Nowa Epoka i inne nowości czekają nas w tym roku :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1724
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1724

Guest
Z pierwszej nowości jaka czeka nas w tym roku jest wprowadzenie długo oczekiwanej nowej Epoki Kolonizacyjnej, która już nas przybliży bardziej do współczesności. Wielu z Was zbulwersowało się wymianą i zastąpieniem produktów na inne lecz ta zmiana miała przede wszystkim być zapowiedzą nowej Epoki. Epoka Kolonizacyjna to już powiew świeżości w grze na którą każdy z Was czekał, nowe budynki takie jak Koloseum, Katedra Notre Dame czy to nie brzmi znajomo??? :)


Kolejną nowością są zmiany w Plądrowaniach i Odrestaurowaniach. Zostanie dodana funkcja "Napraw", która ma za zadanie przywrócić pełen zbiór po splądrowaniu przez agresora, również plądrowanie zostanie poszerzone o możliwość uszkodzenia budynku dekoracyjnego, a tym samym spadek zadowolenia do czasu kiedy właściciel wejdzie na serwer i tego budynku nie naprawi.

Teraz dla tych co lubią walczyć, a mianowicie system PVP również dostanie kilka nowych funkcji. Mianowicie zostanie dodana współpraca między graczami jak i również Gildiami, gdzie będą one musiały współpracować w podbijaniu nowych obszarów na mapie :) Dokładniej jak to się będzie odbywało tego nie wiadomo :p


Jeżeli Administracja może to prosiłbym o sprostowanie jeżeli w czymś popełniłem błąd lub źle opisałem to co czeka nas najprawdopodobniej jeszcze w tym roku :)
 

DeletedUser1539

Guest
A jest jakaś przybliżona data bo większa część zaczyna się nudzić ;/
 

DeletedUser437

Guest
I dziwnym zrządzeniem losu podanie tego do wiadomości zbiegło się z głosowaniem na najlepszą grę przeglądarkową.
 

DeletedUser1147

Guest
no powoli zaczynam sie nudzic ... pasowałoby aby ta nastepna epoka powstala dość szybko
 

DeletedUser1724

Guest
no powoli zaczynam sie nudzic ... pasowałoby aby ta nastepna epoka powstala dość szybko

Pierwszy etap przygotowań do nowej epoki już został wprowadzony wraz z aktualizacją 0.13 więc myślę iż Epoka Kolonizacyjna zostanie w miarę szybko wprowadzona :)
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli bitwy z Aztekami będą na tym samym kontynencie to się załamię... Mam również nadzieję na fakty historyczne z kolonizacji, jak np. sojusz ze zbuntowanymi plemionami i przerażenie, jakie wywoływały konie na Aztekach, Majach i innych ludach, które podczas najazdu pierwszy raz zobaczyli konia ;/
 

DeletedUser1152

Guest
Jeżeli bitwy z Aztekami będą na tym samym kontynencie to się załamię... Mam również nadzieję na fakty historyczne z kolonizacji, jak np. sojusz ze zbuntowanymi plemionami i przerażenie, jakie wywoływały konie na Aztekach, Majach i innych ludach, które podczas najazdu pierwszy raz zobaczyli konia ;/
to nie te czasy ! Aztekowie to w. XVI a kolonizacja to juz XVII wtedy podbijano wyspy obok afryki . Poza tym koloseum to do epoki żelaza a katedra notre-Dame (1163-1345) czyli rozkwit średniowiecza albo już jesień. Poza tym z bloga wynika że będą budynki produkcyjne takie jak wytwórnia perfum i plantacja tabaco. A jak by były te plemienia z ameryki południowej to by były ziemnioki ;) kukurydza i pomidory .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jawentonik ma rację. To wygląda jak epoka robiona na kolanie, bez minimalnego chociażby przygotowania historycznego i geograficznego. Jeżeli już ma być nowa epoka to powinna nią być epoka odkryć geograficznych, bądź renesans. Budynki nawiązały by kształtem do tych z epoki żelaza. Po za tym nie rozumiem czemu nagle budynkami miały by się stać konkretne budowle z naszego świata? Nic takiego nie miało miejsca wcześniej! I co? Będzie Katedra Notre-Dame bez krzyża, jak kościół czy gabinet lekarski, żeby nie obrazić czyiś uczuć religijnych? Dobrze by też było ograniczyć rodzaje budynków do tych występujących w miastach europejskich. Gryzło by się w moich oczach to, że stały by w moim mieście obok siebie: Łaźnia Publiczna (z Rzymu) i Plantacja Tytoniu (z Am pd). Pomijam zupełne zignorowanie przez autorów gry kultury arabskiej i dalekiego wschodu. Trzeba być konsekwentnym!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Już widzę jak każdy w mieście buduje Notre Dame a ci z czołówki mają jedną przy drugiej xD

Popieram Iannara. Przecież średniowiecze skończyło się odkryciem Ameryki i jeśli w grze nie będzie konkwisty to się zawiodę. Tylko kilka krajów brało udział w tym wydarzeniu, ale zmieniło ono losy świata i kontynentu! I ciekawe jednostki, jak Wojownicy-Orły lub konni konkwiskadorzy wyposażeni w broń palną... Mity o el Dorado, straszliwe rytuały, sojusze ze zbuntowanymi plemionami... Starcie kultury nowożytnej i starożytnej. To jest wg mnie najciekawsza epoka w dziejach.
 

DeletedUser1724

Guest
Cóż ja również jestem zniesmaczony tą nową Epoką biorąc pod uwagę wątki historyczne, które dla Polski i Polaka jednak były i będą zawsze ważne. Wiele rzeczy tutaj wprowadzanych są jak to Iannar napisał "robione na kolanie" lecz niestety my wpływu nie mamy na to co Autorzy gry sobie wymyślili i co zamierzają wprowadzić... My tylko możemy czekać i ewentualnie dyskutować bo wpływu na pewno gracz na rozwój projektu nie będzie miał :(

A w ogóle mnie najbardziej zastanawia fakt wprowadzenia współpracy między Gildiami i innymi osobami w walkach PVP czy podbijaniu prowincji bo skoro nie chcą wprowadzić, a raczej puki co nico tym nie słychać głupiego Chatu dla Gildii lub wiadomości grupowych to nie wiem jak będzie to wyglądało....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Fajnie byłoby zobaczyć husarię, ale że Polska nie brała udziału w kolonizacji, na pewno jej nie będzie :( W sumie to mamy nordyckich berserkerów, szkockie claymore, brytyjskie długie łuki więc może... Ale szanse są raczej nikłe.
 
Do góry