Osada kulturowa - Imperium Mogołów - dyskusja

Feandil

Wójt
Po odblokowaniu Ćhatri spore przyspieszenie - da się nawet na 3 produkcje lecieć. Jeszcze 16 dni - może, może jakoś to będzie.

Mogołowie 4.png

Czy ktoś mi powie, jak to jest z tymi łańcuchami do dyplomacji? Czy każdy kolejny element powyżej max (3/5) będzie dawał też ten maksymalny bonus za łańcuch? Bo warto by wtedy rozszerzenia inaczej ustawić, z dyplomką może być ciężko...
 

Alorio

Szlachcic zagrodowy
Czy ktoś mi powie, jak to jest z tymi łańcuchami do dyplomacji? Czy każdy kolejny element powyżej max (3/5) będzie dawał też ten maksymalny bonus za łańcuch? Bo warto by wtedy rozszerzenia inaczej ustawić, z dyplomką może być ciężko...
Tak, każdy kolejny element powyżej max ma maksymalny bonus dyplomacji za łańcuch.
 

Gozur

Wójt
Chatri spodziewam się dopiero za 3-4 dni. Może cokolwiek wtedy ruszy. Łącznie tydzień od startu, aby coś więcej podziałać. Bo na bonus x4 nie liczę przy 3% szansie.
(1337)
Nie zmieni. Na 1 produkcję 8h, potrzeba 2k rupii. Chatri produkuje 247 rupii na 8h. Żeby pokryć produkcję dwóch towarów musisz mieć ich 18.
 

Atli

Hrabia
Pobawiłem się 4 dni i olałem ciepłym moczem. Nudne i upierdliwe a nagroda nie dla mnie. Wolę prawdziwków poszukać, choć letni wysyp sie juz skończył.
 

Feandil

Wójt
Na razie jeszcze robię, już tę pierwszą skończę - choćby z ciekawości, czy da się przejść w założonym czasie.
A na grzybki jak najbardziej teraz ;]

Nie zmieni. Na 1 produkcję 8h, potrzeba 2k rupii. Chatri produkuje 247 rupii na 8h. Żeby pokryć produkcję dwóch towarów musisz mieć ich 18.
Mam obecnie jak na załączonym obrazku, kilka postów wyżej. Robię godzinówki, 8h na sen i ew. 4h jak nie mogę za bardzo poklikać. Z Ratuszem i domami wystarcza w sam raz na 3 produkcje. Normalnie bym pewnie robił 4-8h, ale... no ciekaw jestem, czy się uda ;P Po tygodniu stagnacji można trochę aktywniej. Choć nie wyobrażam sobie robienia każdej osady z ciągłym przerzucaniem co godzinę.
 

Feandil

Wójt
Przewalałem co godzinę (ofc nie całą dobę xD) tylko pierwsze dwa dni. Później już na luziku, 4 lub 8h.

Finalnie Osada zakończona 5 dni przed czasem. Po pierwszym tygodniu stagnacji, później już szybko idzie. Imho największym błędem balansu jest kolejność: Shanti Ghar -> Ćhatri. Jakby to przestawić... W innych Osadach, i to nawet tych bez płatnych dróg, możemy odblokować produkcję kasy już po pierwszym dniu. Tu wszystko jest za rupie, a haracze na początku marne.

Co jeszcze...
Spośród wszystkich Osad (pomijam Azteków, nie robiłem) to miasto daje najmniej swobody w budowaniu, bo:
- zawsze będzie w kształcie krzyża, pod dyplomację - bez bonusu łańcucha nie zrobimy wymaganej ilości; no chyba, że ktoś 'zmarnuje' kilka dni na produkcję pod rozszerzenia; ostatnie zadanie może być wyjątkiem, bo i tak zbieramy po 50 każdego towaru, więc akurat można wincyj terenu zdobyć
- płatne drogi - po prostu upierdliwe w trakcie przebudowy pod dyplo, przestawianie ich w kąty; w Egipcie nie daje się tego aż tak odczuć
- brak małych "zapychaczy" do dyplomacji (1x1, 1x2), które można wcisnąć gdzieś między przeszkodami
- konieczność posiadania wszystkich rupio-budynków dla lepszej produkcji; i żeby jeszcze dało się je postawić gdziekolwiek (oczywiście połączone drogą), to w jakąś dziurę zawsze się wciśnie; ale nie - trzeba koło Ratusza...

To tak na szybko, spostrzeżenia po pierwszym skończonym Imperium Mogołów.

A tak wyglądało po zrobieniu ostatniego zadania:

Mogołowie 6.jpg
» link do pełnego obrazu «

Czy "mechanika łańcuchowa i zestawu" rzeczywiście "poprawia wygląd i produkcję", zgodnie z opisem? Produkcję może tak - bo mamy bonus z Ratusza. Choć jest to zapewne wliczone w czas zakończenia. Więc finalnie na minus - ponieważ trudniej wyliczyć, ile czego wyprodukować, bo nie wiemy, co nam "niepotrzebnego" później wpadnie. Wizualnie - też qfa minus. No sorry. Co mi po tych łańcuchach dyplomacji, kiedy reszta naciapana byle gdzie. A i tak trzeba więcej kasować i budować od nowa, w porównaniu z innymi Osadami. Bo łańcuchy i brak małych "zapychaczy". Wolę ładniej i praktyczniej poustawiać główne budynki, a ozdobniki w wolne miejsca - lepiej się to komponuje.
Szukam w głowie jakichś plusów, oczywiście w porównaniu z innymi Osadami. Ale... ciężko. Wizualnie rzeczywiście może się podobać - aż kipi kolorami. Choć to rzecz gustu. Mechanika niestety leży.
Ale to wciąż po jednej Osadzie. Może odpalę kolejną...
 

RobalMakro

Szlachcic zagrodowy
Zawiodłem się. Nuuuda. Czekanie (kilka dni jak na razie) aż nowy budynek od zera wyprodukuje 160 przypraw... Wejść, zebrać kasę, co jakiś czas zlecić produkcję. Żadnej dodatkowej gierki, walk lub choć czegoś jak handlarz w Japonii. Już przemęczę do końca, aby raz to zaliczyć, ale więcej chyba tej krainy nie wybiorę.
 
Ostatnia edycja:

Midi

Baronet
Ukończyłem pierwszą osadę M - niestety wg. mnie mechanika tragiczna i zniechęcająca do gry. Zamierzam zrobić jeszcze jedną dla emisariusza i porzucę ją, szkoda bo super graficznie dopracowana
 

BigMadOwl

Szlachcic zagrodowy
Straszna kicha ta osada. Kompletny brak balansu, brak szans na zbudowanie w terminie. Chyba twórca tej osady został zgarnięty z pośredniaka.
 

Markiz.

Książę
Nie usuwałem drogi, inne budynki owszem, ale i tak nie mogę się doszukać z jakiego powodu można otrzymać 1 szt. towaru w osadzie.
 

dawid17612

Hrabia
może leżał na ziemi gdzieś, jak w mieście i przypadkowo zebrałeś.
LW daje 19% na to ze się pojawi jakiś odłamek i 1 % szansy na to, że odłamek będzie rzadki.


bandicam 2021-11-27 21-57-51-731.jpg
 

Markiz.

Książę
Też nie. Inny towar był w głównym budynku wpisany a na dodatek, był do zebrania kilkanaście godzin później. Zapytam supportu, oni mają narzędzia do sprawdzania różnych magicznych rzeczy ;)

Support wyjaśnił. W czasie trwania zadania, przeprowadziłem rozwój ambasady za diaxy i dodało mi m.in. jedną sztukę ryżu, co doliczyło do zadania.
Dziękuję za info.
 

piotresz

Hrabia
Na Becie zrobiłem wreszcie Mogołów w całości, 161 dni czyli średnio 16 dni na misję.
Główna nagroda czyli Świątynia Mogołów z 30 PR-ami, po podłączeniu do BG może dać świetny efekt.
Pod tym względem to najlepszy budynek w grze.
Misje w wiosce IMO ciekawe.
 
Do góry