[Zgłoszone] Nowy sposób na automatyczną walkę. [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł się podoba?

  • Tak

    Głosy: 27 81,8%
  • Nie (wyjaśnij dlaczego)

    Głosy: 5 15,2%
  • Nie mam zdanie

    Głosy: 1 3,0%

  • W sumie głosujących
    33
Status
Zamknięty.

DeletedUser625

Guest
Witajcie, dawno nic nie pisałem w pomysłach, bo zazwyczaj nawet jak cieszyły się uznaniem graczy to i tak nie przechodziły dalej. Jednak gdy ostatnio sobie grałem w Heroes Online i dzisiaj przy okazji walk w GvG wpadłem na fajny pomysł. Prawdę mówiąc o podobnym zastosowaniu jak tam. Dotyczy to automatycznej walki.

W Heroes Online wygląda to tak:

Abcdpng_wxhhqss.png

A gdyby zrobić coś podobnego w FoE? W sensie że gdyby się klikało podobny przycisk w menu przed walką, to by od razu wynik bitwy wyliczało i wyświetlało tak jak to teraz ma miejsce gdy się wejdzie walkę i wybierze wynik.

Wersja 1:

Wersja-1p_wxhhqsa.png

Wersja 2:

Wersja-2p_wxhhqap.png

Zalety pomysłu są takie, że osoby które by chciały walczyć normalnie, a nie automatycznie dalej będą miały taką możliwość. Natomiast osoby które będą chciały walczyć automatycznie (zazwyczaj na GvG, ale nie tylko) mogłyby szybko kończyć każdą walkę i jednocześnie dzięki braku potrzeby ładowania okna walki mogliby w tym GvG czy w walkach sąsiadami na raz wykonać więcej walk bez ścin na które w chwili obecnej mnóstwo walczących osób narzeka. Na przykład że po wykonaniu 10-15 walk FoE jest niegrywalne. :)

Wadą możecie nazwać to iż jest to pomysł wtórny na który już ktoś wpadł, jednak w FoE takie rozwiązanie moim zdaniem jest także niezbędne. A co wy myślicie?


PS: Przepraszam za literówkę w ankiecie, nie zwróciłem uwagi. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o to, by po kliknięciu w ten przycisk od razu wyskakiwało okienko z wynikiem, bez animacji walki i otwierania całego okna bitwy? :)
 

DeletedUser11123

Guest
Zasadnicze pytanie. Czy w Twoim pomyśle, przewidujesz możliwość uruchomienia automatu tak jak jest to obecnie możliwe?
Jak powszechnie wiadomo, przed zaatakowaniem nie widać składu armii obronnej (i słusznie), no chyba że to ostatnia "naruszona" armia w obronie sektora albo obrona w sektorach na mapce. Ja często decyzję o walce automatem podejmuje już po załadowanie zestawu obrońców. Jak mi pasuje to auto a jak wyczyny sztucznej inteligencji prawdopodobnie zaowocują pokaźnymi stratami, to walczę osobiście. Dlatego dla mnie to dość istotna kwestia
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Zasadnicze pytanie. Czy w Twoim pomyśle, przewidujesz możliwość uruchomienia automatu tak jak jest to obecnie możliwe?
Jak powszechnie wiadomo, przed zaatakowaniem nie widać składu armii obronnej (i słusznie), no chyba że to ostatnia "naruszona" armia w obronie sektora albo obrona w sektorach na mapce. Ja często decyzję o walce automatem podejmuje już po załadowanie zestawu obrońców. Jak mi pasuje to auto a jak wyczyny sztucznej inteligencji prawdopodobnie zaowocują pokaźnymi stratami, to walczę osobiście. Dlatego dla mnie to dość istotna kwestia

I w sumie dobrze, że nie byłoby widać. Oszczędzamy mnóstwo czasu kosztem takiej "niedogodności" :) I tak będą argumenty, że "nikt nie każe Ci tego używać", a ich nie da się przełamać :)

Ja bym jeszcze dodał jakiś ogranicznik czasu, typu 5-7 sekund ładowania (w tym czasie gra powinna obliczyć wszystko i pokazać okienko), aby ktoś nie przeleciał całego oblężenia w kilkanaście sekund ;)
 

DeletedUser625

Guest
Słuszna uwaga reeb. Mam odnośnie tego także dwie alternatywy.

Pierwsza taka jest, że będzie można uruchomić walkę normalnie tak jak teraz i uruchomić sobie automat gdy stwierdzimy że jednak nie będzie pokaźnych strat.

Druga jest taka, że gdy włączymy automatyczny wynik to przypuśćmy że wygramy zawsze jeśli utrafimy dobrze przeciwstawnymi jednostkami do obrońców, z tym że straty będą zawsze na poziomie 10%-20%. Jednak jeśli źle utrafimy to automatycznie przegramy. Ale w sumie chyba nawet teraz jest podobnie odnośnie automatycznego wyniku.

Ewentualnie można zastosować na raz obie.
 

DeletedUser

Guest
Podoba mi sie ten pomysł, ale co zrobisz jak wojsko przeciwnika nie będzie dla nas dobre? Przykłąd: atakujesz 8x trebusz lub 2x trebusz, 6xłotr , aż tu wyskakuje ci 8x koń, lub 8x berserker? Straty są niestety nieuniknione :). A co do wersji wybrąłbym pierwszą bo tą druga można pomylić ze zwykłym atakiem :)
 

DeletedUser625

Guest
Spójrz na to z innej strony. Armia broniąca jest niewiadoma w większości przypadków w walkach GvG. Natomiast widzisz wrogą armię w walkach na kontynencie jak i u większości sąsiadów także jest ona znana, bo nie zmieniają obrony. Jednak w Heroes Online gdy używamy autowalki nie znamy armii broniącej, ale tracimy zawsze 5-10% swoich wojsk. Jednak wygrana jest zawsze. Dlatego uważam ten pomysł za dobry, bo po pierwsze skróci czas walk i zapobiegnie ogromnym ścinom w walkach, a po drugie wprowadzi tę opcję niewiadomą o której wspomniał Hikari, że w związku z udogodnieniem, że od razu mamy wynik to nie znamy składu armii wroga i możemy przegrać. Coś za coś jak to mawiają. :)
 

DeletedUser

Guest
Dobrze kminisz, przeciw sąsiadom i na kontynencie sie przyda, w GvG też sie może przydać, głównie w obronie, ale w ataku troche już mniejsz ma zastosowanie, lecz dodałbym taką opcje żeby można było zaznaczać wrogie armie które sie chce atakowac automatycznie :)
 

DeletedUser625

Guest
Spójrz na screeny. Wykminiłem dwie alternatywne wersje. Albo ikonka automatu taka jak jest teraz w walce, żeby się każdemu szybko kojarzyła. Albo drugi zielony przycisk obok powrót i atak.

EDIT: A przepraszam rzeczywiście już na to patrzyłeś nawet odpisałeś. :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mnie tylko zastanawia jedno, chcesz aby po kliknieciu automatycznej walki odrazu pokazywał sie jej wynik. Ale przeciez aby poscic walke z automatu i tak najpierw trzeba wyswietlic okno bitwy - wiazaloby sie to z dodatkowa opcja np w profilu gracza Automatyczny Atak. Tu jest kolejna sprawa bo niektorzy wchodzac na pole bitwy chcac poscic z automatu moga zmienic zdanie kiedy zobacza stan wojska przeciwnika - jak sobie wyobrazasz taka sytuacje po wdrożeniu twojego pomyslu?
Jasne, jestem zdania ze skoro atakujesz automatycznie to "woz albo przewoz" jest to jakies ryzyko i byłoby wtedy okej ale zapewne znajdzie sie troche graczy ktorym by sie to nie podobało.
A co w sytuacji kiedy walczysz recznie i stwierdzisz, ze TERAZ mozesz poscic automat? Dazac w sens pomyslu taka opcja powinna byc nie dostępna - albo automat albo recznie.

Niewiem moze zle zrozumiałem twoj pomysl ale wlasnie z tych powodów jestem na nie. Jeśli sie gdzies pomylilem to popraw mnie a możliwe ze wplynie to na moje zdanie ;)
 

DeletedUser625

Guest
Nie przeczytałeś dokładnie mojego pomysłu. Będzie możliwa sytuacja jaka jest teraz, a oprócz niej dodatkowa opcja automatycznej walki z od razu wyświetlonym wynikiem. Pomysł ma na celu przyspieszenie walk i pewnie skorzystają na tym głównie osoby dla których straty w wojskach nie są zbyt wielkim poświęceniem, jednak dalej pozostanie obecna forma, a oprócz niej mój dodatek. Spójrz na obrazki w spoilerach jak ja to widzę.

- - - Zaktualizowano - - -

Zalety pomysłu są takie, że osoby które by chciały walczyć normalnie, a nie automatycznie dalej będą miały taką możliwość

Proszę cytuję.
 

DeletedUser

Guest
Fakt jest to jakieś wyjście tylko pozostaje dla mnie nadal jedno pytanie bez odpowiedzi, co w wypadku kiedy ktoś najpierw chce poznać skład wroga i dopiero daje automat? Jeśli nadal będzie dostępna opcja podczas walki aby użyć automatu wtedy wg mnie, opcja automatu bez podglądu jest zbędna.
Chyba, że rozegrać to tak aby był jasny wybór albo grasz ręcznie albo z automatu wtedy opcja automatu z normalnej walki by znikła a pojawiła sie zgodnie z twoim pomysłem. W takiej sytuacji byłbym za bo wtedy sprawa jest prosta, albo sam walczysz do końca albo ryzykujesz nie znając wojska przeciwnika i odrazu dostajesz wynik i to byłoby jak dla mnie najbardziej sprawiedliwe dla wszystkich.
 

DeletedUser625

Guest
Przeczytaj dokładnie mój pierwszy post i dopiero komentuj proszę. Jeśli ktoś chce użyć automat po zobaczeniu jaka jest wroga armia DALEJ BĘDZIE MÓGŁ TO ZROBIĆ!!! Jednak nie dyskwalifikuje to opcji automatu bez wchodzenia do walki. Dlaczego? Ponieważ gdy będzie sam wynik walki to gra nie będzie musiała wczytywać pola walki i wszystkich jednostek co spowoduje o wiele mniejsze pożeranie pamięci i ktoś komu nie zależy aż tak bardzo na jednostkach i czy zginąć lub czy nie. czy zostaną ranne lub nie skorzysta na tym, bo będzie mógł wykonać więcej walk w krótszym czasie.

Można to porównać do obecnej opcji Autowsparcia. Możesz wchodzić do każdego miasta i zmotywować tak jak dawniej, a możesz równie dobrze zrobić to jednym kliknięciem. Minusem jest to, że motywacja nie zawsze się powiedzie, a plusem że zrobisz to szybciej i oszczędzisz pamięć. :)

Tak sam jest u mnie. Możesz walczyć tak jak teraz to nie problem, ale możesz też użyć autowalki z natychmiastowym wynikiem z tym że nie wiesz jaka jest wroga armia i nie wiesz czy na pewno wygrasz.

- - - Zaktualizowano - - -

albo sam walczysz do końca albo ryzykujesz nie znając wojska przeciwnika i odrazu dostajesz wynik i to byłoby jak dla mnie najbardziej sprawiedliwe dla wszystkich.

I właśnie to staram Ci się od początku wyjaśnić. O to mi właśnie chodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Rozumiem co masz na mysli, tylko chodzi mi o to:
Jeśli ktoś chce użyć automat po zobaczeniu jaka jest wroga armia DALEJ BĘDZIE MÓGŁ TO ZROBIĆ!!!
W takim razie po co opcja automatu wtedy poza walka? Lepiej byloby gdyby byl prosty wybor tak jak napisałem, albo wybierasz reczna walke i do konca walczysz sam( tutaj znika opcja autmatu skoro wybrales RECZNA walke ) ale automat jest dostepny przed podjeciem walki kiedy to na wlasne ryzyko wybierasz automat.
Tak to bedzie tylko duplikacja tego samego przycisku co wgl uwazam za bezsensowne, wiec albo niech zostanie tak jak jest albo niech bedzie wybor /recznie/automat bez mozliwosci zmiany decyzji w trakcie walki na automat.
 

DeletedUser625

Guest
Właśnie po to by przyspieszyć walki i odciążyć pamięć. To ma być opcja dla osób, którym zależy na czasie. I dlaczego niby po uruchomieniu ręcznej walki nie można mieć możliwości włączenia automatu mimo wszystko już po załadowaniu pola bitwy? W czym Ci przeszkadza dodatkowa opcja do tej która już działa?
 

DeletedUser8110

Guest
Pobijanie nie pomoże :D Na razie nie szukam pomysłów w tym konkretnym temacie ;)
Ale postawię plusik, żeby się nie zgubiło na przyszłość.
 

DeletedUser625

Guest
Hehe, jeśli ktoś chce zobaczyć na własne oczy o co mi chodzi w pomyśle i ma konto w Elvenarze. :) To właśnie dzisiaj to dodali :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
Pomysł jest potrzebny dla FoE, ponieważ gra wtedy byłaby bardzo przyjemna i co najważniejsze nie wymagałby dodatkowego ładowania się pola bitwy. Mi osobiście bardzo przeszkadza aktualne rozwiązanie automatycznej walki gdzie można ją przeprowadzić tylko i wyłącznie z pola bitwy. Dodatkowo obciąża to u mnie masakrycznie sprzęt. Twój pomysł byłby sprawdzony, jednakże w opisie wielokrotnie zaznaczasz że pomysł najbardziej jest potrzebny do walk gvg, gdzie uczestniczy najwięcej osób. Dla mnie takie podejście kasuje możliwość wprowadzenie rozwiązania i dla walk z komputerem. Wiedz mi czytałem wielokrotnie twój pomysł, i zaznaczasz w nim że taki sposób walki może być również wprowadzony i nie tylko do gvg. Mimo to cały czas powracasz w swoim pomyśle tylko i wyłącznie do sytuacji z gvg oraz ewentualnie z walk z sąsiadami. Poniżej podaję przykład twojego pomysłu :

Natomiast osoby które będą chciały walczyć automatycznie (zazwyczaj na GvG, ale nie tylko) mogłyby szybko kończyć każdą walkę i jednocześnie dzięki braku potrzeby ładowania okna walki mogliby w tym GvG czy w walkach sąsiadami na raz wykonać więcej walk bez ścin na które w chwili obecnej mnóstwo walczących osób narzeka. Na przykład że po wykonaniu 10-15 walk FoE jest niegrywalne.

Dlatego też chciałbym ciebie zapytać, czy twój pomysł faktycznie odnosi się do automatycznej walki jaka jest zorganizowana w Elavanrze, czy raczej tylko i wyłącznie myśli w nim tutaj o pvp oraz gvg?

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
Dokładnie masz napisane, że zazwyczaj na GvG, ale nie tylko, a zazwyczaj ≠ zawsze. Potem masz nawet dopisane "mogliby w tym GvG czy walkach z sąsiadami". Nie dodałem obrazka z nowym guzikiem do walki na kontynencie mój błąd, ale w pomyśle ogólnie chodzi o użycie tego sposobu wszędzie gdzie występują walki w grze. Myślałem, że da się tego domyślić. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry