[Komunikacja] Opisy wątków gildyjnych / przypięte wiadomości

Co sądzisz o pomyśle?


  • W sumie głosujących
    13

SirMaxeN

Szlachcic zagrodowy
Kolejny pomysł usprawniający komunikację między graczami w gildii. Moim zdaniem przydałby się opis wątków tudzież przypinanie wiadomości jako opis wątków (sam nie wiem, które rozwiązanie jest lepsze), w którym można byłoby wytłumaczyć do czego dany wątek służy lub jakie zasady w nim obowiązują. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie pomogłoby nowym graczom sprawniej i przyjemniej odnaleźć się w gildii oraz starym wyjadaczom dać ciut spokoju, co by nie musieli milionowy raz tłumaczyć tego samego. Poza tym byłoby to rozwiązanie bardziej eleganckie niż np. wątek w którym są zasady innych wątków.
 

astrotaurus

Hrabia
dramat. owszem zdebilenie i lenistwo umysłowe internautów są szalone, ale naginanie pod nich rzeczywistości to przegięcie.
Dla normalnego porządku, normalnej informacji mogą być wątki z zasadami każdego wątku z osobna - ważne i możliwe do ukrycia.
Jeśli nawet masz ambicję przyjmowania do gildii przedszkolakó to powinieneś ich uczyć myslenia, uczyć normalnych zasad, a nie odjazdów!!
 

SirMaxeN

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem czy to jest taki odjazd szczerze mówiąc. Zobacz jak są skonstruowane wątki w foe, widzisz tylko temat i x ostatnich wiadomości, jak chcesz zobaczyć wcześniejsze to musisz je władować. Teraz weźmy sobie na przykład to forum. Zanim wejdziesz w wątek widzisz temat i zawsze masz możliwość szybkiego przejścia do 1 wiadomości (a nawet możesz najechać myszką na temat i zobaczyć fragment pierwszej wiadomości), żeby dowiedzieć się o czym tak na prawdę dany wątek/post jest. Wyobraź sobie teraz to forum, dział "Dyskusje" temat "Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]" - 9.286 odpowiedzi bo temat od bardzo dawna na forum. Wyobraź sobie, że widzisz tylko ostatnie 10 wiadomości, a jak jesteś cierpliwy to ile załadujesz wiadomości do góry, 50? Owszem po samym temacie domyślasz się o co chodzi, ale pierwsza wiadomość tłumaczy wszystko co i jak, przez co jest mniej nieporozumień. Pierwsze zdanie "Ten temat służy do dyskusji nad elementami gry, które mogą, ale nie muszą w przyszłości pojawić się w grze [...]" już na samym początku dowiadujemy się, że nie jest to tylko temat zapowiadający co się pojawi na 100%, ale i dyskusja o rzeczach które mogą, ale nie muszą się pojawić, czego nie można wywnioskować z samego tytułu tematu. Ten temat ma prawie półtora miliona wyświetleń. To teraz wyobraź sobie, że Ci wszyscy ciekawi gracze, którzy zobaczyli ten wątek mieli okazję przeczytać tylko 10-50 wiadomości, każdy wyciąga z nich jakiś wniosek i obstawiam, że przynajmniej 1/3 graczy zapyta o coś w stylu "a kiedy będzie to?" albo "to głupie, nie wprowadzajcie tego" czy inne komentarze wynikające z tego, że nie wiedzą dokładnie co w wątku może się znaleźć.

Jak uważasz, że nawet w systemie w którym widzimy tylko kilka ostatnich wiadomości i możemy się cofać ładując wiadomości wyżej (czyli tak jak jest w wątkach gildyjnych) jest ok bo można wrócić do początku, to spróbuj proszę, w którymś z często używanych wątków w foe wrócić do informacji sprzed miesiąca. Powodzenia.

Ja niestety nie jestem w stanie wydedukować z ostatnich kilku wiadomości i tytułu wszystkich informacji, które może obejmować dany wątek, jakie panują w nim zasady, czego dotyczy i co może lub nie może obejmować. Może należę do tej części internautów "zdebilonych i leniwych".

Jeśli uważasz, że jeden wątek wyjaśniający wszystkie wątki na forum to doskonałe i wystarczające rozwiązanie to chciałbym to zobaczyć na tym forum. Jeden temat, który będzie opisywał każdy inny temat pojawiający się na tym forum. Powodzenia.
Owszem, takie forum jak to ma trochę większą skale niż "forum gildii", ale problemy są te same i nie widzę powodu dla którego mielibyśmy utrudniać sobie życie.

Takie opisy wątków w foe mogłyby być domyślnie ukryte i nikomu by nie przeszkadzały, a wszystko byłoby po staremu.
 

Auraya

Hrabia
ja bym była za przypinaniem wiadomości.. po którejś tam aktualizacji, gdzie usunięto fora gildyjne, centrum zaczęło pełnić więcej funkcji

dodatkowo chętnie bym widziała przycisk wracania do miejsca, gdzie ostatnio się skończyło czytać, bo co mi po samej informacji '9+ nieprzeczytanych', jak trzeba przewijać w nieskończoność czasem
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Tak jest, przydałoby się przypinanie zarówno wiadomości jak i całych wątków.
I blokowanie głównego wątku, żeby tylko wyznaczone osoby mogły w nim pisać. Albo żeby wybrane nie mogły :)
 

Jake Long

Baron
Jedynie co bym dodał to przypinanie postów u góry w centrum gildyjnym/społeczności. Przypinanie samych wiadomości zajmowałoby zbyt dużo miejsca na małym i tak już oknie wiadomości. A dodawanie opisów do danych postów - bezcelowe. Można przecież zrobić opisy tego w osobnym wątku do wiadomości. Nie róbmy z centrum wiadomości drugiego forum - nie każdy to lubi.
 
Do góry