[Inne] osada wikingów - kolejne wioski

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20097
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser20097

Guest
gram w osady bo chce miec drzewko, ale zgadzam sie z (chyba) wiekszoscia graczy, ze brak powiazania miedzy kolejnymi osadami, jest conajmniej nuzacy. zabraklo tu jakiegos rodzaju lacznika.

zrozumiale, ze na tym etapie ciezko wprowadzac zmiany, ale mam taka mala propozycje.

czy nie moglyby wypracowane miedziaki przechodzic do budowy kolejnej osady? byloby moim zdaniem ciekawiej i przy okazji mialoby jakis sens np postawic sale miodowa (aktualnie to nie mam pojecia do czego ona. taka jakas slepa uliczka).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20097

Guest
update: przyszlo mi jeszcze do glowy (bo pewnie z miedziakami temat nie przejdzie), ze zamiast sali miodowej, lepiej byloby tam dac np jakis "wielki totem wikingow" ktory nic by nie dawal, tylko po prostu ladnie wygladal :)
 

piotresz

Hrabia
Miedziaki i nadwyżka wszystkich wyprodukowanych towarów - to powinno przechodzić na kolejne wioski. Zdynamizowałoby i skróciło to trochę kolejne misje.
 

piotresz

Hrabia
Trzeba zebrać 15 x 938 = 14070 towarów, a właściwie to więcej ponieważ nie będziesz wiedział ile i jakich towarów trzeba mieć w poszczególnych wioskach. Więc możesz mieć np. nadwyżkę toporów i niedobór miodów Więc taka produkcja też będzie trwała i trwała i dopiero będzie nudna. Powodzenia w czymś takim.
Przeszedłem właśnie 5 wioskę, w 10 dni i 6 godzin. 8 rozszerzeń terenu, za towary oczywiście, z dość dużymi premiami x4 zbiorów bo 8 razy.
Właściwie to zastosowałem taką taktykę jak opisałeś bo produkowałem ile się dało i ostatnie zadania poszły szybciutko. Ale tak czy siak trwało to ponad 10 dni.
 

piotresz

Hrabia
Tak wygląda konieczna produkcja w 4, 5 i 6 wiosce - u mnie oczywiście bo to chyba losowo jest, u każdego inaczej ?

---toporki--miód----rogi----wełna
4---397-----163-----348--------30
5---308-----322-----215--------93
6---359-----146-----200-------233
 

DeletedUser19595

Guest
Jak trafia się wyprodukowanie ponad 200 szt wełny to ciężko wyrobić się z czasem poniżej 12 dni. Chyba że wpadają bonusy x4
 

OliverJr.

Hrabia
Jak wpada 200szt wełny to pozostałych jest wtedy mniej i szybciej odblokujesz wełnę. Nic nie stoi na przeszkodzie postawić wtedy ze 2-3 produkcji a pozostałe zamknąć
 

DeletedUser20269

Guest
Tak z miedziakami nie przejdzie.
Wtedy ktoś robiłby 1 osadę pół roku, a następne wszystkie na złotą nagrodę.
 

piotresz

Hrabia
Jak trafia się wyprodukowanie ponad 200 szt wełny to ciężko wyrobić się z czasem poniżej 12 dni. Chyba że wpadają bonusy x4

Dużo Wełny lub Miodów to lepszy układ ponieważ potrzebują znacznie mniej ludności niż Toporki i Rogi więc jak pisze @endrius można postawić więcej.
W szóstej misji miałem 4 produkcje. Generalnie gram na 8 rozszerzeń - 5 zrobionych toporkami, potem 2 razy rogi i raz wełną.
Aż 13 razy wpadła premia x4. Czas dotychczas mniej więcej 10-11 dni.
W siódmej wiosce taki układ mi się trafił:
Toporki - 614, Miody - 196, Rogi - 79, Wełna - 49
 

DeletedUser222

Guest
Dużo Wełny lub Miodów to lepszy układ ponieważ potrzebują znacznie mniej ludności niż Toporki i Rogi więc jak pisze @endrius można postawić więcej.
Potrzebują mniej ludności, ale zajmują więcej miejsca w osadzie.
 
Do góry