Nowy Przegląd Zadań - dyskusja

DeletedUser16730

Guest
Mam wrażenie, że semantyka nie jest jasna w tej dyskusji i mówicie o różnych rzeczach.

Miałem zawsze z zadaniami tak:
Jedno główne - współpracowało z mapą główną (nie dało się przerwać)
Jedno bonusowe - współpracowało z mapą bonusową (nie dało się przerwać)

W momencie kiedy mapa bonusowa się skończyła (nie pamiętam epoki) ten ciąg zadań również się skończył. Wtedy zamiast jednego pobocznego/powtarzalnego powstawały dwa.

Czyli jedno/dwa zadania powtarzalne które można przerwać.
Ale! Po zrobieniu jakiejś technologii w powtarzalnych powstawały zadania które nie były powtarzalne, ale dało się je przerwać, tyle, że już nie wracały. Wtedy znowu wskakiwały powtarzalne. I znowu tak do następnej technologii.

Reasumując:
- główne - mapa główna, nie można przerwać
- bonusowe - mapa bonusowa, nie można przerwać
-poboczne - po zrobieniu techa, można przerwać, nie wraca
-powtarzalne - czyli te co są na okrągło, można przerwać i wraca
 

DeletedUser17201

Guest
No nie do końca. Jak masz na mapie jednocześnie zaczęte zadania bonusowe na przykład z wczesnego i z przemysłu, to nie możesz anulować żadnego, a zadania poboczne i powtarzalne się nie wyświetlają, dopóki nie zrobisz bonusowych.
 

DeletedUser16730

Guest
@aerrae być może, nie miałem takiej rozbieżności epok na mapie. Z tym, że...

jednocześnie zaczęte zadania bonusowe na przykład z wczesnego i z przemysłu

...chyba jedno bonusowe, a jedno główne? Bonusowe idą po kolei i chyba nie może być dwóch?

A tak bajdełej to mam ciekawostkę. Na jednym świecie 22 losowania (20%) i ani jednej kryjówki.
Super event!
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Przeniosłem dyskusję do bardziej odpowiedniego działu.

Tak jak napisał @aerrae - jest możliwa taka sytuacja. W skrajnych warunkach jest możliwe posiadanie 2 linii bonusowych.
 

DeletedUser17201

Guest
Ha, ja mogę nawet screeny pokazać ;)

Ale tak w zasadzie to nie bardzo wiem, czym to jest uzasadnione, że bonusowe blokują powtarzalne i poboczne. Ok, wcześniej byłoby tych ikonek trochę dużo z boku, ale teraz Inno się przecież chwaliło, że z nowym wyglądem chodziło też o to, żeby panel boczny był bardziej czytelny.
No to co za problem, żeby każdy rodzaj zadań był sam sobie i się nawzajem nie wykluczał?
 

DeletedUser16730

Guest
No to co za problem, żeby każdy rodzaj zadań był sam sobie i się nawzajem nie wykluczał?

Presja pośrednia. Kolejna forma nacisku na coś co w teorii nie jest obowiązkowe.
- mamo, mogę nie posprzątać pokoju?
- oczywiście synku, ale jak nie posprzątasz to nie pójdziesz do kina.
 

DeletedUser15268

Guest
Jeśli chodzi o PC to w/g mnie pogrupowanie zadań do jednej ikony jest złym pomysłem, całe to przewijanie i przeskakiwanie z dołu do góry denerwujące. Na telefonie zaś wyświetlanie na 1 miejscu OPISU zadania zamiast samego ZADANIA jest już totalną porażką. Na pewno lepiej było przed zmianą
Za to wielki PLUS za usprawnienie wpłat PR. To jest zmiana którą warto pochwalić.
 

Solshine

Baron
Czy przed zmianą wyglądu zadań możliwa była taka sytuacja, że trzy miejsca na zadania zostały zablokowane przez trzy zadania (główne i dwa bonusowe), których nie można przerwać ani skończyć, bo dotyczą następnej epoki? W ten sposób mam zablokowane zadania powtarzalne - nie ma dla nich miejsca.
 

DeletedUser17201

Guest
Nadal to jest możliwe, zmiana wcale tego nie poprawiła (a łudziłam się, że może jakiś plus będzie)
 
Do góry