Nasze Miasta

Feandil

Wójt
Zainspirowany opisem działu „Jeśli chcesz (…) pochwalić się swoją metropolią (…)”, z okazji 3-miesięcznicy na FoE, postanowiłem to uczynić :D


Wystartowałem 19-grudnia na Jaims.

miasto 3m J3.jpg
» link do pełnego obrazu «

Pierwsza duma to dwie w pełni rozwinięte Piekarnie, jako że udało się je zdobyć zaczynając grę w połowie eventu zimowego. I były to moje pierwsze, całkiem solidne jak na start, budynki eventowe.
Druga – Château Frontenac. Podniesienie do poziomu 10 trwało 23 dni. Niestety nie mam znajomych z wypasionymi Arkami, więc potrwać musiało. Ale po zakończeniu poszło 500 zadań powtarzalnych „zapłać 5000 monet + 5000 zaopatrzenia” – fazka. I oczywiście spory zastrzyk PRków w paczkach i towarów.
Trzecia duma – dwie Jaskinie Łotrów, w pełni odblokowane. Chłopaki naprawdę robią swoje!

Jeszcze kilka innych, drobniejszych „dum” by się znalazło – jak choćby już w pełni rozbudowana Tawerna, Arka (ledwie poziom 5, ale jest), 12 ulepszonych Posterunków Wartownika… Ale te trzy pierwsze najbardziej.
No i sam układ miasta. Bez większego chaosu, w miarę pogrupowane ;)

Wszystko „tymi ręcami” zdobyte, bez pomocy, nie licząc lekkiego wspomagania Pereł przez ‘znajomych’ i sąsiadów. Gildia 3-osobowa (do niedawna dwu-), ale Platynka jest. Diamentów więcej zbieram (głównie z Wypraw) niż wydaję. Na wojsko i brak towarów nie narzekam. Jakoś leci :)



Drugie miasto na Dinegu. Grałem w FoE ze 3 lata temu, też ok. 3 miesiące, również „sam”. Powróciłem i zacząłem od nowa, na Jaims – i ten świat traktuję jako podstawowy. Ale po czasie „odkopałem” stare miasto i coś tam klikam. Ostatnio gruntownie przebudowałem, żeby upchnąć tego kloca zwanego Alcatraz, więc… a też się pochwalę :)

miasto 3m D3.jpg
» link do pełnego obrazu «



Zapraszam do wrzucania swoich Miast. Samych screenów lub z opisem – z czego jesteście najbardziej dumni lub darzycie sentymentem :)
Wszelkie komentarze, te pozytywne jak i negatywne, również mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Moja 8 letnia historia zapisana na 2 screenach :

canis1.jpg
canis2.jpg
Można w mieście znaleźć u mnie osiedla tematyczne : japońskie , futurystyczne , jesienno - leśne , starożytne etc . Nawet nadal posiadam ulepszony cmentarz od początku mojej gry (event Haloween co roku nowe ulepszenie) czy zakątek mówców . No co mogę jeszcze napisać - mimo 8 lat gry nadal lubię patrzeć na moją wiochę i cieszyć się z gildią grą .
 

Feandil

Wójt
Ten Yggdrasil, w pełni rozkwitu... kiedyś, może, u mnie taki wyrośnie :)
Jedno mi tylko "nie pasuje", i to w bardzo cudzysłowie... choć może bardzo pasuje? Castel del Monte. Na pierwsze spojrzenie odcina się, stoi nad wszystkim jak Patron, który chciałby powiedzieć: "Wpadaaajcie; ale jak skrzywdzicie, to mały wpier... Was nie ominie" ;]
Truce ma wywalone (po co bić, jak można wspierać), tylko Galata zerka z zaciekawieniem na "młodego" bojownika...

I zawsze boli, jak widzę u kogoś nieotwarte "Dzienne". Może faza początkującego, ale jest to pierwsze, co klikam. Bo czasem "samo się robi" podczas zbiorów lub bitew. I zawsze coś wpadnie.
Jak tak można!
 

mastika

Wicehrabia
Wyświetlacz lapka za mały żeby z całego miasta zrobić screena (edit, ale przecież mogę oddalić widok;)), ale lubię nutę fabularną w moim mieście. Mam plac zabaw, żeby gawiedź miała rozrywkę, mam hamaczek - no bo jak bez hamaka? Choć jestem w Przyszłości, trzymam Dworek Wiejski - miasto bez starówki? To się nie godzi. Zawsze po zmianie epoki stawiam budynki z bieżącej, żeby widzieć jak zmienia się miasto, trzymam zieleń, żeby cokolwiek absorbowało spaliny i zanieczyszczenia. Mam jakieś totemy, palmy, wisterie, nawet cyprys za diaxy kupiony (partnerka sobie zażyczyła :)) Tak to wygląda
miasto moje a w nim całe.jpg
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Podoba mi się ta wystawa światowa wygląda jak oszklony dworzec kolejowy na ciuchcię z tyłu - nawet fajnie to pasuje . Ale fakt - masz dużo zieleni - nawet drzewo z wale tynki masz w mieście a także budynki z danej epoki - chociaż widać , że miasto pasuje do tej epoki . Podoba mi się


I zawsze boli, jak widzę u kogoś nieotwarte "Dzienne". Może faza początkującego, ale jest to pierwsze, co klikam. Bo czasem "samo się robi" podczas zbiorów lub bitew. I zawsze coś wpadnie.
A jakoś nie miałem ochoty nawet na sprawdzenie tych zadań . Głównie otwierałem na jesienny event by zbierać składniki lub jak się nudzę to sprawdzam co można zrobić (wykonalne - nie typu nawal 20x po 8 h produkcji... )
 

mastika

Wicehrabia
Dziękuję, rozarium obok dworca też stoi jako pomyślane o urozmaiceniu dla podróżnych przesiadkowych :)
 

Feandil

Wójt
No to dodam jeszcze miasto robione w Brązie - celowo, dla fazy xD

miasto 2m F3.jpg
» link do pełnego obrazu «

Świeżynka, powstało z początkiem poprzedniego eventu, czyli 2 miesiące temu. Miało być na chwilę... a się rozwinęło :)

Delficka poziom 7, Babel 10, Latarenka 5.
Tylko czemu nie da się zdobyć więcej planów Delfickiej... ;(

Spokój, cisza, wojen brak. Ale miechy u kowali pełną parą chodzą. Hełmy robią... nie wiem na co. Aby łbów w Tawernie nie rozbijać? Lud to prosty, tylko wino, hełmy, wino, hełmy... cóż począć. Ważne, że szczęśliwy lud :D
 

Borisel

Hrabia
Kryjówka nie pasuje - wygląda jakby z ktoś z wehikułem czasu przyleciał i zostawił to . Tawerna również nie pasuje - a szkoda można było jakoś przemyśleć jej "dizajn" na każdą epokę . Góra orła akurat pasuje - ogólnie fajnie zrobiony kącik heavy metalu i wina mojego
 

Feandil

Wójt
No Kryjówka średnio - ale postawiłem jak najbliżej niedziałającego Portu - niech... działają!
Tawerna... cóż. Fakt.
No i GÓRA ŁOSIA, a nie Orła - tu się nie walczy, tylko hełmy produkuje ;)

kącik heavy metalu i wina mojego
Haha :D
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Dezorientacja wrogiego najeźdźcy poprzez zaszokowanie go układem miasta i ulokowaniem Ratusza w niestanardowym miejscu, poza tym symbol szczęścia może pobudzić wrażliwą duszę i odwieść ją od zamiaru plądrowania (:

Niektórzy częściej odwiedzają moje miasto niż swoje, tak im się podoba :)
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
To jakiś brąż czelendż? Jaki sens jest się tak kisić bez dostępu do wypraw, gpc, gvg, handlarza, walk z sąsiadami, pvp, osad kulturowych, bez możliwości inwestowania w perły innych graczy...? :p
Z takich ciekawostek - "tiny town challenge" po 3.5 roku :)
9fcegph5nm361.jpg

Znalezione w internetach :)
 

Feandil

Wójt
To jakiś brąż czelendż? Jaki sens jest się tak kisić bez dostępu do wypraw, gpc, gvg, handlarza, walk z sąsiadami, pvp, osad kulturowych, bez możliwości inwestowania w perły innych graczy...? :p
Właśnie dlatego! Aby nie kusiło. Wystarczy na innych światach.
Jaki tu spokój... :D
 

