Oceaniczna Przyszłość część 4 - komentarze

DeletedUser4614

Guest
zadanie "WYHODUJ 10 LANGUST" ????????????

no to Was poniosło z tym zadaniem... nie dosc ze budynek ma 5x6 czyli zajmuje miejsce dla lepszych Tarasów Rolnych:) to dwa - nikt nie stawia budynków młotkówych, jesli szanuje dobro powierzchni miasta. Żeby przejsc te zadanie z linii głównej , 10 dób bedzie mi sie marnowało 30 kratek miasta dla nic nieznaczących 9 milionów zaopatrzenia. masakra . kto to wymyślił . Zadanie z pogranicza epoki żelaza, dla nieświadomych graczy :( żal
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jest to zadanie spowalniające, jedno z wielu...
Były zadania na pograniczu niektórych epok o wpłacie paru milionów młotków i medali, które gracze przeklinają bo nie mają tyle surowca. Tu mamy zadanie na czas, jeżeli przyjrzeć się wszystkim zadaniom z ostatniej części, to gracze idący systematycznie z epoki na epokę, bez zastojów, będą mieli naprawdę sporo do wydania i zrobienia. Nie dostrzegają tego gracze którzy czekają na zadania pół roku, a surowce sprzedają za pr bo już mają tyle. A tu w sumie zadanie dla nich, na hamulec ;)
 

DeletedUser17749

Guest
Po aktualizacji ledwo zipiały i wyprawy gildyjne i GvG. A teraz nie hula już nic - zalogowanie się do gry z komputera jest niemożliwe. Dobra zmiana.
 

Fatherland

Książę
Nawet ankiety dobrze zrobić nie umieją. Wybierasz język polski, wchodzi język angielski.. nie dziwię się że ogłoszeń nie tłumaczą na czas pewnie te same osoby tłumaczą ankietę.. chciałem wypełnić pomóc ale znowu tylko wkur... Ale to pewnie wina ciasteczek...

Zadanie spowalniające śmiech na sali.. i to jest gra strategiczna...
 

DeletedUser17530

Guest
Dziwne rzeczy się dzieją, czary normalnie. Krakena postawiłem kilka godzin po tym jak wszedł. Przetestowałem go na 2 poziomie, na 10 walk pojawił się raz. Teraz mam 5 poziom i 25% szans pojawienia się w 11 walkach. Od 2 dni oczywiście się nie pojawił ani razu, chyba się utopił. Co lepsze, bonus z AO działał prawie w każdej walce, nieraz nawet kilka razy w jednej bitwie. Teraz dziwnym trafem, od 2 dni bonus ten zadziałał może z 3 razy, na kilkadziesiąt walk. Przypadek?
 

DeletedUser16730

Guest
Dziwne rzeczy się dzieją, czary normalnie. Krakena postawiłem kilka godzin po tym jak wszedł. Przetestowałem go na 2 poziomie, na 10 walk pojawił się raz. Teraz mam 5 poziom i 25% szans pojawienia się w 11 walkach. Od 2 dni oczywiście się nie pojawił ani razu, chyba się utopił. Co lepsze, bonus z AO działał prawie w każdej walce, nieraz nawet kilka razy w jednej bitwie. Teraz dziwnym trafem, od 2 dni bonus ten zadziałał może z 3 razy, na kilkadziesiąt walk. Przypadek?

Jeśli to było w GvG to nie działał.

https://forum.de.forgeofempires.com/index.php?threads/update-auf-version-1-112.28325/#post-225210

Ein Fehler wurde behoben, der verhindert hat, dass der Kraken im GvG genutzt werden kann.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Zadanie spowalniające śmiech na sali.. i to jest gra strategiczna...

Tak, 10 langust wyprodukować jak? Czy postawić więcej budynków? Czy w jednym przez x dni, czy w usunąć z miasta inne budynki i w paru produkować?

