[Perły Architektury] Nowa perła- jednostki wojskowe

Chcę nowej perły produkującej jednostki wojskowe


  • W sumie głosujących
    22

midh

Wójt
Ja wiem, że padały już podobne propozycje i odbiór był dość chłodny, ale uważam, że sytuacja się zmieniła od kiedy weszło gpch, wiec powstanie perły, która wspomoże alca jest konieczne.
Uzasadnienie :
1. gpc- permanentnie brakuje wojska i podnoszenie alca nic w tej kwestii nie zmienia, tu nie chodzi o 10 czy 20 więcej tylko o 100 dziennie
2. jest mnóstwo pereł dających surkę, pr, monety, zaopatrzenie etc a z niewiadomych przyczyn tylko jedna produkująca jednostki wojskowe, o ile wcześniej balans był zachowany, bo wojsko było potrzebne tylko do wg i dla elitarnej grupy do gvg o tyle teraz potrzebuje go każdy aktywny gracz
3.niezależnie od umiejętności, zainwestowanej realnej gotówki, czasu spędzanego dziennie w grze i co tam sobie wymyślicie jeszcze, nie sposób efektywnie konkurować z graczami, którzy grają po kilka lat i nagromadzili sobie dziesiątki tysięcy wojska, wcale nie musieli być aktywni ich jedyną przewagą jest to że zaczęli wcześniej i alca im produkowało jednostki

i najważniejsze :) ....

4. gra ewoluuje, zmieniają się priorytety, zmienia się sposób rozwoju, Twórcy muszą wziąć pod uwagę, że jeśli wprowadziło się tak fundamentalną zmianę w grze jak gpch to trzeba rownież dostosować w miarę możliwości pozostałe aspekty do tej zmiany - tworzenie budynków eventowych czy z osad kulturowych, które zapewniają wojsko to zdecydowanie za malo

zapraszam do komentarzy :))
 

Markiz.

Książę
Jak sam napisałeś " jest mnóstwo pereł dających surkę". O ile wiem, w GPC nie ma obowiązku walczyć, ale można negocjować. Wręcz jest to wskazane dla osób nie posiadających wojska.
Trzeba rozbudować perły towarowe i problem z brakiem wojska zniknie jak za dotknięciem magicznej różdżki.
 

Blade1984

Książę
Dokładnie tak jak wyżej kolega napisał, po drugie żeby walczyć i robić np. po 100 walk dziennie i tak trzeba miec baaaardzo duży procent bonusu do armii obronnej i to jest kluczem do dużej liczby walk, bo dzięki temu nie tracisz tyle jednostek. Z ciekawośći midh ile walk robisz dziennie bez żadnych budynków na sektorach?
 

Mark R

Wójt
1. gpc- permanentnie brakuje wojska i podnoszenie alca nic w tej kwestii nie zmienia, tu nie chodzi o 10 czy 20 więcej tylko o 100 dziennie
Alcatraz na 75 lvlv to 73 jednostki dziennie, mało ?

nie sposób efektywnie konkurować z graczami, którzy grają po kilka lat i nagromadzili sobie dziesiątki tysięcy wojska, wcale nie musieli być aktywni ich jedyną przewagą jest to że zaczęli wcześniej i alca im produkowało jednostki
No nie masz tu racji bo musisz pamiętać o tym że gracze zmieniają epoki, po zmianie epoki stan jednostek z nowej wynosi 0.
Ja 2 tygodnie temu wszedłem w arktyczną a już jednostek przybywa więcej niż zdycha w gpc.
A że ciężko konkurować z kimś kto gra kilka lat... no sory, ale chyba wszystko prawidłowo.
 

midh

Wójt
nie jestem zwolennikiem dyskusji kogos kto zaklada temat z komentujacymi ale skoro zadajecie pytania ...
O ile wiem, w GPC nie ma obowiązku walczyć, ale można negocjować
nie, nie mozna negocjowac, nie ma na to czasu, kiedy sektory padaja w 10 -20 sekund czasami

Z ciekawośći @midh ile walk robisz dziennie bez żadnych budynków na sektorach?
80 mniej wiecej bez budynkow, ale ja nie walcze bez budynkow za wyjatkiem poczatku sezonu gpch

żeby walczyć i robić np. po 100 walk dziennie i tak trzeba miec baaaardzo duży procent bonusu do armii obronnej i to jest kluczem do dużej liczby walk,

ja mam 4 cyfrowy atak i ponad 600 obrony w ataku i nie chce robic po 100 walk bo tyle to robia niedzielni uczestnicy gpch


Alcatraz na 75 lvlv to 73 jednostki dziennie, mało ?
mam alca na 80 , to 78 jednostek dziennie, przy oszczednej grze na gpch jakies 2-3 godziny max, wez pod uwage, ze nie musza pasc, wystarczy ze beda uszkodzone co wyklucza ich w zasadzie z walki





No nie masz tu racji bo musisz pamiętać o tym że gracze zmieniają epoki, po zmianie epoki stan jednostek z nowej wynosi 0.
musze napisac - niewiarygodna bzdura, podstawowa jednostka w grze jest lotr dla wiekszosci epok, zmiana epoki nic w tej kwestii nie zmienia


A że ciężko konkurować z kimś kto gra kilka lat... no sory, ale chyba wszystko prawidłowo.
serio ? sadzilem ze sam czas zalozenia konta nie powinenem miec decydujacego wplywu tylko rozwoj miasta, czas spedzony w grze, umiejetnosci itd itd a sprobuj konkurowac z kims kto ma 50 000 lotrow tylko dlatego ze nie mial gdzie ich wydawac, ma nizszy procent ataku, ma gorsze perly, ma wszystko gorsze, ba nawet czas online ma 10 razy mniejszy niz Ty ale wojskiem moze szastac na prawo i lewo ale Ciebie ogranicza jego ilosc -- to jest prawidlowe ?
 

Blade1984

Książę
ja mam 4 cyfrowy atak i ponad 600 obrony w ataku
ja nie walczę tylko negocjuję, bo mam bardzo mało ataku i otwarcie się do tego przyznaję, robie około 35 wegocjacji bez budynków czyli zbliżona wartość punktów do zajecia jak twoja ale z tego co widzę po innych graczach którzy robią po kilka tysięcy walk, to mają zdecydowanie więcej obrony od Ciebie, zainwestuj w obronę i będziesz ponosił mniejsze straty
 

midh

Wójt
ja nie walczę tylko negocjuję, bo mam bardzo mało ataku i otwarcie się do tego przyznaję, robie około 35 wegocjacji bez budynków czyli zbliżona wartość punktów do zajecia jak twoja ale z tego co widzę po innych graczach którzy robią po kilka tysięcy walk, to mają zdecydowanie więcej obrony od Ciebie, zainwestuj w obronę i będziesz ponosił mniejsze straty
to tak nie dziala Blade :) i to ja jestem jednym z tych graczy co robia po pare tysiecy walk na gpch ale to nie ma nic do rzeczy, chcialbym zeby kazdy mial wybor walka albo nego a teraz wyboru nie ma bo przy 100, 200, 300 albo 500tnej walce w ciagu dnia zaczyna brakowac wojska, jedna perla dla wojska- milion dla pr czy surki - to nie jest prawidlowy balans
chcesz wiecej negocjowac, stawiasz kolejna perle produkujaca surke i kolejna i kolejna, chcesz wiecej walczyc ? nie masz co postawic :)
 

Blade1984

Książę
chcesz wiecej negocjowac, stawiasz kolejna perle produkujaca surke i kolejna i kolejna
500 neg i tak nie zrobisz nawet przy wszystkich postawionych perłach od surki zwłaszcza że od modernizmu produkuje się, towary nieprzetworzone, więc i tak gracze zorientowani na atak mają łatwiej, negocjuje póki mam surke, podobnie jest z walką, walczysz póki masz czym, ale pamiętaj że każde podejscie zabiera całkowicie surke, a walka nie, no chyba że jednostka poległa. Ale rozumiem twoje pobudki, chociaż głos już oddałem. no nic walcz, próbuj, protestować nie będę ;)
 

Dark Raider

Baronet
A czy z GPC czasem w nagrodach nie wypada też wojsko ? Midh pewnie się smuci bo na GvG brakuje już jednostek . Midh przy twoim ataku i obronie to max tracisz do 30 jednostek dzienne w GPC w zależności od oporu. Wiadomo, najlepiej jest bić bez strat. Ja przypomnę że niektóre budynki eventowe oraz budynki z osad dają jednostki, postaw sobie kilka zamiast kolejnej karuzeli, rotundy itd.
 
Do góry