Obrona Miasta a zamek z Deal

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13672
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13672

Guest
Witam mam pytanko obecnie mam 40% bonusu miasta z wieżyczek , i zastanawiam się nad postawieniem zamku z deal oraz cerkwi. Pytanie czy warto to postawić ? proszę o pomoc i wypowiedzi innych graczy.
 

DeletedUser17485

Guest
Obrona miasta: cerkiew 5x5 (25 kratek) = 10 lvl (30%), wieża sygnałowa 4% x 1 kratka (100% - przy powierzchni cerkwii) czyli cerkiew na 10 poziomie (inwestycja punktów rozwoju do 10 poziomu perły) daje 30%, a ten sam teren pełen wież sygnałowych daje 100%. Zamek chyba wygląda trochę gorzej (nie chce mi się liczyć). Pomijam kwestię pobocznych bonusów z pereł (złota i medali) bo to w obecnych założeniach tej gry nie ma większego znaczenia (uzbierasz prędzej czy później), prościej to ujmując - szkoda miejsca i PR na takie bonusy. Oczywiście ATAK jest ważny przy obronie miasta, ale chyba lepiej mieć lepszą obronę niż średni atak i średnią obronę w armii obronnej - to tylko moje osobiste zdanie.
 

DeletedUser7795

Guest
Zamek z Deal i Cerkiew Wasyla dają też bonus do ataku dla jednostek obronnych.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nadal stoję na stanowisku, że wszystkie budowle obronne są całkowicie zbędne. Nawet ostatnio stały się zbędniejsze :).
Wystarczy odpowiednia armia i systematyczność.
Zwłaszcza teraz, gdy sąsiedztwa są mało zróżnicowane.


Tak, mam zamek, ale postawiłem go dla medali i ilekroć na niego patrzę, to żałuję.
 

DeletedUser5256

Guest
nie warto, ja wywaliłem, lepiej zbierać systematycznie
 

DeletedUser20269

Guest
Cuż drogie i dużo miejsca.
Jak tonwyżej ujęto - lepiej nawalić wież sygnałowych.
W wyższych epokach jest o nie łatwo, bo prawie wszystko idzie wyrać na luzie w evencie cz wyprawie.
Osobiście lubie perełki z bonusami i umiejętnościami do bitwy , ale tylko do ofensywy.
@kasia2389 dobra armia obronna nic nie da jeśli idzie na ciebie armia z jakąś jednostką i 7 łotami.
AI jest za głupoe by to przebić jak przeciwnik atakuje ciebie własnoręcznie (bo może wlączyć automat ) a nawet jak włączy bota to i tak zwykle wygra.
To nie do przebicia. Ale co do budowli obronnych -to prawda- są zbędne do obrony przed tym. Bo co ci da 60% więcej statystk do obrony , jeśli twoje wojska to banda pijanych wieśniaków z karabinami , którzy łarzą osobno a nie w grupie i jeszcze się podstawiają, za każdym razem atakują kogoś innego(wiem że tak robią z łotrami ale jak nie ma łotrów to nie potrafią zrobić fokusa).
Wiem faktycznie jak ci nie zależy na innych bonusach to lepiej nie i lepij se daj wieże.
A na perłe to ci zje tyle surowców, które są na dodatek pare epok wstecz, i musisz specjalnie budować bazalciarza że mieć cerkiew np.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
PR mi nie brakuje :p
Mi też nie - tym niemniej, nieprawdą jest, że nie jeść nie woła :p I w ogóle, jeśli z czegoś jest mniej pożytku niż z pustego miejsca, to trzymanie tego niektórzy uznają za objaw niektórych zaburzeń :D
 

DeletedUser15227

Guest
Mi też nie - tym niemniej, nieprawdą jest, że nie jeść nie woła :p I w ogóle, jeśli z czegoś jest mniej pożytku niż z pustego miejsca, to trzymanie tego niektórzy uznają za objaw niektórych zaburzeń :D
Na szczęście mało się przejmuje co niektórzy „uznają”. Jeśli ktoś uważa, że chce mieć obronę to sobie podnosi Cerkiew i Deal. Jak podniosę ofensywne na 130 poziom, to dociągnę wspomniane perły na podobny poziom bo teraz na marnym 99 poziomie.
 

DeletedUser11629

Guest
Na szczęście mało się przejmuje co niektórzy „uznają”. Jeśli ktoś uważa, że chce mieć obronę to sobie podnosi Cerkiew i Deal. Jak podniosę ofensywne na 130 poziom, to dociągnę wspomniane perły na podobny poziom bo teraz na marnym 99 poziomie.
Siur, pewnie, niektórzy lubią wyrzucać pieniądze przez okno pociągu, kto bogatemu zabroni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry