niesprawiedliwy event.

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
osoba ktora nie kupuje diamentow nie ma najmniejszych szans dostac sie do ostatniej lotej ligi.
bez kupowania diamentow maxymalnie mozna osiagnac srebrna - co jest niesprawiedliwe!

osoby ktore kuuja diamenty a za diamenty walute eventowa powinny miec "osobny " turniej z innymi rodzajami nagrod.
 

HuanMing

Książę
Brednie, po pierwsze diamenty można sobie zbierać i niekoniecznie trzeba je kupować za prawdziwą walutę, po drugie dlaczego ktoś kto jest skłonny wydać prawdziwe pieniądze dla nagród/przewagi/czegokolwiek ma być traktowany inaczej? Na tym właśnie polega cała idea kupowania diamentów, na przewadze i polepszaniu swojej sytuacji względem ludzi bez diamentów. I to właśnie jest sprawiedliwe, płacisz, masz lepiej.
 

bartekmod

Książę
to wprowadźmy 3 rodzaje turniejów:
- dla bezdiamentowców
- dla diamentowców ze studni
- dla diamentowców za kasę

natomiast @caelian ma po części rację, a po części @HuanMing ma rację... tak, taka jest idea diamentów, jednak wykonanie całego eventu bez wydawania diamentów powinno dawać pewną gwarantowaną nagrodę podstawową, chcesz więcej, użyj diaxów

tutaj mamy sytuację, że wykonanie całego eventu, zrobienie wszystkich zadań, logowanie się codziennie dla zbioru dziennych 50 bidonów, wykorzystanie wszystkich napoi na strzały najlepsze pod względem odległości, tak by jak najwięcej goli zdobyć daje.... no właśnie, co daje? teoretycznie powinna być to liga srebrna? a może pod koniec eventu dużo diamentowców postrzela dodatkowe gole i będzie tylko brązowa? im mniej Graczy na świecie wyda diamenty tym lepszą ligę zgarną pozostali, ale trafiając na świat pełen diamentów zostaniemy "ukarani" gorszą nagrodą?

w innych eventach nagrody zgarnialiśmy za aktywność sąsiedztwa, im więcej wykonanych prób tym lepsza końcowa nagroda dla wszystkich, więc jak sąsiad użył diamentów to i ten bezdiamentowy odnosił zysk, a tutaj? na odwrót...
 

HuanMing

Książę
Ale jakiej nagrody nie dostaniemy? Tolosa dostaje się z zadania, upgready można wygrać z goli, mnie się udało bez wydania 1 diamentu zgarnąć wszystkie potrzebne ulepszenia i jeszcze 2 mi zostały. I jak po części mogłabym się nawet z Tobą zgodzić, tak po raz kolejny przemilczany jest fakt, że diamenty można wygrać, zebrać, dostać, zdobyć, wywalczyć, i to naprawdę pokazną ilość, bez wydawania ani grosza. A do tego wszystkiego, nie wiem skąd bierze się to silne przekonanie, że sprawiedliwość polega na tym że każdy dostaje tyle samo i tak samo bez względu na wkład.
@bartekmod, nie zrozum mnie zle, nie mówię, że event jest dobry czy dopracowany, ale ileż można czepiać się, że ktoś kto finansowo wspomaga całe przedsięwzięcie FoE ma lepiej? Ja się cieszę, że ludzie kupują diamenty i mają za to coś lepszego, bo dzięki nim ja mogę sobie spokojnie od 6 lat grać.
 

bartekmod

Książę
raczej na pewno bez diamentów nie dostaniemy portretu sędziego (hihi), nie dostaniemy świątyni wiedzy oraz nie dostaniemy 100 PRów
jednak nie wiemy, czy nie znajdziemy się w sytuacji że nie dostaniemy portretu, nie dostaniemy świątyni, nie dostaniemy 150 PRów oraz nie dostaniemy ulepszenia
może być tak, że 6 goli na części światów da ligę srebrną, a na części światów tylko ligę brązową - to są te różnice, albo 7 goli da ligę złotą, a na części światów srebrną (w tym momencie są to "szacunkowe" wyniki uwzględniające obecne różne przypisanie lig na światach, może się to zmienić co najwyżej na niekorzyść i te ilości goli dadzą proporcjonalnie jeszcze niższe ligi, wszak event trwa)
Tutaj nie powinno być pola do przypisania różnych ligi Graczowi niewydającemu diamentów - zrobienie całości eventu powinno gwarantować konkretną ligę z konkretnymi nagrodami, bez względu na czynniki zewnętrzne (ileś diamentów wydanych przed iluś Graczy). A te przedziały się różnią - przez co identyczny wynik na koniec może dać różne rezultaty. Mówisz o dostawaniu tego samego bez względu na wkład, ale nikt nigdy nie postulował by Gracz co zrobi pół eventu dostał to samo co Gracz, który zrobił całość. Tutaj natomiast klaruje się sytuacja, że na części światów za zrobienie całego eventu będzie srebro, a na części brąz, a więc inny wynik mimo tych samych dokonań i to na pewno nie jest sprawiedliwość.

