Najlepsza Jednostka?

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14004

Guest
Brąz - Wojownik(niszczy włóczników na potęgę, ciężki do pokonania)
Żelazo - Łucznik(Dobry atak)
Wczesne - Łucznik konny(Można już na początku wybić 8 takimi jednostkami połowę armii przeciwnika)
Rozkwit - Rycerz(W odpowiednich rękach można nim zdziałać wiele)
Jesień - Łucznik Dalekosiężny(Dobry atak, można nim pokonać praktycznie każdą jednostkę)
Dalej nie wiem :p
 

DeletedUser

Guest
Moja odpowiedź - każda, wystarczy zastosować tylko trochę taktyki i doktryny złotego środka. Np. 4 wojowników i 4 jeźdźców potrafi rozgromić 4 włóczników oraz 4 procarzy, co automatycznie eliminuje armię przeciwną wyniszczając jej podstawowe siły. W wyższych epokach, potrzebne jest jeszcze coś w rodzaju taktyki żabich skoków. Czyli podsumowując - taktyka, doktryna złotego środka i taktyka żabich skoków.
 

DeletedUser15092

Guest
Brąz - Wojownik(niszczy włóczników na potęgę, ciężki do pokonania)
Żelazo - Łucznik(Dobry atak)
Wczesne - Łucznik konny(Można już na początku wybić 8 takimi jednostkami połowę armii przeciwnika)
Rozkwit - Rycerz(W odpowiednich rękach można nim zdziałać wiele)
Jesień - Łucznik Dalekosiężny(Dobry atak, można nim pokonać praktycznie każdą jednostkę)
Dalej nie wiem :p

Do jesieni włącznie, ze spamem artylerii pokonasz lekkich (głupi komputer wielbi się nimi bunkrować w lasach), ciężkich, strzelców (z mieszankami też oczywiście) bez strat, około połowę stracisz ze spamem artylerii, jedynie z konnicą słabo :)
Potem już lekcy mają kamuflaż w lesie i nawet jak się zakampią, trzeba podejść i atakować artylerią "wręcz" tuż obok jednostki, za jeszcze skontratakuje, nie polecam :p
 

DeletedUser14352

Guest
Zalezy jaka epoka
w brazie wlocznik bo szybko sie robi wiec szybko mozna mape zjechac na poczatku
Zelazo-balisty i zolnierze(zolnierz malo ludzi zjada dosyc szybki i tankowaty na balisty luki i altylerie w sam raz przy dobrym % kosa na gvg nawet legioniste zabije)
wczesne-wszystko dobre ale lucznik konny raczej do deffa w gvg bo jak ktos bije altyleria moze niezle wkurzyc
rozkwit-trebusze oczywiscie ale i tak lepsze konie bo w gvg 90%albo wiecej deffow to 8trebusz
jesien-wszystko wsumie dobre ale konie i cleymor dla mnie najlepsze
Kolonia-Dragoni! wszystko dobre maja :) grenadier poki nie ma dzial i muszkietow
Przemysl-malo walcze tam bo nie lubie tej mapy ale chyba najlepsze sa haubice bo sciagaja wszystko na 2strzaly i bija schowanych w lesie ;P jegrzy poki nie ma haubic ;d
postep-tam to wszystko jest dobre.nie ma czegos na wszystko ale najlepiej mi sie bije snajperem i poborem
modernizm-czolgi i piechota zmotoryzowana,przeciwpancerni na 8x czolg miod.dziala odradzam.
postmodernizm-czolgi pewniak ale straty sa ale przejda przez wszystko,bwp na altylerie,rkmy poki nie ma rakiet,rakiety(upewnic sie najpierw czy wszystkie bwp wybite) na rkmow miod bo nie podejda nawet. komandosow odradzam najwieksze straty.
wspolczesnosc-krotko przeciwlotnicze a czolgi do deffa cala zabawa... zawsze padaja 2 lotry nic ciekawego
epoka jutra-mikrofale jada czolgi jak chca poki nie ma drona ;d stealhy op (cala mape ej sie nimi jedzie niczym innym ;d) drony na mape ep gitara(10prowincji tym pojechalem ,teraz juz nie daja rady bo za duzo czolgow)
ep-nie wiem nie walcze jeszcze tam(3zolnierzy dostalem z zadania tylko) ale slyszalem ze dziala kosza wszystko do deffa dobre w sektorze tez ale pomieszane z insektami bo jak sie wysle dzialo na 8insekt to przegrana ;p
co do strzeleckich w gvg niskich epokach to odradzam(no od postepu to bez roznicy bo wszystko bije na zasieg).padaja na 2strzaly od altyleri i z lotrami srednio dzialaja.
 

