[Zgłoszone] Nowy kontynent (lepsza wersja)

  • Rozpoczynający wątek jacek1j
  • Data rozpoczęcia

Podoba Ci się

  • wprowadzenie kontynentu egipskiego

    Głosy: 12 54,5%
  • wprowadzenie kontynentu ale o innej tematyce

    Głosy: 0 0,0%
  • wprowadzenie statków i bitw morskich

    Głosy: 6 27,3%
  • wprowadzenie nowych budynków i przedmiotów z bonusami

    Głosy: 2 9,1%
  • wprowadzenie bandytów i piratów

    Głosy: 1 4,5%
  • nic

    Głosy: 1 4,5%

  • W sumie głosujących
    22
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Ok...po kolei.
Nie on, tylko ona, jestem kobietą :D

To samo co w pomyśle z nowymi surowcami - nie można przekombinować. Nowy kontynent - ok. Zapewne z podziałek na prowincje/sektory, bo to wygodne i dobrze już znane. Każda prowincja mogłaby mieć swoją mini-historię - tak jak jacek to opisał, ale uważałabym tutaj z przygotowywaniem gotowych opowieści i zadań, tym się już zajmą dewsi. Pułapki takie jak konieczność zapłaty lub walki aby przejść dalej, jak najbardziej ok. To samo z pomysłem losowych nagród, który gdzieś tu się przewinął. Jak to powiązać z klimatem i historią foe?
Po pierwsze ustalmy czy mapa byłaby dostępna dla wszystkich graczy niezależnie od epoki czy dostęp do niej zyskiwałoby się dopiero po np. jesieni średniowiecza. Wtedy wraz z epoka kolonialną otrzymywalibyśmy dostęp do terenów ameryki łacińskiej czasów Kolumba, co jak najbardziej pasowałoby do gry. Jeśli mapa byłaby dostępna od początku to musiałaby być bardziej uniwersalna i w klimatach europejskich, do tego zadania dostosowane do możliwości graczy.
Niewiele sektorów, ale resetujących się raz na tydzień albo miesiąc, czy duża mapa ale niezmienna tak jak obecna?
Jakie nagrody za jakie zadania?
Nie chodzi mi tutaj o opisywanie historii do zadań, a jedynie technicznie opisanie na czym by polegały np:
Zapłać 15 drewna i odczekaj 3 godziny (np. budowa tratwy) -> Nagroda: dostęp do następnej prowincji.
Nowa prowincja: napad, tracisz 1000monet (jeśli tyle nie masz to musisz walczyć, jeśli się poddajesz, prowincja zostaje zablokowana na 24h)
Zapłaciliśmy lub wygraliśmy, dostaliśmy się do prowincji, mamy sektory, które musimy podbić i znowu, jakieś zadanie, opłata, walka (losowi przeciwnicy?)
Fajna byłaby opcja możliwości podboju raz na 24h, utrudniłoby życie niektórym, którzy na mapie walczą "do skutku" : P

Nie idźcie w stronę nowych jednostek, nowych epok, nowych technologii i budynków, a raczej dostosowania pomysłu do tego co już istnieje.
 

DeletedUser

Guest
według mnie lepiej będzie jeśli ta mapa będzie dostępna od początku gry i będzie typowo ekonomiczna. Można wprowadzić ranking ekonomiczny (opisany gdzieś we wcześniejszych postach). Oczywiście można by ją odblokować dopiero w epoce kolonialnej ale wtedy pewnie była by kontynuacją obecnej mapy. Klimat europejski oczywiście może być zachowany.
Czy mała resetująca się mapa czy stała duża mapa? Ja bym wolał dużą ekonomiczną mape.
Nagrody i zadania:
Te co opisałem we wcześniejszych postach nie bede powtarzał
-zapłać 20 kamienia i czekaj godzine by przejść do kolejnej prowincji (budowanie mostu łączącego prowincje które są oddzielone przez rzeke). Można nie dawać kamienia i iść okrężną drogą 20 godzin
-zapłać 2000 złota przy przechodzeniu do nowej prowincji (wynajęcie przewodnika) i czekaj 3 godziny albo nie płać i czekaj 5 godzin
-zapłać 500 złota przy przechodzeniu do nowej prowincji (wynajęcie łodzi) i czekaj 5 godzin albo nie płać i czekaj 10 godzin (droga morska była krótsza niż lądowa)
Jeśli będzie trzeba to wymyśle więcej.
Nagrody mogą być losowe:
-za wykonanie misji ludność wioski miała nam zapłacić. Dostajemy 1000-5000 złota.
-misja polegała na obrabowaniu skarbca bandytów (Nie wiemy ile jest w nim złota). Dostajemy 1000-4000 złota
-za pomoc ludność zamieszkującej prowincje obiecali oddać nam swoje zapasy. Dostajemy 2000-4000 zaopatrzenia
-za pomoc w wypędzeniu bandytów mieszkańcy prowincji dają nam dostęp do swoich kopalni. Dostajemy 10-20 kamienia albo marmuru (mogli mieć różne kopalnie)
wymyśle więcej jeśli trzeba będzie
Po przejęciu prowincji albo wykonaniu wszystkich zadań z nią związanych nie dawał bym bonusu do produkcji surowców. To jest w obecnej mapie. Dostawalibyśmy skarb, rozszerzenia terenu lub jeśli dałoby się rade to jakieś bonusy np. +1 do limitu punktów rozwoju. Nagroda mogłaby być losowa.
Co do możliwości podboju raz na 24h to było by to fajne rozwiązanie. W sektorach w których musielibyśmy walczyć można by to wprowadzić
 

DeletedUser

Guest
osobiście jestem za tym drugim pomysłem to znaczy dostęp od epoki jesieni średniowiecza. Można by to dopasować właśnie o epoki odkryć geograficznych. Nowy kontynent byłby zgodny z, że się tak wyrażę, "fabułą" gry :) jeśli chodzi o nagrody to myślę, że lepiej to zostawić twórcom podobnie jak dokładne ukształtowanie tego kontynentu. A że są to czasy podboju ameryki napady i eksplorowanie nowego kontynentu łączyło się z atakami indian i różnego rodzaju kłopotami co twórcy mogą zręcznie wpleść w fabułę zadań. A jeśli chodzi o mape to mam sprzeczne uczucia. W sumie odnawiająca się nie byłaby zła... próba utrzymania w ryzach nowych ziem nie jest złym pomysłem... dochodzi też sentyment do tej starej... Myślę że pomysł by przeszedł to przydałaby się ankieta na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Danifae napisz jeszcze co sądzisz o wprowadzeniu bandytów podczas walki

- - - Zaktualizowano - - -

Może być to drugie rozwiązanie ale wtedy nie można by dodać rankingu ekonomicznego bo pasowałoby żeby był on już od epoki brązu. Chyba że do obecnej mapy można dodać "banki" (opis we wcześniejszych postach) wtedy lepsze byłoby drugie rozwiązanie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
owszem ale taka aktualizacja z ekonomią nowym kontynentem.. Boje się że IG uzna to za zbyt dużą zmiane...
 

DeletedUser8

Guest
Ranking ekonomiczny związany z nową mapą to już trochę zbyt wiele, raczej nie przejdzie.
I nie wołajcie mnie po każdym nowym poście, ja tu zaglądam, ale będę pisać kiedy uznam, że warto coś dodać : )
 

DeletedUser

Guest
No zobaczymy co Danifae o tym powie. Mamy dwie najbardziej prawdopodobne możliwości:
-nowa mapa dostępna dla wszystkich z rankingiem ekonomicznym
-mapa dostępna od epoki kolonialnej. Do obecnej mapy dodanie banków, najlepiej dodać ikonke obok wieży w tych samych prowincjach (uniknelibyśmy dzięki temu zbędnego zamieszania a ranking ekonomiczny byłby dodany)

- - - Zaktualizowano - - -

chyba druga opcja jest lepsza. Ranking ekonomiczny może by jednak przeszedł jeśli byśmy go bardziej dopracowali

- - - Zaktualizowano - - -

Opracowałem już w miare dokładną koncepcje nowego kontynentu:
mapa dostępna od epoki kolonialnej. Do obecnej mapy dodanie banków, najlepiej dodać ikonke obok wieży w tych samych prowincjach (uniknelibyśmy dzięki temu zbędnego zamieszania a ranking ekonomiczny byłby dodany).
Mogło by to być związane z odkryciami Kolumba.
Dodanie nowych rodzajów zadań i przeszkód (opisane były we wcześniejszych postach).
Za zdobywanie prowincji dostajemy skarb, rozszerzenie terenu lub jakieś bonusy (jeśli to możliwe). Nagrody za zdobywanie sektorów i prowincji będą losowe.
W sektorach w których musimy walczyć ilość przeciwników i rodzaj będą losowe (np. możemy walczyć z 2 łucznikami i 3 balistami albo z 4 legionistami, łucznikiem i 2 balistami), będzie trudniej ale za to ciekawiej i trzeba sie będzie bardziej postarać. Można też wprowadzić opcje że jeśli przegramy walke to musimy czekać 24h żeby znowu zawalczyć o dany sektor (wyjaśnienie mogłoby być takie: po porażce wojownicy boją się walczyć z tamtym przeciwnikiem i muszą troche poczekać aż znowu będą mieli odpowiednią motywacje do walki)

Za chwile radek doda moją propozycje graficzną jak rozwiązać problem banków i rankingu ekonomicznego. Ja nie moge bo chyba przekroczyłem jakiś limit załączników czy coś w tym stylu
 

DeletedUser

Guest
Może nie wygląda to najlepiej ale wystarczy zrobić ładniejszą ikone banku. Po kliknięciu na banku otwiera się okno rankingu. Działanie takie samo jak z wieżami

- - - Zaktualizowano - - -

Mam nowy pomysł. W obecnej mapie po przejściu do prowincji możemy podbijać wszystkie sektory. W nowej mapie można by wprowadzić pewną blokade
2337d36158ebc.png.html


Po przejściu do prowincji mamy tylko jeden sektor aktywny. Po podbiciu go albo wykonaniu w nim jakiegoś zadania odblokowuje się następny. Aktywny sektor byłby wyróżniony ramką albo miał inny kolor.

Musiałem zrobić nowe konto bo coś mi obrazków nie chce dodawać

sektor.jpg

Zielone to sektory które już podbiliśmy albo ukończyliśmy związane z nimi zadania.
Czerwony z niebieską ramką to sektor w którym jesteśmy
Czerwone sektory (ze standardową ramką) to sektory jeszcze zablokowane

sektor1.jpg
inne rozwiązanie graficzne

jasne zielone sektory - sektory które już podbiliśmy albo ukończyliśmy związane z nimi zadania.
ciemny zielony sektor - sektor w którym jesteśmy
Czerwone sektory - sektory jeszcze zablokowane

sektor1.jpg
inne roazwiązanie graficzne

tak samo jak wcześniej tylko zamiast sektoru ciemno zielonego jest całkiem nowy kolor

sektor3.jpg
inne rozwiązanie graficzne

zielone sektory - sektory które już podbiliśmy albo ukończyliśmy związane z nimi zadania.
czerwony sektor - sektor w którym jesteśmy. Jest odblokowany ale jeszcze go nie podbiliśmy albo nie wykonaliśmy jeszcze związanego z nim zadania
szare sektory - sektory jeszcze zablokowane
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Naprawdę.... 2 konta i 9 postów, żeby wrzucić kilka obrazków? Litości...

Nie ma sensu bawić się w rozwiązania graficzne, ponieważ to już będzie leżało w rękach dewsów. Ranking ekonomiczny też nie przejdzie.

A te 9 postów łącze....-.-'
 

DeletedUser

Guest
Więc ranking ekonomiczny sobie odpuszczam. Moge liczyć że zgłosisz ten pomysł lub jego część czy mam jeszcze pracować nad nowymi rozwiązaniami i dopracowywaniem szczegółów?
 

DeletedUser

Guest
Jeśli będziesz mogła to jak zgłosisz to napisz które elementy pomysłu zostały zgłoszone żeby można wiedzieć czego można się spodziewać przy kolejnych aktualizacjach gry
 

DeletedUser8

Guest
Zgłoszenie pomysłu nie ma nic wspólnego z tym co zostanie wprowadzone i czy w ogóle. Jest to jedynie idea podrzucona dewsom, która mogą zmienić, przerobić lub całkowicie odrzucić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry