[Perły Architektury] Ograniczenie budowania nowych pereł

Czy pomysł ci się podoba?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

schwimmen

Wójt
Cześć. Nie wiem czy powstał już taki temat. Jeśli tak to proszę o zamknięcie tego.
Otóż zastanawiam się nad możliwością ograniczenia budowania nowych pereł(z epok, które nadejdą po oceanicznej przyszłości) dla osób będących we wcześniejszych epokach.
Pomysł ten można zrealizować na jeden z kilku sposobów:
  • dodanie perły do drzewka technologicznego
  • wprowadzenie w kolejnej epoce kolejnego typu drogi. Wtedy taka perła musiałaby przylegać do tej drogi.
  • do wybudowania pereł potrzebny jest jeden ze specjalnych surowców(promet itp)
Plus dwóch powyższych pomysłów jest taki, ze plany pereł można zbierać będąc we wcześniejszych epokach. Możliwość ich zbudowania pojawiłaby się dopiero po wkroczeniu do epoki, z której pochodzi perła.

Co myślicie o tym myślicie?
 

schwimmen

Wójt
Wtedy takie perły mogłyby być dostosowane bonusowo do danej epoki. Jeśli osoba ze wcześniejszych epok posiada taką perłę bo np. kupi sobie plany czy towary to za szybko się wybije spośród innych. Tak to nie będzie takiej możliwości.
Plus jest jeszcze tego taki, że jeśli perła ma faktycznie fajne bonusy i będziemy chcieli ją posiadać u siebie w mieście będziemy musieli przebrnąć przez te wszystkie epoki aby ją w końcu u siebie mieć.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli osoba ze wcześniejszych epok posiada taką perłę bo np. kupi sobie plany czy towary to za szybko się wybije spośród innych
Każdy z tych "innych" też może to zrobić. :p

jeśli perła ma faktycznie fajne bonusy i będziemy chcieli ją posiadać u siebie w mieście będziemy musieli przebrnąć przez te wszystkie epoki aby ją w końcu u siebie mieć
Czy to jest gra strategiczna, czy klikanka? Wybór tempa przechodzenia do kolejnych epok jest i tak ograniczony zadaniami eventowymi. Może wystarczy?
Pomijam już problem konieczności opuszczania Przyszłości i zalewania skarbca nikomu i do niczego nieprzydatnymi towarami.
 

schwimmen

Wójt
Też nie jestem w jakiejś zaawansowanej epoce i też nie jestem za jakimś szybkim przechodzeniem z epoki na epokę, ale według mnie fajnie byłoby jakby istniały perły, na które warto poczekać i dopiero w późniejszej fazie je wybudować. Każdy ma swoje zdanie :)
 

DeletedUser16730

Guest
według mnie fajnie byłoby jakby istniały perły, na które warto poczekać i dopiero w późniejszej fazie je wybudować

Przecież możesz czekać, nie musisz ich stawiać.
Bez urazy, ale to wygląda tak jakbyś nie miał silnej woli do tego co byś chciał więc chciałbyś zmusić do tego wszystkich żeby nie było innego wyjścia.
 

schwimmen

Wójt
Mogę nie budować pereł z późniejszych epok i jak chcę to tak robię, ale ..., wychodzi coraz to więcej bardziej wymyślnych pereł, które to we wcześniejszych epokach ułatwiają za bardzo grę, gdzie w późniejszych epokach po prostu pomagają(np. takie perły do ataku. Z początku walczymy w wrogimi jednostkami, które mają 100% siły naszych jednostek, potem w późniejszych epokach ten poziom się zwiększa do np. 200%) :) Chyba, że się mylę. I głównie o to mi chodzi, bo za bardzo zacząłem wymyślać inne argumenty.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Perły w kolejnych epokach drożeją, zarówno towarowo (ilość towarów i ich cena rynkowa), jak i ilości pr na każdy kolejny poziom. Jeśli ktoś poświęci masę pr na zdobycie towarów, a potem proporcjonalnie dużą ich ilość na rozbudowę np. Arki czy Krakena, to ma z tego pożytek. Nikomu te perły nie spadają z nieba. Nie widzę powodu ZABLOKOWANIA możliwości wyboru strategii. Strategia to właśnie konieczność dokonywania wyborów.
 

DeletedUser7795

Guest
Kurde, nawet nie wiem jakich słów użyć aby wyrazić jak bezsensowny jest ten pomysł.
 

