Łucznik konny i inne ,,błyskawice,,

  • Rozpoczynający wątek jakubklem
  • Data rozpoczęcia

I jak

  • Tak

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie

    Głosy: 8 88,9%
  • Ze zmianami

    Głosy: 1 11,1%

  • W sumie głosujących
    9
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Gdy ktos atakuje sasiada i zobaczy ze ma lepsza armie, to zanim sie podda to (gdy jest w tej armii obronnej)konny łucznik leci przez całe pole walki i strzela czy tak powinno byc?Na mapie wojen gildyjnych w wczesnym sredniowieczu to nie da sie walczyc np.wystawiam ja katapulty i chce zabic 8 opancerzonych lecz za nim ja nanich trafie to najpierw sa ci łucznicy i niszcza mi katapulty.Moim zdaniem powinno byc przed walka pokazana armia obronna.I pod tym powinna byc flaga biala zeby sie poddac.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Cóż, kolejność ruchu jednostek uniemożliwia poddanie :)
Moim zdaniem powinno byc przed walka pokazana armia obronna.
Nie, za duże ułatwienie. Gdyby każdy widział armię obronną przeciwnika, to dobierałby sobie specjalny skład pod nią i obrona miasta nie miałaby sensu.
I pod tym powinna byc flaga biala zeby sie poddac.
W walce już tak jest :> Oczywiście tylko podczas naszego ruchu, ale to szczegół :) Jeżeli chcesz pokonać łuczników konnych, to sam wystawiaj chociaż jednego ;) Wtedy on powinien (ale chyba nie musi) mieć pierwszy ruch w walce i możesz się poddać.
 

DeletedUser8507

Guest
NIE
Dobrze jest teraz, ryzykujesz walkę to ryzykujesz.
 

DeletedUser11650

Guest
Jestem na nie jak chcesz walczyć to musisz liczyć się z tym, że stracisz jednostki.
 

Mikekun

Książę
Aktualnie jest tak zrobione że jeśli jest się w epoce średniowiecza, rozkwitu czy jesieni walkę rozpoczyna ta jednostka która ma najwięcej ruchów do wykorzystania. Zazwyczaj jest nią wojownik konny : Konny Łucznik, Rycerz, Ciężkozbrojny Rycerz. Takowe jednostki idealnie zwalczają jednostki walczące na dystans, jedynie właśnie konny łucznik z wczesnego średniowiecza ma możliwość jednoczesnego zwalczania jednostek walczących na dystans jaki jednostek ciężkich. Koledzy dobrze tobie podpowiadają jeśli nie chcesz walczyć z daną osobą bowiem ona przewyższa ciebie armią mniej w składzie jednostkę która ma pierwszeństwo walki. Zalicza się też do niej min : Czempion jaki Łotr. Pomysł jest do bani bowiem burzy podstawowe zasady walki. Tak jak jest dobrze zrobione.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Ryzyk-fizyk...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Gdy ktos atakuje sasiada i zobaczy ze ma lepsza armie, to zanim sie podda to (gdy jest w tej armii obronnej)konny łucznik leci przez całe pole walki i strzela czy tak powinno byc?Na mapie wojen gildyjnych w wczesnym sredniowieczu to nie da sie walczyc np.wystawiam ja katapulty i chce zabic 8 opancerzonych lecz za nim ja nanich trafie to najpierw sa ci łucznicy i niszcza mi katapulty.Moim zdaniem powinno byc przed walka pokazana armia obronna.I pod tym powinna byc flaga biala zeby sie poddac.

Tak właśnie powinno być. Wybierając "wolniejsze" jednostki należy się liczyć z ryzykiem poniesienia strat.
Wyświetlenie armii obronnej przed walką byłoby zbytnim ułatwieniem.

Dodatkowo na przyszłość proszę o zapoznanie się z Zasadami działu.
Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry