu z zapytaniem : brak odpowiedzi, staram sie jakos to weryfikowac zeby nie bylo ze raz mi sie trafilo tak i juz szukam problemu.... codziennie PCH pokazuje wasze oszukane 4% ... a kazdy kolejny event pokazuje ze trafienie nagrody na ktora sie czeka graniczy z cudem, jezeli nie wystrzelasz z 500 szans i trafisz z 5 wkoncu

Czy ktos ma takie same spostrzezenie? 'zaraz sie karyna jakas odezwie i powie ze nie umiesz grac albo czytac"
 

DMJK

Szlachcic
Ehh, zrozum że to tylko statystyka. Ja dziś zrobiłem sporo walk na 4 obozach i opór mi nie wzrastał. A w eventach jest tak że jeden wylosuje 15 nagród dnia a kolejny 0. Ja nie narzekam na eventy i % bo zawsze mi coś wpada, raz mniej raz więcej. Nie ma co płakać z tego powodu :)
 

Auraya

Hrabia
dzis tak, jutro inaczej.. masz za mało porównania być może. na yt FoElite wyliczał kilka tysięcy walk przy różnych kombinacjach strażnic i obozów i jemu wyszło że raczej procenty na pch są bardziej na korzyść gracza
 

GEoMax

Baron
Witam, temat wałkowałem już ale będe pisał do skutku:
Czy ktos ma takie same spostrzezenie? 'zaraz sie karyna jakas odezwie i powie ze nie umiesz grac albo czytac"
To ze będziesz pisał do skutku to brzmi ciekawie . :) Moje pytanie brzmi inaczej , jakiego skutku oczekujesz ? Bo jak dla mnie gra , która z założenia opiera się na losowości nie może być traktowana statystycznie w pełnym tego znaczenia stopniu . Nie wyliczysz , no może inaczej , teoretyczne wyliczenia nigdy nie pokryją się w 100 % z realnymi działaniami w grze . Można to określić z marginesem błędu a i tak nie będzie to zgodne z rzeczywistymi efektami w grze, bo losowość sama w sobie jest loterią. Proponuje nie drążyć tematu , który jest jak przysłowiowa rzeka , bo nie da to żadnego wymiernego efektu oprócz nabijania ilości napisanych postów , chyba ze o to ci chodzi.
Pozdrawiam i życzę więcej luzu w grze i zabawy bez gdybania co by było gdyby się przytrafiło :)
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Mozna zmienić system naliczania oporu, żeby był całkowicie przewidywalny i nielosowy.
np. jeśli obecnie szansa na wzrost oporu wynosi 4%, to w nowym systemie po każdej walce doliczane byłoby 0,04 pkt oporu,
przy walkach na 3 obozach 0,28 pkt, na 1 obozie 0,76 pkt itd.
Wynik byłby zaokrąglany do pełnej wartości dla uproszczenia wyświetlania, jednak gra znałaby dokładną wartość (tak jak w przyapdku punktów rankingowych).
Np. po zrobieniu 10 walk przy 2 obozach opór wynosiłby 5.2. Wyświetlałoby się 5.
Po zrobieniu kolejnych 20 walk na 4 obozach opór wzrósłby o 20*0.04 i wynosił dokładnie 6.
Chyba nikt, kto nie kuma procentów i losowości nie miałby pretensji :) Jednocześnie gracze mieliby pewność, że gra ich nie oszukuje i naliczaniem oporu nie kieruje jakiś tajemniczy algorytm zamiat czystej losowości.
I nie byłoby sytuacji, które obecnie się zdarzają, że ktoś robi pierwsze walki i mu się nalicza seria 10 pkt na pierwszych 10 walkach, chociaż są 2 obozy, a innemu przez 30 walk na 3 obozach nie nalicza nic :)
 

meydey

Baronet
nie wiem ile czasu gracie i jestescie na grze , ja osobiscie widze roznice, ludzie z ktorymi gram rowniez widza istotne zmiany.... na eventach coraz ciezej jest zdobyc cos, o ile jest jakas sensowna nagroda wogole..... a w pch ten opor czesciej rosnie..... wczoraj mialem sytuacje ze wpadlo 5 oporu z rzedu przy 4 obozach.... wyglada jakbyte 4% stanowilo 50%....
 