DeletedUser14004

Guest
Do jesieni włącznie, ze spamem artylerii pokonasz lekkich (głupi komputer wielbi się nimi bunkrować w lasach), ciężkich, strzelców (z mieszankami też oczywiście) bez strat, około połowę stracisz ze spamem artylerii, jedynie z konnicą słabo :)
Potem już lekcy mają kamuflaż w lesie i nawet jak się zakampią, trzeba podejść i atakować artylerią "wręcz" tuż obok jednostki, za jeszcze skontratakuje, nie polecam :p

Hehe mi się kiedyś łotr zamienił w trebusz i biłem ciężkozbrojnego artylerią wręcz. :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Obecnie działo z przyszłości wymiata. ;) Ale wiadomo, że do walk np. w GvG warto mieć łotry, najlepsza jednostka ze wszystkich. ;P
 

linuxgeek

Baronet
Dobosz jest najlepsza jednostka dostepna w grze. Szkola doboszy plus alcatraz na 100 poziomie wymiataja :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18823

Guest
Czy łotra można "wyszkolić"? Jeśli tak, to w jakiej epoce? Zdobyłem jednego w evencie ale sam jeden jest słaby wg opisu ("ginie, jeśli nie posiadasz jednostek które nie mają tajnej tożsamości") - widziałem na powtórce z walki jak przeciwnik mnie zaatakował i miał jednego łotra - jedno uderzenie i on zginął. Może ktoś przy okazji coś więcej o nim napisać?
ps. zaczynam dopiero epokę wczesnego średniowiecza, jeśli to ma jakieś znaczenie
 

DeletedUser18728

Guest
Zależnie od epoki:

Brąz: Dobosz - na tym poziomie jest niesamowity.
Żelazo: bez wątpienia Łucznik
Wczesne średniowiecze: Najemnik / Łucznik konny Łucznik Konny jest w tym lepszy od zwykłego łucznika, że odwdzięcza się przy odpowiedniej strategii i planowaniu ruchu. W obronie jest irytujący. Najemnik zaś to jednostka która jedynie ma problem z opancerzoną piechotą, a tak to jest przekokszona na wszystko inne. Wejdzie w las i przyjmie niewiele mniej od opancerzonej piechoty gdzie sama ma dużo większy ruch i bardzo silny atak. Po prostu dzida zabójca.

Najlepsza jednostka ogółem: Łotr
 

DeletedUser18823

Guest
Można, mając kryjówkę łotrów ;)
Czy można taką kryjówkę zdobyć poza eventem? Bo widzę, że wielu pisze, że łotr jest super i ktoś mając jedną ciężką jednostkę (np. czołg) i 7 łotrów bije wszystko. Mam jednego łotra z eventu, więc to słabe a widzę potencjał, tylko gdzie taką kryjówkę łotrów znaleźć?..
 

DeletedUser

Guest
Czy można taką kryjówkę zdobyć poza eventem? Bo widzę, że wielu pisze, że łotr jest super i ktoś mając jedną ciężką jednostkę (np. czołg) i 7 łotrów bije wszystko. Mam jednego łotra z eventu, więc to słabe a widzę potencjał, tylko gdzie taką kryjówkę łotrów znaleźć?..

Nie, tylko na evencie...;/

W poprzednich eventach, w których brałam udział nie udało mi się zdobyć kryjówki łotrów - może tym razem bd inaczej :p
 

DeletedUser18823

Guest
A ile można z takiej jednej kryjówki "wyprodukować" łotrów i jak nimi walczyć? Mam jednego a dziś jest szansa na kryjówkę i się zastanawiam czy warto, bo jeśli jest tak jak z czempionami (1+1 za diamenty) to słabo. Czy gdzieś można znaleźć jak używać takich łotrów i o co z nimi w ogóle chodzi (zmienianie się w inną jednostkę). Mają 100 ataku, 1 obrony więc szybko giną, dlatego nie rozumiem tego zachwytu nie mając tych podstawowych informacji. Dzięki z góry. ps. gram od 2 tygodni, więc wybaczcie trywialność pytań :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
od 1 do 5 jak w każdych koszarach.
Dzięki Alkatraz można mieć nieograniczoną ilość łotrów. I w takiej konfiguracji ma to sens.

Gną szybko, ale zmieniają się w inną jednostkę z wystawionej armii

np. wystawiasz 1 pojazd przeciw lotniczy i 7 łotrów, komputer z zasady atakuje najpierw łotrów (nie dotyczy ta zasada walk na mapie kontynentów) więc każdy trafiony łotr ginie i zamienia się w pojazd przeciwlotniczy, który od razu kontratakuje i tym sposobem jednostki przeciwnika już po pierwszej własnej turze mają połowę życia, teraz własny atak i po walce bez strat.

Tu mała uwaga, w zasadzie nie należy wystawiać łotrów do obrony.

 
Ostatnia edycja:
Do góry