[Handel] Nowe filtry handlu

Czy też sądzicie że takie filtry byłyby przydatne ?


  • W sumie głosujących
    5

Baku365

Szlachcic zagrodowy
Witam serdecznie,
ostatnio napotkałem nieprzyjemną dla mnie sytuację podczas handlu. Mianowicie w sąsiedztwie trafiają mi się osoby, które wstawiają multum ofert ponad 5 epok wyżej.
Jestem osobą, która lubi zorientować się, co ludzie z sąsiedztwa potrzebują lub mają do zaoferowania, a kiedy osoba wystawia około 300 ofert, ciężko jest przeglądać. Jestem świadom tego że da się wyszukiwać dokładne oferty, ale po wielokrotnym wyszukiwaniu, człowiek czasami zapomina co kto chciał.
To skłoniło mnie do stworzenia tematu.
I stąd moje pytanie : czy da się usprawnić filtry, żeby wyświetlały tylko oferty do epok, które nas interesują ?
Bo trochę nielogiczne dla mnie jest pokazywanie ofert towarów z postmodernizmu dla osób które są wiele epok niżej.
 

chemik12

Wicehrabia
Nie wiem w czym problem...Już nie raz widziałem/kupiłem towary np przyszłość/postmodernizm za towary naprawdę niskich epok, np. wczesne. Zawsze możesz sobie zawęzić oferty tylko do tego co możesz zaoferować...Chyba że chciałbyś np filtr nie jak teraz jako konkretny rodzaj surowca ale np całą epokę (np oferujesz jesień bez rozdrabnianie się na konkretne rodzaje surowców z tej epoki) i chcesz zobaczyć co za to dostaniesz...
 

Baku365

Szlachcic zagrodowy
Chemik12 dokładnie o czymś takim myślałem. I wiem że handle za surowce z wysokich epok za te z niskich są bardzo opłacalne Persarum Rex, możliwe że źle ubrałem to w słowa. Fizycznie nie mam możliwości kupić szkła za części lub ropę i chciałbym mieć możliwość włączenia filtra, tak jak na przykład ten z ofertami tylko między członkami gildii, tylko żeby pokazywał mi tymczasowo w moim zakresie technologii, ew epokę wyżej.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Pytanie czy to na pewno bylo by ulatwienie? Zwykle na targ wchodzi sie w poszukiwaniu konkretnego towaru lub w celach "zarobkowych" w pierwszym przypadku filtr zbedny bo klikasz konkretny towar w drugim filtr ograniczy widok atrakcyjnych ofek z wyzszych epok (jak sa gpch mozna " trafic" naprawde swietne okazje). To tylko moja opinia moze sie myle albo nie do konca zrozumialem dzialanie takiego filtra.
 

Mark R

Wójt
Tak.
Przydałaby się opcja zawężenia liczby ofert do wybranej epoki, oprócz konkretnego surowca.
Łatwiej było by się zorientować w opłacalności ofert.
Wystarczy dodać w rozwijane menu wyboru towarów, nazwę epoki po każdej grupie towarów.

coś takiego:
1617196502229.png
 

Baku365

Szlachcic zagrodowy
Mark R, dokładnie o to mi chodzi. Persarum Rex, chciałbym po prostu mieć możliwość zobaczyć rzeczy w mojej erze bez konieczności przeglądania ich "pojedyńczo" lub wertowania 100 stron handlu. I czasami zdarza się że własne oferty z rynku nie schodzą, a na szybko potrzebujesz surowiec A. Dlatego chciałbym rozplanować sobie czy nie dałbym rady surowca B wymienić na surowiec C , a później surowiec C na A. I dlatego zwyczajnie wolałbym zobaczyć całą listę ofert z mojej ery, czy udałoby mi się tak zrobić bez sprawdzania uprzednio po kolei wszystkich opcji.
 

chemik12

Wicehrabia
Jeśli dobrze kojarzę to @Mark R przedstawił jedną z opcji FoE Helpera. Tam jest taka możliwość....Przykładowo masz towary z wczesnego i chcesz za nie towary z przyszłości. Szybko można sprawdzić czy są takie na targu (oczywiście musi mieć w gronie sąsiadów, znajomych ewentualnie w gildii gracza który takie oferty wystawia )
 
Do góry