Auraya

Hrabia
nie wiem ile czasu gracie i jestescie na grze , ja osobiscie widze roznice, ludzie z ktorymi gram rowniez widza istotne zmiany.... na eventach coraz ciezej jest zdobyc cos, o ile jest jakas sensowna nagroda wogole..... a w pch ten opor czesciej rosnie..... wczoraj mialem sytuacje ze wpadlo 5 oporu z rzedu przy 4 obozach.... wyglada jakbyte 4% stanowilo 50%....
skoro tak twierdzisz, to zrób zgłoszenie do supportu, może się zainteresują xd
nie miałam problemu, żeby w którymkolwiek evencie zdobyć nagrodę główną, ale to czy były warte postawienia to już inna bajka
np. jeśli obecnie szansa na wzrost oporu wynosi 4%, to w nowym systemie po każdej walce doliczane byłoby 0,04 pkt oporu,
przy walkach na 3 obozach 0,28 pkt, na 1 obozie 0,76 pkt itd.
całkiem ciekawy pomysł, może zrobisz osobną ankietę i zobaczymy zainteresowanie tych "w czepku urodzonych", co to im sie nigdy opór nie nabija :)
 

meydey

Baronet
zglaszalem do supportu, brak odpowiedzi, pisalem wyzej

nie pisalem o nagrode glowna, tylko o te dzienne, jezeli masz 200 losowac to zaloze sie ze przy 12% napewno nie trafisz 24 nagrod, mzoe ze 3-4


kolejna prowincja 130 walk : 14 oporu... to jest kolejna i kolejna i kolejna prowincja.... takze 4% szans trafienia na 100 daje okolo 11-12
 
Ostatnia edycja:

aleq

Szlachcic zagrodowy
już dawno temu zbalansowali losowość przy tzw. -96%... ze nie jest algorytm "zgodny" z ogólnie pojętą matematycznym prawdopodobieństwem.

To nie oszustwo
To zabieg specjalny
 

meydey

Baronet
na upartego ludzie ktorzy wydaja pieniadze nie mowie ze ja wydaje, ale jezeli ktos systematycznie wydaje jakies sumy to moze czuc sie oszukany. ze jak to jest napisane 4% ale jest 14
a na eventach??? jak to rozkminisz aleq? bo ja tego pojac nie moge... tam w druga strone dziala szansa na trafienie... dajemy wam 15% ale na 100 trafien ze 2 moze bedziecie mieli.... no to troche chyba nie bardzo tak powinno dzialac
 

Feandil

Wójt
@dżejmsbąd -> @Yzma

@meydey
Po pierwsze - rozróżnij losowość od gwarancji. Przy ilości walk / losowań na evencie dążących do nieskończoności, ilość "powodzeń" będzie dążyła do wartości opisanej w grze. A tak to sobie... można mieć pecha lub farta. Stety albo niestety, gry zwykle opierają się na jakimś czynniku losowości. Jakby wszystko było przewidywalne - byłoby nudno. Widocznie masz pecha.
Po drugie - przynajmniej nie zrobisz tysiąca walk, Odetchniesz, wyjdziesz na spacer... ;D
 

meydey

Baronet
powiedzmy ze mam komputer na dzialce wiec jendoczesnie jestem na dworzu i robie walki xD wiesz walki robisz co 4h.... wiec nie przesadzajmy z ciaglym siedzeniem xD

tak masz racje ze mozna miec farta albo pecha... ale to sie powtarza w sensie ze robie 100 walk wpadlo 14 ok... robie kolejne 100 znowu np 12 potem znowu 100 i znowu 13..... no to znaczy ze cos jest zle podane
 

Feandil

Wójt
tak masz racje ze mozna miec farta albo pecha... ale to sie powtarza w sensie ze robie 100 walk wpadlo 14 ok... robie kolejne 100 znowu np 12 potem znowu 100 i znowu 13..... no to znaczy ze cos jest zle podane
... albo masz pecha ;D

