[Handel] Nowy obiekt - szlak zamiejski

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17497
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz że pomysł "traktu" jest dobry?

  • Jest świetny! Popieram!

    Głosy: 8 50,0%
  • Ogólnie jest niezły, ale...

    Głosy: 3 18,8%
  • Ssie po całości! Do szuflady!

    Głosy: 5 31,3%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser17497

Guest
Uderzył mnie ostatnio pewien fakt. Nasze miasta stoją pośrodku niczego, bez żadnego widocznego połączenia ze światem zewnętrznym. ;)

Wobec takiego stanu rzeczy mam następującą propozycję - aby na zasadzie podobnej do "tawerny znajomych", na terenie poza miastem umieścić jako dodatkowy obiekt "trakt handlowy".

Oczywiście, nie chodzi mi o to, by był on jedynie ładną ozdobą. Proponuję, aby umieścić w nim wykupowane za srebrniki bonusy handlowe. Przykłady takich bonusów:
- możliwość czasowego (alternatywnie - kilkukrotnego) wystawienia na targu oferty w proporcji przekraczającej 1 do 2 (np. 1:3, 1:4 i 1:6);
- dodatkowe zasoby (alternatywnie dodatkowo złoto albo/oraz zaopatrzenie) za zdjęcie przez nas z targu oferty spoza gildii;
- dodatkowe zasoby etc. za zdjętą, wystawioną przez nas targową ofertę na znaczną ilość zasobów;
- dodatkowe zadowolenie (np. na 24h, albo do końca dnia) za wykonanie jakiejś ustalonej ilości transakcji w ciągu dnia;
- kilkuprocentowa zwiększenie produkcji przez nas danego towaru w zamian za wydanie na targu w określonym czasie jego dużej ilości (niekoniecznie liczby ustalonej z góry, mogłoby to być np. 75% stanu posiadanego przez nas w chwili aktywowania bonusu)
- kilkuprocentowy dodatek do ataku za wymianę pewnej ilości, wybranego losowo surowca z naszej epoki (no dobra, to akurat może być już przesada ;))
Oprócz tego, do "traktu handlowego" można byłoby przenieść tawerniany bonus do wymiany towarów z komputerowym handlarzem.

Żeby nie było nieścisłości, podkreślę raz jeszcze dwie rzeczy:
1) Każdy z wymienionych przeze mnie bonusów byłby w taki lub inny sposób ograniczony czasowo. (Absolutny brak bonusów o permanentnym czasie trwania!)
2) Większość z bonusów, poza kosztem w srebrnikach, posiada dodatkowy warunek aktywowania (coś w rodzaju mini-questu). Chodzi tu o to, żeby "trakt" nie był po prostu darmową dodatkową premią do tej z "tawerny znajomych".


Pomysł ten powstał w mojej głowie, ponieważ w grze od dłuższego czasu mamy dostęp do srebrników, których zastosowania, chociaż niewątpliwie przydatne, są straszliwie ograniczone. Uważam, że skoro w już istnieje taka dodatkowa waluta, to gracze powinni mieć nieco więcej możliwości jej wykorzystania. Ponad to mam nadzieję, że wprowadzenie przedstawionych przeze mnie propozycji bonusów ożywiłoby nieco handel, co chyba przyniosłoby korzyść wszystkim.

Zapraszam do głosowania i komentowania! :)
 

DeletedUser17497

Guest
W sumie to nie pogniewałbym się, gdyby ktoś napisał jakie ma do pomysłu zastrzeżenia, czy co tam. ; D
 

DeletedUser17763

Guest
Witaj
Nie wiem czy ktoś by był zainteresowany takimi bonusami, nie są dość sprecyzowane i z kolei są już niektóre dostępne w tawernie typu atak lub zadowolenie ,a wątpię by ktoś przeprowadzał transakcję na mus dla zasobów bądź innych bonusów .
 

DeletedUser17497

Guest
Dzięki za komentarz! :)

Co do sprecyzowania, podałem jedynie przykłady jakie przyszły mi do głowy. Nie podawałem konkretnych wartości, bo nawet gdyby sam pomysł przeszedł, to ekipa dbająca o balans gry i tak pozmieniałaby je według własnego osądu.

Jestem świadomy że część bonusów pokrywa się z tymi z tawerny. Mi samemu nie raz przydawały się one przy wykonywaniu eventowych zadań, więc wydaje mi się, że możliwość ich częściowego powielenia, nawet obwarowana dodatkowym wymaganiem do aktywacji, nie byłaby złym pomysłem. ;)
 

DeletedUser14806

Guest
Z całym szacunkiem do twojego pomysłu...niech oni najpierw wezmą się za to aby gra ludziom nie zamulała a nie dodawać nowości które jeszcze bardziej spowolnią ją.
 

DeletedUser17497

Guest
@rotszild Toć nie piszę, że chcę mój pomysł zobaczyć już za tydzień. Za rok, czy dwa też byłoby dobrze. ;)

Poza tym twórcy wbrew pozorom nie mogą się skupić wyłącznie na błędach, bo jest już ich tyle, że gdyby zajmowali się tylko nimi, to gra przestałaby się rozwijać. :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15017

Guest
Mnie się w ogóle wydaje, że wszystko wokół miasta wygląda jak powtarzający się cykl pewnych elementów, zero życia poza biegającymi jeleniami i czymś tam jeszcze. Dodałbym coś, co znacznie umiliłoby rozgrywkę w trakcie eventowych poszukiwań ukrytych elementów. Jakieś chatki, budynki produkcyjne w lasach, mury dookoła miasta, które będzie można rozbudowywać, ale też niszczyć, z tym że aby w ogóle podbijanie miasta miało sens, to najeźdźca powinien móc zagarniać jakieś tam ogromne zapasy dóbr z magazynów. Ale nie od dziś wiadomo, że forge jest głównie skierowane do osób, które lubią mieć wszystko na szybko, najlepiej żeby system błyskawicznie za nich myślał.
 

DeletedUser17290

Guest
ten pomysł wymaga przerobienia na jakiś inny
upiększanie obszaru poza miastem OK
powielane bonusy, to zły pomysł ułatwienie w zamian za czas przeznaczony na klikanie
mini zadania w zamian za bonus okej ale jeśli ten bonus nie będzie nowym dodanym do gry, czyli w zasadzi zastąpił by poszukiwacza skarbu (seria zadań na które ma się wyznaczony czas, każde kolejne z dłuższym czasem na ukończenie, trudniejsze i z większą losową mini nagrodą czyli PR towary diamenty medale odpadają i też ozdoby gracze ich nie znoszą)
coś bardziej w takim kierunku
 

DeletedUser17497

Guest
@mismen W gruncie rzeczy chodzi mi tu głównie o to, żeby dodać jakieś nowe zastosowanie dla karczemnych srebrników, które z jednej strony trochę się marnują, a z drugiej niepotrzebnie, jak do ilości ich zastosowań, zajmują miejsce w programie. ;)
 

DeletedUser17290

Guest
e tam..
jak chcesz się pozbyć nadmiaru srebrników to zmieniaj opcje na ich wydawanie albo zmień system ich wydawania w tawernie a nie wymyślaj nowe rzeczy
np.
jak by dodali opcję anulowania bonusu na żądanie za darmo albo nawet ze zwrotem kosztów na zasadzie koszt odjąć % czasu jaki już miną na tym bonusie, odjąć od 40 do 65 % zaokrąglając całość w duł.
zwiększenie cen bonusów.
dodanie króciutkich mega bonusów jak np. +50% atak na 1 walkę za 2 do 10 tyś. srebrników
jednorazowe wyświetlenie listy na, której była by widoczne wszystkie wybrane perły (np. arki) tak jak na liście perły architektury, i aktywna do wyłączenia listy.
itd.. no musisz się wykazać też swoją kreatywnością
 

DeletedUser18000

Guest
Mi to wygląda tak jakbyś ty chciał nową grę napisać...
jak ci się nudzi to poplądruj sobie sąsiadów :)
 

DeletedUser17497

Guest
@OldZbig Dziękuję za wiele wnoszący do dyskusji komentarz. Nie wyobrażam sobie jak mogłem do tej pory żyć bez twojej twórczej opinii w tym temacie. :p
 
Do góry