[Badania] Olbrzymia zmiana w FoE

Czy to, co napisałem jest według ciebie ciekawe?

  • Tak. I zasługuje na zrealizowanie

    Głosy: 3 14,3%
  • Tak, ale dopiero po modyfikacjach mogłoby się doczekać zrealizowania

    Głosy: 6 28,6%
  • Tak, ale jest głupie

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam zdania/Nie wiem

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie, ale fajnie napisane

    Głosy: 5 23,8%
  • Nie, ten pomysł jest beznadziejny zarówno jak tekst.

    Głosy: 7 33,3%

  • W sumie głosujących
    21

BraveFrank

Baronet
Przedstawiony pomysł zaczyna się od ostatniego zadania głównego z epok kosmicznych: "Od czasu stworzenia kolonii na Marsie zmieniło się tak dużo, że sama nie umiałabym powiedzieć dokładnie jaki postęp osiągnęliśmy. Boję się, że cały nasz postęp poczynając od wynalezienia Internetu będzie legł w gruzach. Coraz częściej słyszy się niepokojące doniesienia o agresywnej i inteligentnej cywilizacji pozaziemskiej. Powinniśmy zbadać tę sprawę. [zbuduj centrum łączności międzyplanetarnej]" . Po zrealizowaniu misji rozpocznie się animacja. Zacznie się od sceny w centrum łączności na obcej planecie z kosmitą siedzącym na fotelu na pierwszym planie i skomplikowaną aparaturą na drugim. Po otrzymaniu naszego sygnału (czyli wtedy, kiedy na obudowie aparatury zacznie migać czerwona dioda po czy rozpocznie się seria głośnych, piskliwych dźwięków.) Wtedy kosmita wstanie z fotela i wyda z siebie serię równie piskliwych dźwięków, jak te z sygnału. Kolejna scena będzie pokazywać kosmitów podobnych do tego, który odebrał sygnał wsiadających do UFO (lub innych statków kosmicznych) i odlatujących z planety. Następna scena będzie przedstawiać laser niszczący całe miasto. Po zniszczeniu zacznie się ulatniać dym lub toksyczne opary i tak jak w samouczku w prawym dolnym rogu pojawi się główny doradca. Powie: "Niestety moja decyzja nie była słuszna. Obcy zniszczyli całą planetę. Musimy zacząć prawie wszystko od nowa. Ale nie martw się. Trzeba wznieść budynki mieszkalne. W ratuszu są generatory tlenu, więc na razie wystarczy [zbuduj schron z reaktorem]). Kolejne zadania to: "zbuduj zakład metalurgiczny", "opracuj generowanie tlenu", "zbuduj generator tlenu", "zbuduj oczyszczalnię wody"... Poza tym pierwszą ulicą będzie "sprasowane ruiny". Epoki to będą :"Epoka przetrwania", "Epoka wojny i negocjacji", "Epoka Komercyjna", "Epoka Gwałtownego rozwoju" i "Epoka nawiązania pokoju". Drzewko badań przedstawię w kolejnym poście.

PS: Gdy wpadłem na ten pomysł jadłem lody.
 

kasia2389

Arcyksiążę
No dobra. Animację można ograniczyć do samego wybuchu miasta (oprócz ratusza).
Może być. Wytłumacz nam tylko dlaczego wydawca gry miałby ją zabić? Myślisz, że księgowi, zarząd, że o akcjonariuszach nawet nie wspomnę, na to pozwolą?
A co z budynkami ewentowymi, tak pieczołowicie przez lata zbieranymi przez graczy. z perłami, co z GvG, PCH, PvP, PZPR i PZPN, z wojskiem, z iwentory, i wszystkim innym.

Jeszcze jedno, bo możesz tego nie wiedzieć, w tej grze do kolejnej epoki przechodzi się odkrywając jej pierwszą technologię, a nie robiąc ostatnie zadanie główne, zadania główne są bardzo luźno związane z epokami.

Raczej Inno nie kupi od Ciebie tego pomysłu.
1628276787453.png

I nie jedz więcej lodów.
 
Ostatnia edycja:

BraveFrank

Baronet
Mhm - te lody były jedzone z białym proszkiem ?

O co wam chodzi?!

Może być. Wytłumacz nam tylko dlaczego wydawca gry miałby ją zabić? Myślisz, że księgowi, zarząd, że o akcjonariuszach nawet nie wspomnę, na to pozwolą?
A co z budynkami ewentowymi, tak pieczołowicie przez lata zbieranymi przez graczy. z perłami, co z GvG, PCH, PvP, PZPR i PZPN, z wojskiem, z iwentory, i wszystkim innym.

Jeszcze jedno, bo możesz tego nie wiedzieć, w tej grze do kolejnej epoki przechodzi się odkrywając jej pierwszą technologię, a nie robiąc ostatnie zadanie główne, zadania główne są bardzo luźno związane z epokami.

