[Perły Architektury] Obserwatorium/Atomium/Arka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7112
  • Data rozpoczęcia

Perły zasilające Skarbiec Gildii Jaką opcję wybierasz:


  • W sumie głosujących
    54

DeletedUser7112

Guest
Od pewnego czasu perły zasilające Skarbiec wrzucają Arktykę (w przypadku graczy z Arktyki) do Skarbca a samej mapy GvG Arktyka ani widu ani słychu.
Stąd propozycja:
w owych 3 perłach proponuje wybór epoki z jakiej surowce mają wpadać do Skarbca.
Żeby określić warunki brzegowe:
- można zasilić Skarbiec surowcami z epoki gracza lub niższej (np gracz z postępu nie może zasilać Skarbca postmodernizmem ale gracz z postmodernizmu może zasilać Skarbiec surowcami z postępu )
- wybór obowiązuje: 1 dzień/tydzień/miesiąc
- wybór epoki za pomocą listy rozwijanej po wejściu w perłę
 

DeletedUser17098

Guest
Dobry pomysł. Dla mnie każdy pomysł który pozwala na wybór graczowi jest dobry. Tak :)
 

DeletedUser12228

Guest
W dodatku pomoże to w robieniu wypraw przez słabszych gracy bo osoba bardziej rozwinięta będzie mogła wspomóc skarbiec surowcami których brakuje a słabsi gracze będą mogli myśleć o zrobieniu 4 poziomu wypraw dzięki czemu będzie się mogła rozwijać gildia :)
 

DeletedUser15870

Guest
bardzo dobry pomysł, już dawno o tym myślałem.
 

HuanMing

Książę
A ja mam pytanie... Czy nie podniosą się głosy graczy z niższych epok i ze słabszych gildii? Wprowadzenie takiego pomysłu mogłoby spowodować, że mocne, topowe gildie z graczami z AP produkują sobie do skarbca surowce ze wszystkich epok wstecznych i cała mapa ich. Mogę się mylić i mieć nieuzasadnione obawy, jeżeli tak jest to proszę mnie poprawić :)
 

DeletedUser17098

Guest
A ja mam pytanie... Czy nie podniosą się głosy graczy z niższych epok i ze słabszych gildii? Wprowadzenie takiego pomysłu mogłoby spowodować, że mocne, topowe gildie z graczami z AP produkują sobie do skarbca surowce ze wszystkich epok wstecznych i cała mapa ich. Mogę się mylić i mieć nieuzasadnione obawy, jeżeli tak jest to proszę mnie poprawić :)
Może i jest trochę w tym racji... Tyle że ja to widzę tak: jak gildia jest mocna i zgrana to i bez tego sobie poradzi. Jak jej bardzo na tym będzie zależeć, to bez problemu natrzaska towaru z targu czy wymiany. Kto bogatemu zabroni... :)
 

HuanMing

Książę
Może i jest trochę w tym racji... Tyle że ja to widzę tak: jak gildia jest mocna i zgrana to i bez tego sobie poradzi. Jak jej bardzo na tym będzie zależeć, to bez problemu natrzaska towaru z targu czy wymiany. Kto bogatemu zabroni... :)
Masz rację, porządna, mocna gildia sobie poradzi. Ale w chwili obecnej jednak wymaga to jakiegoś "wysiłku" czy oddania czegoś w zamian. Po proponowanej zmianie będzie to tylko kwestią ustawienia sobie produkcji na wybraną epokę, i tyle. Patrząc na różnice poziomów pereł, gildie z wcześniejszych epok które produkują sobie i zbierają surowce nie będą miały ani cienia szansy na uzbieranie podobnego kapitału. Ot, taka myśl.
 

Atli

Hrabia
Przeciw. Argumenty podała już HuangMing. W niższych epokach widzę, że do głosu dochodzą nowe i/lub słabsze gildie. W starych, silnych gildiach większość graczy jest w najwyższych epokach i w związku z tym nie produkują odpowiednich towarów. A brak towarów oznacza, że nawet potężne gildie są bezsilne w niższych epokach:-)
 

DeletedUser7112

Guest
A brak towarów oznacza, że nawet potężne gildie są bezsilne w niższych epokach:-)

Znaczy, że mocna gildia ma być bezsilna? I z pereł towar ma być nieprzydatny?
No...gratuluje argumentu.

Jak popatrzysz na składy gildii to są zróżnicowane. Sęk w tym, że obecnie produkcja idzie w komin..jak tylko gracz wchodzi do Arktycznej Przyszlosci.
 

DeletedUser12228

Guest
Ja widzę to tak sam jestem na jednym świecie w dobrze rozwiniętej gildii z wieloma arkami i jak chcemy zdobywać niskie epoki to każdy wrzuca po kilka tysięcy i to nie jest problem. A na innym świecie gdzie również mam rozwiniętą arkę ale jako jedyny i są osoby z niższych epok nie posiadających pereł dających towary do skarbca jest problem z towarami na wyprawy. I teraz spójrzcie na to z perspektywy 3-4 silnych graczy którzy chcą pomóc małej gildii się rozwinąć mają 2 opcje albo wywalają pół gildii i zostają sami bo nie wydolą wpłacać na dłużą metę za wszystkich sure do skarbca, albo odchodzą z tej gildii więc ci słabsi gracze zanim sami dociułają poziomy gildii to minie dużo czasu. A jeśli tych 3-4 ustawi produkcję z tych pereł na surke potrzebną do wypraw to wtedy gracze z niższych epok, mniej rozwinięci będą mogli przeznaczyć swoją surke co mieli dać na odblokowanie poziomów na przejście kolejnego konfliktu negocjując dokładając małą cegiełkę potencjału a samemu mogą zyskać lepsze nagrody.
 

DeletedUser14806

Guest
Pomysł jest ciekawy tylko skazany na porażkę a to dlatego że to oznaczało by że arki już całkiem były by perpetum mobile a to nie jest w kanonie BALANSU który to jest ukochanym słowem w IG i mogło by to nie być po mysli fachowców od marketingu ;) Ja jestem oczywiscie na TAK i trzymam kciuki ( oba ) ale nic z tego pomysłu nie będzie.
 

anaffi

Szlachcic zagrodowy
Pomysł dobry dla gildii które mają ludzi w najwyższej epoce i arki na wysokim poziomie ,są budynki produkcyjne ,brakuje towaru w skarbcu to zacznijcie go produkować a ponieważ jesteście w najwyższej epoce to możecie stawiac budynki produkcyjne z jakiej chcecie epoki.
 

bartekmod

Książę
wprowadzić jakieś ograniczenie, może to właśnie wybór na miesiąc i nie przestawisz się co 2, 3 dni w zależności od potrzeb.. tylko wybrałeś to ciągnij dłuższy czas...

może ograniczenie, że max 2, 3 epoki wstecz, a nie wszystkie...

można też powiązać te Perły z budynkami towarowymi, tak jak Alcatraz jest powiązane z koszarami, może niekoniecznie w stosunku 1-1 każdy budynek lecz epokowo, żeby produkować współczesność z Pereł, musisz mieć przynajmniej jeden towarowy z epoki współczesności w mieście
 

DeletedUser14757

Guest
można też powiązać te Perły z budynkami towarowymi, tak jak Alcatraz jest powiązane z koszarami, może niekoniecznie w stosunku 1-1 każdy budynek lecz epokowo, żeby produkować współczesność z Pereł, musisz mieć przynajmniej jeden towarowy z epoki współczesności w mieście

To jest pomysł na bonus z jakiejś nowej perły ;) Analogicznie do Alcatraz daje surowce do skarbca z budynków, które są postawione w mieście ;)
Ot taki przeszkadzacz dla tych wszystkich farm świątynnych :D
 

DeletedUser13672

Guest
To jest pomysł na bonus z jakiejś nowej perły ;) Analogicznie do Alcatraz daje surowce do skarbca z budynków, które są postawione w mieście ;)
Ot taki przeszkadzacz dla tych wszystkich farm świątynnych :D
Tyle ze Alcatraz ma już dwa bonusy niech to dadzą do świątyni reliktów :D
 

Atli

Hrabia
Znaczy, że mocna gildia ma być bezsilna?

