Nowy Konkurs 'IMG'

  • Rozpoczynający wątek nexter
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba CI się idea konkursu IMG?

  • tak!

    Głosy: 16 80,0%
  • nie!

    Głosy: 1 5,0%
  • nie mam zdania.

    Głosy: 3 15,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zarys konkursu:
1. Codziennie (lub rzadziej) pojawia się jeden element obrazka (podzielonego na 6 lub na 9 częsci - to do ustalenia) - podział przypomina ten z elementów Pereł, czyli np tak:
machu_picchu.jpg

2. Gracz musi odgadnąć obiekt, jaki się znajduje na obrazku.

3. W wersji rozszerzonej gracz musi odpowiedzieć również na pytanie związane z obrazkiem, czyli najpierw musi odgadnąć, co tam się znajduje, a potem np. podać datę odkrycia, stolicę kraju, gdzie się mieści...itp.
pytanie pojawiałoby się (od razu) wraz z pierwszym elementem !

4. Gdy gracz poda tylko nazwę obiektu, dostaje x punktów, gdy odpowie również na pytanie z wersji rozszerzonej, to otrzymuje np. 3x punktów.
(lub od razu diamenty, by sie nie bawić w zliczanie, bo to dodatkowa praca).

Jak są pytania , to śmiało zadawać - jest to wersja 'robocza', czyli nie podaje ścisłych ram konkursu. można je ustalić ;) .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3014

Guest
Ale fajne! Szczególnie wersja rozszerzona (chociaż pytanie mogłoby być widoczne od razu, bo jeśli jest wysyłane na priv po poście gracza z odpowiedzią, to ogólnie rozciąga konkurs w czasie: w jednym przypadku Team wyśle pytanie po pół godziny, bo wcześniej nie może, a gracz akurat do pracy wyjdzie i odpowie następnego dnia, a w innym przypadku pytanie zostanie wysłane od razu i gracz odpowie po 3 minutach - i co wtedy z kolejnością zwycięzców?).
 

DeletedUser

Guest
Isy_Lenus : masz racje. już zmieniłem formułę - dodałem 4-ty punkt i wykasowałem punkt 3B :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2990

Guest
Zarys konkursu:

3. W wersji rozszerzonej gracz musi odpowiedzieć również na pytanie związane z obrazkiem, czyli najpierw musi odgadnąć, co tam się znajduje, a potem np. podać datę odkrycia, stolicę kraju, gdzie się mieści...itp.
pytanie pojawiałoby się (od razu) wraz z pierwszym elementem !

Jest jeden zasadniczy minus. Pytanie odnośnie fotografi może stanowić podpowiedź do rozwiązania zagadki. Pomysł jak najbardziej mi odpowiada, ale nad wersją rozszerzoną trzeba jeszcze popracować :)
 

DeletedUser3014

Guest
Jest jeden zasadniczy minus. Pytanie odnośnie fotografi może stanowić podpowiedź do rozwiązania zagadki. (...) :)

Ogólnie mówiąc, każde pytanie jest podpowiedzią dla odpowiedzi...
Ale nie sądzę, żeby polecenie typu "Podaj stolicę kraju, w którym znajduje się ta budowla", było jakimś szczególnym ułatwieniem. A jeśli nawet byłoby podpowiedzią, to dobrze, bo można to wykorzystać i układając odpowiednie pytanie premiować tych, którzy kojarzą, a nie tylko posiadaczy szybkich palców ;)
 

DeletedUser8

Guest
Podobny konkurs mamy przygotowany, tylko ze znacznie większą liczbą elementów do odkrycia i faktycznie, bez pytania dodatkowego. Można jednak zawsze podzielić konkurs na 2 etapy - okrycie obrazka, a potem zadanie pytania.
 

DeletedUser

Guest
Jest jeden zasadniczy minus. Pytanie odnośnie fotografi może stanowić podpowiedź do rozwiązania zagadki. Pomysł jak najbardziej mi odpowiada, ale nad wersją rozszerzoną trzeba jeszcze popracować :)

nie widzę tego problemu - ale to juz wyjaśnił Isy_Lenus . to znaczy pytaniem możesz zdradzić kategorie obrazka, ale nie co on przedstawia - np. pytanie o stolice , w ktorym sie znajduje informuje, że chodzi o kategorie miejsce, a nie o młotek ;) ale wg mnie zdradzenie kategorii, to żadna podpowiedź ;) ale dzieki za uwagę.
 

DeletedUser

Guest
Jest drugi minus i to bardzo poważny. Są programy, które wyszukują na podstawie zdjęcia z komputera zdjęcie w internecie. Wtedy w zasadzie mamy już wszystko.
 

DeletedUser

Guest
Jest drugi minus i to bardzo poważny. Są programy, które wyszukują na podstawie zdjęcia z komputera zdjęcie w internecie. Wtedy w zasadzie mamy już wszystko.

wątpie, by tak sie działo. obrazek zawsze można nieco zmienić (tak jak w przykładzie uczyniono: kolor -> sepia).
poza tym elementy mogą być obrócone o 90st lub 180st. opcji jest wiele. :)

@Robertlog: proponuję Ci abyś moze pomyslał np. o konkursie muzycznym. TEAM musiałby mieć np. konto na youtube'ie, gdzie umieszczałby 2-4 sekundowe fragmenty znanych piosenek.... reszta konkursu do dopracowania. jak chcesz, to dopisz ;)
 

DeletedUser

Guest
wątpie, by tak sie działo. obrazek zawsze można nieco zmienić (tak jak w przykładzie uczyniono: kolor -> sepia).
poza tym elementy mogą być obrócone o 90st lub 180st. opcji jest wiele. :)
Właśnie do tego zmierzałem :) Trzeba będzie zdjęcie przerabiać.
 

DeletedUser314

Guest
TrackID - funkcja obecna w oprogramowaniu niektórych telefonów komórkowych firmy Sony Ericsson służąca do rozpoznania utworów, które słyszy użytkownik, a których tytuły chciałby poznać. Wykorzystuje ona usługę Mobile MusicID stworzoną przez przedsiębiorstwo Gracenote.

Jak ktoś dobrze potrafi nucić to nawet znajdzie :>
 

DeletedUser

Guest
Trzeba będzie zdjęcie przerabiać.
przerobienie na sepie zajmuje w PS ok. 10-20 sekund (jest gotowa akcja). obrócenie elementu ok. 10-25 sekund (Image -> Image Rotation i wybór obrotu), pocięcie obrazka slice'ami ok. 40-90 sekund....itd.
czas podaje orientacyjny, ale nawet jeśli zajmie pocięcie i przerobienie 10 minut, to chyba nie jest dużo jak na 1 obrazek i jeden konkurs, który by trwał ok. tygodnia.
poza tym do wszystkich powyższych czynności można zdefiniować 1 akcję w PS i wówczas zajmie to kilka sekund (łącznie z zapisem), niewspominając, że można nadać akcje hurtem na wiele obrazków.

szukaj słabych stron konkursu dalej ;)
 

DeletedUser1724

Guest
W tym konkursiku to i ja bym nawet wziął udział hehe :D Fajny pomysł :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry