Osada wikingów - podpowiedzi

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20636
  • Data rozpoczęcia

piotresz

Hrabia
Skończyłem 11 wioskę. Zostały jeszcze 4. Ciągnie się to strasznie ale jeszcze miesiąc z hakiem i KONIEC.
Wioskę robię teraz w 8-9 dni. Generalnie sporo zależy nie tylko od przeszkód ale też od układu potrzebnych toporków, miodów, rogów czy wełny.
Liczba łączna jest zawsze taka sama - 938 sztuk ale ich podział jest istotny. W 11 misji miałem tylko niecałe 300 toporów i rogów więc dzięki temu mogłem postawić 5 budynków produkcyjnych bo wełna i miód potrzebują mniej ludzi. W misji 12 już widzę, że jest odwrotnie: 754 sztuki toporów i rogów :(
Układ budynków w zasadzie mam zawsze taki sam: 5 chat wzmocnionych w razie potrzeby 1-2 szałasami, 3 targowiska + 2 lub 3 ołtarze. No i 4 produkcyjne.
Oczywiście ważne są też premie x4, w ostatniej misji były 22 razy - rekord jak na razie.
 

piotresz

Hrabia
Piętnasta wioska kończy budowę drzewa na 9 poziomie co daje 8 pr - to dużo, najwięcej z dotychczasowych budynków eventowych.
Natomiast, co dziwne, niedopracowane są nagrody z kamieni runicznych.
Pierwszy kamień osiąga 5 max poziom po 9 misjach. W misji 10 stawiamy drugi, którego nie ma jak dociągnąć do 5 poziomu bo zabraknie wiosek. Wioska nr 15 kończy kamień na tylko 4 poziomie !
Wg zapowiedzi każda następna wioska daje nagrodę główną 50 pr, bez innych dodatków więc nie ma skąd wziąć rozszerzeń kamienia.
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
50 PR to nagroda za samo ukończenie. Fragmenty kamienia runicznego są cały czas przyznawane, w przedziałach czasowych jak za 15-tą wioskę.

Rzeczywiście im dalsza wioska, tym szybciej się robi. Czasu mniej, ale jak wpadnie bonus x4 to jest konkretne przyśpieszenie :) Ja jednak targowisk nie używam, wystarczają ołtarze. Kwestia też czy gracz ma możliwość np. w dzień ustawiać godzinne produkcje czy jedynie 4-8 h.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
według zapowiedzi każda następna wioska daje nagrodę główną 50 pr, bez innych dodatków więc nie ma skąd wziąć rozszerzeń kamienia.
Nie wiem skąd wzięło się to przekonanie, ale w każdej wiosce można wygrać elementy ulepszenia kamienia, nawet w 50 wiosce.
 

piotresz

Hrabia
Nie wiem skąd wzięło się to przekonanie, ale w każdej wiosce można wygrać elementy ulepszenia kamienia, nawet w 50 wiosce.

Jakoś niedokładnie widocznie czytałem :(
No i fajnie z tymi rozszerzeniami. Czy w związku z powszechnym marudzeniem na nudę w budowaniu wiosek nie przewidujecie powiększenia nagrody po zaliczeniu 15 wioski np. do 500 :) :) :) pr ? Albo ze 100 :) :) :) diamentów ?
I oczywiście frytki dla jednego z kolegów.
 

DeletedUser21799

Guest
Ja mam już 5 osad. Ygdrasil poz3 oraz 3 kamienie runiczne. Niestety wioska wymaga cierpliwości i czasu. Ale zamierzam ukończyć w czasie wszystkie 15 i zdobyć 9 kamieni ponieważ moim zdaniem 5 poziom kamienia daje zbyt mało nagròd a bardzo trudno go rozbudować.
 

DeletedUser20139

Guest
Jeden temat post nie wystarczy, musisz mieć dwa?

Musisz kupić rozszerzenie terenu.
Gratuluję wytrwałości i dotrwania do tego etapu na startowym kawałku osady :)
Gdy mi brak dyplomacji likwiduję drogę i w jej miejsce stawiam kamienie ruiczne. Gdy osiągnę wymagany poziom dyplomacji kasuję kamienie i przywracam drogę:p
 

ZjemCię

Wójt
Gdy mi brak dyplomacji likwiduję drogę i w jej miejsce stawiam kamienie ruiczne. Gdy osiągnę wymagany poziom dyplomacji kasuję kamienie i przywracam drogę:p
łooo kufa - Geniusz - dać go do Nasa i Mensy...

