Osady kulturowe - dyskusja

Borisel

Hrabia
Mnie jedno zastanawia .
"Uwaga: po zakończeniu lub opuszczeniu osady, wszystkie zasoby, w tym także rozszerzenia (również te za Diamenty), są resetowane!"

Co to znaczy że po opuszczeniu osady ? Jak będę chciał wrócić w międzyczasie do swojego miasta coś tam porobić to będzie traktowane jako opuszczenie ?
 

DeletedUser12625

Guest
Ciekawe ile będę musiał grać żeby odblokować wszystkich emisariuszy, w końcu skoro jestem w wirtualnej przyszłości to muszę mieć wszystkich, bo dodatkowe monety czy medale na pewno się przydadzą.
 

ZjemCię

Wójt
Ciekawe ile będę musiał grać żeby odblokować wszystkich emisariuszy, w końcu skoro jestem w wirtualnej przyszłości to muszę mieć wszystkich, bo dodatkowe monety czy medale na pewno się przydadzą.
Na zdobycie Wszystkich emisariuszy potrzeba ukończyć główną serię zadań 14 razy. Jest ich 6 ale dostaniesz tylko 4 miejsca na ich umieszczenie. Więcej oczywiście za diaxy ;)
http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Vikings
Tu jest nieco więcej info
 

DeletedUser12625

Guest
Zapomniałeś o jednej rzeczy. Są cztery miejsca na emisariuszy w ratuszu, ale tylko jedno za darmo, za drugie trzeba zapłacić 800 diamentów (stan obecny na becie) :)
 

schwimmen

Wójt
A wolne miejsca nie są odblokowywane przez ukończenie całego wyzwania kulturowego? Gdzieś wspominali, że dostaje je się z co drugim emisariuszem.
 

DeletedUser12625

Guest
A to nie wiem, olałem osadę wikingów po pierwszym ukończeniu
 

hddk

Hrabia
Tak jak @schwimmen pisze, z pierwszym, trzecim i piątym emisariuszem dostaje się slot. Inna sprawa, że jedynie emisariusz dający 1 PR ma jakikolwiek sens. Zrobiłem 2 wioski i na razie odpuściłem.
 

ZjemCię

Wójt
Zapomniałeś o jednej rzeczy. Są cztery miejsca na emisariuszy w ratuszu, ale tylko jedno za darmo, za drugie trzeba zapłacić 800 diamentów (stan obecny na becie) :)
Wystarczyło zerknąć w linka którego podałem - jest tam szczegółowa lista co się kiedy dostaje - włącznie z slotami na Emisariuszy.
 

DeletedUser7795

Guest
Nie rozumiem, po co wprowadzać coś co będzie trzeba robić za każdym razem od nowa? Do tego słabe nagrody i przeszkody w osadzie. Wikingowie dołączą w niedługim czasie do poszukiwacza skarbów tzn. popłyną tym statkiem w cholerę. Dla mnie kolejny bubel zajmujący czas. Odpuszczę sobie.
 

Azulena

Baron
Szkoda....
bardzo czekałam na tę nowość, szczególnie, że na początek Wikingowie, od bardzo dawna fascynująca mnie kultura. W okresie ich najdalszych wypraw, jeden z nich został władcą jednego z włoskich państewek (wtedy Włochy były w zupełnej rozsypce), a w drugą stronę, Wikingowie władali miastem Nowogród, link jak ktoś ciekaw. ;) No i to oni dotarli do Ameryki czyli Winlandu.

To co czytam, nie nastraja zbyt optymistycznie. Nagrody, owszem, ciekawe. Ale to budowanie 14 razy !!!! tej samej osady... sorry, nie moja bajka.
Jak coś buduję, to żeby trwało. W mieście oczywiście wymieniam domki i budynki produkcyjne na nową epokę i to natychmiast, bo gra mnie do tego zmusza. Ale mam Perły i budynki eventowe, które spełniają moje upodobanie do trwałości moich "dzieł". ;) A to nowe... nie, nie podoba mi się to.
Raz zbuduję, z pewnością. Ale w koło to samo? Przecież nuda by mnie zabiła... :p
 

DeletedUser7795

Guest
@kasia2389 wiesz, wolę zrobić wyprawy, bo z nich częściej wpadają mi PR. Jak na jednym poziomie wpada 500 PR to fajnie nie? Po co więc bawić się w jakieś osady.
 

ZjemCię

Wójt
@kasia2389 wiesz, wolę zrobić wyprawy, bo z nich częściej wpadają mi PR. Jak na jednym poziomie wpada 500 PR to fajnie nie? Po co więc bawić się w jakieś osady.
Nagroda dla wytrwałych - po to.
Masz inne priorytety to tego nie robisz i nie narzekasz że nie potrzebne - bo to jest nie potrzebne ale Tobie :)
Ja zrobię z przyjemnością - bo chce mieć ładne drzewko w mieście z którego będę zadowolony i będę wiedzieć że byle stękający leniwy Janusz go nie ma i mieć nie będzie :)


Jedną rzecz bym tylko zmienił odnośnie Osad kulturowych. Żeby były dostępne po odblokowaniu tech "Matematyka" "Termy" lub "Strategia wojskowa" ewentualnie dodać "Strategię wojskową" jako potrzebną do odblokowania "Orki".
Z prostego powodu - powstają nisko pkt. konta do farmienia i wymianek pr z nieodblokowaną tech i nie można ich atakować. Teraz z wejściem Vikingów 25 pr powiedzmy co drugi dzień dodatkowo można zgarnąć a ryzyko ograbienia dalej zerowe.
Podpięcie możliwości robienia Osad do możliwości walki i plądrowania nieco by zrewidowało poczynania niektórych graczy i nieco wyrównało dysproporcje a także zmniejszyło by w pewnym stopniu możliwość dodatkowego pushu w grze :)
Modowie - pomyślcie o tym i obgadajcie sobie to w Teamie ;)
 
Ostatnia edycja:

schwimmen

Wójt
Pewnie zostanie już tak jak jest, jak na becie nic nie zmienili.
Ale fajnie jakby kolejne osady kulturowe tj. Egipcjanie byli dostępni po odblokowaniu jakiejś kolejnej technologii :) ale to już temat jak cos będzie wiadomo o kolejnej osadzie.
 

DeletedUser20328

Guest
Myślałem że to będzie coś ciekawszego a to kolejny sposób na kasowanie diaxów
Kolejny sposób na kasowanie diamentów to Forge Bowl 2019. Żeby zdobyć nagrodę główną trzeba było wydać na becie 1400 diax. (Wszystko było wykalkulowane, żeby nie wydawać, ale trzeba było.
 

DeletedUser12171

Guest
Gram na becie. Ludzie się tylko wnerwiają na te osady. Ja nie mam zamiaru nawet zaczynać tutaj.
 

DeletedUser17528

Guest
No i co? - jest 3 stycznia a okrętu do osady nie ma!
 

DeletedUser17528

Guest
a jak nie, to 0 12, albo 13, albo...
Po prostu śmieszne
 
Do góry