[Wyprawy gildyjne] negocjacje - inteligentny system przyspieszajacy

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

czy sie podoba

  • tak

    Głosy: 3 30,0%
  • nie

    Głosy: 5 50,0%
  • inaczej: opis w poscie

    Głosy: 2 20,0%

  • W sumie głosujących
    10

DeletedUser

Guest
jak w temacie

naleze do osob ktore negocjuja w WG i dziwi mnie brak przyspieszonego zakanczania negocjacji.

prosty przyklad:
mam 3 proby i mam 2 towary - oczywistym jest ze sie zmieszcze - zatem klikajac w pierwsze 3 wyprawy zamiast:

1 negocjacja -
1 klik - wejscie
5 klikow ustawienie zlota
od 1 do 4 klikow ustawienie mlotkow

klikniecie durnego "OK" z waluta WG

łącznie: od 7 do 10 kliknięć by zakonczyć walke.

sytuacji takich jest wiecej.
kiedy negocjujemy i zostaje nam w 3 lub 4 szansie, tylko1 towar do wlozenia w slot i mamy X slotów to oczywistym jest ze to wklikamy.
zatem tutaj powinno byc:
" czy cchesz wplacic X towaru by zakonczyc negocjacje:
- Tak
- wplace recznie
- poddaje sie

w tym pomysle nie chodzi o magiczny przycisk " wygraj gre"
lecz o ograniczenie zbednego klikania w miejscach ktorych mozna.

taki inteligentny system spowoduje ze ilosc klikniec w WG spadnie o blisko 40% a rozgrywka zostanie taka sama
 

DeletedUser17642

Guest
Twój pomysł zakłada jakąś inteligencję osób grających oraz umiejętność optymalizacji działań, co niekoniecznie musi być prawdą ;)
Tym niemniej jakieś usprawnienie klikania by się przydało.
A może taki przycisk "wypełnij losowo" który by losowo przydzielał towary (oczywiście tylko z dostępnych w danym momencie do wyboru, pomija wyszarzone); gracz mógłby potem zmodyfikować ręcznie przed zatwierdzeniem.
W przypadku kiedy dostępna jest mniejsza liczba towarów niż prób np 3 towary to 3 takie losowe przydziały pozwoliłyby zakończyć grę.
Do przemyślenia czy taki automat miałby sprawdzać czy dany towar już w tej kolumnie się wcześniej pojawił - wg mnie to powinna być już rola gracza żeby unikać powtórzeń - niech też coś robi ;)
 

DeletedUser

Guest
@MMike the best
masz racje - zakladam inteligentne dzialanie bo inacej to marnotrastwo cennej arktyki i oceani
i jak pisalem nie chodzi mi o "wygraj gre" lecz o inteligentny system przewidujący:

jesli zostal mi 1 towar i mam przykladowo 4 miejsca "czerwone" to wiadomo ze musze 4 razy wbic tam ten jeden konkretny towar - i w tym przypadku zamiast klikac z 20 razy mogloby wyskoczyc komunikat "czy chcesz wydac 4x Yszt towaru Z" by zakonczyc wyzwanie.

lub:
mam 3 zolte pola (3 surowce rozne)
wczesniej wykorzystalem jedna kombinacje + obecna zolta to 2 kombinacje
wiadomo ze w 3 wygram rozgrywke wiec znowu - zamaist klikania komunikat.

przyspieszy to WG a takze zmiejszy znacznie ilosc klikniec
 

DeletedUser18000

Guest
Skoro można walki rozgrywać automatycznie, to może negocjacje też by można?
 

DeletedUser

Guest
nie wiem czy pelny automat ma sens?
losowosc to losowosc i watpie by przykladowo mam 5 twarow do wyboru a wymagane w etapie negocjacji sa tylko 3 (2 wygrane i 3 zolte0
wiec automat musialby wtedy losowac z tych 3 pozostalych i to bez powtorzen wiec watpie ale i tak ciekawy pomysl
 
Do góry