Mac OS na PC?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Znajdzie się specjalista, który podyskutuje ze mną na ten temat?
Robił to ktoś z Was albo miał do czynienia?

Bawiłem się ostatnio instalacją czegoś takiego no i udało się, ale...
działa strasznie wolno, może dlatego, że to na wirtualnej maszynie, może dlatego, że emulowany jest procek 1 core (ale na 2 core nie idzie) chyba 500 Mhz?
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Mac OS na PC?

lol? szczerze ci powiem odką interesuje sie informatyką 1 słysze o macu na pc ;P i naprawde z chęcia z tobą o tym podystkutuje bo ciekawi mnie sam fakt ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mac OS na PC?

Poszperałem troszkę w internecie i znalazłem kilka stron.
Tutaj forum, znajdziesz tutaj dużo informacji. Tutaj temat na peb.pl
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mac OS na PC?

Zainstaluj Linuxa, interfejs jest bardzo podobny do MacOS. Forge of Empire śmiga na pingwinie, aż miło! Na początek polecam Ubuntu to najprostsza a zarazem najbardziej popularna dystrybucja systemu, wszystko legalnie.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Mac OS na PC?

Poszperałem troszkę w internecie i znalazłem kilka stron.
Tutaj forum, znajdziesz tutaj dużo informacji. Tutaj temat na peb.pl
Dzięki za linki, poczytam w wolnej chwili. Mam nadzieję, że znajdę tak konkretne rozwiązania, bo jak dotychczas to czytałem poradniki, gdzie widać było, że niektórych opisów po prostu brakuje :p


Zainstaluj Linuxa, interfejs jest bardzo podobny do MacOS. Forge of Empire śmiga na pingwinie, aż miło! Na początek polecam Ubuntu to najprostsza a zarazem najbardziej popularna dystrybucja systemu, wszystko legalnie.
Dzięki za podpowiedź, linuxem zajmę się potem :p
Dlaczego MacOS i to na PC? Bo lubię wyzwania. Po drugie, żeby móc sprawnie odpisywać na tematy techniczne graczom używającym tego systemu, muszę sięo nim coś dowiedzieć, potestować itp. Mógłbym kupić Mac'a ale raz że drogi, a dwa to więcej do niczego nie planuję go wykorzystać. Dlatego jedynym wyjściem jest maszyna wirtualna i MacOS. Działa, ale za wolno :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mac OS na PC?

Linux lepszy :D. A MacOS myślę, że jakby dobrze poszukać to powinny być przerobione wersje które można zainstalować normalnie. W końcu architektura ta sama więc prawdopodobnie się ktoś podjął tego zadania :). Po za tym na MacOs Safari jest chyba takie samo jak na Windowsa jak się nie mylę a i tak większość korzysta tam z Firefoxa.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Mac OS na PC?

Linux lepszy :D. A MacOS myślę, że jakby dobrze poszukać to powinny być przerobione wersje które można zainstalować normalnie. W końcu architektura ta sama więc prawdopodobnie się ktoś podjął tego zadania :). Po za tym na MacOs Safari jest chyba takie samo jak na Windowsa jak się nie mylę a i tak większość korzysta tam z Firefoxa.
Widzisz, żeby zainstalować MacOS na PC, potrzebna jest specjalna edycja systemu, która obsługuje procesory PC (czytałem jedynie o Pentium lub AMD, które muszą mieć instrukcje SSE, na innych nie działa). Mam obraz chyba gotowego zainstalowanego systemu, po wczytaniu do emulowanego kompa po prostu się uruchamia i działa. Nie mam pojęcia jak z tego obrazu zainstalować system na dysku - mam drugi komputer, ale nie pamiętam czy procek jest zgodny czy nie - muszę sprawdzić.
Poza tym jeszcze nie czytałem podanych linków, jak przeczytam, będę może wiedział jak teraz zainstalować MacOS na HDD.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mac OS na PC?

Instrukcje SSE obsługuje każdy procesor Intela od chyba Pentium III i AMD chyba od Athlona XP (3dnow! proffesional zgodne w 100% z sse) więc nie widzę problemu zainstalować, w końcu każdy Apple Mac od 2006 z tego co wiem jest oparty na Intel IA-32 x86 . A obraz wystarczy wypakować WinRarem lub 7zipem czy kto co tam używa, jeżeli nie ma to dorobić plik autostartu i powinno pójść. Nie interesowałem się tym nigdy, nie wiem nawet jakie tam są partycje. Będę miał czas to poczytam i się pobawię na starym kompie.

edit:
Tak, do 2006 MACki były na procesorach Motoroli a od 2006 x86 Intela. Jakby Ci się udało wcześniej to zrobić niż znajdę czas to napisz co i jak ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry