[Inne] Motywacja z wyboru

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17098
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wyborem co może być motywowane/restaurowane?

  • Tak, jak najbardziej

    Głosy: 13 76,5%
  • Mam to gdzieś, i tak nikogo nie motywuję :)

    Głosy: 2 11,8%
  • Jestem przeciw

    Głosy: 2 11,8%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser17098

Guest
Mój pomysł dotyczy budowli wszelkiego typu które można motywować/restaurować. Proponuję dodać do nich przycisk, albo zastąpić istniejący a nikomu niepotrzebny "anuluj produkcję", który by włączał/wyłączał co może być motywowane. Jest wiele budowli które ładnie się prezentują ( drzewa, posągi etc...) a których nikt nie stawia bo mogą "pożreć" motywację. Dodanie takiego przycisku rozwiązałoby to, a miasta pewnie by zyskały na wyglądzie.
 

DeletedUser16399

Guest
Na początku może to być i przydatne, ale z czasem - jak grasz w aktywnej gildii, a jednocześnie masz grono aktywnych znajomych - staje się to zbędne, bo wręcz trzeba jak najczęściej wchodzić by motywacje się "nie marnowały" gdy wszystko Ci ludzie zmotywują w parę chwil ;) Jestem na nie, ponieważ może to zabić dążenie do poszukiwania aktywnych i licznych gildii, oraz znajomych. Byłbym na tak, gdyby motywacje miały większe znaczenie* tak naprawdę, a gildię z małą ilością graczy miały większy sens niż te z dużą ilością (oczywiście pod warunkiem, że w obu wszyscy starają się być aktywni ;)). No i jeśli dekoracje miały by jakiekolwiek zastosowanie, bo jak na razie to bezsensowny bajer, więc nie trzeba się martwić tym, ze jako pierwsze "zabierają" motywki z ważniejszych budynków.

* Ze znaczeniem chodzi mi o to, że tak naprawdę motywka z czasem daje niewiele, bo po co Ci więcej złota, którego nie wydajesz, albo młotków. Szczególnie, że ŚW i inne istotniejsze budowle są motywowane w pierwszej kolejności. Oczywiście jeśli nie masz dekoracji.
 

DeletedUser17485

Guest
Ja ogólnie jestem za klikaniem w grze, więc jak najbardziej jestem na tak! Ale że gra super działa wg supportu (co widać z ich wpisów na forum) to i tak pewnie wyląduje twój pomysł wśród tzw. perełek a zostanie wprowadzony dawno po tym jak ty opuścisz grę. Ale ogólnie dla Twojego pomysłu jestem jak najbardziej na "TAK"!!
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Dodałem opcję przeciwko pomysłowi - prosiłbym również w przyszłości zawierać takie opcje. Opcja "Mam to gdzieś, i tak nikogo nie motywuję :)" jest neutralna (pomijając fakt, że tekst "i tak nikogo nie motywuję" osoby neutralne również może zniechęcić do oddania głosu). Należy dać Użytkownikom przynajmniej wybory "Tak" i "Nie". Zmieniłem również czas zakończenia ankiety - najlepiej aby była na czas nieokreślony, tak aby w przyszłości nowi Użytkownicy, bądź Ci co rzadziej zaglądają na forum mieli również okazję zagłosować.
 

DeletedUser17098

Guest
Dzięki Zyleta1991 za dodanie owej opcji, która mi gdzieś umknęła :p
 

DeletedUser17290

Guest
nieee
jedynie co to można by jeszcze bardziej zmniejszyć priorytet motywacji ozdób
 

DeletedUser18277

Guest
Jestem na tak, ale jestem też za tym żeby wyłączyć kompletnie motywacje dekoracji. Chciałbym mieć ich trochę ale nie mogę bo właśnie zabierają motywki, bezsens.. W elvenarze takowych dekoracji nie można motywować, i dzięki temu można się pobawić w te dekoracje. :)
 

DeletedUser

Guest
Proponuję dodać do nich przycisk, albo zastąpić istniejący a nikomu niepotrzebny "anuluj produkcję", który by włączał/wyłączał co może być motywowane.

Jestem "ZA" takim rozwiązaniem.
Zwiększenie, czy rozszerzenie liczby budynków, które mogły by być dodane do listy motywowanych z pierwszeństwa, nie do końca załatwi sprawę, bo jednym ważniejsze, co innym bez znaczenia.
Z kolei całkowite wyłączenie możliwości motywowania dekoracji, pozbawi graczy z niższych epok możliwości osiągnięcia stanu zadowolenia ludności na 120% i w ten sposób zwiększenia sobie produkcji monet i zaopatrzenia, które w pierwszych etapach gry nie jest bez znaczenia, a wręcz czasami na styk dosłownie.
Dlatego wydaje mi się, że jeśli ktoś sobie życzy akurat takiej, a nie innej motywacji, to powinien mieć taką możliwość wyboru, poprzez zaznaczenie tego, a że to jemu na tym zależy, to nic mi się nie stanie, jak będzie musiał wykonać w tym celu kilka kliknięć dodatkowo. A inni, jak nie chcą, nie muszą z tej opcji korzystać i wtedy miałby wsztstho, jak dotychczas. Tak więc jestem jak najbardziej za wprowadzeniem takiej możliwości dla dych, którym na danym etapie gry 8 rozwoju, może to się okazać bardzo pomocne.
 

DeletedUser17642

Guest
optymalne byłaby możliwość wpisywania priorytetów motywacji, tak że gracz miałby pełną kontrolę w jakiej kolejności będzie miał motywowane swoje włości, ale opcja ręcznego wyłączenia motywacji dla konkretnego obiektu też by już dużo dała ;)
A co do zastąpienia nikomu niepotrzebnego przycisku "anuluj produkcję" : mnie akurat ten przycisk się przydaje, bo całkiem często zdarza mi się kliknąć nie ten okres produkcji jaki chciałem i zaraz robię "anuluj" i ponownie uruchamiam...
 

DeletedUser

Guest
A co do zastąpienia nikomu niepotrzebnego przycisku "anuluj produkcję"

Ten przycisk też jest mi potrzebny. :) Wszystko inne sprowadza się do tego samego, że ułatwi nam granie, a nie każe rezygnować z czegoś, tylko dlatego, że jest łapane przez automotywację. ;)
 

DeletedUser17290

Guest
przycisk anuluj przydaje się te jeśli ktoś nie zna misji z nowego eventu i nagle się okazuje że trzeba czekać do końca wybranej produkcji 20h a w zadaniu ma 15x produkcja 5cio-minutowa
co do priorytetu motywacji, jeśli oddamy kontrolę nad nim w ręce graczy to pewnie spowolni to grę lub doda dość sporo pracy twórcom i serwery będą musiały pamiętać priorytety każdego jednego gracza na wypadek gdyby był zmotywowany kiedy komputer byłby wyłączony (tak przynajmniej mi się wydaje)
jeśli chcemy poprawić motywację przydało by się aby w jak największym stopniu było to automatyczne
najprostsze rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to po prostu opcja blokady motywacji ozdób, 1 guzik jedna informacja do zapamiętania dla serwerów
jak byście chcieli za to jakiś wysokiej klasy decyzyjność w sprawie motywacji to trzeba by było dać budynkom oznaczenie np. ilu krotne są brane pod uwagę w losowaniu który budynek zostanie zmotywowany, oraz coś typu kategorie - dopóki wszystkie budynki w danej kategorii nie zostaną zmotywowane nie zostanie zmotywowany również żaden inny budynek
ale raczej jestem za minimalizmem w tej kwestii żeby gracz nie musiał tym sobie zawracać głowy
 
Do góry