Nowe możliwości przycisku "perły"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17245
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł się podoba

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser17245

Guest
Ostatnio otrzymaliśmy aktualizację, w której przycisk usuwania znajomych został przeniesiony do menu kontekstowego, natchnęło mnie to do dalszych zmian związanych z przyciskami.
Otóż co tak naprawdę obecnie daje przycisk "perły" przy ikonce gracza:
-informuję, że dany gracz posiada "jakąś perłę"
-po kliknięciu przechodzimy do miasta danego gracza
Całkiem beżużyteczne, bo do odwiedzenia gracza wystarczy kliknąć jego awatar, a perłe ma pewnie jakies 95% graczy.

A co by było gdyby kliknięcie powodowało wylistowanie wszystkich pereł gracza, wraz z obecnym poziomem danej perły, stanem PRów do kolejnego poziomu + ewentualnie pokazaniem zwrotów za dany wszystkie miejsca? Wyglądało by to całkiem podobnie do tego co umożliwia nam Ranking Globalny -> perły architektury. Jednak odbywało by się to jednym kliknięciem, wraz z ewentualnym pokazaniem informacji o nagrodach za pomoc. Wydaję się bardziej sensowne i przydatne? Co sądzicie

Propozycja wyglądu okienka, które sie pojawi po kliknięciu "perły", żeby lepiej zobrazować o co mi chodzi:
propozycja.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ikona perły przy niku gracza oznacza , że dany gracz posiada perły które można jeszcze rozbudować , może tak być że przy awatarze gracza brak ikony , co nie oznacza że nie posiada pereł (to też) ale że ma wszystkie posiadane perły wybudowane na maxa i nie posiada odblokowanych kolejnych poziomów

to co proponujesz , jest oczywiście ciekawe jednak nie do wprowadzenia
dlaczego ? na zasadzie "nie bo nie"
bzdurą totalną i wielką ułomnością nazwę okienko przeglądarki na karcie rankingu , gdzie jest zakładka "perły" niech mi ktoś logicznie podrzuci , po co tam te okienko ? skoro nie da rady wpisać tam nazwy danej perły ?

która to arka ? :haha:

perły.png
 

DeletedUser17245

Guest
@yakiii Pewnie to wiesz i sie droczysz, ale wytlumacze, wyszukiwarka sluzy do wyszukiwania po nicku, nie po perle :) ARKAdy75, mrsiARKApl, jARKAn10212 etc

@edit
i wlasnie jak wyszukasz jakiegos gracza, npm mnie, to masz wylistowane wszystkie moje perly :) i cos takiego chcialbym wprowadzic po kliknieciu w ikonke perly (bez koniecznosci odwiedzania kogos)

@edit2
Na dodatek gdyby usprawnic to okienko o dodatkowe informacje, dokladnie o 5 ikonek ktore sugeruja zloto, srebro, braz, 4 i 5 miejsce i po najechaniu na to wyswietla sie jakie nagrody za dane miejsce to byloby super + kto aktualnie zajmuje dane miejsce (a bardziej ile pr wrzucil) :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
bzdurą totalną i wielką ułomnością nazwę okienko przeglądarki na karcie rankingu , gdzie jest zakładka "perły" niech mi ktoś logicznie podrzuci , po co tam te okienko ? skoro nie da rady wpisać tam nazwy danej perły ?

Wyszukujesz Graczy, których nick zawiera frazę "arka" - spójrz na nicki :)
Oj, widzę że ktoś już przede mną to tłumaczy :)
 

DeletedUser

Guest
@yakiii Pewnie to wiesz i sie droczysz, ale wytlumacze, wyszukiwarka sluzy do wyszukiwania po nicku, nie po perle :) ARKAdy75, mrsiARKApl, jARKAn10212 etc

@edit
i wlasnie jak wyszukasz jakiegos gracza, npm mnie, to masz wylistowane wszystkie moje perly :) i cos takiego chcialbym wprowadzic po kliknieciu w ikonke perly (bez koniecznosci odwiedzania kogos)

