★️️️ Osady

Landberg

Rycerz
Jak oceniacie osady w FoE? Potrzebne, niepotrzebne? A może macie inne spostrzeżenia dotyczące osad, serdecznie zapraszam do dyskusji! :)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Jak oceniacie osady w FoE? Potrzebne, niepotrzebne? A może macie inne spostrzeżenia dotyczące osad, serdecznie zapraszam do dyskusji! :)
Pisałem już wcześniej. W IG skupili się na eventach i tam widać rozwój... w dużej mierze związany z kasą. Reszta leży i kwiczy, bo o ile jeszcze działa, to nagrody są "archaiczne". Ba! Nawet nagrody za codzienne logowanie, a to nowość, są... słabe, bardzo słabe (2 PR za zalogowanie!)
Wracając do tematu. Sam zacząłem ochoczo osadą wikingów, po kilku poziomach... zrezygnowałem. Reszta osad, to tylko modyfikacje: gorsze lub lepsze. Moim zdaniem, do "aktualizacji" w FoE jest wszystko: od budynków do areny. Szkoda, naprawdę szkoda, ale jak widać poczynania IG odnoszą sukces, bo kasa zaczyna się zgadzać;-)
 

ketrab005

Baronet
PO tegorocznych zmianach nagrody w osadach nie są adekwatne do tych które można w eventach zdobyć. Także jedynie Egipt reszta to strata czasu.
 

koordi

Wójt
Nie możecie traktować każdego elementu gry jako coś godnego uwagi na każdym poziomie gry.
Osady na początku dają dużo frajdy i dużo zysku. Dodatkowo osoby, które preferują wersję gry bez angażowania się w gildie mają po prostu co robić w grze. I tak bym to rozpatrywał. Nie ma szans, żeby wszystko było zbalansowane na każdym etapie. To technicznie i matematycznie niewykonalne :)

Wiele klasycznych gier przeglądarkowych ma zamknięte systemy rozwoju i często dopiero z nowymi światami odpalane były jakieś zmiany i dodatki. Gdy światy umierały to było jakieś łączenie itp itd
FoE ciągle się zmienia i rozwija. To duże wyzwanie patrzeć daleko wstecz i sprawdzać co komu jest potrzebne.
Dawniej wydawało mi się, że budynki z osady Japonii dają fajne bonusy (jednostki), a teraz stanowczo łatwo było podczas 2 eventów zgarnąć sporo budynków podobnych. Na 2 czy 3 serwerach mam ich nawet kilkanaście, bez praktycznie wysiłku. Dają i surowce i jednostki.

Jak już pisałem w innym poście, doszlismy do pewnej ściany, że zwykłe budynki nie mają totalnie sensu i ludzie grają praktycznie tylko na eventowych. Teoretycznie nic w tym złego, tylko mechanikę mogliby trochę zmienić.

Siedzę w grze kilka lat i nawet patrząc z punktu widzenia nowego konta w grze to wszystko wygląda już zupełnie inaczej niż kiedyś.
Większość poradników jest nieaktualna i nie warto się nimi kierować, żeby skutecznie się rozwijać.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
No mogli by zbalansować budynki główne na zasadzie, dodania statystyk równych. złotemu ulepszeniu obecnego budynku eventowego i tak co event, to by się automatycznie zmieniało tworząc z osad coś na zasadzie długo terminowego eventu, i nagrodą byłby budynek który już na zawsze będzie dobry, tyle
 

koordi

Wójt
dodanie poziomu srebrnego i złotego dużo zmieniło
swego czasu wiele wiele budynków eventowych sprzedałem, bo z czasem były zbędne
teraz każdy, który zdjąłem trzymam w skrzyni i czekam czy takie dodatkowe poziomy wskoczą w jakimś evencie za rok :) żeby nie żałować, że sprzedałem

tymi dodatkowymi poziomami mogą de facto zmieniać wszystko

największy problem w tym, że dla wielu graczy jest kilka etapów na których się zatrzymują i nie idą dalej, tak z zasady
epoka żelaza, wczesne średniowiecze, potem dopiero przyszłość a potem ci co to przebrnęli zawsze starają się chyba być już w ostatniej dostępnej epoce

każdy z tych wyborów ma swoje powody i następstwa
główne konto pcham do końca epok
pozostałe chcę mieć na przyszłości, bo najłatwiej się przechodzi WG i realizuje wszystkie misje

nie wiem ilu jest graczy tak podchodzących do gry, ale jeżeli jedyną motywacją jest większa ilość rozszerzeń terenu to nie każdy chce ciągle zmieniać etapy
nawet z punktu widzenia eventów lepiej osiąść na jakimś i najpierw nazbierać ulepszajki
 

koordi

Wójt
W osadach gra się wolno. Mało tam akcji. Toni plus i minus. Można by to rozwinąć bo potencjał jest tam spory.

Nie wiem ile osób pamięta, że tam są ziomeczki którzy na stałe dają jakieś bonusy do Miejskiej produkcji. Tylko kurde malo ich dają.
 

Szarogęś

Szlachcic
Na początku bardzo mnie te osady ekscytowały. Zaczęłam od Egiptu i pomimo lania, jakie wciąż dostawałam od łuczników, to nadal chyba najfajniejsza osada. Teraz u Azteków ta niby gra w okręty jest żałosna. Kliknę z obowiązku kilka razy i to wszystko. Nie wiem, czy da się w osadach zacząć wymagać od graczy minimum namysłu? Bez tego będzie tylko nuuuda :( No i może wprowadzić dodatkowe ulepszenia do budynków, niech coś się dzieje :)
 
Do góry