Łopatologicznie - silna gildia nie ma być bezsilna, ale obecnie zdobycie towarów z niskiej epoki wymaga olbrzymiego wysiłku. Po zmianie wystarczy produkcja z dwóch arek co kilka dni....

I z pereł towar ma być nieprzydatny?

Czy ja coś takiego napisałem? Najwyższa pora by coś z tym zrobili

INo...gratuluje argumentu.

Gratuluję zrozumienia.

Jak popatrzysz na składy gildii to są zróżnicowane.

Tylko, że większość najsilniejszych członków jest z najwyższej epoki, z niższych jest dosłownie paru a epok sporo.

Sęk w tym, że obecnie produkcja idzie w komin..jak tylko gracz wchodzi do Arktycznej Przyszlosci.

Ale podany pomysł to wylewanie dziecka z kąpielą.
 

anaffi

Szlachcic zagrodowy
z arktycznej towar idzie na wyprawy ,więc nie jest taki nieprzydatny-jedynie nie wykorzystuje się go na gvg
 

DeletedUser7112

Guest
Pomysł dobry dla gildii które mają ludzi w najwyższej epoce i arki na wysokim poziomie ,są budynki produkcyjne ,brakuje towaru w skarbcu to zacznijcie go produkować a ponieważ jesteście w najwyższej epoce to możecie stawiac budynki produkcyjne z jakiej chcecie epoki.

A towar z rozwinietych pereł ma iść w "komin"?
Rozwiąż proszę kwestię: co z surą z pereł idącą do Skarbca w przypadku gracza z Arktyki;-)
 

DeletedUser7112

Guest
Czy ja coś takiego napisałem? Najwyższa pora by coś z tym zrobili

Ale podany pomysł to wylewanie dziecka z kąpielą.


ad 1. nowej kolejnej mapy nie będzie. a skoro tak to po co walić nieprzydatny towar do Skarbca. Niebawem będzie druga epoka w której sytuacja bedzie podobna.

"niech ktoś coś zrobi" mówią gapie oglądający pożar przed przyjazdem straży :-)

ad 2. zaproponuj coś;-)

do WSZYSTKICH dyskutantów:

Tu nie chodzi o wspieranie takiej czy innej Gildii tylko o utrzymanie zasady przydatności pereł. Obserwatorium daje zatem tylko potencjał do obrony, Atomium w Arktyce to nieporozumienie (wielkość/zadowolenie - niesatysfakcjonujące) i Arka dla bonusu od pr wbitych w jakąś perłę.

Jak ktoś w tym widzi wymieniany wyżej Balans to proszę o wskazanie...bo ja go nie widzę.
 

ElzeX

Rycerz
też uważam że jeśli nie ma co robić z tą surką, to powinna być możliwość wyboru co produkuje perła,
ale może opcja wyboru mogłaby być aktywna dopiero po wejściu w do Arktyki?
 

DeletedUser17290

Guest
po prostu arka powinna dawać np. 8 razy mniej towarów
byłby balans zyskały by obserwatorium i atomizm no przydatności, towary stały by się przydatniejsze kiedy do wypraw prawie każda gildia musiała by dopłacać z własnej kieszeni.
jedyny problem to to że prawo nie działa wstecz ! :(
albo zrobić z nich jakąś walutę hazardową i niech lepszy zwycięży, skoro do niczego innego się nie nadają, i tak większość gildii może sobie na to pozwolić przecież ich nie braknie XD
 
Do góry