Odblokowane paczki PR w plecaku

Jestem nieunikniony

Szlachcic zagrodowy
Gdy w plecaku pojawiają się paczki PR których tam jeszcze nie było, zawsze są odblokowane w taki sposób, że nieopatrznie można je usunąć. Jest wiele towarów trafiających do plecaka, które od razu są zablokowane przed przypadkowym usunięciem. Dlaczego jeden z najważniejszych elementów tej gry jest odblokowany??? Zastanawiam się czy to jest celowe działanie, czy tylko niedopatrzenie? Jeśli to celowe, to wypada tylko ubolewać nad infantylnością pomysłu. Jeśli niedopatrzenie, to proponowałbym usunąć przy następnej aktualizacji.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jest wiele towarów trafiających do plecaka, które od razu są zablokowane przed przypadkowym usunięciem.
Kłódki pojawiły się gdy niektórzy gracze przez nieuwagę sprzedawali podstawowe budynki z osad kulturowych. Te budynki można zdobyć tylko raz, więc support miał trochę zajęcia z ich przywracaniem. Blokady pojawiły się też prewencyjnie na nowych obiektach eventowych. Może gdy odpowiednia ilość graczy, którzy przez nieuwagę usuną paczki z inwentarza, wystawi na próbę cierpliwość teamu FoE, to też zostaną zablokowane. ;)
Przez blisko 8 lat nie udało mi się "przez nieuwagę" usunąć czegokolwiek z inwentarza, a kłódki w ogóle mnie irytują - nie można ich zdjąć po odfiltrowaniu budynków lub przedmiotów jednorazowych.
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mówiąc o statystyce... Bardzo cieszę się z tej zmiany! Dziękuję za nią!

Sama nic nigdy przypadkowo nie usunęłam :shame:
 

Marik

Książę
Kłódki nie jednemu graczowi skórę uratowały, te pojawiają się na budynkach bo w przeciwieństwie do pr nie da się ich tak łatwo pozyskać, osobiście nigdy nie zdarzyło mi się czegoś usunąć z inwentarza, tu bardziej chodzi o to żeby sobie czegoś nie sprzedać. Z tego co wiem przed usunięciem pojawia się zapytanie czy na pewno chcesz to usunąć, więc w czym problem ?
 

Feandil

Wójt
Dla mnie kłódki są tylko po to, aby nie mieć pińciuset rzeczy na liście, jak sprzedaję "śmieciuchy" u Lichwiarza. Też nie zdarzyło mi się nigdy czegoś sprzedać lub wywalić przypadkiem. Szczególnie, że nie robi się tego jednym kliknięciem.
A podejrzewam, że jeśli już ma się nieogarnięty bardzo dzień i coś takiego się zdarzy, to Support pomoże - jeśli zgłoszenie nie będzie po "miesiącach" lub co chwilę kolejne.
Tyle w temacie.
Było to już zresztą dyskutowane gdzieś w Pomysłach, kilka miesięcy temu. Nie tylko odnośnie PR, ale w ogóle kłódek. Nie chce mi się teraz szukać. Jak komuś zależy, to sobie znajdzie.
 

Markiz.

Książę
Kłódki są bardzo dobrym pomysłem. Niestety źle wykonanym. To gracz powinien decydować na które elementy inwentarza nałożyć kłódkę, a nie jakiś chory algorytm wymyślony przez twórców gry.
 

Markiz.

Książę
Oczywiście że mogę, jednak jestem zmuszany do wykonywania ruchów, na które nie mam ochoty. Poza tym, przeglądanie całego inwentarza trochę czasu zajmuje.
Na starcie powinno być wszystko odblokowane, a jak chcę coś blokować, to wtedy przeglądam. Wtedy by był sens tej funkcji. Ewentualnie wszystko zablokowane po wpadaniu do inwentarza, a obecnie mamy jakiś wybryk natury - część wpada zablokowana, a inne nie.
 
Ale spójrz analogicznie - dostajesz część towarów zablokowanych, a część nie. Nie chcesz przypadkiem usunąć czegoś wartościowego, za to chcesz sprzedać bezwartościowe, więc musisz przejrzeć inwentarz i odhaczyć/zahaczyć wybrane rzeczy. Gdyby wszystko było zahaczone, musiałbyś zrobić to samo - przejrzeć inwentarz i odhaczyć to, co chcesz sprzedać. Gdyby z kolei było wszystko odhaczone, uwaga, musiałbyś zrobić to samo, tylko na odwrót - przejrzeć cały inwentarz i zahaczyć to, czego przypadkiem sprzedać nie chcesz. W każdej z tych trzech opcji musisz przeglądnąć wszystkie posiadane "produkty", z tą różnicą, że w opcji pierwszej odznaczasz/zaznaczasz to, czego system sam nie zrobił, a w opcji drugiej i trzeciej robisz wszystko samodzielnie. Różnice czasowe, jeśli są, są minimalne. Nie poczujesz ich nawet w skali godziny, co dopiero mówiąc o całym cyklu życia spędzonym w grze.
No to jak to jest? Tak czy siak będziesz zmuszany do ruchów, na których wykonanie nie masz ochoty. Albo więc zostawiasz wszystko tak, jak jest, zgadzając się na wyższą wolę (czyt. algorytm) i zbędnych ruchów nie wykonujesz, albo chcesz mieć wybór, ale wtedy sam prosisz o dodatkowe ruchy do wykonania.
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Obecna opcja z domyślnie założonymi kłódkami na co wartościowsze przedmioty jest pragmatyczna i korzystna z punktu widzenia ogółu. Unika się w ten sposób sytuacji niezamierzonego usunięcia lub sprzedania przedmiotów, za niewielką cenę w postaci konieczności ręcznego odblokowywania przedmiotów, które chcemy sprzedać. W odwrotnej sytuacji ogólna frustracja spowodowana przypadkowym pozbyciem się przedmiotów z inwentarza byłaby dużo bardziej szkodliwa, niż zysk w postaci czasu, jaki oszczędzamy dzięki braku konieczności odblokowywania przedmiotów.

Można powiedzieć, że w ten sposób gra traktuje gracza jak dziecko, chroniąc go przed jego nieprzemyślanymi działaniami, ale czy tak właśnie nie zachowuje się troskliwy i kochający rodzic? ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
W umiejętności czytania. Niektórzy klikają nawet po kilka razy zanim coś przeczytają :p
Jakiej umiejętności? Nie wiem nie słyszałam.

Ja tylko powtórzę, bo wnioski macie wspaniałe, naprawdę patrząc na skalę problemu z strony supportu/gry, jest to wspaniała zmiana.

To taka zmiana jak dodanie suwaka do usuwania pereł. Możemy dyskutować o tym że przecież było pytanie itd... ale dodano suwak i pytanie i powinien być jeszcze kod z obrazka ;)
 
Powinni usunąć możliwość usunięcia paczek pr. Nie ma w tym żadnego celu. Jeżeli zrobisz ankietę i zmienisz pomysł na likwidację możliwości usunięcia paczek pr z inwentarza to będę za.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Powinni usunąć możliwość usunięcia paczek pr. Nie ma w tym żadnego celu. Jeżeli zrobisz ankietę i zmienisz pomysł na likwidację możliwości usunięcia paczek pr z inwentarza to będę za.
Chyba że ktoś wymienia na bieżąco czyli nie ma nic do wymiany. Dostaje zadanie wymień 5 i wymienia sobie właśnie coś takiego co jest w stanie odzyskać bez problemu.
 
Do góry