W sumie można by to wszystko zrobić inaczej. Na przykład po odblokowaniu którejś tam epoki można dodać drugą wyspę (bo akcja FoE się rozgrywa na wyspie lub półwyspie), zejść dalej w głąb lądu lub mieć na stałe kolonię na jakiejś planecie (nie tak jak kolonie w obecnych epokach kosmicznych lub osadach kulturowych).
 

kasia2389

Arcyksiążę
W sumie można by to wszystko zrobić inaczej. Na przykład po odblokowaniu którejś tam epoki można dodać drugą wyspę (bo akcja FoE się rozgrywa na wyspie lub półwyspie), zejść dalej w głąb lądu lub mieć na stałe kolonię na jakiejś planecie (nie tak jak kolonie w obecnych epokach kosmicznych lub osadach kulturowych).
W sumie to właśnie tak jest, dobrze by było, zanim zaczniesz proponować coraz to bardziej rewelacyjne ulepszenia gry, trochę w nią pograł, bo teraz to nie masz o niej pojęcia. Grasz na jednym świecie, miasto z rozkwitu średniowiecza bez pereł, tak, bez pereł bo wyrocznia to nie perła, a wypowiadasz się jakbyś był ekspertem co gra w to już z osiem lat. Całe szczęście, że twoja gildia, o ile to można nazwać gildią, nie bierze udziału w szeroko pojętych walkach gildijnych, bo tam to dopiero byś mógł rozwinąć skrzydła swojej pomysłowości.
 

dawid17612

Hrabia
@BraveFrank to co ty sugerujesz jako pomysł już, jest ale w innej grze identyko jak FOE, nie wiem kto od kogo ściąga ale moim zdaniem FOE kradnie od nich, ponieważ Ewentu są u nich szybciej, i co dziwe są takie same, lub bardzo podobne (80%) :)
Gra o której pisze jest bardziej rozbudowana i posiada, Zoo, (gdzie zbierasz zwierzęta w planach, i ich rodzinny, Wyspy (coś jak Osady), rozbudowe Statku, latarni, i wiele innych, i tak jak chcesz posiada animacje.
 

BraveFrank

Baronet
Aha, ale mi nie chodzi o animację. (i prośba dla adminów, nie usuwajcie mi tego postu, to w końcu mój temat) Ale masz rację z tym, że eventy wyglądają jak z innych gier.
 
Mi przyszło coś podobnego do głowy, tzn. odkrycie planety np. z tak silnym polem elektromagnetycznym, że współczesna cywylizacja nie mogłaby używać swoich technologii (elektroniki) i trzebaby zaczynać od zera, co pozwoliłoby "przeżyć" wczesny rozwój człowieka ponownie :)

Twój pomysł brzmi ciekawie.
 

dawid17612

Hrabia
nie chodzi mi o Ewenty tylko całe FOE, jest podobne do innej gry, nawet w tym samym czasie startują Ewenty i np. na Hallowen tam jest dynia, miotła i kapelusz, a w FOE miotełka, dynamit, i łopata

tamta gra jest bardziej rozbudowana, ponieważ posiada coś więcej niż osady,
 

red speed

Szlachcic
Mi przyszło coś podobnego do głowy, tzn. odkrycie planety np. z tak silnym polem elektromagnetycznym, że współczesna cywylizacja nie mogłaby używać swoich technologii (elektroniki) i trzebaby zaczynać od zera, co pozwoliłoby "przeżyć" wczesny rozwój człowieka ponownie :)

Twój pomysł brzmi ciekawie.
Zarąbisty pomysł z tym poelm elektromagnetycznym serio Brave Franka też, krótko i na temat
 

dawid17612

Hrabia
zaraz sprawdze bo już komuś o tym pisałem, i wkleje tutaj nazwe gry edytując moją wiadomość,
odrazu mówie że ta gra jest na tableta i telefon

TownShip,

każda nowa aktualizacja czy Ewent i rozbudowa tej gry, poniewaz ona się szybko rozwija moim zdaniem, pobiera troche pamięci więc odrazu polecam zapisac na karcie pamięci w tablecie itp.
moja znajoma przestała w to grac właśnie z tego powodu że aktualizacja nie mogła się zainstalować, :)
 

Leahord

Szlachcic
Aha to nie dla mnie , ja wolę na kompie gry :) Dzięki za odpowiedź :)

A powracając do tematu . Ten pomysł jest do kosza . Ludzie latami zbierali eventówki , wydali tysiące jak nie miliony PR na rozwój pereł , Poświęcili mnóstwo nerwów i czasu , na koniec gry chcą bardzej nagrody a nie wielkiego rozczarowania .
 
Do góry