Osada kulturowa - Starożytny Egipt - dyskusja

DeletedUser22238

Guest
Kolorystyka gry jest fatalna! Drogi zlewają się z tłem. Po kilkunastu minutach gry mam dość i sam się sobie dziwię dlaczego porzucilem Japończyków. Czy moje uwagi ktoś weźmie sobie do serca? Bardzo wątpię... A szkoda bo moje zdanie podziela wielu znanych mi graczy.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dziś we wszystkich walkach padło mi czterech nubijczyków.
Istnieją opinie, że wraz z rozwojem technologii, walki będą coraz trudniejsze.
Nie, są różne zestawy, ale powtarzają się od początku. Tylko zestawy, zwłaszcza dwufalowe, z dużą ilością rydwanów, wielbłądów i nubijczyków stanowią problem, zastawy za słoniami i wojownikami są łatwe. Wystarczyły mi 3 strzelnice nubijczyków.

..
Jak to jest, że za trudniejsze bitwy jest mniej łupów? Coś nie halo...
1585085013006.png

można wywalczyć (nie uwzględniam możliwego bonusu x4) od 958 do 1245 łupów co przekłada się na produkcję 95 - 120 (wystarczy postawić 5 budynków towarowych) towarów dziennie, ponieważ do odkrycia potrzeba 1549 towarów zajmie to od 13 do 17 dni.
Co prawda trochę towaru zużyte zostanie na rozszerzenia terenu, ale jest 5% szansy na X4, zarówno przy łupie jak i produkcji.
1585399996016.png
1586206304158.png
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18253

Guest
Jestem zniechęcona do tej osady raz może zrobię i na tym koniec bez diamentow nie da rady ze względu na przeszkody walki co 2 porażka i 8 godz. jeden wojownik kolory wszystko prawie jednakowe ogolnie porażka dla mnie a nagroda taka sobie szkoda czasu i nerwow.
 

DeletedUser18624

Guest
po paru dniach mam wykupione z 7 rozszerzen wojsk z 4-5 budynkow i 6 produkcji ;d robiac kazda walke brakuje mi na produkcje i 2-3 budynki stoja puste chyba cos nie tak zostalo wyliczone chyba ze sie myle
 

midh

Wójt
po paru dniach mam wykupione z 7 rozszerzen wojsk z 4-5 budynkow i 6 produkcji ;d robiac kazda walke brakuje mi na produkcje i 2-3 budynki stoja puste chyba cos nie tak zostalo wyliczone chyba ze sie myle
a kto Ci każe stawiać tyle budynków ? gdyby nie ograniczała nas ilość łupów to niepotrzebne by było 27 dni na wioskę tylko 14
 

DeletedUser18624

Guest
okej nastawiam sobie doniczek w takim razie na pustym polu ;)
 

jtpjtp

Szlachcic zagrodowy
Witam, jutro kończę.
 

Załączniki

  • Przechwytywanie BBB.JPG
    Przechwytywanie BBB.JPG
    221,9 KB · Wyświetlenia: 80

DeletedUser21019

Guest
Ten Egipt jest totalnie dziwny, w porównaniu do Japonii czy też wikingów.
- Łączna ilości surowców potrzebnych do odkrycia wszystkich badań jest wzięta z kosmosu.
- Łupy wojny nie dość że czasami są w małych ilościach do zdobycia to 2-ej fali na poziomie trudnym nie da się ugrać bez uleczenie wojska.
- Na każdym polu przeszkodę którą trzeba usunąć.
- Wielkość ratusza zdecydowanie za duża.
- Ilość pkt dyplomacji by odblokować badania przesadzona (bez usuwania dróg które i tak sporo kosztują mam problemy z odkrywaniem badań)

Kolejny głupi update z Waszej strony. Robię przerwę od tej gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dzisiaj kończę pierwszą osadę. Było kilka "niespodzianek" w zadaniach, ale i czasu sporo. W kolejnych uniknę niektórych błędów, więc powinno pójść szybciej. Wykorzystałam darmowe młotki do czyszczenia terenu i miejsca wystarczyło. :)
 

Markiz.

