Masowe wsparcie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy warto wprowadzić pomysł?

  • Tak

    Głosy: 7 50,0%
  • Nie

    Głosy: 7 50,0%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser15092

Guest
Pomysł jest prosty. Jak wiadomo, żeby wszystkich "wesprzeć" trzeba klikać, klikać i klikać... A pomysł jest taki by wszyscy zostali "wsparci" za jednym kliknięciem przycisku "Masowe wsparcie"
Zapewne wielu teraz powie że kiedyś było jeszcze dłużej, trzeba było wchodzić na gracza i wgl. Ale warto też pomyśleć pod innym kątem - gra ma sprawiać frajdę. Co jest ciekawego w ciągłym klikaniu? Teraz pewnie bym dostał odpowiedź "ta gra polega na ciągłym klikaniu na budynki, wsparcie". Ale jak dla mnie klikania powinno być jak najmniej. Można zmarnować 5 min na wyklikanie wszystkich, ale po co? Można i kliknąć "Masowe wsparcie", a na te 5 min wyjść na świeże powietrze :)
Warto też nie zapominać o pewnym szczególe - nie wszyscy mają tak samo dobry komputer, a każdy chce mieć równe szanse. Na swoim komputerze to klikam, klikam, klikam, ale na laptopie klikam, gra się zacina, 5 sek pózniej, klikam itd.
To tyle
Pozdrawiam
 

kasia2389

Arcyksiążę
Głosuję za "renkoma i nogoma".

To szczególnie istotne dla osób grających na wszystkich serwerach.
 

DeletedUser15149

Guest
Też jestem za chociaż obawiam się, że pomysł nie zostanie wprowadzony. Twórcom gry zależy przecież na tym, żeby spędzać w grze dużo czasu. Chociaż masz rację, że to kilkanie jest mega nudne :idiot:
 

DeletedUser14004

Guest
Albo wprowadzą, albo stracą graczy na słabszych komputerach/ze słabszym internetem.
 

DeletedUser

Guest
Samo wsparcie jest wielkim ułatwieniem, bo nie ma potrzeby wchodzenia do miasta innego gracza, masowe wsparcie byłoby już przegięciem, następnym krokiem miałoby być samozbieranie i ustawianie się produkcji? ;)
 

Atli

Hrabia
Wszystkich to znaczy kogo? Znajomych? Sąsiadów? Członków gildii? Tylko tych co mnie wsparli - dzisiaj, wczoraj, w ciągu 3 dni?
 

kasia2389

Arcyksiążę
A niby dlaczego tak?
A niby dlatego, że jest wiele gier oferujących w tkz. opcji premium "asystentów" gry ułatwiających grę.

Wszystkich to znaczy kogo?
Wszystkich to wszystkich, babcię tez.

Przecież powszechnie wiadomo, że gramy nie dla samej przyjemności gry, ale po to ze być na czołowych miejscach, i tu uwaga użyte zostanie trudne, ale bardzo ostatnio modne słowo, rejkingów., więc im mniej wysiłku zostanie włożone w grę tym lepiej.
 

bartekmod

Książę
Mając Dynamic Tower kliknę to megasupergigahiper wsparcie i które spośród wsparć będzie miało pierwszeństwo - bo trzeba mi przyznać przecież odpowiednią ilość towarów, tylko za które budynki jak będzie wszystko na raz?
 

DeletedUser15092

Guest
Nie chcę klikać babci. Przeciw.

Jak chcesz kogoś pominąć, to można i ręcznie wyklikać wszystkich

Samo wsparcie jest wielkim ułatwieniem, bo nie ma potrzeby wchodzenia do miasta innego gracza, masowe wsparcie byłoby już przegięciem, następnym krokiem miałoby być samozbieranie i ustawianie się produkcji? ;)

Na samozbieranie i ustawienie się produkcji się nie zgodze.

Mając Dynamic Tower kliknę to megasupergigahiper wsparcie i które spośród wsparć będzie miało pierwszeństwo

Pierwszeństwo byłoby takie:
1. Sąsiedzi od pierwszego do n-tego
2. Bractwo od pierwszego do n-tego
3. Znajomi od pierwszego do n-tego
Jak chcesz inną kolejność, to już ręcznie :)
Chyba że ktoś inny wymyśli jak można by to zrobić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A niby dlaczego nie?
Może dlatego, że gra jest po to, żeby w nią grać? ;) Tak jak pisałam tu już gdzieś - czasem mam wrażenie, że każdy by chciał, żeby ta gra robiła wszystko sama za niego a nie ma tak dobrze. To co niech się samo wszystko robi a my będziemy sobie towarzysko wchodzić żeby pogadać? :D
 

DeletedUser15092

Guest
Może dlatego, że gra jest po to, żeby w nią grać? ;) Tak jak pisałam tu już gdzieś - czasem mam wrażenie, że każdy by chciał, żeby ta gra robiła wszystko sama za niego a nie ma tak dobrze. To co niech się samo wszystko robi a my będziemy sobie towarzysko wchodzić żeby pogadać? :D

Nie tak szybko :)
Nawet jeśli będzie Masowe wsparcie, to trzeba będzie je kliknąć, więc jeszcze nie będzie automatycznej produkcji.
Ale powiedzmy sobie szczerze, jakie to ma znaczenie, czy ktoś kliknie raz i wszyscy wsparci, czy ktoś będzie klikał, klikał i klikał.
 