A nie ogarnąłeś chłopcze że kolega miał tylko kamienie i już żadnej drogi do skasowania bo nie wykupił rozszerzeń?
 

DeletedUser16869

Guest
Witam ma pytanie w sprawie wikingów: w ostatnim zadaniu trzeba zdobuć 1200 dyplomacji i mieć 4 budynki towarowe/ Wcześniej te dla elementy zadania można było robić oddzielnie tzn, najpierw totemami zdobyć dyplomację a później postawić budynki towarowe. Teraz mi tego nie zalicza? Razem to jest niewykonalne żeby to wszystko postawić? Robi ktoś te zadanka? Jakaś rada?
 

DeletedUser20535

Guest
Wykonalne, odpowiednia ilość rozszerzeń lub wierzby a nie totemy:)
 

DeletedUser16869

Guest
Dzięki będę kombinował, po prostu ostatnio można to było robić oddzielnie, myślałem że mam jakiś błąd
 

DeletedUser21799

Guest
Po prostu się zorientowali że tak można było robić, stwierdzili że za łatwo i w aktualizacji 1.49 wprowadzili poprawkę . Zmniejszyło tylko ilość budynków z 6 do 4. Jest to wykonalne. Musisz postawić że 3 wierzby, że 3 targowiska, kilka podwójnych totemow. Ja się spoko mieszczę na 13 polach . Wybudowanie ostatnio zajęło mi niecałe 8 dni.
 

DeletedUser5869

Guest
ktoś już wie, czy bonus do towarów rośnie z każdą ukończoną osadą, czy tylko do 15, a potem jest stały?
 

OliverJr.

Hrabia
A to jest dobre pytanie. Obstawiam że skoro czas się nie skraca to bonus rosnąć nie będzie. Ale to domysły bo aktualnie kończę dopiero 11 wioskę
 

DeletedUser22170

Guest
Nie starczy ci miedziaków na produkcję w 2 budynkach. Z 6 chat zbierzesz 558 miedziaków w 4 godziny, a na jedną 4 godzinną produkcję toporków potrzeba 1000 miedziaków. ;)
Bez 2 ołtarzy nie starczy ci miedziaków nawet na jednego wytwórcę toporów.

Dodanie na samym początku tylko jednego wytwórcy toporów to pierwszy poważny błąd, który od razu powoduje ze jesteś w plecy z 4-12 godzin w zależności od tego co zrobisz dalej. Z 6 szałasów produkujemy tylko 558 miedziaków to prawda ale na początku mamy 5000 miedziaków (nawet jeżeli na początku nie jesteś w stanie rozłożyć 6 szałasów bo już masz przeszkody to zwykle można je rozstawić tak aby nie miały drogi, zwykle udaje mi się rozstawić 4 na starcie i po dodaniu 2 rozszerzeń po pierwszych 4 godzinach dodaje dodatkowe szałasy i wtedy już starcza miedziaków na 3 cykl), co oznacza ze mamy na starcie na 2 produkcje z 2 budynków plus 1000 reszty. W ciągu pierwszych 8 godzin z szałasów zgarniesz ten brakujący 1000 na 3 cykl produkcji, tym bardziej ze po pierwszym cyklu kupujesz 2 rozszerzenia, a po drugim odblokujesz ołtarze i stawiając 3 i zbierając co 15 minut znowu będziesz miał na kolejny cykl produkcji. Nawet jeżeli nie starczy miedziaków w tym momencie zawsze możesz usunąć jednego wytwórce toporów w tym momencie i tak już jesteś 8- 12 godzin do przodu w stosunku do posiadania jednego wytwórcy toporów.
 

DeletedUser22052

Guest
Ja natomiast mam problem z miejscem bo pokazuje mi że rozszerzenie terenu mogę jedynie za diamenty wykupić ☹️ jakoś nie widzi mi się wykupowania jakichś pakietów by później diamentami płacić hmm
I stanęłam że tak ujmę w miejscu ☹️
 
Do góry