Strategia, chyba, zapewne nie dla wszystkich.
Rozumiem oburzenie, chociaż inne takie zadania były, są i będą.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dziwne rzeczy się dzieją, czary normalnie. Krakena postawiłem kilka godzin po tym jak wszedł. Przetestowałem go na 2 poziomie, na 10 walk pojawił się raz. Teraz mam 5 poziom i 25% szans pojawienia się w 11 walkach. Od 2 dni oczywiście się nie pojawił ani razu, chyba się utopił. Co lepsze, bonus z AO działał prawie w każdej walce, nieraz nawet kilka razy w jednej bitwie. Teraz dziwnym trafem, od 2 dni bonus ten zadziałał może z 3 razy, na kilkadziesiąt walk. Przypadek?

Możliwe że AO ma ciche dni, to żarcik, na poważnie nie zgłoszono na razie problemów z inną perłą niż Krakenem. Z potworem wodnym niestety dziwne błędy się dzieją. Czekamy na aktualizacje tak samo.
Klasykiem mogłabym odpowiedzieć ze u mnie działa, nie skłamałabym, tylko hejtu się boje :rolleyes:
 

DeletedUser10716

Guest
a ja mam pytanie:

czy Twórca zadania:
"wyhoduj 10 langust" w linii głównej (bez możliwości przewinięcia) wiedział co robi czy nie wiedział?
był on 3źwy czy nawalon jak szpak?

No sorry ale przegięcie.

bez jaj proszę, niech będzie możliwość pominięcia jakoś tego zadania, nie dość że gracze którzy nie chcą mieć nic wspólnego z epoką OP, zmuszani są do odkrywania mapy i rywalizacji na niej z jednostkami co najmniej o epokę wyższymi, żeby pozbyć się zadań z linii głównej i odzyskać slot na questy powtarzalne, to teraz jeszcze to miejsce zostanie zablokowane na zawsze, tak? chyba, że przejdzie się do nowej epoki... to chamska zagrywka, obecnie coraz mniej chce mi się grać, ta gra zdechnie mam nadzieję niebawem i będzie spokój... to my tworzymy tę grę, przypominam, ma być tak jak chcemy my...
 

Atli

Hrabia
to my tworzymy tę grę, przypominam, ma być tak jak chcemy my

Pomyrdało się panu, pane Havranek....gra nalezy do Inno i to wierchuszka odpowiedzialna za daną grę decyduje czym uszczęśliwić graczy. My możemy jedynie sugerować zmiany, bić brawo jeśli je wprowadzą i wkurzać się jesli nas oleją sikiem prostym oraz wyrazić swoje zdanie w formie ostatecznej - opuszczając grę na stałe....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
Pomyrdało się panu, pane Havranek....gra nalezy do Inno i to wierchuszka odpowiedzialna za daną grę decyduje czym uszczęśliwić graczy. My możemy jedynie sugerować zmiany, bić brawo jeśli je wprowadzą i wkurzać się jesli nas oleją sikiem prostym oraz wyrazić swoje zdanie w formie ostatecznej - opuszczając grę na stałe....

grę tworzą gracze, robienie gry tylko dla gry nie ma sensu, jeśli gracze odejdą to gra padnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Atli

Hrabia
Grę tworzy sztab fachowców, począwszy od analityków rynku a skończywszy na grafikach i osobie parzącej kawę. FOE ma już 5 lat, cały czas się rozwija co jest najlepszym dowodem, że trafili w oczekiwania rynku. To, że gracz wyda pieniądze na grę nie oznacza, że może on dyktować właścicielowi jak ma prowadzić biznes. "przypominam, ma być tak jak chcemy my" jest, wybacz, zachowaniem małego, rozgoryczonego Jasia. Oczywiście, też chciałbym aby osoby decyzyjne bardziej wsłuchiwaly się w opinie graczy, bo kto jak nie my wiemy jakie bolączki trapią tę grę. Wiem, że nie można zadowolić wszystkich choćby z tego powodu ze oczekiwania graczy sa bardzo często przeciwstawne, wiem, że są priorytety i prioryteciątka ale i też wiem, że gdyby decydenci grali we własną grę to ilość baboli i błędów w rozgrywce byłaby zdecydowanie mniejsza. Natomiast nie wiem i nie rozumiem czemu jesteśmy często lekceważeni choćby w tak przyziemnych sprawach jak w dostępie do informacji (to przykład z ostatnich tygodni). Masz świętą rację co do "jeśli gracze odejdą to gra padnie". I oby to sobie wzięli do serca.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja postawiłam 5 ferm małży i zrobię zadanie w 2 i pół dnia... Było bardzo ciężko dziękuje!

edit. A już nie chce mi się przypominać jak źle było bo nie ma nowej epoki, bo nie ma nowych zadań, bo nudy...
A teraz jest problem bo powtarzalnych nie ma :?
 

kasia2389

Arcyksiążę
dit. A już nie chce mi się przypominać jak źle było bo nie ma nowej epoki, bo nie ma nowych zadań, bo nudy...
A teraz jest problem bo powtarzalnych nie ma :?
Mapę zrobiłem pierwszego dnia, zadania mi zajęły trzy dni, kraken stoi i czeka na inwestorów.

I tu rodzi się pytanie:
Panie premierze, jak żyć?

Radio Erewań na to:
Krótko!
 

DeletedUser17530

Guest
Nie wiem czy już było, ale niepodłączony kraken dalej działa (bonus militarny oczywiście). U mnie niepodłączony pojawia się częściej, niż jak jest podłączony :D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie wiem czy już było, ale niepodłączony kraken dalej działa (bonus militarny oczywiście). U mnie niepodłączony pojawia się częściej, niż jak jest podłączony :D
To może być celowe działanie, tak jak produkcja przez Alkatraz jednostek z niepodłączonych koszar.
By gracz nie mógł wybierać kiedy Kraken ma działać a raczej nie działać przez jego odłączanie od ratusza.
 

DeletedUser7795

Guest
@jakidziadzia a widzisz, jak masz niepodłączonego Krakena to PRy nie są produkowane ale (być może) drugi bonus działa częściej... Coś kosztem czegoś.
 

DeletedUser16730

Guest
To może być celowe działanie, tak jak produkcja przez Alkatraz jednostek z niepodłączonych koszar.
By gracz nie mógł wybierać kiedy Kraken ma działać a raczej nie działać przez jego odłączanie od ratusza.

To nawet byłoby logiczne po tej poprawce.

Arka zwiększała otrzymywane nagrody z inwestycji w Perły Architektury, nawet jeśli nie była połączona z Ratuszem. Teraz musi być połączona drogą, podobnie jak inne Perły Architektury.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Odnoszę wrażenie, że po zwiększeniu poziomu Krakena i odebraniu PR nie odnawia się licznik walk.


Myślę, że powinni zrobić natychmiast albo jeszcze szybciej licznik pozostałych walk, pasek po prawo tylko czeka.
 

DeletedUser17530

Guest
Odnoszę wrażenie, że po zwiększeniu poziomu Krakena i odebraniu PR nie odnawia się licznik walk.

Też to zauważyłem. Jeśli zbiór jest normalnie co 24h, wtedy jest git, ale jak zbiorę kilka razy jednego dnia, wtedy krakena ni ma.
 

DeletedUser10716

Guest
ja chciałbym wrócić do zadań z linii głównej, chodzi o "Wyhoduj 10 langust", dlaczego gracze którzy nie chcą przechodzić do OP są do tego zmuszani? dlaczego np. gracze z Przyszłości, którzy nie chcieli przechodzić do AP nie są nękani zadaniami z linii głównej? niech support pominie ręcznie to zadanie osobom, które tego chcą i chcą się pozbyć tych zadań, wystarczy już, że przez ostatnie 3 części OP musieliśmy się męczyć na mapach z jednostkami o epokę lub o dwie wyższymi... zadanie tego typu powinno być jako zadanie pomijalne przy okazji opracowania technologii dzięki, której moża zbudować budynek produkujący te langusty... dodam że zadanie nosi nazwę "Perswazja"...
 
Do góry