Książę
Wczoraj zakończyłem osadę.
Ani raz nie walczyłem z najtrudniejszym przeciwnikiem - nie widziałem takiej potrzeby.
Surowce na koniec - małe piwko przed śniadaniem. Gorzej było z monetami.
Przeszkody usuwałem darmowymi kilofami - może miałem szczęście, że mi się wygodnie ułożyły.
Monet nigdy nie brakowało na przebudowę miasta w celu uzyskania dyplomacji.
Całkiem poprawnie, zobaczymy co będzie w kolejnych.
 

midh

Wójt
Wczoraj zakończyłem osadę.
Ani raz nie walczyłem z najtrudniejszym przeciwnikiem - nie widziałem takiej potrzeby.
Surowce na koniec - małe piwko przed śniadaniem. Gorzej było z monetami.
Przeszkody usuwałem darmowymi kilofami - może miałem szczęście, że mi się wygodnie ułożyły.
Monet nigdy nie brakowało na przebudowę miasta w celu uzyskania dyplomacji.
Całkiem poprawnie, zobaczymy co będzie w kolejnych.
oczywscie - nie wydalem zadnego diamentu, pierwsza osade skonczylem 14 dni przed czasem i tylko przy takim pedzie potrzebne sa 3 walki, jesli ktos po prostu chce sie zmiescic w czasie to egipt bedzie dla niego mily i sympatyczny, pod warunkiem ze ma choc odrobinke oleju w glowie :))
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie wydalem zadnego diamentu, pierwsza osade skonczylem 14 dni przed czasem
Ja też.

- Łączna ilości surowców potrzebnych do odkrycia wszystkich badań jest wzięta z kosmosu.
Nie jest to prawda, potrzeba tylko 1549 towarów, jak wcześniej pisałem można mieć 5 fabryk co przy produkcji 20 dziennie z fabryki (lepiej 20 bo jak wpadnie bonus to się dużo zyskuje) daje to 15 dni produkcji.
- Łupy wojny nie dość że czasami są w małych ilościach do zdobycia to 2-ej fali na poziomie trudnym nie da się ugrać bez uleczenie wojska.
trzy obozy nubijskich załatwiają sprawę, czasem wyjątkowo tylko trzeba odrzucić walkę. Porównaj: https://forum.pl.forgeofempires.com...a-starozytny-egipt-dyskusja.18421/post-214099
- Na każdym polu przeszkodę którą trzeba usunąć.
Wystarcza darmowych kilofów
- Wielkość ratusza zdecydowanie za duża.
ale dużo jest startowych pół, a dodatkowe są tanie jak barszcz.
- Ilość pkt dyplomacji by odblokować badania przesadzona (bez usuwania dróg które i tak sporo kosztują mam problemy z odkrywaniem badań)
nie musiałem usuwać dróg, wystarczy usunąć wszystko inne,

1 faza zdobycie ceramiki, tu nie ma żadnego problemu, budynki są 1 minutowe, produkuje jęczmień i ceramikę (1-2)+(2-3) budynki,, wywalczonych łupów powinno wystarczyć na 5 zakładów. można, po uzbieraniu odpowiedniej ilości towaru odblokować wielopiętrowe domy z gliny i wymienić za chaty, oszczędza to kilka kratek i daje kilof oraz pozwoli dostawić jeden dodatkowy zakład jęczmienia lub ceramiki. W tym etapie stawiam dwie strzelnice nubijczyków,
2 faza zdobycie kwiatów, na tym etapie dobrze jest mieć wyprodukowane wszystkie potrzebne towary jęczmień i ceramika, po zdobyciu kwiatów stawiam 4-5 fabryk kwiatów. Dorze dostawić trzecią strzelnicę.
1586437987007.png


3. zdobycie darów ofiarnych, na tym etapie dobrze jest mieć wyprodukowane wszystkie potrzebne towary jęczmień i ceramika, kwiaty, stawiam maksymalna ilość miejsc modlitwy.

Po wyprodukowaniu wszystkich potrzebnych towarów odkrywam wszystkie technologie, na koniec produkcja towarów w fabrykach (po 30 czyli 3X8 godzin) i monet w piramidach, można postawić dwie a nawet trzy piramidy.
Moje aktualne rozliczenie:

1586437734236.png
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Po wyprodukowaniu wszystkich potrzebnych towarów odkrywam wszystkie technologie, na koniec produkcja towarów w fabrykach (po 20 czyli 2X8 godzin) i monet w piramidach, można postawić dwie a nawet trzy piramidy.
Mała poprawka -towarów w ostatnim zadaniu trzeba wyprodukować 4 x 30 szt ;)
 

Rafal.77

Rycerz
A takie pytanie ile rozszerzeń kupowaliście? I ewentualnie za jakie towary?

kasia2389 walczyłeś tylko nubijskimi? Te najcięższe walki też nimi wygrywałeś?

Ja miałem 3 fabryki i czasami musiały stać, bo nie miałem łupów żeby móc produkować, ale ja robiłem tylko dwie walki, bo trzecią przegrywałem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
A takie pytanie ile rozszerzeń kupowaliście? I ewentualnie za jakie towary?
wszystkie za 1, 5 czasem 12 towaru, zwłaszcza na początku.

1586463968154.png

1586465360713.png

@kasia2389 walczyłeś tylko nubijskimi? Te najcięższe walki też nimi wygrywałeś?

1586464803749.png
Tak, czasem z wielbłądami danymi na początku.
Czasem trzeba odrzucić, jak nie odrzucisz to skład może zostać.

Ja miałem 3 fabryki i czasami musiały stać, bo nie miałem łupów żeby móc produkować, ale ja robiłem tylko dwie walki, bo trzecią przegrywałem
Trening czyni mistrza.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20535

Guest
Wiem, że to mało istotne, ale dlaczego nie ma osiągnięcia za ukończenie osady ?

A co do walki to ja mam 2 obozy i 2stajnie i zdarza mi się wygrać te ciężkie walki.
 

DeletedUser4614

Guest
na pewno sprawdziliście BALANS tej osady kulturowej na BETA?

to ja sie pytam po co tyle powierzchni? chyba do kupowania dla noobków, skoro i tak trzeba czaekac dobe az w piramidzie beda nowe walki... cos tu nie gra.. calkiem na luziku by mozna bylo jechac na 6-8 budunkow towarów kazdy via 8h, ale nie nie ma ŁUPÓW....

weźcie sprawdzie balans, normalnei jakas masakra
 

Arox

Baron
na pewno sprawdziliście BALANS tej osady kulturowej na BETA?

to ja sie pytam po co tyle powierzchni? chyba do kupowania dla noobków, skoro i tak trzeba czaekac dobe az w piramidzie beda nowe walki... cos tu nie gra.. calkiem na luziku by mozna bylo jechac na 6-8 budunkow towarów kazdy via 8h, ale nie nie ma ŁUPÓW....

weźcie sprawdzie balans, normalnei jakas masakra
Masz szanse zdobyć 4 razy więcej łupu z walki.... no ale trzeba mieć szczęście...
 

DeletedUser4614

Guest
Masz szanse zdobyć 4 razy więcej łupu z walki.... no ale trzeba mieć szczęście...
Jakie szczęście? Przecież za to odpowiada algorytm, wiesz jak on działa? Jak coś już wpadnie to następne szczęście ma mnie szczę szanse albo w ogóle.
 

kooboo

Szlachcic
Zbliżam się ku końcowi drugiej osady Egiptu i przyznam się, że to najgorsza osada od początku. Nie pod względem trudności, bo jest łatwa (póki co). Ale NUDNA. A stawianie tych lasów palm, aby mieć wysoki poziom dyplomacji to najgorsza rzecz, potem wszystko w palmach, nic nie widać i bez sensu klikanie, gdy się je usuwa.
Ratusz-kloc, który zasłania pół miasta, a drogi zlewają się z otoczeniem. Dodatkowo jeszcze każdy budynek przyozdobiony palmami, aby nie było za łatwo wykarczować palm właściwych.
Mapa jest piękna, ale nieczytelna. Głównie przez lasy palm, które trzeba stawiać i usuwać.
 
Do góry