Łuk triumfalny powinien działać również jako droga.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9978
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser9978

Guest
Witam
Uważam że taki budynek jak łuk triumfalny powinien działać jak droga, ponieważ przez każdy łuk można przejść. Po to on właśnie jest.
Dzięki temu gra stałby sie bardziej elastyczna, bo i tak jest ograniczona ilość pól.

Co o tym sądzicie?
 

DeletedUser9586

Guest
Po pierwsze brak ankiety. Po drugie to by było dla mnie trochę dziwne, że łuk jako jedyna dekoracja się wyróżnia i służy za drogę. Osobiście jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Ankieta Wanted ;)

A swoją drogą, ciekawe jak poradziliby sobie z tym programiści? ;)
Chodzi mi o umożliwienie obracania tego obiektu, jak wiadomo tychże "obracać" nie można :)
Jeśli bez obracania to wtedy tylko jeden kierunek drogi byłby "pasujący" czyli północ - południe. Wschód zachód juz nie wchodzi w rachubę :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
W tej grze Łuk służy jako dekoracja, a nie droga.
 

DeletedUser8996

Guest
Dokładnie tak jak mówi abebe, wprowadzenie czegoś takiego wiązało by się z możliwością obracania obiektu, a to na pewno nie przejdzie, po za tym ta ograniczona ilość pól była i będzie, ta gra w dużej części polega na planowaniu jak to wszystko poustawiać, to jest gra strategiczna, więc jeśli w taką grę decydujesz się grać musisz wiedzieć, że to wiąże za sobą trochę planowania i myślenia, jak to w strategicznych grach bywa :)
 

DeletedUser8

Guest
Łuki triumfalne owszem, służyły do przejścia pod nimi, jeśli spojrzeć na to czysto praktycznie, ale głównym powodem ich stawiania było upamiętnienie jakiegoś wydarzenia. Robiły po prostu za pomniki i w większości wypadków, nawet jeśli jest pod nimi wytyczona ścieżka, to normalny ruch uliczny przechodzi obok lub dookoła.
Obracanie budynków nie przejdzie, do tego obiekt musiałby jednocześnie być sklasyfikowany jako dekoracja i droga, nie za bardzo wiem jak programiści by to rozwiązali.
Pomysł fajny jako ciekawostka, ale nie ma szans na wejście :)

Tak czy siak, temat zamykam z powodu braku ankiety :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry