Osada kulturowa - Starożytny Egipt - dyskusja

kooboo

Szlachcic
Dwie dziwne rzeczy, które zauważyłem:

Jak to jest, że za trudniejsze bitwy jest mniej łupów? Coś nie halo...

lup.JPG

Okropny babol językowy, do poprawy :)
posadzy.JPG
 

RononDex

Szlachcic zagrodowy
Pytanie już padło, a ja je z premedytacją je powtórzę i potem uzasadnię dlaczego:

Jak rozpocząć tą osadę?!

Kliknąłem ikonkę, która otworzyła mi planszę z osadą, ale nic tam nie mogę zrobić!
Aby coś wybudować potrzebuje rozszerzenie terenu, a takowe mogę nabyć za diamenty 500 szt (nie posiadam) lub towary kulturowe, których jeszcze nie posiadam gdyż nic nie mogę wybudować, więc: jak rozpocząć osadę, pytam!

------------------------------------------------
Zwracam honor ... pomroczność jasna mnie dopadła czy coś ...
Normalnie się zaczyna a obszar do budowy wstępnej już jest ;)
 
Ostatnia edycja:

Arox

Baron
Jak to jest, że za trudniejsze bitwy jest mniej łupów? Coś nie halo...
Proste do wyjaśnienia. Dla każdej trudności jest pewnie ustalony przedział w jakiej mają być przyjmowane łupy... i pewnie dla niektórych ilości łupów jest wspólny dla tych przedziałów... Na przykład:
Za łatwą walkę może być przedział od x do x+100
A za walkę normalną może być przedział od x+50 do x+150 itd
Więc może się zdarzyć że dla niższego poziomu trudności wystąpi sytuacja, gdzie będziemy mieć więcej łupów niż za wyższy poziom trudności... no nic tylko się cieszyć.
 

kooboo

Szlachcic
Wytłumaczenie oczywiście ma sens, natomiast projekt już mniejszy, bo nie odzwierciedla ponoszonego ryzyka względem nagrody.
 

DeletedUser22277

Guest
Egipt ? kolejna żenująca mini - gra, w przepakowanym tytule. Co za dużo , to i świnia nie zeżre, jak mawia klasyk.

Czy ktoś cię zmusza do grania w tą mini grę? Jak masz jakiś NIE żenujący pomysł na grę to się nim pochwal, może autorzy gry wezmą go sobie do serca i z niego skorzystają. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził jak mawia klasyk.
 

DeletedUser20205

Guest
Jak to jest, że za trudniejsze bitwy jest mniej łupów? Coś nie halo...
Łupy możesz zdobyć wyłącznie przez te walki. Jeśli zrobisz dwie walki, łatwą i średnią, to dostaniesz łącznie około 2x więcej łupów niż gdybyś zrobił tylko jedną. W dodatku jak już zauważono, wartości te są do pewnego stopnia losowe... Czy to idealne rozwiązanie? Pewnie nie, ale nie jest tak koszmarnie bezsensowne jak mogłoby się wydawać.


Okropny babol językowy, do poprawy :)
O, niejedyny i niestety to norma w tej grze.
 

piotresz

Hrabia
Pytanie już padło, a ja je z premedytacją je powtórzę i potem uzasadnię dlaczego:

Jak rozpocząć tą osadę?!

Kliknąłem ikonkę, która otworzyła mi planszę z osadą, ale nic tam nie mogę zrobić!
Aby coś wybudować potrzebuje rozszerzenie terenu, a takowe mogę nabyć za diamenty 500 szt (nie posiadam) lub towary kulturowe, których jeszcze nie posiadam gdyż nic nie mogę wybudować, więc: jak rozpocząć osadę, pytam!

------------------------------------------------
Zwracam honor ... pomroczność jasna mnie dopadła czy coś ...
Normalnie się zaczyna a obszar do budowy wstępnej już jest ;)

Ciekawe co piszesz. Przecież PRZED ratuszem są dostępne pola w kierunku tego małego portu.
10 na 8 kratek i to bez przeszkód
 

hddk

Hrabia
Fajne można mieć mini Alcatraz na 5 poziomie aż 10 jednostek

Z Łaźniami jest ta sama kwestia, co z Zimowym Pociągiem. Jeśli budynek produkuje PRy sam z siebie (a nie po motywacji) to ma niski priorytet przy motywacji z automatu. Natomiast łaźnie dopiero po motywacji produkują wojsko. Jeśli komuś brakuje ciągle motywek, musi motywować sobie Łaźnie ręcznie, żeby otrzymać wojsko.
 

Markiz.

Książę
Raczej logiczne jest że budynek produkuje jednostki z epoki jakiej się ona znajduje... Proste
Prosto i logicznie można było zrobić opis taki sam jak u emisariuszy: "+1 jednostka z obecnej epoki" czy "+3 jednostki z obecnej epoki"
A tu mamy: "+10 losowych jednostek"
Obyś się nie zdziwił jak włóczników dostaniesz mądralo.
 

Arox

Baron
Prosto i logicznie można było zrobić opis taki sam jak u emisariuszy: "+1 jednostka z obecnej epoki" czy "+3 jednostki z obecnej epoki"
A tu mamy: "+10 losowych jednostek"
Obyś się nie zdziwił jak włóczników dostaniesz mądralo.
Nie dostanę bo już jest podobny budynek co się zwie "Ponadczasowe Dojo - poz. 5" i jakoś włóczników nie dostaje... więc bredzisz.
 

DeletedUser23452

Guest
te walki nie są takie proste jakby się mogło wydawać, czas szkolenia jednostek to dla mnie wielkie nieporozumienie, przy tylu poziomach do zrobienia i towarach kulturowych do przerobienia za te walki te 27 dni to czas nierealny do zakonczenia osady chyba ze nie pracujesz, siedzisz w domu 12 godzin na grze, chyba ze ja cos nie kumam, moze ma ktos jakies wskazówki
 

DeletedUser19997

Guest
Czy ma ktos może jakies wskazówki, które wojo w egipcie najlepsze bo stoję z powodu braku kasy potrzebnej do produkcji towarów :(
 

piotresz

Hrabia
te walki nie są takie proste jakby się mogło wydawać, czas szkolenia jednostek to dla mnie wielkie nieporozumienie, przy tylu poziomach do zrobienia i towarach kulturowych do przerobienia za te walki te 27 dni to czas nierealny do zakonczenia osady chyba ze nie pracujesz, siedzisz w domu 12 godzin na grze, chyba ze ja cos nie kumam, moze ma ktos jakies wskazówki
Spokojnie, trochę cierpliwości, da się zrobić w czasie, początki zawsze są trudne.
Nie walcz na siłę, wystarczą dwie walki na dzień, na becie ryzykowałem walcząc automatem, czasem się nie udawalo ale lenistwo jest karane.
A jak będziesz miał szczęście to dostaniesz za walkę premię x4 to wtedy już z górki :)
 

piotresz

Hrabia
Oczywiście, dlatego nawet fajnie, że lenistwo jest karane porażką. Co w przypadku Egiptu jest jednak stratą wojska i czasu na nowych rekrutów.
I dobry jest ten limit 3 walk.
 

teo90

Szlachcic zagrodowy
Ja z narzekaniem na nowe mechaniki poczekam aż skończę 1. wioskę. Za to bardzo nie podoba mi się kolorystyka. Wszystko się zlewa, nie odróżniam budynków, nie wiem gdzie się kończy jeden a zaczyna następny, skończona produkcja monet nie rzuca się w oczy, a ambasada jest tak wielka, że nie wiadomo co jest za nią.
Tragedia
 

kasia2389

Arcyksiążę
Czy ma ktos może jakies wskazówki, które wojo w egipcie najlepsze bo stoję z powodu braku kasy potrzebnej do produkcji towarów :(
Jak do tej pory bardzo dobrze sprawują się mi nubijscy łucznicy, Postawiłem dwa obozy, to tylko 20 kratek, i mam ich 10, i walki robię z minimalnymi stratami.
1584985162608.png
 
Do góry