Osada kulturowa - Aztekowie - dyskusja

Fajne - przetestowałem to na becie - ale za mało dostępnych ruchów.
Na becie tylko raz udało mi się zdobyć full towarów
 

Komessi

Szlachcic zagrodowy
Wygląda to fajnie. Pozwolę jednak sobie na kilka uwag. Do tej pory niewielu graczy robiło osady kulturowe. Dlaczego? Ponieważ są kosztowne w diamentach i nieprzyjemne w rozbudowie, a nagrody do tej pory nie są zachęcające. Jeśli o mnie chodzi to odbiłem się od robienia osad po pierwszej próbie pół roku temu.
Najbardziej nie podoba mi się system usuwania przeszkód kilofkami. Zbyt mały limit użyć darmowych czy nawet za diamenty. Stąd nieprzyjemna, męcząca rozbudowa osad i brak przyjemności.
 

schwimmen

Wójt
Osady nieprzyjemne? Najgorszą z nich była pierwsza: Wikingowie. Z nim to się można było męczyć, kolejne dwie: Japończycy i Egipcjanie są bardzo przyjemni. Można na spokojnie ukończyć przed czasem zdobywając nagrody. Oby też tak było w przypadku Azteków :D
 

hddk

Hrabia
Drogi są płatne i ta sama waluta służy też do produkcji surki, wiec trzeba znowu ją klepać :) W Egipcie wystarczały same domki. Na starcie trzeba budować jak najmniej dróg, dosłownie kilka kratek, a i tak piekielnie się dłuży. Potem jest trochę lepiej, ale ogólnie i tak nuda w porównaniu z Japonią i Egiptem.

Mini-gra czyli saper sam w sobie jest spoko, ale jest za mało ruchów. Do tego zebranie odkrytej nagrody też jest traktowane jako ruch i zużywa podejście. No i nie działa tu mnożnik x4.

I jakby ktoś nie doczytał, osada dostępna jest od Epoki Kolonialnej :)
 

Komessi

Szlachcic zagrodowy
Jadeitowy Posąg - moim zdaniem o wiele za słaby. Graczowi daje jakieś okruszki. Główny bonus dla gildii, więc jeśli o mnie chodzi to nie opłaca mi się napierać na szybsze skończenie budowy osady.
 

Markiz.

Książę
Pewnie że Jadeitowy Posąg jest słaby. Postawisz w to miejsce ŚW, ulepszysz i będziesz mieć 2 PR i garść monet z czterech kratek. Rób sobie powoli osady i nie spiesz się :haha::haha::haha:
 

kooboo

Szlachcic
Wygląda to fajnie. Pozwolę jednak sobie na kilka uwag. Do tej pory niewielu graczy robiło osady kulturowe.

Jak to niewielu graczy robiło? Skąd masz te dane? Bo ja regularnie plądruję sąsiadów i większość ma rozmaite nagrody stojące, więc skoro TY ich nie robisz to nie ekstrapoluj swojego stanowiska na większość społeczności. Bo ja widzę po większości miast, że budują.

Ponieważ są kosztowne w diamentach i nieprzyjemne w rozbudowie

Mam ukończone wszystkie osady bez użycia diamentów i jakoś się specjalnie nie namęczyłem. Wikingowie są upierdliwi pod koniec jeśli chce się uzyskać złotą nagrodę, bo trzeba im dużo uwagi poświęcać, ale np. taka Japonia to bułka z masłem, klikasz na spokojnie i przyjemnie się robi.

Jeśli o mnie chodzi to odbiłem się od robienia osad po pierwszej próbie pół roku temu. Najbardziej nie podoba mi się system usuwania przeszkód kilofkami. Zbyt mały limit użyć darmowych czy nawet za diamenty. Stąd nieprzyjemna, męcząca rozbudowa osad i brak przyjemności.
Taaa... najlepiej dać graczom wszystko za darmo i bez wysiłku. Ja tu widzę inny problem - Tobie się zwyczajnie FoE znudziło i zapomniałeś, że jest to przeglądarkowa gra dla cierpliwych.

a nagrody do tej pory nie są zachęcające.
Czekaj, nagrody są niezachęcające? Są rewelacyjne, to są jedne z najlepszych budynków jakie istnieją z niewiarygodną wręcz proporcją prów, surek, ataku/obrony na wykorzystane pole, a przy okazji idealne budynki do używania BG na nich.

Jadeitowy Posąg - moim zdaniem o wiele za słaby. Graczowi daje jakieś okruszki. Główny bonus dla gildii, więc jeśli o mnie chodzi to nie opłaca mi się napierać na szybsze skończenie budowy osady.
Chłopie, czytając te Twoje przemyślenia, to ja widzę, że Ty po prostu nie masz o tej grze pojęcia. 3pry z ledwo 4 kratek, a jako lukier na cieście jeszcze 5 surek i surki do Gildyjnych Pól Chwały i GvG.

Edit: i miałem rację. Grasz od czerwca 2019r, jesteś w Epoce Jutra z ledwo rozbudowanymi perłami, miasto to istny cyrk za diamenty. Chętnych zapraszam na H, gdzie to kurizoum można obejrzeć i wnioski wyciągnąć ;)
 
Ostatnia edycja:

Atli

Hrabia
Najgorsza osada jak do tej pory. Nie ze względu na nagrody (są super) czy minesweepera ale ze względu na poświęcany na nią czas. Gra wymusza częste zbiory monet (częste wchodzenie do gry pewno cieszy INNO), może potem się to poprawi?
 

Enkidu

Rycerz
cóż, tyłka ta osada nie urywa. Drogie startowe rozszerzenia (serio, 10 towarów?) oraz z minigry wypadają "drobne"
 

Mark R

Wójt
@mayder - dzięki za link
Przeprowadziłem 100prób i zebrałem łącznie 500szt. Średnia wychodzi więc równe 5szt na grę.
(na każdą grę 12towarów - 10 prób)
----
a ilościowo wypada tak:
1szt - x2
2szt - x6
3szt - x15
4szt - x16
5szt - x22
6szt - x19
7szt - x11
8szt - x5
9szt - x4
 
Ostatnia edycja:
Do góry