Osady kulturowe od zera do konca, 100% bez pomijania

Selfir

Szlachcic
Witam, postanowilem na swoim kanale na YouTube stworzyc serie filmikow z osad kulturowych. Mam zamiar prezentowac w nich wszystkie etapy i dzialania w osadach kulturowych zebranych w 1 filmik. Mam z tego pewnego rodzaju satysfakcje i mam nadzieje tez, ze moze niektorym to sie przyda :)

Pierwszy filmik dotyczy osady Wikingow, osady nr 1. Trwa on nieco ponad 6h, jest polaczeniem 128 malych filmikow skladajacych sie w calosc. Pomijalem oczywiscie czasy oczekiwania na zbiory itp, w filmiku troszke rozkminialem to i owo, kombinowalem co i jak mozna zrobic a jak lepiej nie, kombinowalem ze zbiorami w zaleznosci od tego kiedy moglem byc w domu a kiedy nie, przebudowywalem miasta itp itd. Link do filmiku znajduje sie ponizej


Ponadto pojawia sie tu takze filmiki z Japonczykow i Egiptu. Mozliwe takze, ze pojawia sie z nowych osad jakie pojawia sie w przyszlosci. Slyszalem, ze trwaja prace nad osada Aztekow.
 

Selfir

Szlachcic
Kolejny filmik jest osada nr 1 w Feudalnej Japonii. Poszlo szybciej niz z Wikingami (co w miare oczywiste). Na filmik zlozyly sie 64 odrebne czesci.

 

Selfir

Szlachcic
Masz problemy z walka w osadzie kulturowej Egiptu? Zamieszczam 2 przykladowe filmiki, gdzie lacznie w 6 walkach (2 easy, 2 normal, 2 hard) trace 5 jednostek. Moze komus to pomoze ... Kompletna osada Egiptu w podobnej formule jak wyzej Japonia i Wikingowie wkrotce ... Jestem w trakcie robienia ...



 
Ostatnia edycja:

sir Maik

Szlachcic
Mam pytanko.
Czy po przekroczeniu 14 (czy tam ostatniego) poziomu osady, grając dalej, w budynkach towarowych dalej rośnie (Bonus) procent uzyskania towarów x4?
 

Markiz.

Książę
Nie.
" With each finished settlement this percentage will increase by either 1 or 2%, until 13 settlements are finished, after which it stays at 25%. "
 

Selfir

Szlachcic
Potwierdzam, ze po przekroczeniu dowolnej osady procent x4 nie rosnie ...

Wrzucilem kilka dni temu filmik z osady nr 1 Egipcjan. Tak jak mozna bylo sie tego spodziewac filmik wyszedl dluzszy niz Wikingowie lub Japonia. Tradycyjnie pokazalem w nim wszystko.


Obecnie robie osade Aztekow. Jak skoncze i zmontuje powedruje ona na moj kanal i tutaj na forum :)
 

Selfir

Szlachcic
Jesli ktos jest chetny mozna u mnie takze obczaic moja pierwsza osade Aztekow. Robilem ja pierwszy raz ale czas ukonczenia mimo wszystko jest satysfakcjonujacy.

 

Mark R

Wójt
Dobra robota Selfir. Inną taktykę u Ciebie zauważyłem i chyba będzie to skuteczniejsze podejście bo z większym zapasem ukończyłeś 1 osadę.
 

Selfir

Szlachcic
Dobra robota Selfir. Inną taktykę u Ciebie zauważyłem i chyba będzie to skuteczniejsze podejście bo z większym zapasem ukończyłeś 1 osadę.
Dzieki, wprawdzie jedna jaskolka wiosny nie czyni i fajnie zweryfikowac to robiac kilka razy osade bo roznie bywa z trafianiem w x4, jednak tez wydaje mi sie ze mniej wiecej tak jest ok ... Jakby przeskoczyc z produkcji kakaka co 1h na 4h to by troszke spowolnilo temat ale nadal moznaby konczyc z dobrym wyprzedzeniem.
 

Selfir

Szlachcic
W ponizszym filmiku przedstawilem osade Wikingow nr 2 ale tym razem filmik zrobilem w duzo krotszym formacie. Wiadomo, niektorzy wola dluzej i bardziej szczegolowo a inni krocej ale mniej szczegolowo :) Druga osade ukonczylem z wiekszym wyprzedzeniem (prawie 7 dni przed czasem) niz pierwsza co oczywiscie nie jest zadna anomalia ale zazwyczaj nalezy spodziewac sie, ze przy kolejnych osadach bedzie pod koniec trudniej z czasem.

 

Selfir

Szlachcic
Pora na osade nr 2 Aztekow. Podobnie jak Wikingowie nr 2 w skroconej formie wzgledem pierwszych osad. Mimo wszystko skrocona forma zajela 47 minut, sporo wiecej niz Wikingowie. Prawdopodobnie glownym powodem tego jest to, ze nie pomijalem nagrywania minigry. Niektorzy moze chcieliby miec wglad w to jak to robie, dlatego nie pominalem.

 
Do góry