@edit2
Na dodatek gdyby usprawnic to okienko o dodatkowe informacje, dokladnie o 5 ikonek ktore sugeruja zloto, srebro, braz, 4 i 5 miejsce i po najechaniu na to wyswietla sie jakie nagrody za dane miejsce to byloby super + kto aktualnie zajmuje dane miejsce (a bardziej ile pr wrzucil) :)
to spróbuj wpisać nik gracza i poszukać go w zakładce "gildia" też powinno pokazać gracza ;) jeśli jest zakładka "perły" to chyba logicze , że powinno wpisać się nazwę perły i obejżeć interesujący poziom tejże , a nie szukać pośrednio poprzez nik gracza , co on tam we wsi posiada ?
 

DeletedUser17245

Guest
@edit obrazek przeniesiony do 1 postu

@yakiii
Tak w ogóle to troche oftopujesz. Piszesz nie na temat mojego pomyslu tylko na temat rankingu globalnego -> perly architektocznie, jesli masz propozycje zmian w tamtym miejscu, zaproponuj wlasny pomysl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
View attachment 2553 Chciałbym zaprezentować, jak miałoby wyglądać okienko po kliknieciu perełki.

@yakiii
Tak w ogóle to troche oftopujesz. Piszesz nie na temat mojego pomyslu tylko na temat rankingu globalnego -> perly architektocznie, jesli masz propozycje zmian w tamtym miejscu, zaproponuj wlasny pomysl
napisałem ci na temat , pomysł być może poniekąd ciekawy , jednak nie przejdzie ;)
 

DeletedUser4614

Guest
pomysł fajny , praktyczny, ale ...

projektanci to sceptycy , nie chca wprowadzac udogodnien wygodnych dla graczy... o gracz ma milion razy klikac i ma caly dzien siedziec...
 

DeletedUser17245

Guest
@aleq
@yakiii

Z całym szacunkiem, ale ta sekcja służy do dzielenia się własnymi pomysłami. Nie nam to oceniać, czy dział R&D wprowadzi jakieś udogodnienie czy nie. My jako gracze mamy prawo do dzielenia się własnymi pomysłami i ich oceny. Proszę tylko, żeby ocenić sam pomysł, a nie fakt, czy twórcy zgodziliby się wprowadzić udogodnienie czy też nie. Oczywiście jeśli komuś się nie podoba pomysł to ma do tego pełne prawo, ale nie chcę, żeby ktoś głosował na "nie", tylko dlatego, że
projektanci to sceptycy , nie chca wprowadzac udogodnien wygodnych dla graczy...
lub
dlaczego ? na zasadzie "nie bo nie"
Osobiście uważam, że pomysł jest bardzo dobry i pozwoliłby łowcom planów na znacznie szybsze przeszukiwanie pereł godnych inwestycji (być może nawet pół godziny oszczędności dziennie)

PS. Sam jestem programistą i nie zawsze muszę robić coś na co mam ochotę. "Klient nasz pan", a w tym przypadku to my jesteśmy odbiorcą i to my płacimy pośrednio lub bezpośrednio za produkt, a udogodnienia nam się zwyczajnie należą.
 

DeletedUser

Guest
zagłosowałem na NIE a to dlatego :
wchodząc na proponowaną kartę pereł danego gracza widzisz tylko perły , bez budynków które ma ewentualnie do zmotywowania , czyli upraszczając masz w nosie co tam mu zmotywujesz :p interesują cię tylko jego perły

wchodząc do jego miasta w obecnie dostępny sposób widzisz jego perły i nie muszisz do nich wszystkich wchodzić , wystarczy że kursorem najedziesz na którąś i zobaczysz czy etap budowy jest dla ciebie interesujący czy nie ?

i ostatni argument , każda zmiana , czy pseudo-poprawka niesie za sobą ogon zamuły gry a walk przede wszystkim ! jako programista powinieneś o tym wiedzieć ? więc może wykorzystaj swój praktyczny potencjał do zaproponowania czegoś co ułatwi wszystkim graczom poruszanie się w grze
 

DeletedUser17245

Guest
AD1. Klikając "Wsparcie" też masz w nosie jego budynki, jest mnóstwo sąsiadów, u których nigdy nawet nie bylem - daje im wsparcie i hej, następny proszę, nie wiem co złego zatem widzisz, żeby robić to samo z Perłami

AD2. wchodząc do miasta, rzadko interesuję mnie konkretna perła (no chyba, że szukam rzadkich planów perły np. Gaja), raczej sprawdzam KAŻDĄ perlę celem zarobku. U każdego gracza muszę zatem najechać na każdą perlę i wchodzę tylko w interesujące np 500/700, potem wyświetlają mi się już informację na temat tej konkretnej perły i wiem czy inwestować czy nie. Tak miałbym wszystko jednym klikiem.

AD3. Jeżeli chodzi o aspekty wydajnościowe, to jestem niemal pewien, że ilość danych pobranych z bazy danych na temat zestawu pereł i ich aktualnego rozbudowania jest mniejsza objętościowo niż ilość danych potrzebnych do wygenerowania wioski gracza :) więc nie ma tu mowy na temat "zamuły".
 

DeletedUser14757

Guest
Ranking pereł jest właśnie tym czego potrzebujesz szukając zarobku. Wpisujesz nick gracza i masz wszystkie perły razem z postępem aktualnego poziomu. Nie trzeba wchodzić do miasta i od razu widać gdzie można wejść i być zarobionym.
 

DeletedUser17245

Guest
przy 240 osobach to trzeba wpisać 240 nicków z palca lub mieć gdzieś w Wordzie/Excelu nicki i 240 razy ctrl+c/ctrl+v, mało to wydajne. Sam ranking pereł powinien działać tak jak wspomniał @yakiii i w końcu by do czegoś służył! Żeby tam znaleźć np innowacje na 2-3 poziomie trzeba szukać "gdzieś" miedzy 8000 a 9000 stronka ;) tak byś wpisał "wieża innowacji" i byś miał wyniki tylko dla inno ;) Szkoda, myślałem, że pomysł przypadnie do gustu :(
 

DeletedUser17339

Guest
Bardzo dobry pomysł. Duża oszczędność czasu i kliknięć.
 

HuanMing

Książę
A ja to w ogóle byłabym za pozbyciem się tego przycisku. Pamiętam jak w FoE nie było jeszcze pereł. Gdy się pojawiły i mieli je bardzo nieliczni gracze wprowadzono magiczny przycisk przy avatarze gracza, głównie po to żeby usprawnić szukanie tych wybranych. Teraz prawie każdy ma perły, spotkanie kogoś bez jest prawie jak znalezienie kwiatu paproci. Dlaczego zamiast tego nie usprawnić/ulepszyć wyszukiwarki pereł?
 

Tbnfd

Szlachcic
"bzdurą totalną i wielką ułomnością nazwę okienko przeglądarki na karcie rankingu , gdzie jest zakładka "perły" niech mi ktoś logicznie podrzuci , po co tam te okienko ? skoro nie da rady wpisać tam nazwy danej perły ?"
+

https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?attachments/perly-png.2550/

-> Też mnie drażni, że jak ostatnio próbowałem wpisać nazwę perły w opcję WYSZUKAJ w zakładce PERŁY -to nie znalazło mi danej perły o podanej nazwie, tylko podało różne nie związane z tym perły różnych graczy.
Po to kurna jest opcja WYSZUKAJ w osobnej zakłdace PEREŁ by nie szukać osób/graczy, tylko wyłącznie perły o tej nazwie wśród różnych graczy na danym świecie!
Jak ktoś chce sobie wyszukać gracza po nazwie, aby wejść w jego perły, to niech sobie to kurna robi w zakładce GRACZE a nie PERŁY !!!

Przydała by się opcja WYSUKIWANIA KONKRETNYCH pereł [np wieża babel wpisuje i podaje mi listę wszystkich dostępnych do rozbudowy wież babel, z czego najlepiej najpierw u znajomych, następnie gildyjne wieże, a potem reszta graczy np alfabetycznie, albo wg ilości już wrzuconych/pozostałych pkt czy wg poziomu perły o podanej nazwie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry