Opłacalne perły architektury

Status
Zamknięty.

nikt123

Szlachcic zagrodowy
Witajcie. Mam 17 mln punktów i jestem w epoce oceanicznej przyszłości. Posiadam następujące perły:
- Alcatraz 17 poziom
-Atomium 14 poziom
-Drezdeski Kościół 15 poziom
-Gaja 10 poziom
-Hagia Sophia 14 poziom
- Kraken 10 poziom
-Przylądek Canaveral 11 poziom
-Truce Tower 10 poziom
-Bazylika św. Marka 13 poziom
-Latarnia z Faros 15 poziom
-Zamek z deam 13 poziom
-Castel del Monte 14 poziom
-Cerkiew Wasyla Błogosławionego 15 poziom
-Wieża innowacji 10 poziom
-Świątynia Lotosu 10 poziom
-Bank Nasion 10 poziom
-Błękitna Galaktyka 10 poziom
-Notre Dame 14 poziom
-Voyager V1 10 poziom
-Wieża Babel 14 poziom
-Chateau Fontenac 15 poziom
-Posąg Zeusa 15 poziom
-Space Needle 15 poziom
-Obserwatorium 13 poziom
Royal Albert Hall 15 poziom
-Katedra Akwizgrańska 14 poziom
-Strażnik Żywiołów 10 poziom
-Arka 13 poziom
-Arktyczna Oranżeria 11 poziom
-Habitat 100 poziom
-Kapitol 13 poziom

Czy w obecnej konfiguracji epoki i ilości punktów opłaca się wznieść:
-Wieże Galaty
-Wyrocznie Delficka
-Muzeum Atlantydy
-Koloseum
-Świątynie Reliktów

Co według Was można byłoby zbudować a może którąś już istniejącą zburzyć
 

Devine111

Baron
Z tych pereł jedyne co bym dostawił to Świątynia Reliktów. Jednak obserwując poziomy postawionych już budynków widzę ze dla Ciebie liczy się ilość a nie jakość. Nie chciałbym tego miasta zobaczyć, tam miejsca nie ma. Podnoś poziomy, arka potem inne.
 

midh

Wójt
Z tych pereł jedyne co bym dostawił to Świątynia Reliktów. Jednak obserwując poziomy postawionych już budynków widzę ze dla Ciebie liczy się ilość a nie jakość. Nie chciałbym tego miasta zobaczyć, tam miejsca nie ma. Podnoś poziomy, arka potem inne.

-Arktyczna Oranżeria 11 poziom
-Habitat 100 poziom
-Kapitol 13 poziom

mow co chcesz ale 100 poziom Habitatu zrobil na mnie wrazenie
 

chemik12

Wicehrabia
Połowa twoich pereł nawet nie jest warta postawienia, a co dopiero rozwijania. Tak mówią przedmówcy: Arka Arka Arka . W tej chwili tylko skupić się na niej i ciągnąć na 80 poziom. Później będzie tylko łatwiej. Perły militarne: Zeus, KA, Castel, Alcatraz - w następnej kolejności. Pamiętaj - nie ilość a jakość (czytaj wysokość poziomu ;) ) się liczy. Lepiej mieć mniej pereł ale wartościowe i na wysokim poziomie niż kupę na niskim....
 

Markiz.

Książę
Pytanie jest pozbawione sensu, ponieważ i tak postawi wszystkie perły o które pytał. Myślę, że gracz nie ma pojęcia ani o grze, ani o perłach, które postawił ;)
 

Montaron

Rycerz
Połowę tych pereł skasowałbym gdybym był na twoim miejscu;) Teraz podstawa to oprócz arki perły militarne i Alcatraz, bez tego w GPC nie powalczysz
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
Jako Gracz muszę przyznać rację przedmówcom - masz dużo Pereł na niskich poziomach, czyli niewielki pożytek z nich. Przede wszystkim buduj Arkę jak już było to napisane wyżej. Gra po wybudowaniu jej na 80 poziom to całkiem inna bajka i odczujesz niesamowitą ulgę.

Kapitol, Royal Albert Hall, Wieża Innowacji - nawet nie chcę wiedzieć ile dostępnej ludności masz ;) ludności, której nigdy nie wykorzystasz. Osobiście Kapitolu nigdy nie wybuduję, szkoda miejsca moim zdaniem. RAH daje towary, ale jest kolosem i zajmuje ogrom miejsca. WI to ludność i PR - a za PR możesz kupić towary i moim zdaniem jest najbardziej opłacalna.

Mniej ludności to mniej potrzebnego zadowolenia, aby wyciągnąć z miasteczka 120% produkcji. I tu mogłoby polecieć kilka Pereł dających zadowolenie - np Gaja. Powiesz "ale ona daje Medale" - i znowu wracamy do Arki na poziomie 80. Wrzutki do innych osób na 1,9 i medali masz mnóstwo.

Z Pereł, które wymieniłeś postaw TYLKO Świątynię Reliktów (o ile robisz Wyprawy Gildyjne). Muzeum Atlantydy może w dalekiej przyszłości jak pozostałe Perły podniesiesz do 60 poziomu minimum. Ja usunęłabym z tych Pereł, które masz, aż 10. Ale to nie moje miasteczko i nie mój styl gry, więc decyzja należy do Ciebie.
 

Arisei

Baron
koloseum i delficka to perly kompletnie bezuzyteczne. o ile jeszcze delficka na poczatku gry cos daje to koloseum jest zupelnie bez sensu.
rozumiem kolekcjonowanie perel xD sa ladne i zwykle daja wiecej niz budynki z epoki czy eventowe ale co do tego drugiego to jak sa rozbudowane xd
niestety niektorych perel nie ma sensu stawiac czy trzymac bo tylko zajmuja miejsce :p
z tych co wymieniles to:
- galata- mala, tania. daje surki i zniecheca sasiadow do odwiedzania miasta :D raczej na plus
- swiatynia reliktow super perla, nawet na 1 poziomie ale wiadomo im wiecej tym lepiej. jesli tylko robisz wyprawy gildijne to moze naprawde duzo dac.
- muzeum atlantydy jest ogromne daje surki, ale surki daje wiele perel mniejszych i tanszych, glowna zaleta tej perly jest bonus przy pladrowaniu wiec jesli nie najezdzasz sasiadow to sobie daruj tą perle poki co.

Z tych co masz
- Gaja nie wiem co to daje wiec raczej papa
- zamek z deal i cerkiew hmm bonus do obrony armii obronnej slabo. w tej grze to raczej nie ma sensu. ktores daje surki wiec moze...
- swiatynia lotosu papa
- space needle, notre dame tez papa
- habitat i kapitol tez nara. kurde tez na poczatku gry mialam malo ludkow i eventy jakos budowli do tego nie dawaly ale poprzestalam na WI, ktore rozwiazalo problem po paru poziomach. obecnie mam wiecej darmozjadow niz pracujacych xD

Arka do 80! to po pierwsze ale swiatynie reliktow mozesz sobie postawic xD
 

jarekb11

Szlachcic zagrodowy
Zeus ,katedra,castel Alcatraz i św.reliktów to podstawa.Babel i Faros można postawić o ile jest miejsce.
Porem Arka ,Zamek Himeji,Chato ,Arktyczna oranżeria,Terakotowa armia,Kraken.
Canaweral dla pr.
Trus tower bank nasion czy błękitna galaktuka dają małe bonusy.
 

Devine111

Baron
Zeus ,katedra,castel Alcatraz i św.reliktów to podstawa.Babel i Faros można postawić o ile jest miejsce.
Porem Arka ,Zamek Himeji,Chato ,Arktyczna oranżeria,Terakotowa armia,Kraken.
Canaweral dla pr.
Trus tower bank nasion czy błękitna galaktuka dają małe bonusy.
Z tą opinią o BG zgodzić się nie mogę, ta perła potrafi przynieść + 100 prków dziennie, nie wspominając już o towarach.
 

piotresz

Hrabia
Z tą opinią o BG zgodzić się nie mogę, ta perła potrafi przynieść + 100 prków dziennie, nie wspominając już o towarach.
Oczywiście, BG to znakomita perła, trzeba ją tylko skomunikować ze zbiorami najlepszych budynków eventowych czy głównymi z wiosek np. Bocianim Gniazdem, Świątynią Shinto, Świątynią Słońca.
Na 91 levelu mam 15 szans na podwojenie zbiorów, statystycznie średnio wychodzi 11 takich podwojeń PR i towarów.
 

jarekb11

Szlachcic zagrodowy
być może .Jak rozbudujesz perłę na 90 poziom. Ale i tak z perteł ona chyba nie podwaja , tylko z budynków ewentowych z tych to nie ma aż tylu pr.
W każdym razie ja jeszcze az tylu pr nie mam.
 

Devine111

Baron
być może .Jak rozbudujesz perłę na 90 poziom. Ale i tak z perteł ona chyba nie podwaja , tylko z budynków ewentowych z tych to nie ma aż tylu pr.
W każdym razie ja jeszcze az tylu pr nie mam.
60 poziom i są ładne wyniki już, a do niego aż tyle prków nie trzeba wydawać. Zresztą po to się inwestuje by potem zbierać
 

mastika

Wicehrabia
BG i na 11 poziomie daje bardzo opłacalnego kopa na rozpęd. Na 6 strzałów średnio trafiam trzy razy, choć teoretycznie mam 33% szans. Objazd po Shinto i najbardziej wypasionych eventowych i jest naprawdę klawo :)
 

Closer

Szlachcic zagrodowy
Żeby tyle pereł wystawić to trzeba trochę grać, więc nie jest to nowicjusz.
A nie być nowicjuszem i nic nie rozumieć o co chodzi w tej grze to trzeba być słabym na umyśle, tak sądzę.
Jest jeszcze taka opcja, że ten wpis to taki żart, na którym nikt się nie poznał...
 

Blade1984

Książę
Żeby tyle pereł wystawić to trzeba trochę grać, więc nie jest to nowicjusz.
A nie być nowicjuszem i nic nie rozumieć o co chodzi w tej grze to trzeba być słabym na umyśle, tak sądzę.
Jest jeszcze taka opcja, że ten wpis to taki żart, na którym nikt się nie poznał...
jest cała masa graczy którzy stawiają kolejne perły rozwijając je zanim rozwiną poprzednie, sam tak robiłem na początku, teraz robie konkretną do 80 i dopiero biorę się za następną.
 

Arisei

Baron
Niektore perly nawet na niskim lvlu daja spore szanse na konkretne bonusy m.in. BG chociaz moze ona nie jest dobrym przykladem bo trzeba miec cos konkretnego w wiosce postawionego. Ale takie pykniecie chociazby na druidzkiej i 50pr zamiast 25 fajna sprawa.
Dalej taka swiatynia reliktow, ZH, KT, i latajaca nawet na niskim lvlu sa szanse na sporo pr czy inne dobra.
Sa i inne perly dajace ciekawe bonusy i wydaje mi sie, ze jak kto woli i jak lubi byle tylko doczytal co dana perla daje i czy pod jego styl gry sie nadaje.
 

tomallo88

Rycerz
co by to nie bylo do 10poziomu w dobie arek jest niestety nieoplacalne bo teren zajmuje a bonus ten sam czesto maly jesli max do 10..
 
Status
Zamknięty.
Do góry