DeletedUser18282

Guest
Powiedzmy szczerze. To że każdy Gracz może wybudować sobie Perłę Architektury i w każdym momencie gdy posiada plany i towary to jest punkt strategiczny. Na każdą epokę mamy ograniczoną ilość miejsca. Jeżeli byśmy nie mogli budować pereł z wyższych epok w tym momencie duża część Graczy by sobie odpuściła grę. By przejść do wyższej epoki potrzebuję np 1300 tkaniny, 2500 hebanu, 1000 biżuteri itp. Miejsca wraz z domkami mamy na góra dwie fabryki, które przy dobrym rozmieszczeniu czasowym w ciągu 24h dadzą nam łącznie 60 towaru. Po 100 dniach mamy go 6 tysięcy więc możemy w końcu się wymienić. Czyli poswięcamy 1/3 roku by przejść z jednej epoki do drugiej gdzie teraz potrzebujemy 2 razy więcej towarów na kolejną epokę czyli teraz poświecamy 2/3 roku by przejść do kolejnej epoki. Czyli w rok zrobiliśmy 2 epoki. A dzięki perłą możemy to skrócić.

Pomysł nie jest dobrą opcją w szczególności, że wszystkie nowe perły dodatki, które są mają na celu zachęcać do Gry, a nie powodować stagnację przez czas jaki trzeba poświęcić na rozwój.
 

DeletedUser11629

Guest
Czyli kolejny pomysł z cyklu "niechcemisierobić, więc niech inni też nie majo". Bezedura.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
A ja z kolei poprę autora tematu.
Zważywszy na fakt, że nie chodzi tu o ograniczenia w ogóle dostępności pereł już obecnych, a tych, które pojawią się w nowych epokach. Takie perły mogą być budowane przy pomocy nowych technologii (konieczność odblokowania odpowiedniej technologii, która odblokuje konkretną Perłę Architektury i ewentualnie następne), lub też przy użyciu specjalnego towaru (typu Promet, Orichalcum, inne z nowych epok).

Nie chodzi tu o stricte blokowanie bonusów, co możliwości stawiania nowo wydanych w grze pereł - brak odpowiedniej wiedzy inżynierów i/lub brak odpowiedniego budulca, co wydaje się być logiczne.
 

bartekmod

Książę
Nie chodzi tu o stricte blokowanie bonusów, co możliwości stawiania nowo wydanych w grze pereł - brak odpowiedniej wiedzy inżynierów i/lub brak odpowiedniego budulca, co wydaje się być logiczne.

O ile w ogóle można mówić o odpowiedniej wiedzy inżynierów i posiadaniu odpowiedniego budulca do Przylądka Canaveral, Dynamic Towera itd w brązie czy żelazie :) ten argument można by podnieść względem już istniejących pereł że to jest irracjonalne.
Druga kwestia to diamenty... każdy brak towarów uzupełnimy wydając $$, musiałoby to być zawarte w technologii
 

DeletedUser13279

Guest
Też jestem za budową pereł danej epoki po osiągnięciu jej w drabinie technologii.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A ja z kolei poprę autora tematu.
A ja z kolei zapytam: dlaczego?
Zarówno postawienie i rozbudowa jakiejś perły, jak i moment zmiany epoki to decyzje strategiczne. Jeżeli FOE jest grą strategiczną, to takie ograniczanie możliwości podejmowania decyzji przez gracza jest co najmniej niewłaściwe.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
A ja z kolei zapytam: dlaczego?
Zarówno postawienie i rozbudowa jakiejś perły, jak i moment zmiany epoki to decyzje strategiczne.

A dlaczego uważasz, że Gracze z niższych epok mogą mieć takie same (albo nawet lepsze) przywileje, niż Ci, co są dalej w postępie technologicznym?
Jak mówisz - jest to gra strategiczna i o ile zgodzę się, że postawienie i rozbudowa Perły, to elementy strategii, tak obecnie zmiana epoki w wielu przypadkach jest traktowana jako kara - bo tak właściwie, nic dobrego nie przynosi (poza możliwością postawienia kilku nowych Rozszerzeń Terenu). Może warto i w tym aspekcie postawić na jakieś dodatkowe korzyści, jak np. zwiększenie możliwości rozbudowy własnego miasta, poprzez nowe Perły Architektury (bo nie oszukujmy się, budynki z nowych epok są tylko coraz większe, wymagają więcej ludności, a nic konkretnego z nich nie wpływa).

ograniczanie możliwości podejmowania decyzji przez gracza jest co najmniej niewłaściwe.

Patrząc z jednej perspektywy, można odnieść takie właśnie wrażenie. Patrząc jednak z szerszej - taka zmiana mogłaby ułatwić Graczom zmianę epoki. Tak właściwie, to nawet nic nie zostałoby ograniczone - po prostu "nowości" by nie dotarły do osób z wcześniejszych etapów gry - dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu rozwoju mieliby coś nowego (co inni mogli mieć już wcześniej).

O ile w ogóle można mówić o odpowiedniej wiedzy inżynierów i posiadaniu odpowiedniego budulca do Przylądka Canaveral, Dynamic Towera itd w brązie czy żelazie :) ten argument można by podnieść względem już istniejących pereł że to jest irracjonalne.

Budulec (towary niezbędne do postawienia Perły) można kupić od innych Graczy. Co do wiedzy - owszem, obecnie takie coś nie działa. Nie ma jednak możliwości dokonania takiej zmiany wstecz (albo może inaczej - nie byłoby uczciwe), dlatego pomysł ten dotyczy tylko Pereł z epok przyszłych.