Blade1984

Książę
do tej pory miasto nastawione na surkę i negocjacje

stare miasto.png
a od niecałego miesiąca wygląda to tak

nowe miasto.png
chciałem to jakoś poukładać w miarę tematycznie, więc zapraszam do zwiedzania ;)
wiadomo blisko morza musi być latarnia i kryjówka piratów wraz z kotwicowiskiem i kanałem z którego z kolei czerpią wodę Pola pszenicy i ochry:)
poniżej jak w każdym "starym" mieście blisko ratusza katedra i kościół
następnie centrum kultury wyższej (RAH) z hotelem dla artystów i gości obok (ChF)
w centrum nie mogło zabraknąć również kolejnych zabytków sztuki sakralnej ( Bazylik i Hagia) oraz siedziby tego który panuje nad porządkiem w mieście (Gubernator) zwłaszcza,że nieopodal są Alcatraz i Psychiatryk, których pilnuje garnizon z Castel.
Miasto jest też pod czujnym okiem strażnika, który z wieży Galaty wypatruje pożarów, a z wieży Obserwatorium Kopernik wpatruje się w niebo.
na obrzeżach tory kolejowe a za nimi Arktyczna Oranżeria z okazami roślin z innych planet, dzięki misjom wysyłanym w najodleglejsze zakątki wszechświata z Przylądka Canaveral.
Obok Oranżerii ma swoje gospodarstwo celtycki druid, który z tamtejszych roślin przyrządza magiczne mikstury dla armii nieustraszonych wojowników, których cześć oddaje się na placach zwycięzców przed statuą i Posągiem Zeusa.
Na lewo od ratusza mamy dzielnicę produkcyjną z ciastkarniami a dalej dzielnicę antyczną, z zabytkami Grecji i Babilonu, z których przechodzimy do części azjatyckiej i mezoamerykańskiej. tu też jest świątynia wspomnianego wcześniej druidaXD
Mamy również dzielnicę rozrywkową, gdzie można doznać wspaniałych wrażeń na Wielkim kole lub w spokoju pograć w szachyXDD
Mam nadzieję że wycieczka po Bladetown była interesującaXDD
w planach są pewne zmiany:
po lewej stronie przed pagodą stanie w miejsce mostu mikawa Terakotowa Armia, pogoda zostanie lekko przEsunięta i obok niej będzie Zamek Himejii, a więc nadal w klimacie azjatyckimXD
 

Feandil

Wójt
Ja do 2-3 tygodni mam bardzo mocne postanowienie, aby rzucić Grę. Tylko nie chcę zostawiać bajzlu, gdybym kieeedyś miał wrócić. A do tego potrzeba gruntownej przebudowy głównego miasta, czego nie robiłem z pół roku... Więc wciąż klikam, choć na ćwierć gwizdka, szukając tego całkiem wolnego dnia, kiedy na spokojnie będę mógł usiąść z piwkiem (albo 10-cioma), zaorać połowę i postawić nową metropolię "ku pamięci". Wtedy też zapewne wrzucę tu obrazek :)
Nie wiem, czy uda mi się poukładać to aż tak tematycznie, jak u Ciebie Blade - ale zamysł jest podobny. Bardziej wizualnie, niż aby wyciągnąć max-maksów. Bez patrzenia na każdą wolną kratkę. Tam mogą być... drzewa. Roślinek, ozdobników zwykle brak w miastach naszych...
No i muszę przyznać, że w Twoim Mieście rewolucja była. Zmieniło się diametralnie :D
 

Borisel

Hrabia
Moja wioska w widoku ogólnym :

miastoogol.jpg

Przybliżenia :

miastocz1.jpgmiastocz2.jpgmiastocz3.jpg

Ogólnie jestem zadowolony z terenów japońskich oraz "zielono - jesiennych" . Nawet morskie osiedle jeszcze ujdzie . Ale nie podoba mi się mała część ze statkiem powietrznym , wioską i skarbcem . Może w tym evencie dostanę ciekawe budynki .
 

Marik

Książę
Zacząłem grać 28 listopada 2020. Aktualnie nie co ponad 500/500 ataku, średnio 700-800 pr na dobę
 

Załączniki

  • foe miasto B.jpg
    foe miasto B.jpg
    202,2 KB · Wyświetlenia: 34

mastika

Wicehrabia
@Marik , jeśli zależy Ci na wizualnej stronie miasta, to pokombinuj zestawienie wioski Fiore, terakotowej winnicy i opactwa, tworzą fajny komplecik :)
wiocha.jpg
 
Do góry