Ja nie mówię, że bez diamentów ma być mega wypaśny zestaw nagród, ale któraś liga powinna być gwarantowana i tyle. Tylko nie mów mi że gwarantowane jest te kilka rzeczy za zadania, a bidony to jest zupełnie dodatkowy element eventu - jakby miał być dodatkowy to powinien być tylko za diamenty dostępny i wtedy zgoda. Jeżeli można strzelać bez diamentów to powinno to "coś" gwarantować na pewno, a nie na zobaczy się co z tego wypadnie.
A co do łatwości zdobywania diamentów bez kasy owszem wiem jak i mam olbrzymie zapasy wartości kilku tysięcy zł, zupełnie za darmo. To daje mi możliwości powalczenia o lepsze nagrody, gdybym uznał że warto je mieć. Ale jeżeli będę musiał wydać diamenty by zdobyć to samo co na drugim świecie mam bez diamentów? Zamiast na coś ekstra wydać to wydać na wyrównanie świata z mniejszą konkurencją? Nie czujesz że tu jest coś nie tak?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie czujesz że tu jest coś nie tak?
Wszystko jest dokładnie tak jak ma być.

Jedynym celem utrzymywania gry przez wydawcę jest zarabianie.
Gdy gra zacznie przynosić straty zostanie zamknięta.
Wydawca robi wszystko aby zmaksymalizować zyski, z tego właśnie powodu wśród dziennych nagród znalazły się ulepszenia.
 

HuanMing

Książę
A widzisz, dla mnie to wygląda inaczej. Według mnie nagrodą "główną" w tym evencie jest tolos i jego ulepszenia, a ligę traktuję jako dodatek, i chyba wszystkie nagrody (poza portretem) można wylosować w dziennych nagrodach (nie jestem pewna co do PRów, ale na pewno są i świątynie, ulepszenia, zmniejszenia, etc.) stąd nie rozumiem gdzie tu jest ten straszny, okropny problem niesprawiedliwości. Gdyby ulepszeń tolosa nie dało się wylosować jako dziennej nagrody, tylko można było wygrać za gole zgodziłabym się z Tobą w 100%.

A co do różnic na światach, jakby Ci to powiedzieć, różnią się i będą się różnić, grałam przez jakiś czas na więcej niż jednym świecie ale zrezygnowałam po jakimś czasie gdyż surowce, których pilnie potrzebowałam były praktycznie nieosiągalne, bo gracze na innym poziomie, bo konta "eventowe" czy "wymianowo-PRowe" i to się nie zmieni, światy będą się różnić dopóki mozna z tego czerpać korzyści na "głównym" koncie.

Rozumiem Twój punkt widzenia ale nie mogę się zgodzić, nagrodę główną (Tolosa i ulepszenia do niego) da się wygrać bez wydawania diamentów, czyli każdy ma taką samą szansę na każdym świecie, a to że nie każdy dostanie portret sędziego, albo to że na różnych światach trzeba się różnie namęczyć żeby ten portret mieć zupełnie nie sprawia że uderza we mnie brak sprawiedliwości.
 

DeletedUser7795

Guest
Gracze, którzy pracują mają bardzo małe szanse na wejście do złotej ligi. Zwyczajnie nie mam czasu na wykonywanie zadań z produkcją. Olałem ten event ciepłym moczem.
 

bartekmod

Książę
Rozumiem Twój punkt widzenia ale nie mogę się zgodzić, nagrodę główną (Tolosa i ulepszenia do niego) da się wygrać bez wydawania diamentów

A to się dopiero okaże czy się uda ;) bo tam gdzie są % w dziennych też jest losowość i część będzie miała szczęście, a statystycznie ktoś tego szczęścia nie będzie miał.
I naprawdę nie chodzi o portret (warto mieć portrety - jak na kole jest jakiś do zdobycia, a już go masz to zwiększa szansę na nagrodę którą losujesz, bo nie stracisz losu na ten portret - mniejsza o dygresję). Nie chodzi też o inne nagrody, bo myśle że poniżej brązowej się nie wypadnie, zmniejszenie studni się przyda a ligi powyżej... sprawa reszty nagród mało istotna, to czy dostanę tyle czy tyle PR mniejsza o to, czy dostanę ŚW bez znaczenia, jedno ulepszenie w tą czy w tamtą, chociaż traktując tolosa jako nagrodę główną akurat jest to istotna nagroda :) chodzi o sam fakt, że robiąc na kilku światach event w pełnym komplecie i strzelając maksymalną liczbę goli jaką się da - osiągnięcia ligowe będą różne. Wygrywasz wszystkie mecze w sezonie - jesteś mistrzem, a sezon później (serwer obok) wygrywasz wszystkie mecze w sezonie ale masz tylko vice-mistrzostwo, chociaż wygrywając wszystko nie da się przegrać, w tej grze jednak się da...
 

DeletedUser11629

Guest
osoba ktora nie kupuje diamentow nie ma najmniejszych szans dostac sie do ostatniej lotej ligi.
bez kupowania diamentow maxymalnie mozna osiagnac srebrna - co jest niesprawiedliwe!

osoby ktore kuuja diamenty a za diamenty walute eventowa powinny miec "osobny " turniej z innymi rodzajami nagrod.
Kłamiesz. Nie kupiłam ani jednego diamentu, a jestem w złotej lidze na głównym świecie. Przestań jęczeć, tylko się do roboty weź, to też będziesz.
 

DeletedUser13672

Guest
na świecie "D" ktoś strzelił 105 goli, ile diamentów na to poszło, aż mi się nie chce liczyć
A na świecie A złota liga jest w przedziale 8-130 jutro świątynia wiedzy.Kto pomyslal zostawil sobie energetyki na koniec I sie utrzyma
 

bartekmod

Książę
Rozumiem Twój punkt widzenia ale nie mogę się zgodzić, nagrodę główną (Tolosa i ulepszenia do niego) da się wygrać bez wydawania diamentów

zacytuję wypowiedź kolegi z Gildii:
"miałem 2200 napojów i za wszystkie podania do bramki wczoraj nie dostałem żadnego rozszerzenia"

czyli tak jak przypuszczałem, nie jest to takie oczywiste że uda się Tolosa na maxa postawić - miałem rację
 

HuanMing

Książę
No nie jest oczywiste, przy tej całej losowości i tu się z Tobą zgodzę, że nagroda główna (tolos, nie złota liga) powinna być przyznawana wszystkim którzy skończą event. Mi przy 0 wydanych diamentów udało się postawić tolosa na 10 poziomie i jeszcze mam w inwentarzu 5 ulepszeń, tylko że ja wydałam wszystkie zarobione napoje tylko w dniach kiedy było rozszerzenie, nie wydałam ani jednego próbując zdobyć inne nagrody. Ale z tego co pamiętam dyskusja dotyczyła ligii i tego że nie da się być w złotej bez wydawnia diamentów. Ja skończyłam w srebrnej, pomimo że w złotej byli gracze ze 110 bramkami.
 

DeletedUser7795

Guest
Pewnie na sam koniec ilość bramek potrzebnych do awansowania do złotej ligi sporo wzrosła.
 

bartekmod

Książę
Ten event był perfidnie skonstruowany - albo lecisz na gole i prawie nie trafiasz nagród dziennych (jak już nie było nagród mnie interesujących na koniec to wydawałem specjalnie na części światów bidony na najdalsze podania i na co trzeci świat wpadła dzienna), albo patrzysz na szanse % i wybierasz najlepsze względem wygrania nagrody dnia, nie zaś odległości, a wtedy w lidze masz lipę. Na jednym świecie robiąc wszystkie zadania, zbierając wszystkie dzienne bidony i wydając je wszystkie na strzały %, osiągnąłem ligę zaledwie amatorską i brakowało mi dosłownie kilku bidonów do gola dającego ligę srebrną (bo była ta dziura na brązie). Żeby do ligi srebrnej awansować musiałem wydać 200 diamentów i musiałem sobie przekalkulować czy dodatkowe zmniejszenie studni i zyskanie 3 kratek terenu jest tego warte (bo to było moim celem na pobocznym).
 

DeletedUser19629

Guest
Eventy eventami ale gdzie stawiać te budynki ? Są coraz większe.Chcąc je wszystkie mieć trzeba by zrezygnować z wszystkich innych. Produkcyjnych,wojskowych itd. Może by tak zamiast tych bzdetnych nagród typu 10% premii do monet i palmy (ona jest dla modków) była nagroda w postaci rozszerzenia terenu ? W inwentarzu niedługo zabraknie miejsca.Mam także nowy statek w mieście.W inwentarzu także.To jest chore!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Z całą pewnością nie będzie ekstra rozszerzeń również w inwentarzu nie zabraknie miejsca.
To, że całkowicie za darmo otrzymujesz nagrody, często atrakcyjne, jest chore?
Zrozumcie, że jedynym celem wydawcy gry jest ZARABIANIE.
 

DeletedUser17397

Guest
szkoda że za diamenty nie można kup[ić azyla championa albo dodatkowych roszczenie terenu tylko trzeba iść w epokę mi się bardzo podoba bycie współczesności ale jak tylko wykupie ostatnie roszeżęnia terenu za medale będe musiał iść w epoke
 
Status
Zamknięty.
Do góry