MURY

  • Rozpoczynający wątek cholden
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za pomysłem?


  • W sumie głosujących
    10

DeletedUser

Guest
Wczoraj byłem u mojego kolegi i on mi powiedział ,,kurde szkoda że w FoE nie ma murów'' i to mnie pokusiło żeby zapisać ten temat.Jak każdy wie w średniowieczu były budowane mury (i nie tylko w średniowieczu ).Można by było zrobić mury które wyglądały by inaczej w zależności od danej epoki (tak jak się zmienia ratusz)np.w epoce brązu była by to palisada , w kolejnej epoce były by to mury takie jak ma ratusz (czyli takie białe ) w wczesnym średniowieczu mury z kamienia , w następnej epoce też były by z kamienia ale już takie że się wyrażę bardziej elitarne:)w kolejnej epoce nie zmieniło by się (sorry nie miałem pomysłu a kierowałem się wyglądami ratusza:( ).Mur nadałby grze pewien urok i realistyczność .




PS: Muru nie trzeba by było budować ponieważ ewoluuje on z ratuszem i byłby naokoło naszego terenu zabudowania.


PS 2:sorry za nadużywanie ()
 

DeletedUser426

Guest
Czy tylko dla mnie to jest prawie skopiowany temat mojego postu ?
 

DeletedUser2001

Guest
To alternatywa czy rozwinięcie debaty z tematu Obrona Miasta.

Co do murów, to jestem za. Można w epoce żelaza dać mury kamienne, we wczesnym średniowieczu dać mury kamienne z fosą, w rozkwicie śred. mury z czerwonej cegły, a w jesieni średniowiecza dać nawet wały kamienno-ziemne fortu gwiaździstego.

Pytanie tylko, czy te mury coś będą dawać, czy będą robić tylko za dekoracje? Zapraszam do dyskusji w temacie Obrona Miasta.
 

DeletedUser

Guest
To alternatywa czy rozwinięcie debaty z tematu Obrona Miasta.

Co do murów, to jestem za. Można w epoce żelaza dać mury kamienne, we wczesnym średniowieczu dać mury kamienne z fosą, w rozkwicie śred. mury z czerwonej cegły, a w jesieni średniowiecza dać nawet wały kamienno-ziemne fortu gwiaździstego.

Pytanie tylko, czy te mury coś będą dawać, czy będą robić tylko za dekoracje? Zapraszam do dyskusji w temacie Obrona Miasta.

OK ty lepiej opisałeś wygląd muru i zajże do tego tematu. Mury były by i ozdobą i np.podwyższały obrone i atak jednostek ktoś ma atak 13 +2=15
obrone 13+3=16
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2001

Guest
Z tą obroną może być lekka przesada, Ja bym dał dwie lub trzy baszty dla jednostek obrońców. Można by je zniszczyć katapultami, by nie dawały bonusów. A bonus byłby do obrony dla ciężkiej piechoty i do ataku dla łuczników. Ale wszystko obija się o lepsze rozwiązanie w zakresie walki i system awansu/ulepszeń jednostek.
 

DeletedUser

Guest
Z tą obroną może być lekka przesada, Ja bym dał dwie lub trzy baszty dla jednostek obrońców. Można by je zniszczyć katapultami, by nie dawały bonusów. A bonus byłby do obrony dla ciężkiej piechoty i do ataku dla łuczników. Ale wszystko obija się o lepsze rozwiązanie w zakresie walki i system awansu/ulepszeń jednostek.

hmm... no tak mogło by być
 
Do góry