Swoją drogą jestem ciekaw, czy INNO ma możliwość ustalenia na podstawie wszystkich zdarzeń losowych (w tym walk i nego na GPCh) ze wszystkich serwerów i od wszystkich graczy, jak przeciętnie wypadają losowania. Na ile są różnice między ustaloną szansą, a rzeczywistym efektem.
Bo co do samego losowania to nie podejrzewam, aby tu był jakikolwiek wałek. Bo i po co. Oczywiście zawsze są jakieś prawidłowości, wylosowana liczba (szansa) nigdy nie będzie do końca losowa. Może jak do 'codziennego' użytku wejdą komputery kwantowe... Ale póki co, obecne generatory w zupełności wystarczają (do gier), na pewno nie wpływają na Twoje wyniki na Polach ;)
Na podstawie kilkuset, czy kilku tysięcy podejść można już szacować - ale ze sporym marginesem błędu. Samo to, że na 100 walk wskakuje Ci np. 12 oporu, to i tak już jest zbliżone do średniej szansy - przy tej ilości prób.


powiedzmy ze mam komputer na dzialce wiec jendoczesnie jestem na dworzu i robie walki xD wiesz walki robisz co 4h.... wiec nie przesadzajmy z ciaglym siedzeniem xD
Mam otwarty balkon i okno - ale to nie to samo, co spacer!

I jakie "co 4 godziny"? Walki robi się "do oporu", ewentualnie z przerwą na zbudowanie Obozu bez użycia diaxów! ;D

Taka mała dygresja. Lubię Platynę, przynajmniej będąc w 2-osobowej gildii. Na spokojnie, bez żadnych "szachownic", każdy walczy bardziej dla korzyści własnych, aż opór nie będzie za duży. Gildie są w miarę aktywne, ale nie za bardzo... No, czasem zdarzą się jakieś spadki z góry Diamentu, co szaleją i nie dadzą wyjść poza plażę. Ale to rzadkość.
Obecna sytuacja u mnie:
Pola temp1.png
Ładnie tak. Aktywnie, ale nie za bardzo xD

Opór na tę chwilę 37, ok. 200 walk, głównie na 4 Obozach, ale czasem robiłem na 2-3 - także ciężko stwierdzić...
Acz nie zauważyłem, aby jakoś nabijało serią lub były mega przerwy bez +1. Taka... norma.
 

meydey

Baronet
zrob kolo 1000 walk ;p zobaczysz sam, tylko pamietam ze 4 obozy musza byc;p
2 osobowa gildia??? na jakim serverze grasz?? w 2 osobowej slabo z towarami, jednak obozy swoje kosztuja
 

Feandil

Wójt
Jak zrobisz 1000 walk i nabijesz 500 oporu (powiedzmy, że jesteś super-hiper-mega-koksem i dasz radę) na 4 Obozach, to wtedy można pogadać o jakimś wałku. Choć wciąż nie jest to niemożliwe ;]

Na Jaims (choć nie tylko).
Fakt, Obozy kosztują. Ale jak się ma dwie dobre Arki + trochę 'gildyjnych' towarów z innych budynków, to jakoś daje radę. Szczególnie, że czasem się bardziej chce powalczyć, czasem mniej... jeden sezon prawie bez Obozów, innym razem kilkanaście się postawi. Jakoś to leci ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Swoją drogą jestem ciekaw, czy INNO ma możliwość ustalenia na podstawie wszystkich zdarzeń losowych (w tym walk i nego na GPCh) ze wszystkich serwerów i od wszystkich graczy, jak przeciętnie wypadają losowania. Na ile są różnice między ustaloną szansą, a rzeczywistym efektem.
Tak.
Nie wchodząc w nadmierne w tłumaczenie. Tak, właśnie tam są tworzone i sprawdzane dane procenty w działaniu.
Więc tak, taki procent jak podano zgadza się (plus minus bo pewnie mierzą to do iluś po przecinku, zaokrąglają do całości wg zasad matematycznych)

Przykro nam, procent się zgadza.
 

meydey

Baronet
ale co sie zgadza??? przeciez widze jak robie walki.... dobijam np 60 walke z rzedu i rosnie 5 oporu... to jak wam sie to zgadza??? czyli wam sie zgadza ze 4% ze 100 to 13 ??? to wam sie zgadza? no bo teraz glupa robicie z ludzi... robie walki i umiem liczyc ile mi wskakuje oporu widze ile jest obozow
 
Status
Zamknięty.
Do góry