Druga kwestia to diamenty... każdy brak towarów uzupełnimy wydając $$, musiałoby to być zawarte w technologii

Zgadzam się - tak byłoby najrozsądniej.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
obecnie zmiana epoki w wielu przypadkach jest traktowana jako kara - bo tak właściwie, nic dobrego nie przynosi (poza możliwością postawienia kilku nowych Rozszerzeń Terenu).
Można utrudnić ale nie uniemożliwić postawienie pereł z kolejnych epok.
Zmiana epoki wiąże się z koniecznością przygotowania miasta na trudniejsze wyprawy, więc nie dziwią mnie protesty graczy odnośnie wymuszania postępu technologicznego (vide: protesty przeciwko eventowym zadaniom odkrycia technologii przy braku alternatywy).
Wejście w technologie powyżej Przyszłości, to z kolei zalewanie skarbca gildii towarami, które nikomu i do niczego się nie przydadzą. Może to też jest przyczyna decyzji o odpuszczeniu kolejnych epok.
 

DeletedUser19705

Guest
A dlaczego uważasz, że Gracze z niższych epok mogą mieć takie same (albo nawet lepsze) przywileje, niż Ci, co są dalej w postępie technologicznym?
Jak mówisz - jest to gra strategiczna i o ile zgodzę się, że postawienie i rozbudowa Perły, to elementy strategii, tak obecnie zmiana epoki w wielu przypadkach jest traktowana jako kara - bo tak właściwie, nic dobrego nie przynosi (poza możliwością postawienia kilku nowych Rozszerzeń Terenu). Może warto i w tym aspekcie postawić na jakieś dodatkowe korzyści, jak np. zwiększenie możliwości rozbudowy własnego miasta, poprzez nowe Perły Architektury (bo nie oszukujmy się, budynki z nowych epok są tylko coraz większe, wymagają więcej ludności, a nic konkretnego z nich nie wpływa).
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nie bez powodu poruszyłem ten temat.
Obecnie jest jak piszesz - Gracze nie chcą przechodzić do nowych epok, bo nie mają z tego żadnych korzyści. Wyprawy trudniejsze, budynki większe, towary z pereł do skarbca bezużyteczne. Obecnie również, poza tym jednym plusem jaki podałem (dodatkowe Rozszerzenia Terenu), to ciężko jest znaleźć jakiekolwiek plusy wchodzenia do nowych epok (dla osób myślących pod kątem strategii). Dlatego warto jakieś inne plusy zapewnić - takim czymś może być na start ograniczenie o którym traktuje ten temat. Wówczas będą już dwa plusy tego, że warto wchodzić do nowej epoki.
Im więcej takich elementów będzie się pojawiać, tym to "wymuszanie" w eventach może przerodzić się w "przyspieszanie" - bo wchodzenie w nowe epoki nie będzie już traktowane przez Graczy jako kara, lecz nagroda, bo ich możliwości się wówczas zwiększą.
 

DeletedUser19705

Guest
Przecież każdy może sobie wybrać co chce robić w grze ci iść przez epoki czy rozbudować miasto pod względem pereł, a to że ktoś jest w wyższej epoce i jest słabiej rozwinięty to jest jego błąd jeżeli nie potrafi tego wykorzystać
 

DeletedUser19705

Guest
Dla mnie ten temat jest poprostu bez sensu ponieważ każdy może sobie postawić perłę a jeżeli ktoś nie chce nie musi przecież nikt do tego nikogo nie zmusza
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Gracze nie chcą przechodzić do nowych epok, bo nie mają z tego żadnych korzyści. Wyprawy trudniejsze, budynki większe, towary z pereł do skarbca bezużyteczne. Obecnie również, poza tym jednym plusem jaki podałem (dodatkowe Rozszerzenia Terenu), to ciężko jest znaleźć jakiekolwiek plusy wchodzenia do nowych epok (dla osób myślących pod kątem strategii).
Czyli chcesz ukarać graczy myślących strategicznie, a promować kalekie miasta w wysokich technologiach, które nie są stanie podołać konkurencji w sąsiedztwie i wegetują gdzieś na poboczu gildyjnych społeczności ... Z drugiej strony, może to i dobry sposób na ocenę kandydatów do gildii. Rekruterzy pewnie byliby wdzięczni. ;)
 

hlnrys

Baron
Dlaczego i po co, każda perła ma przydzieloną swoją epokę, skoro można ją zdobyć nie widząc danej epoki na oczy ?

Moim zdaniem, perły powinny być dostępne wg. przypisanych im epok.
Również plany za motywację, z zadań , ewentów, powinny być ograniczone do dostępnej epoki.

Ale to powinno być zrobione wraz z wprowadzeniem pereł do gry, a nie teraz.
 
Do góry