DeletedUser

Guest
Do tego nie dopuszczę w tym temacie, gra nie będzie automatyczna z tym pomysłem ;)
Ale przeliczmy czasowo. Jeśli masz dajmy na to 80 sąsiadów, 79osób w gildii (plus Ty), do tego to 140 znajomych, czyli razem 299 osób - wcześniej kiedy nie było opcji wsparcia, a chcąc motywować zgodnie z opisem trzeba było wejść do miasta i szukać odpowiednich budynków - wtedy to był problem to raz, a dwa zajmowało to masakrycznie dużo czasu, można było marudzić - jak najbardziej. Teraz kiedy jest już ta opcja Wsparcie (już nikt się nie przejmuje motywką zgodnie z opisem, bo i po co?) - to samo zajmuje kilka minut, dlatego nie wydaje mi się dobrym pomysłem masowe wsparcie - grasz to poświęć chwilę czasu, bo po to grasz, a nie wszystko robisz na automacie. Dla mnie to się totalnie mija z celem gry.
 

DeletedUser

Guest
a ja sie od glozu wstrzymuje
nie ma opcji INNE- w opisie opis
1 klikniecie na wszytkich mowie nie
za to bylnbym za:

1szy przycisk - Wsparcie Gildian od nr 1 do ntego
2gi przycisk - Wsparcie znajomych od 1 do ntego
3ci przycisk - Wsparcie sasiedztwa od 1 do ntego

wtedy gracz mialby lepsze mozliwosci wykorzystania DT, a do tego moglby wspierac tylko gildian i znajimych i atakowac sasiadow,
przy wsparciu wszystkich traci opcje ataku sasiadow
 

DeletedUser15092

Guest
Ale przeliczmy czasowo. Jeśli masz dajmy na to 80 sąsiadów, 79osób w gildii (plus Ty), do tego to 140 znajomych, czyli razem 299 osób - wcześniej kiedy nie było opcji wsparcia, a chcąc motywować zgodnie z opisem trzeba było wejść do miasta i szukać odpowiednich budynków - wtedy to był problem to raz, a dwa zajmowało to masakrycznie dużo czasu, można było marudzić - jak najbardziej. Teraz kiedy jest już ta opcja Wsparcie (już nikt się nie przejmuje motywką zgodnie z opisem, bo i po co?) - to samo zajmuje kilka minut, dlatego nie wydaje mi się dobrym pomysłem masowe wsparcie - grasz to poświęć chwilę czasu, bo po to grasz, a nie wszystko robisz na automacie. Dla mnie to się totalnie mija z celem gry.

Gra przecież ma sprawiać frajdę a nie przymus. Naprawdę to klikanie we wsparcie jest takie fajne?

a ja sie od glozu wstrzymuje
nie ma opcji INNE- w opisie opis
1 klikniecie na wszytkich mowie nie
za to bylnbym za:

1szy przycisk - Wsparcie Gildian od nr 1 do ntego
2gi przycisk - Wsparcie znajomych od 1 do ntego
3ci przycisk - Wsparcie sasiedztwa od 1 do ntego

wtedy gracz mialby lepsze mozliwosci wykorzystania DT, a do tego moglby wspierac tylko gildian i znajimych i atakowac sasiadow,
przy wsparciu wszystkich traci opcje ataku sasiadow

Pomysł fajny. A ja bym i zrobił taką modyfikacje. Ktoś ma może Nokię, gdzie jak chce się wszystko usuwać, to zaznacza się pliki, jest opcja zaznacz wszystko. Zrobiłbym i coś takiego we wsparciu znajomych.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Piętrzycie trudności zupełnie niepotrzebnie, jeśli programiści mieli by takie coś wprowadzić, to sobie poradzą, ale wprowadzenie tego jest równie prawdopodobne jak
Tu wstaw najbardziej nieprawdopodobne wydarzenie jakie możesz sobie wyobrazić
wiec cała ta dyskusja jest czysto akademicka.
 

DeletedUser15092

Guest
Piętrzycie trudności zupełnie niepotrzebnie, jeśli programiści mieli by takie coś wprowadzić, to sobie poradzą, ale wprowadzenie tego jest równie prawdopodobne jak
Tu wstaw najbardziej nieprawdopodobne wydarzenie jakie możesz sobie wyobrazić
wiec cała ta dyskusja jest czysto akademicka.

Aż tak źle nie jest.
Twórcy chyba nie mają korzyści z tego, że gra jest ciągle włączona, a gracz ciągle coś klika i jak zahipnotyzowany gracz ciągle patrzy się w ekran i czeka na następną produkcje. Twórcy mają korzyści gdy dojdzie do zakupu diamentów.

Ale gracze raczej nie zapłacą nic na byle jaką grę. Gra chyba naprawdę musi być ciekawa, żeby wydać na nią pieniądze.
FoE ma wiele ciekawych rzeczy, aczkolwiek klikanie na wsparcie chyba do nich nie należy. Taka nudna rzecz, która daje przewagę, plany, początkowo i dużo monet.
A można tą nudę pominąć przyciskiem Masowe wsparcie. Gra zastosowałaby sposób, który eliminowałby jedną z nudniejszych rzeczy. Jeśli gra byłaby mniej nudna, to byłaby ciekawsza. A jak gra jest ciekawsza to teoretycznie więcej osób w nią gra, a im większa ilość osób zaciekawionych grą, tym większa szansa, że dojdzie do zakupu diamentów :)

Taka matematyczna analiza, z której chyba wynika, że ten przycisk byłby na korzyść twórcom.
 

DeletedUser8110

Guest
Stanowczo za duże ułatwienie. Jednak chcemy wymusić jakąś minimalną interakcję między Graczami. Dodatkowo, za to kliknięcie Wsparcia dostaje nagrodę w postaci garści monet i możliwości zdobycia planu PA - nie będziemy nagradzać lenistwa. :p
Chowam do Szuflady.
 
Status
Zamknięty.
Do góry