Mobilne problemy oraz pomysły

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20466
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20466

Guest
Witam.

Od około 3 tygodni gram w FoE i zauwazyłem że przy aplikacji mobilnej jest problem z znajdowaniem bonusów na mapie. Na komputerze są widoczne natomiast na aplikacji mobilnej tak jakby w ogole ich nie było chociaż posiadam właczone opcje grafiki tylko to pożera baterie i lepiej by było zmienić to na podstawową opcje bez grafiki.

Druga sprawa jest to szukanie pereł. Od poltora tygodnia probuje skompletować 1 perłe z Zeusa. Juz chyba miałem 20 wymian handlowych z dwóch pereł i ciągle nie wyskakuje odpowiednia. Rozumiem, że to nie powinno być proste ale troche przesada szczegolnie na początku gry tak "dobijać"/zniechęcać graczy.

Trzecia i ostatnia sprawa to negocjacje w grze. Jakiekolwike czy to wyprawy gildii czy robienie zadań. Prosze mi wytłumaczyć jak można tak wymyślić że na 5 miejsc mamy praktycznie parenaście tysiecy mozliwości? I to do tego kosztownych? Ok ja rozumiem że na każde miejsce jedna opcja ale czasami a nawet bym powiedział często na dwa miejsca są takie same przedmioty. Ja nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł ale to można godzinami siedzieć i kombinować. Moim zdaniem powinno to byc zrobione troche bardziej sensownie.

Pozdrawiam
 

DomLuk

Wójt
Na telefonie te bonusy migają to można sobie przyblizyc mape i przejść mape ja z daleka widze bez problemu gałezie tylko za budynkami to jeden może problem.

Można wymieniac 2x1 lub zainwestowac w danną perłe na globalu wystarczy znaleść Osobe co robi wysokie poziomy za 10 pr za 5 miejsce i 4 plany to chyba nie majątek.

Niestety wyprawy dla początkującego są bardzo ciezkie brak armi i bonusu z pereł własnie liczy się z tym ze trzeba stosowac negocjacje i tu nastepny problem bo brak towarów. Tawernie jest kolejny bonus na 4 podejścia bo na 3 cieżko zrobic.
Rozwijaj się a po czasie na utomacie walki bedzies robił :)
 

DeletedUser20466

Guest
Na telefonie te bonusy migają to można sobie przyblizyc mape i przejść mape ja z daleka widze bez problemu gałezie tylko za budynkami to jeden może problem.

Można wymieniac 2x1 lub zainwestowac w danną perłe na globalu wystarczy znaleść Osobe co robi wysokie poziomy za 10 pr za 5 miejsce i 4 plany to chyba nie majątek.

Niestety wyprawy dla początkującego są bardzo ciezkie brak armi i bonusu z pereł własnie liczy się z tym ze trzeba stosowac negocjacje i tu nastepny problem bo brak towarów. Tawernie jest kolejny bonus na 4 podejścia bo na 3 cieżko zrobic.
Rozwijaj się a po czasie na utomacie walki bedzies robił :)


Na telefonie w ogole ich nie widze. Wczesniej widzialem i było ok czy blisko czy daleko. Jednak teraz nie widać kompletnie nic a na komputerze jest ich z 5 albo wiecej w tej samej chwili.

Co do pereł wiem jak je zdobyć niestety wiekszość osób co mam to jest na poczatkowych poziomach bądź nie rozwija ich na bardzo wysokie poziomy i moge zdobyć tylko jedna perłe. Jednak problem jest taki że nie moge zdobyć ostatniej układanki i mecze sie z tym od poltora tygodnia co jest dziwne.

Co do wypraw to rozumiem że łatwe to ma nie być i bez pereł bedzie cieżko ale negocjacje niestety z mozliwoscią wyboru wielokrotnie tego samego elementu powoduje niewyobrażalną opcje kombinacji.
 

DomLuk

Wójt
Plany nie poznajomych tylko na globalu poszukaj pewne i szybkie plany
Opceje kombinacji poprostu likwidujesz pewne miejsca nie obstawiaj odrazu tylko o tochodzi by miec jak najwiecej pole manewrów i polikwidowac sobie pozostałe i jak pisałem 4 podejsciach robiłem bez problemu do samego konca ale to mase materiału trzea miec
 

DeletedUser20466

Guest
Plany nie poznajomych tylko na globalu poszukaj pewne i szybkie plany
Opceje kombinacji poprostu likwidujesz pewne miejsca nie obstawiaj odrazu tylko o tochodzi by miec jak najwiecej pole manewrów i polikwidowac sobie pozostałe i jak pisałem 4 podejsciach robiłem bez problemu do samego konca ale to mase materiału trzea miec


Te negocjacje jeszcze rozumiem. A możesz wytlumaczyć jakoś po Polsku jak z tym globalem ? Bo tego jeszcze kompletnie nie ogarniam.
 

DomLuk

Wójt
Czat globalny czyli na telefonie tego nie ma tylko na pc w prawym górnym rogu tam wystarczy napiszac coś takiego:
Szukam planów zeusa iteresują mnie 4 i 5 miejsca piszac priv
 

DeletedUser20466

Guest
Czat globalny czyli na telefonie tego nie ma tylko na pc w prawym górnym rogu tam wystarczy napiszac coś takiego:
Szukam planów zeusa iteresują mnie 4 i 5 miejsca piszac priv

Ale żeby komoś móc pomoc w tych planach to trzeba mieć go w znajomych. A 4 i 5 miejsca to i tak chyba po 1 planie. A to u mnie w znajomych sporo mam i dalej trafiam wszystkie prócz tego jednego.
 

DeletedUser11629

Guest
A wymieniasz te plany u handlarza? Czy tylko zbierasz?
 

DomLuk

Wójt
Niestety zawsze nie chce jakiegoś dawac wymiana niestety zjada połowe i to trzeba trafic na ten jeden ale jak grałem na początku to tak wymieniałem jak chces postawic zeus już to ja bym wymieniał ale to tylko propozycja zaraz ktos napisze ze to przeciez marnotrastwo no nie wiem ja teraz tego mam tysiące
 

DeletedUser11629

Guest
Niestety zawsze nie chce jakiegoś dawac wymiana niestety zjada połowe i to trzeba trafic na ten jeden ale jak grałem na początku to tak wymieniałem jak chces postawic zeus już to ja bym wymieniał ale to tylko propozycja zaraz ktos napisze ze to przeciez marnotrastwo no nie wiem ja teraz tego mam tysiące
A znaki przestankowe? Ktoś nie jadł drugiego śniadania... :p
 

DeletedUser20466

Guest
Tak wymieniam bo nie mam innego wyjscia. No niestety ale ciezko się czyta informacje od @domluk
 

DeletedUser20469

Guest
czy jest możliwość odzyskania zapomnianego linku hasło pamiętam ale problem z linkiem
 

kasia2389

Arcyksiążę
Trzecia i ostatnia sprawa to negocjacje w grze. Jakiekolwike czy to wyprawy gildii czy robienie zadań. Prosze mi wytłumaczyć jak można tak wymyślić że na 5 miejsc mamy praktycznie parenaście tysiecy mozliwości? I to do tego kosztownych? Ok ja rozumiem że na każde miejsce jedna opcja ale czasami a nawet bym powiedział często na dwa miejsca są takie same przedmioty. Ja nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł ale to można godzinami siedzieć i kombinować. Moim zdaniem powinno to byc zrobione troche bardziej sensownie.

Oczywistym jest, ze źle Cię poinformowano, przy 5 miejscach i 10 różnych "towarach" jest 10^5 możliwości czyli 100 000.
Wymyślenie takiego czegoś jest bardzo proste, ja mogę w ciągu 10 sekund wymyślić dziesiątki takich takich gier, które zresztą już wcześniej wymyślono.
To nie jest gra hazardowa i nic nie kosztuje. Z tymi godzinami to trochę przesadziłeś, w ciągu 15 minut trwania krótszego bonusu z tawerny można bez problemu rozwiązać negocjacjami konflikty jednego poziomu.

Napisz proszę jak według Ciebie było by sensownie.
 

DeletedUser17805

Guest
Na ostatni plan Faros, czekałem pol roku, więc nie narzekaj... Później ostatni za diamenty kupowalek, taki algorytm gry;-) negocjacje, pryszcz, cztery podejscia z tawerny, towary, i taaaka zabawa. A gałęzie? Nieraz po miesiącu odkrywam, jak perłę podniosę. Życzę przyjemnej gry, a nie narzekania na forum:-D
 

DeletedUser20466

Guest
Oczywistym jest, ze źle Cię poinformowano, przy 5 miejscach i 10 różnych "towarach" jest 10^5 możliwości czyli 100 000.
Wymyślenie takiego czegoś jest bardzo proste, ja mogę w ciągu 10 sekund wymyślić dziesiątki takich takich gier, które zresztą już wcześniej wymyślono.
To nie jest gra hazardowa i nic nie kosztuje. Z tymi godzinami to trochę przesadziłeś, w ciągu 15 minut trwania krótszego bonusu z tawerny można bez problemu rozwiązać negocjacjami konflikty jednego poziomu.

Napisz proszę jak według Ciebie było by sensownie.

Miałem na myśli żeby nie powielały się w jednym rzędzie te same przedmioty np czasem zdarza się, że w jednych negocjacjach mamy dwa razy złoto. Dobrze by było to wykluczyć i zostawić tylko i wyłącznie jedną możliwość wyboru w danej kolumnie.

Na ostatni plan Faros, czekałem pol roku, więc nie narzekaj... Później ostatni za diamenty kupowalek, taki algorytm gry;-) negocjacje, pryszcz, cztery podejscia z tawerny, towary, i taaaka zabawa. A gałęzie? Nieraz po miesiącu odkrywam, jak perłę podniosę. Życzę przyjemnej gry, a nie narzekania na forum:-D

Nie chodzi o narzekanie tylko o grywalność. Ja rozumiem że czym dalej w las tym wiecej drzew ale jak na początku musisz się meczyć to odechciewa się wszystkiego. Ja chcialbym pograć i widzieć efekty a nie juz od samego początku wiedzieć że musze czekać "X" tygodni. Nie narzekam na forum tylko stwierdzam z punktu widzenia nowego gracza.
 

Atli

Hrabia
Miałem na myśli żeby nie powielały się w jednym rzędzie te same przedmioty np czasem zdarza się, że w jednych negocjacjach mamy dwa razy złoto. Dobrze by było to wykluczyć i zostawić tylko i wyłącznie jedną możliwość wyboru w danej kolumnie.
Nie chodzi o narzekanie tylko o grywalność. Ja rozumiem że czym dalej w las tym wiecej drzew ale jak na początku musisz się meczyć to odechciewa się wszystkiego. Ja chcialbym pograć i widzieć efekty a nie juz od samego początku wiedzieć że musze czekać "X" tygodni. Nie narzekam na forum tylko stwierdzam z punktu widzenia nowego gracza.

Powtarzanie się surowców w negocjacjach jest IMO całkiem niezłym pomysłem - inaczej byłyby bajecznie proste. Co do efektów "od razu" - nie obraź się, ale zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak, "ja to chcę już teraz, teraz, teraz". Włożysz w grę troszeczkę wysiłku i cierpliwości to będziesz ją bardziej cenił. Gra ewoluuje, staje się też bardziej przyjazna użytkownikom - pragnę przypomnieć, że na początku aby kogoś zmotywować to trzeba było wejść do miasta, wybrać obiekt i dopiero na niego kliknąć :-P
Oczywiście, że jest dużo niedoróbek, są aspekty gry, które według mnie są niepotrzebne/wnerwiające/głupie (np. negocjacje w dziennych wyprawach)dużo rozsądnych pomysłów graczy nie jest implementowanych....ale nie od razu Kraków zbudowano :-)
 
Status
Zamknięty.
Do góry